Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość miska22
a ja zobaczę przecież woreczki zapachowe czy kosz zawsze można dokupić :) Kurcze wiosną wiosną a za oknem pada ;D A ja mam chęci coś porobić jakieś porządki czy coś ale chyba mam lenia :) Ale mnie motywujecie jak piszecie, że wy robicie hehe chyba ruszę dupkę:D Nie mam dzis pomysłu na obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie nic nawet nie wiem czy wwyszedł cały a poród i tak był wywoływany.... niektóre moje kumpele mówiły że u nich był bardzo krwisty. Generalnie czop nie oznacza że poród będzie tak zaraz, moja położna mówwiła żeby nie panikować, ale za to dodała że to może oznaczać rozwarcie małe a to w sumie dobry news :-) to do motylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Mi czop nie odszedł a mam rozwarcie na 2 cm ;p tak wiec.. najwidoczniej różnie to bywa ;) Ale może lżej pojdzie mi pozniej skoro juz pierwsze koty za ploty hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie na to nie ma żadnej reguły, trzymam kciuki miśka żeby tak było i pozdrawiam wszystkie mamusie :-) jestem asik, czekam na dziewczynke' termin na za miesiąc a w domu mam już chłopca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziaaa1988
Hej dziewczyny :) dzięki za wypowiedzi o tym paciorkowcu trochę mnie pocieszyłyście...mi to raczej szybko cc nie zaproponują bo mam 175 cm wzrostu :) Moja noc dzisiaj kiepska miałam straszne skurcze łydek a teraz mieśnie bola. Co myślicie o lewatywie ? kupujecie sobie ? bo ja bym chciała zdążyć sobie w domu zrobić sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
A ja widzę na wkładkę ze mi ten czopki stopniowo wychodzi ale jest biały lub zostały. Przez to powoływanie to nic nie robie ale teraz to mnie boli bo brzuch się chyba obniżył i więzadła ciągnie ten brzuch w dół chyba się ciut z drzemie bo mało spałam a wieczorem nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Motylku mnie wczoraj tak pobolewał wieczorem i po kąpieli nic z tego nie było... A jesli chodzi o lewatywę jak sie nie wyproznie to chyba bede chciala zeby mi zrobili bo sama i tak chyba bym nie umiala :D aczkolwiek to takie krępujące ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynyyy mam takiego lenia, spałam sobie i wstałam i jest masakra, mialam robic pierogi ale nici z tego na pewno nie mam sily na lepienie wiec wlozylam farsz do lodowki i moze jutro zrobie a mezowi zrobilam kanapki, ja mialam jeszcze jakas zupke wiec dojadlam... jakas masakra nic mi sie nie chce az wstyd leze w lozku i sie opierdzielam coz za leniwy dzien, jeydnie sprzatnelam ta lazienke, mam taka ochote na cod dobrego z ehej na jakiegos loda badz jakis pyszny slodyczek.. motylku mi wczoraj po seksie taka duza wydzielina ciagnaca wychodzila i tez myslalam ze to juz czop ale to na pewno nei byl on bo to tylko raz i nie bylo az takie duze, ale moze u Ciebie rzeczywiscie to to... ale jestem senna za okenm piekne slonce ale ja dzis bede leniuchowac a co tam nikt mnie nie goni, gosci sie nie spodziewam wiec robie sobie dzien dziecka w lozku w balaganie moze wieczorem dostane jakiegos powera poki co chill out:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o lewatywe to ja pewno chce miec zrobiona i poprosze o to w szpitalu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
MP88 a nie krepujesz się?? Ja jakos tak martwie się i wogole jesli mam porod z mezem, to beda to przy nim robić?? BO jestem zielona:D A wogole to ostatnio mam często takie dni leniwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam porod z mezem mysle ze na pewno nie przy nim hehe:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Słyszałam, że w niektórych szpitalach dają zestaw do samodzielnej lewatywy z instrukcją i się robi to jakoś w łazience. Ja nie miałam nigdy czegoś takiego... A może ktoś miał i opowie jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Kurde ale samemu coś tam.. EHhh boje się że nie będę umiała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane lewatywe w szpitalu zawsze robia i nawet jak jest porod rodzinny to jestes w innym pomieszczeniu i pielegniarka delikatnie wsadza do pupy rurke i ptak chocby kroplowka leci lewatywa potem musicie troche pochodzic wyproznic sie umyc i to wszystko wasz maz napewno tego nie bedzie widzial nie martwcie sie ja tak mialam robione przy pierwszym dziecku jedyne jest to glupie odczucie bo czujesz sie pelna a one odrazu nie pozwalaja sie wyproznic trzeba troche poczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki myszula za odpowiedz ;-) nią widzisz miska dany radę jakoś lepiej być oproznionym niż popuscic podczas porodu hehe przy wszystkich ;-) ja nadal leze w łóżku jest jakas totalna tragedia ze mną brak sił mnie dopadł porażka , miska a kto ci mówił o tym ze w dniu terminu masz sie zgłosić na ktg do szpitala bo Mi nikt o tym nie wspominał ale chyba tez sie wybiore jak wybije data terminu a nie bedzie nic... Kurcze dziewczyny o urodziły chyba o nas juz zapomniała albo dzieci zajmują im tyle czas ze nie maja chwili by cos napisać ja bardzo bym chciała udzielać do nadal nawet jak urodze bo pewnie bede miała mnóstwo wątpliwości a z wami rozbitej każda doda cos mądrego od siebie, wogole to mam pytanie czy jak zaczyna sie poród to robią jeszcze przed porodem usg? Ja sie na pewno o to upomne zebymminwykonali choćby na własne życzenie bo przecież różnie moze być moze sie dzidzia obrócić czy cos myśle ze to jest ważne aby jednak to usg wykonano co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkjj
