Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość SzklanyKlosz
Dziewczyny, usg genetyczne wykonuje się jeszcze dopochwowo czy już przez brzuch? Będę to miała pod koniec 12t.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży po 10 tygodniu zmieniałam lekarza i nie pamiętam czy ten stary kazał mi iść na usg czy nie... Jak poszłam do nowego to już było za późno na to usg, więc po prostu następne miałam usg połówkowe. Mamta-dotąd ja byłam najmłodszą brzuchatką w tabelce... Ale w pierwszej ciąży byłam w Twoim wieku i była zaplanowana. A jak to wygląda u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksia
fiona_88------------------25 lat------15.06.2013------24.03.2014------Katowice Mirabell83---------------30 lat--------21.06,2013------28.03.2014----Kielce Gosia8905------------24lata--------27.06.2013--------01.0 4.2013----- MamaMuminka27----27 lat-------- 23.06.2013------02.04.2014----Łódź myszula12--------------27 lat-------25.06.2013 ------02.04.2014----Ruda Śl. Domella------------------30 lat------- 27.06.2013------03.04.2014---Niemcy walabia-------------------29 lat -------23.06.2013------04.04.2014---Warszawa Agusia5_----------------31 lat-------- 23.06.2013------04.04.2014---Gdańsk Anielicaaaaaaa--------26 lat--------27.06.2013-------04.04.2014--Podbeskidzie Omi135------------------29 lat---------27.06.2013-------04.04.2014--- Olenka123_86---------27 lat----------29.06.2013------05.04.2014---łódzkie ania_ma-----------------28 lat--------- 30.06.2013------06.04.2014---Łódź Kikula84-----------------29 lat----------01.07.2013------06.04.2014(?)--- papssi85 ----------------28 lat ---------01.07.2013------07.04.2014---Łódź niulekx-------------------22 lata--------29.06.2013-------07.04.2014----Pomorskie anna_11-----------------26 lat----------05.07.2013-------07.04.2014---Anglia Olka80--------------------31 lat --------29.06.2012--------9.04.2013----podlaskie Ana Lena ---------------30 lat----------02.07.2013-------10.04.2014--Warszawa SzklanyKlosz----------29 lat----------04.07.2013-------10.042014-----Mazury AguniaGR----------------29 lat----------06.07.2013------13.04.2014---Częstochowa tOśka_przyszła_mama--28lat------07.07.2013-------13.04. 2014--- Marion_Silver-------23 lata---------8.07.2013--------14.04.2014----Warszawa/Łuków motylekGość-------------29 lat-------- 07.07.2013------14.04.2014---Bełchatów Mamta-----------(prawie)20lat-------------08.07.13------- -----------------15.04.14 Mama Aleksia.....23lat----------.9.07.13-------------------16.04.2014----Mazury zakrecona_filipinka---22 lata-------10.07.2013------18.04.2014---Mazowieckie twoja_s--------------------29 lat---------11.07.2013------18.04.2014--Katowice Marteczka88------------25 lat---------13.07.2013--------20.04.2014-----Mazury Neli8---------------25lat------------14-07-2013---------- -20-04.20 14-- BeniaSZ-----------------30 lat-----------17.07.2013-----23.04.2014 woj.śląskie wiii -------------------------- 30 lat ---- 17.07.2013 -------23.07.201----Radom mamaFilipinka----------26lat----------18.07.13----------2 4.04 .14---Mazowieckie lilik88-----------------------25 lat-------- 18.07.2013------24.04.2014-Biała Podl. lala29-----------------------28 lat-----------19.07.2013-----26.04.14 – Małopolska kosmosik------------------31 lat-----------20.07.2013-----26.04.14---Niemcy lzuza ---------------------27 lat ----------22.07.13-----------28.04.14---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksia
czesc dziewczyny tak podczytuje ale niemam sily pisac....pozdrawiam wszystkie i zycze zdroweczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AguniaGR
Pozdrowienia z Zakopanego. Miało być słonecznie i romantycznie, a tymczasem leje ;-( Jedyne co mi pozostało to zadbać żeby przynajmniej romantycznie pozostało ;-) Gościu gratuluję bliźniaków. Zamieszania z dziećmi będzie dużo, ale za to ile radości. A tak swoją drogą to widzę, że my w większości już duże dziewczynki jesteśmy. A mówią, że to wśród nastolatek jest najwięcej ciąż ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamta- super - dzidziuś w tak młodym wieku , ja zawsze popierałam macierzyństwo u młodych mam , niestety czasem jak się planuje wychodzi zupełnie na odwrót , ale cieszę się z mojej drugiej ciąży bo to taki fajny lek na odmłodzenie ciała i duszy ;) AguniaGR - ale ci zazdroszczę wyjazdu do Zakopanego , mam do tego miejsca sentyment , i my z mężem też jak tylko istnieje możliwość zaszywamy się w naszych pięknych i uroczych Tatrach , w zeszłym roku spędziliśmy tam rocznice ślubu oraz święta Bożego Narodzenia - było cudnie!!!! Góry , śnieg , przytulny apartament z kominkiem , za oknem przejeżdżające bryczki z dzwoniącymi konikami , świąteczna atmosfera i MY :) wtedy we troje a teraz jak nam się uda znowu wyjechać na święta to tak jakby we czworo ;) mamoAleksia - u u ciebie siły odebrane przez co???? Przeziębienie ? mdłości? czy ogólne osłabienie???? Mnie póki co jeszcze męczą mdłości .....ale wierze że to jeszcze tylko jakiś czas i miną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tOśka_przyszła_mama
