Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość motylekGość
Aldonka mnei tez tak brzuch boli spie glownie na lewym boku, tak sobie koldre musze specjalnei uformowac i spi sie neizle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
a wizyte mam 25 ale wczesniej pojde na polowkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda mama weroniki
Mnie bardzo boli w krzyżu i podbrzusze. Po kilku minutach na nogach mam okropne bóle. Wczoraj dostałam skierowanie do szpitala i okazało się że mam mięśniaka w macicy. Trochę się boję, że bardzo urośnie, bo jeszcze w 12 tygodniu go nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku trochę mnie uspokoiłaś. Naczytałam się, że bóle krzyża i brzucha mogą znaczyć odklejanie się łożyska. Kurczę mam nadzieję, że wytrzymam do tej wizyty. Zebym już chociaż czuła ruchy maluszka to bym była spokojniejsza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda mama weroniki - a w którym jesteś tygodniu? I długo Cię tak ten brzuch bolał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
czytalam ze w 18 tyg c bole krzyza sa normalne w dolnym odcinku ja tez mam miesniaczka 2 tyg temu mial 1 cm ale lekarz powiedzial zeby sie nie martwic bardziej sie boje ze te bole brzucha moga byc spowodowane skroceniem szyjki macicy bierzecie magnez?? podobno magnez zapobiega bólom i skurczą macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda mama weroniki
Skończone 18 tygodni, bolał mnie już od 3 tygodni, ale brałam nospę i leżałam. Lekarka mnie opieprzyła że nie przyszłam na wizytę wcześniej, stwierdziła że bóle są w ciązy normalne ale jak sie bym nachodziła bardzo dużo, a nie przy normalnych czynnościach domowych czy małym spacerze do przedszkola z dzieckem. Na usg jest mały mieśniak, ktorego 5 tygodni temu nie było wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku - biorę magnez praktycznie od samego początku. Teraz to już się naprawdę martwię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu cisza... Dziewczyny gdzie jesteście? :-) Ja sobie leżę - wtedy brzuch nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aldonka, mnie tez boli brzuch jakby na okres. Lekarz powiedzial, ze to normalne. Mam brac nospe forte lub apap jak juz nie umiem wytrzymac. Wlasnie teraz mnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona a plecy też Cię bolą? Mnie tak szczególnie w nocy. Mam nadzieję, że to Nie ma związku i że nie zwariuję do przyszłego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny, ania_ma zaglądam codziennie na kafe ale tak rzadko piszesz, że obawiam się, że coś pominę! do kogo idziesz na połówkowe? do Dudarewicza ?ja idę 18go listop. On Ci potwierdził płeć dziecka? pozdrawiam resztę dziewczynek! Fiona czy Ty jesteś w naszej zamkniętej grupie na fb??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
tez mnei brzuch boli wczoraj troche przegielam z aktywnoscia fiz;/ bo pranie i troche sprzatania, musialam w koncu kuchenke umyc i jeszcze wzielam prace z pracy do domu, poszlam spac po 23:( i juz ledwo lazilam bo mnei bolal brzuch czemu taka jestem neiodpowiedzialna? sama jestem zla na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papsii tak idę do dudarewicza i on mi powiedział o płci:) a co u Ciebie kochana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
Papsi i ania ja tez chce isc do dudarewicza idziecie na nfz czy prywatnei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski. Ja wczoraj właśnie byłam u dr. Dudarewicza. I podsłyszałam jak rozmawiał przez telefon i powiedział, że do końca listopada ma juz zajete wszystkie terminy. Takze jesli nie jestescie jeazcze umowione, to radze sie jak najszybciej skontaktowac z dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam... mam dola;( odebralam wyniki glukozy. Na czczo mam troche za niski wynik - 66 (70-110), a po 2 h 145,36 :( czyli cukrzyca. Co prawda normy nie podali, ani zadnej strzalki nie bylo, ale czytalam w necie. Po 12 dzwonie do labu zeby podali mi norme. boje sie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiona, nie panikuj!!! Nawet jeśli masz cukrzycę (co dość często zdarza się kobietom w ciąży), to pamiętaj, że dieta bogata w składniki o niskim poziomie glikemicznym ochroni Ciebie i Twoje maleństwo! A po urodzeniu dziecka ta przypadłość najczęściej mija! Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje walabia. zastanawiam sie czy czasem stres nie wplynal na zawyzenie poziomu cukru. Jak sie stresuje bardzo mi skacze (mierzylam kiedys u znajomej). A przed tym badaniem sie stresowalam, bo 2 lata temu mialam robione i dostalam okropnej biegunki. I stresowalam sie juz od nocy...wiem ze to smiesznie brzmi ale tak bylo. A ten poziom nie jest duzo zawyzony. Za tydzien ide do lekarza. Poki co, ciesze sie bo malenstwo coraz bardziej aktywne i wczoraj moj w koncu poczul ruchy (sama sie zdzwilam, ze jak reke przylozyl to tak kopalo mocno) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona - nie przejmuj się. Poczekaj najpierw na te normy,ale nawet jeśli się okaże, że to jednak cukrzyca to tak jak Walabia pisala odpowiednia dieta i wszystko będzie dobrze. Motylku a Ty jak się czujesz? Nie forsuj się tak więcej. Dziewczyny zastanawiam się co z Neli. Nie odzywa się już kilka dni. Mam nadzieję, że wszystko w porządku. A u mnie troszkę lepiej. W nocy brzuch nie bolał, a i plecy też tak nie dokuczały. Teraz od czasu do czasu brzuch zaboli, ale raczej po bokach. Byle do wizyty... A dzidzia dalej nie chce się odezwać i uspokoić mamy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aldonka mialam ci pisac, ze mnie plecy tez bola, szczegolnie wieczorem i w nocy. Z lozka czasem wstac nie moge, a czesto chodze siku i poprostu to meczarnia:) jak pisalam biore nospe forte lub apap jak jest bardzo zle. Dzidzia teraz szaleje :) a i dziekuje za rady, w labie potwierdzili, ze do 140 jest norma, wiec zostaje mi czekac na wizyte, co lekarka powie. Moze faktycznie mi skoczylo z nerwow? a jak nie to dieta jak piszecie. Ale wiecie, od razu glupie mysli, ze z dzieciatkiem cos nie tak bedzie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiona, nie masz wyniku dużo ponad normę, być może lekarz się tym nie przejmie tak bardzo. Z dzieckiem na pewno wszystko będzie dobrze, bo tylko zaniedbania w leczeniu cukrzycy mogą zaszkodzić. Poczekaj na wizytę u lekarza i nie wymyślaj czarnych scenariuszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona mi w pierwszej ciąży też na czczo wyszła w normie ale już po 2 godzinach zawyżona jak u Ciebie. Lekarz dla spokoju kazał do dietetyczki się przejść ale ja tak pomyślałam, że wykonam test jeszcze raz bo przed badaniem nie żałowałam sobie soków z kartonów, słodyczy etc. Troszkę się ograniczyłam z cukrem i z kiepskim jedzeniem i po 2 tygodniach powtórzyłam test i już wyszła po obciążeniu 120. Do końca ciąży miałam na uwadze, żeby nie przeginać ze słodyczami ale nie do końca mi się to udało. A z córą jest wszystko w porządku;) Może tak jak mówisz, stres zrobił swoje, może dieta - oczywiście skonsultuj to z lekarzem ale nie stresuj się, wynik nie jest przerażający. A nawet jak lekarz każe z tym coś robić - to najprawdopodobniej wystarczy dieta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Olka;) juz mniej sie stresuje tym wynikiem. Sluchajcie juz kiedys mialam zapytac, ale czasu nie mialam...czy wy tez chodzicie czesto siusiu? Ja wieczorem chodze co 10 minut...wyniki sa w normie. Poprostu jest to meczace. I jeszcze jedno pytanie: ostatnio czulam ruchy dzidzi bardzo nisko, doslownie w pochwie;) czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiona, ja też sikam co chwilę:) ruchy wyczuwam tak jak Ty bardzo nisko, na granicy majtek. Zauważyłam, że z każdym dniem wyczuwam je w nieco innym miejscu,ale raczej nisko, niż wysoko. Na USG w 12tc lekarz też mi jeździł tym ultrasonografem bardzo nisko, nawet odchylał nieco majtki. Więc chyba wszystko gra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×