Miska a mi po prysznic nie prxeszlo:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie prawda, ze w szpitalu zawsze robia lewatywe. Ja przy pierwszym porodzie mialam robiona lewatywe a mimo to byla "niespodzianka", natomiast przy drugim porodzie-juz inny szpital nie mialam jej robionej i "niespodzianek" nie bylo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czop to nie powinien byc z krwia?? myslalam, ze wlasnie stosunek moze przyspieszyc porod, ale nie znam sie, tak slyszalam.. ja i tak nie moglam bo mialam zagrozona ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaba90:) Zgadzam sie asmana nie w kazdym szpitalu robią lewatywę mi nie robili i chyba nic nie było zresztą nic nie jadlam cały dzien MP mi robili usg przed porodem i ktg tzn najpierw ktg żeby sprawdzic jak mocne sa skurcze później miałam isc pod prysznic potem usg i na porodowke ale mi wody odeszly rano i wezwali pogotowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Motylku nawet nei wiesz jak ci zazdroszczę... choc ty masz jeszcze czas;p _________ Jesli chodzi o lewatywe u nas jest wybor, tak samo jak z goleniem tam, albo chcemy albo nie ;p mam zamiar zrobic porządek tam sama specjalnie ogarniam co dwa dni teraz haha a lewatywe wlasnie bym chyba chciala __________ Dostalam skierowanie na ktg na 20.03 od mojej gin, i w szpitalu powiedzialam ze gin kazala mi sie zglosic w pon juz na pobyt, a pani sama przyniosla mi skierowanie na ktg na dzien porodu od doktora :) _________ Wzięłam sie za pracę, łazienka ogarnięta, kuchnia juz prawie też kuchenke zlew wymylam, blaszki z piekarnika, ale boli mnie krzyz troszku :D Idę sprzątać dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
A jesli chdozi o usg to nie mam pojecia jak u nas, ale tez bym chciala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie miałam robionej lewatywy i niespodzianki nie było. mowie wam mnie tak przeczysciło z nerwów chyba ze nie usiałam miec lewatywy :) ja dzis tez dzieen leniucha taka wypompowana sie czuje kompletnie bez sił. poszlam z mezem do biedronki udało mi sie tego zdechlaka wyciagnac z domu zeby mi pomogł soki przyniesc. dziewczyny dwa tyg do terminu a ja sie kulam dosłownie sie kulam nie miałam siły nawet isc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylku a jak czujesz te skurcze i co ile sie pojawiają są bolesne? moze to te co??...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny które chcą juz rodzic zapraszam do tanca, włączyłam radio i takie fajne kawałki lecą wiec pomyslałam czemu nie i mam prywatną impreze w kuchni. Zawsze bardzo lubiłam tanczyc i od razu lepiej sie czuje psychicznie jak sobie pokreciłam bioderkami a jest to o wiele przyjemniejsze i daje wiecej ruchu niz codzenie po schodach którego tez dzis próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ288
Dziewczyny od 37 tygodnia bede piła tą malinę, jadła wiesiołek, tańczyła i chodziła po schodach. Jakbym się nie odzywała, to bardziej prawdopodobne, że zawał :P :) z moją kondycją, a nie poród hahahah :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka;-) ja tak jak pisałam pojechalismy dzis nad jeziorko i zrobilismy grilla..oj fajnie było choć momentami nawet za gorąco. Ale w końcu zjadłam kiełbaskę z grilla..pierwszy raz w tym roku;-)był nawet taki moment że sobie kocyk rozłożyłam i gdyby nie telefon mamy to bym chyba usnęła;-) Jak przyjechaliśmy to jeszcze namówiłam mojego na lody..ale po tych lodach jak przyszliśmy to już byłam padnięta i się zdrzemłam oczywiście..mój pies zresztą też ledwo żywy..tak się wychasał;-) co do lenia to ja pewnie jutro zrobię sobie leniwą niedzielę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe MJ288 u mnie po takiej dawce ruchu pewnie byłoby podobnie,tzn z tym zawałem;-) co do tej lewatywy to ja raczej tez bym chciała..u mnie w szpitalu robią jak ktoś chce.. motylku ciekawa jestem jak tam u Ciebie..pisałaś też że zamówiliście wózek..pochwalisz się jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ288
Co do lewatywy, poczytajcie trochę w temacie, generalnie, jeżeli chcemy by dziecka nie kąpać przez pierwsze 48h by wchłonęła się ta maź płodowa, która podobno działa super, ekstra na skóre noworodka, to lewatywe trzeba mieć. Nigdy nie wiadomo, kiedy wyskoczy "niespodzianka" i na jakim etapie będzie wtedy dzidzia... jak dla mnie ryzyko jest duże, wiecie o czym mówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miska i MP co do tej lewatywy to ja sobie pomyslałam ze jak sie zacznie to jeszcze w domu zaaplikuje sobie czopek glicerynowy i w zaciszu własnej łazienki w pieć minut bedę miała to za sobą bez wstydu przed kimkolwiek , polecam to wam tez. Te czopki mozna kupic w aptece nie pamietam ile kosztują ale jakies grosze, stosowałam je kilka razy dla mojej córki jak była mniejsza i miała problemy z wypróżnieniem działały rewelacyjnie i natychmiastowo wiec chyba na nas tez podziałają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
o alicja dobry pomysl, a wez powiedz, taki czopek aplikujesz i po jakim czasie zaczyna działać? Żeby nie bylo ze w drodze mi sie znowu zachce hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×