hej SzklanyKlosz- usg genetyczne robi się przez brzuch. AguniaGR- również zazdroszczę wyjazdu do Zakopanego ja wprost kocham góry. U nas deszcz leje. Mamy dzisiaj obiad u teściów strasznie nie chce mi się jechać. Od rana pierwszy raz męczą mnie mdłości i chce mi się tylko spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tośka_przyszła_mama- witaj w klubie mdłości , ja też z nimi od samego rana walczę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Ja już powoli wychodzę z szoku po wczorajszej informacji o bliźniakach. Obawy mam ogromne ale za jednym zamachem załatwię sprawę. Nie wiem czy zdecydowałabym sie na drugie a tak sprawa sama się wyjaśniła. Życzę Wam dużo zdrówka i Waszym maluszkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakręcona Filipinko i Benia Sz - Dzidzia nieplanowana. Myśleliśmy już o tym, ale za rok- dwa. Co nie zmienia faktu, że strrrasznie się cieszymy. Mój partner jest ode mnie starszy o 8 lat, ma już stałą pracę. Damy radę! I co najważniejsze rodzina mnie bardzo wspiera. Też mówią, że to najlepszy czas. Jestem szczęściarą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa. Coś z zalogowaniem się poszło nie tak. Wpis powyżej to ja - Mamta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Mam pytanie dla Was dziewczyny. Może się orientujecie, jak jest liczona średnia z 12 miesięcy zarobków, do obliczenia zasiłku chorobowego w ciąży? Podstawa podstawą, ale mam różne wynagrodzenia, czasem wahają się o 300-400 zł. Czy dolicza się do średniej dodatki na święta (dostaje 2 razy w roku) i świadczenie na szkołe dziecka, dostajemy raz w roku 600 zł i wtedy wychodzi ładna pensja. Mamy również jakby premie motywacyjne dodatkowo 15% do każdej godziny na 2 zmianie i 3. Czy to wszystko się wlicza? Usiadłam i spisałam sobie wszystkie przelewy które dostawałam od firmy, to wtedy wychodzi ładna średnia, chyba że powinnam odliczyć wszelkie dodatki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, nie mam bardzo czasu żeby każdej z Was coś napisać bo dziś nawał obowiązków przed wyjazdem więc wybaczcie mi niestety.. do gościa z 14.01- podstawę zasiłku liczymy z 12 ms przed miesiącem zachorowania. Jeśli zachorowałaś przykładowo we wrześniu to do podstawy przyjmujemy ms 9.2012-8.2013 i wszystkie składniki od których zostały odprowadzone składki społeczne. Podejrzewam że te dodatki dla dzieci i świąteczne prezenty są wypłacane z tzw. funduszu socjalnego czyli jest od nich co najwyżej odprowadzony podatek od os. fiz. a tym samym nie wchodzą one do podstawy- niestety....Pensja zasadnicza, premia, nagroda (chyba że jest jednorazowa), wynagrodzenie za urlop (ale nie wczasy pod gruszą), nadgodziny, godziny nocne, dodatki stałe np. stażowe czy za dojazdy to składniki które przyjmujemy do podstawy. Ich sumę pomniejszamy o 13,71% i dzielimy przez 12= nasza podstawa zasiłkowa. Na tym wykład zakończono. Dziękuję za uwagę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno - nową podstawę do zasiłku liczmy po upływie pełnych 3 ms. od ostatniej choroby . Jśsli tak owej nie było kontynuowana jest podstawa wyliczona do poprzedniego zwolnienia. Przykład: choroba była np. do 15.05 a następna od 15.09- mamy trzy pełne ms. przerwy- czerwiec, lipiec, sierpień- czyli nowa podstawa choroba była 15.06 a następna od 15.09- nie mam pełnych 3 ms. przerwy (tylko lipiec, sierpień) - kontynuowana jest stara ,,czerwcowa'' podstawa do zwolnienia wrześniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Cześć Brzuchatki. Jak mija Wam ta mało urokliwa sobota? ja cały dzień siedzę w domu i wypiłam już chyba ze 2 litry soku marchwiowego tak mnie naszło ;) domek wysprzątany i leżing ;) jak miło nie mieć już mdłości he, więc kobietki głowy do góry bo miną na pewno i Wam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia - wielkie dzięki za pocieszenie ;) U mnie mdłości są , ale zauważyłam że w znacznie mniejszym nasileniu niż wczoraj ,być może w końcu całkowicie ustąpią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa do d**y taka pogoda, spałam, leżałam, czytałam, nie umiem sobie miejsca znaleźć, snuje się z kąta w kąt i coś bym zeżarła a sama nie wiem co :D -------- ja mam