Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Mirabell83
A vo do stanu cywilnego. Ja jestem plkilka lat po rozwodzie i mam dziecko z pierwszego malzenstwa. Teraz jestem w zwiazku nieformalnym i raczej tak zostanie. Moj facet nie chce sie juz zenic( kiedys mial zone) i ja tez jakos nie wyrywam sie do zeniaczki :-) W sumie to ostatnio nie uklada nam sie wiec nawet jie wiem vo bedzie dalej. Ale jestem twarda i sobie zawsze poradze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Papsi ja pojechalam zawiezc syna do szkoly potem podjechalam na targ po warzywka i zrobilo mi sie slabo i czarno przed oczami. Trzeslam sie jak galareta i wrocilam do domu. Mialam upitrasic cis dobrego ale ze mam niemoc :-D to zostane przy pomidorowej z ryzem. Moze jeszcze nalesniki, ale to jak sie bede dobrze czula @:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Smarowac motylku nie masowac. Mnie lekarka powiedziala, ze stymulowanie piersi, masowanie itp przyspiesza porod. Przed porodem tak sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Hej Kobietki. Ja też zawsze myślałam, że ciąża to nie choroba i bardzo chciałam mieć dzidzię. Niestety ja znoszę ją koszmarnie. Chciałam wrócić w czwartek do pracy, ale nie jestem pewna czy dam radę przez 8 godzin siedzieć. Na szczęście plamienia minęły - czasem tylko pojawią się brązowe, łykam d*phaston i nospę. Od wczoraj cholernie boli mnie żołądek. Cokolwiek zjem albo się napiję to na siłę bo mnie odrzuca i wtedy ból się nasila. W dodatku mam problem z porządnym wypróżnieniem się. Szkoda, że mąż tego nie rozumie i ciągle tylko gadka, że jak siedzę w domu to mogę posprzątać ugotować itp, tylko że ja nie mam zwyczajnie na to siły. Kobietki wiecie co jest dobre na ten ból żołądka? Mięta odpada bo mam uczulenie, rumianek nie pomógł, nospa też nie. Wizytę mam w środę to może gin coś zaradzi ;( póki co moja dzidzia daje mi nieźle w kość, a to dopiero 10/11 tydzień ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Gosia ja mialam taki bol zoladka przez 2 tyg. 3 dni to chodzilam i plakalam z bolu. Przeszlo samo bo w ciazy to nic nie mozna lykac. Nie wiem co to bylo ale przeszlo i mam nadzieje ze juz nie wroci :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Mirabel dzięki... mam nadzieję, że i mi przejdzie. Ogólnie choruje na zespół jelita drażliwego i od niepamiętnych czasów byłam na diecie. Teraz też uważam co jem, nie biorę jednak leków, które wcześniej łykałam bo dzidzia ważniejsza. Dziś ja zwijam się z bólu, ale wytrzymam bo warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE KOCHANE !!! STARE I NOWE :) Ja jestem dziś już po wizycie u innego specjalisty (zrobiłam jak radziłyście ) niestety teraz nie mam czasu żeby się rozpisywać , bo jadę po synka do szkoły ale jak wrócę to wszystko opiszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
Benia, czekamy niecierpliwie na wieści!!!! A tak z innej beczki: zaczęłam ćwiczyć mięśnie Kegla, też tak robicie? Wyczytałam w mądrej książce, że wyćwiczone mięśnie Kegla zmniejszają konieczność nacięcia krocza podczas porodu, pomagają szybko dojść do formy sprzed ciąży i wspomagają trzymanie moczu, a to poważny problem po porodzie. Jak wyglądają te ćwiczenia znajdziecie w Internecie, grunt to regularność, ok.3 razy dziennie.Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poniedziałek 123
OvuFriend to miejsce dla kobiet starających się zajść w ciążę. Codziennie poznasz tutaj status swojej płodności i dowiesz się kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Twoim przypadku jest najwyższe. Ponadto czeka tu na Ciebie wiele cennych porad na temat starania się o dziecko. Można tu również prowadzić kalendarz ciąży. Bezpłatna rejestracja zajmie Ci zaledwie 27 sekund. Zarejestruj się tutaj: http://ovufriend.pl/?code=e29f73b02184f17414f32d2ece6451af170a19b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia Ty Łobuziaro jedna mogłaś chociaż napisać czy jest ok!!!!!! gosia- mnie mój tez mówi że mogłam to czy tamto zrobić ale ja mam tryb olewający na jego gadanie. Nie mówię że się źle czuję bo twierdzi że my kobiety w ciąży naciągamy ... więc robię co chcę i mam jego komentarze gdzieś.. Mirabel83 to Ty zamiast gotować odpoczywaj!!!! walabio ja nie ćwiczę, ale może poczytam to o czym pisałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. ja tez po wizycie. Wszystko ok, rosniemy zdrowo:) koniec 1 trymestru a ja 1kg mam na +, myslalam ze bedzie gorzej:) dostalam d*phaston, na moja torbielke na prawym jajniku i na bole ktore czasem mam. Nastepna wizyta 1 pazdziernika:) Benia- czekamy nie wiesci, pewno wszystko oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi nikt nie odpisal na pytanie odnosnie w ktorym tyg badania genetyczne..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć dziewczyny Motylek, poniżej info dla ciebie USG "genetyczne" płodu - są to badania wykonywane w dwóch okresach ciąży między 11 a 13 tygodniem + 6 dni oraz między 18 a 23 tygodniem ciąży. Celem tych badań jest nie tylko wykluczenie wad rozwojowych płodu, ale przede wszystkim określenie tzw. ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu np. zespołu Downa w oparciu o tzw. ultrasonograficzne markery wad genetycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, ja nie bede robic badan genetycznych poniewaz lekarka powiedziala, ze nie ma wskazan zebym je robila. Lekarka powiedziala tez ze te badania nie sa w 100% wiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania nieinwazyjne w ciąży Między 10 a 14 tygodniem ciąży – test PAPP-A oraz pierwsze badanie USG Między 15 a 21 tygodniem ciąży – USG genetyczne Po 14 tygodniu ciąży – test potrójny Koniec pierwszego trymestru ciąży (ok. 12, 13 tygodnia ciąży) – badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego oraz Przepływ przez zastawkę trójdzielną Badania inwazyjne w ciąży Między 13 a 19 tygodniem ciąży – Amniopunkcja Od 18 tygodnia ciąży - Kordocenteza Między 18 a 20 tygodniem ciąży – Fetoskopia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaFilipinka
niektorzy lekarze nacinaja kroche czy trzeba czy nie,ja mialam naciecie i sie cierze bo po nacieciu odrazu moja cora wyskoczyla,a tak bym sie meczyla,robha to w skorczu i mnie nic nie bolalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ania_ma napisz co u Ciebie, byłaś na kolejnej wizycie u Dudarewicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak byłam, jest bardzo wczesna ciąża, wyjaśni się w tym tygodniu, bo za wolno rośnie....ale już naprawdę nie mam siły...co ma być to będzie... dzięki za pamięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem , przepraszam że nawet w skrócie nie napisałam że jest na tym etapie wszystko OK . W końcu trafiłam na kompetentnego i fachowego lekarza z bardzo dużym doświadczeniem . Zrobił USG gdzie zobaczyłam bez pokazywania mi pięknie bijące serduszko , po chwili sam lekarz wskazał na dzidzie i na serduszko - oczywiście nie obyło się bez łez szczęścia !!!!! Potem lekarz dał mi skierowania na badania - był bardzo zdziwiony ,że do tej pory moja poprzednia lekarka mi ich nie zleciła , według niego takie badania to PODSTAWA na początku ciąży . A teraz weryfikacja : według badania USG moja ciąża ma 7w3d CRL 1,19cm a serduszko bije z prędkością 140/min. To tyle - jak dla mnie to była duża dawka wrażeń i wekeend stresu - jak się okazało nie warto ....ale wtedy nie wiedziałam że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ania_ma chcialam do ciebie napisac kilka slow i mam nadzieje ze nie odbierzesz tego zle ,jesli jednak to z gory przepraszam ,nie chce nikogo zmartwic .Zaczne od tego ze sledze ten watek,chociaz nic nie pisze,mysle ze jest wiecej takich osob,czasem komus lepiej wychodzi czytanie :-) Mieszkam w Norwegii,akurat jakos na ciebie zwrocilam uwage bo mialam OM 30 czerwca a 29 lipca robilam test wiec identycznie,dlatego jakos bylam ciekawa jak to u ciebie przebiega .Ja 26 sierpnia bylam na usg i lekarz stwierdzil ze zarodek jest zbyt maly i nie widzi serca ale moze ciaza jest mlodsza i zeby przyjsc za tydzien.W miedzyczasie konsultowalam sie z innym specjalista i on powiedzial ze zawsze jezeli zarodek jest mniejszy niz wynosza obliczenia od ostatniej @ to mozna wnioskowac ze ciaza jest mlodsza ale akurat nie w moim przypadku poniewaz robilam test 29 i juz byl pozytywny wiec opcja z mlodsza ciaza odpada ,mam tyle tygodni ile obliczalam.Bardzo mnie to przybilo bo to bylo tak jakby ktos zabral mi ostatki nadziei ale wciaz liczaylam na cud,2 wrzesnia bylam na drugim usg,tydzien dluzyl mi sie jak nigdy,badanie bylo bardzo dokladne,na koniec lekarz zawolal innego lekarza i razem dyskutowali i konsultowali cos,pozniej poglaskal mnie po glowie i powiedzial ze mu bardzo przykro ale zarodek przestal sie rozwijac jakis czas temu,plakalam ale dzieki temu ze bylam przygotowana znioslam to lepiej,przepraszam jesli moja historia sprawilam ci przykrosc,naprawde trzymam kciuki i czekam na dobre wiesci od ciebie,kazdy organizm jest inny,bardzo bym sie cieszyla gdyby u ciebie bylo wszystko dobrze,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
Ania dzieki:) rozumiem ze te tygodnie ciazy przy tych badaniach liczymy tez od OM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
Benia, cieszę się razem z Tobą!!!! I całe szczęście, że zmieniłaś lekarza! Trzymaj się dzielnie i już nie stresuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_ma- cokolwiek ci tu ktoś pisze -PAMIĘTAJ : NADZIEJA UMIERA OSTATNIA ,ja mimo niepokoju strachu i stresu , czując że jest źle , podświadomie miałam nadzieje ;) Liczyłam na dobre wieści ale liczyłam się także z porażką ....byłam na nią w pewnym stopniu już przygotowana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia wiedzialam ze bedzie dobrze:) ania_ma - tez trzymam kciuki za Ciebie, zeby okazalo sie ze jest w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Benia gratujuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksia
Mirabell83 tamta ciaze od pocztku partner masowal mi piersi a moj synek urodzil sie w 42 tyg porod wywoływany ,slyszalam ze nie wolnoale jakos mi to nie zaszkodzilo:Pbylam u drugiego lekarza powiedzial ze to 7t4d czyli to samo co tamten lekarz tydz temu,słyszalam jak serduszko biło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×