tylko mdłości i tylko rano i ewentualnie jak głodna jestem, wymioty mnie na szczęście omijają i oby tak zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Czesc laseczki :-) Nawet nie wiecie jak wam zazdroszcze, ze nie macie juz mdlosci. Ja dzis umieralam, tak mnie mdlilo. Wymiotowalam ze 4 razy i straszny bol glowy mialam. Dopiero teraz zwleklam sie z lozka. Wydaje mi sie ze moje ciazowe mdlosci nalozyly sie z moia staszna migrena. Niestety mam to cholerstwo po mamusi. Bolglowy, swiatlowstret, mdlosci i wymioty, brrrr straszne. Cala sobota zrabana...i to kolejna, bo tydzien temu bylo tak samo :-( Dziewczyny dzis uswiadomilam sobie, ze bede musiala miec zalozona klamry na szyjke pacicy. Ale to za jakis czas dopiero. A to wszystko dlatego, ze pare lat temu wykryto u mnie komorki rakowe i mialam usuniety stozek szyjki macicy. Przez to jest krotsza i mniej elastyczna i moge nie donosic ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sobota średnio,jakoś nastroju nie mam może przez to przeziębienie. Sapie jak lokomotywa bo mam nos zatkany :(. Mąż sobie dziś nogę uszkodził siekierą i mu sie zrobiła wielka bania,dobrze że mocno nie uciela... Mirabel-pewnie przed 20tyg Ci to założą nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Neli no wlasnie nie wiem. 9 pazdziernika mam kolejna wizyte wiec przypomne lekarce o tym i zobacze co poradzi. Ja tez dysze ale nie mam kataru :-) Tak mam od jakiegos czasu. Jak pochodze albo cos porobie to sape jak lokomotywa. A gdzie tam do 9 miesiaca. Zasapie sie hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tym sapaniem to u mnie też norma , kawałek idę po schodach albo pod górkę i już sapię jak jakaś staruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki nie odzywałam się dawno, bo jestem w Matce Polce na obserwacji...jak doczytam wszystkie strony i będę miała siłę to napiszę wiecej....miłego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tOśka_przyszła_mama
hej U nas wstaje już słoneczko ,ale jeszcze jest bardzo chłodno. Dzisiaj mamy dzień lenia. Ale mdłości od wczoraj nie ustąpiły. Cóż takie urodzi ciąży Mirabell-współczuje tej migreny. Powiem Wam ,że też u mnie teraz jest norma z tym sapaniem ;) Ania_ma- daj koniecznie znać co u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w piękny niedzielny poranek :) Ależ się dzisiaj wyspałam, jak już dawno nie. Od początku praktycznie mam problemy ze spaniem wiec od 6 rano już śmigam po mieszkaniu a dzisiaj proszę proszę o 9 się zwlekłam z łóżka :D M pojechał na grzyby a ja robię obiadek :) Miłego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny witam w ten piękny słoneczny niedzielny poranek !!!! Mój dzień zaczął się dziś słonecznie i "kolorowo "bo rozpoczęłam go od pięknego pawia ;) Czekolada na gorąco - mój mąż dziś też wyruszył na grzybki - już nawet zaliczyliśmy pyszną jajecznicę z grzybami - była pycha!!!! Jeśli chodzi o spanie to ja na samym początku nie mogłam spać , noc to był dla mnie koszmar , na szczęście od jakiegoś czasu śpię w miarę dobrze z jedną pobudką na siku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie tegoroczne grzyby mam ususzone, taki większy pojemniczek już wiec wystarczy tym bardziej ze mam z zeszłego roku jeszcze trochę, z tych dzisiejszych planuje sałatkę zrobić a malutkie zamarynować- będą do wódeczki ;) ----- Dziewczyny jak się czuje tak dobrze ze aż się obawiam czasem, wiem ze nie każda musi wymiotować itd. ale byłabym spokojniejsza jakby się coś więcej działo No nie dogodzisz babie, nie dogodzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Hej babeczki U mnie dzis caly dzien leje, wiec zazrroszcze wam sloneczka. Powiedzcie mi czy taki leciutki bol brzucha to nic strasznego? Od poczatku ciazy bolaly mnie moze ze 2 razy jajnik, a dzis czuje troszke brzuch. Nie jest to jakis straszny bol czy klucie ale jakos tak czuje ze tak powiem macice. Nie mam plamienia ani nic tylko to uczucie. Jestem 12tyg i 2dniu ciazy wiec moze to juz cza zeby macica zaczela rosnac? Tak wyczytalam wczoraj ze kolo 13 tyg wedruje w gore brzucha i zaczyna szybciej rosnac. Nie chce panikowac i mam nadzieje ze to jet wlasnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tOśka_przyszła_mama
Mirabell- może faktycznie to macica się rozciąga. Na pewno jest wszystko w porządku Benia i Czekolada na gorąco- zazdroszczę Wam u nas nie ma grzybów jeszcze ,a ja bym poszła i pozbierała. No,bo oczywiście na święta mam tylko 2 garstki ,a co to jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytalam ze kobieta w ciazy nie powinna jesc lesnych grzybow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×