Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

cześć Dziewczyny. Ja wreszcie mam chwilkę dla siebie i mogę coś napisać. Staram się czytać ale nie zawsze wszystko mi zostaje w głowie. Ania-ma - to super, że wiesz już, że maluszek jest dziewczynką;-) A kto Ci potwierdził ?Dudarewicz? Ja się do niego teraz zapisuję na połówkowe. Walabia a co u Wa ciekawegos?czy Ty już znasz płeć maluszka? Fiona- co uCciebie i Twojego maleństwa? Mirabell- nam by się teraz przydały córcie, co? dla równowagi sił ;-) Pozdrawiam nowe dziewczyny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Kobietki wczoraj miałam wizytę, wyniki w porządku, już mam nie brać żadnych witamin ani kwasu foliowego. Maluch ułożył się bardzo nisko, dlatego boli mnie w pachwinie, waży 180 gram i będzie chłopcem jedyne zmartwienie gin to takie, że mało tyję, ale może nadrobię Za 4 tygodnie USG połówkowe noi nadal czekamy na ruchy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim, czekam na wizyte u nowej lekarki, zobaczymy czy mi sie "sposoba" i jesli tak bedzie to bede do niej chodzic. Ide na 17:30. Zastanawiam się, co mam powiedziec? Zastanawiam się, czy zrobi mi usg? Chcialabym, bo wczoraj znow mialam bole brzucha i sie boje. Teraz jest w porzadku, ale wczoraj wieczorem moze dzidzius mnie tak kopał, ze az kłuło. Wiecie, jak bylam ostatnio na wizycie to schudłam, bo ostatnio mialam zatrucie, pozniej te migreny z wymiotami, aj wszystko. Powiem wam, ze nie mam ochoty jesc:( jem ale nie sprawia mi to przyjemnosci. Aha, moja (jeszcze) lekarka stwierdzila ostatnio, ze moja macica juz jest na takiej wysokosci jak macica w 20tygodniu, wiec moze sie okazac, ze moja ciaza jest troche starsza, bo mialam nieregularne cykle. Juz nie wiem, czy jej sluchac. W sobote zaczynam 19 tydzien:) ale to mija. Brzuszek juz widac, wszyscy patrza, szczegolnie sasiedzi. Papsi dziekuje Ci za pamięć i oczywiscie innym dziewczynom. Ostatnio nie mam jakos czasu na siedzenie na kafe jak kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia, trik ze słodyczami wypróbowałam wczoraj i cisza. Po prostu mały się na mnie obraził i koniec. Papssi, płeć jeszcze wielką zagadką dla nas, bo na USG w 12tc lekarz jej nie widział, więc na połówkowym 14.11 mam nadzieję, że się dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Walabia- ja tez czekam z niecierpliwoscia na pierwsze ruch dziecka mam czasmi takie uczucie jak by cos tam sie ruszało ale nie jestem pewna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Dziewczyny nie wiem czy juz był ten temat ale mam pytanie co sadzicie o DETEKTORZE TENTNA PŁODU ??? CZY ktoras mam czy chce kupic itd ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walabio ja idę na połówkowe 18go ;-) Jestem pewna, że już na pewno potwierdzi płeć no i liczę na to że nie zmieni zdania co do płci bo była mowa o dziewczynce...Tak się mówi żeby się nie nastawiać ale chyba jest już za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papssi, więc życzę Ci tego, żeby się nic nie zmieniło. My nadal nie mamy preferencji, ale wiemy, że będzie Matylda albo Franek. Naprawdę nie potrafię powiedzieć co wolę:) I dobrze, przynajmniej nie będzie rozczarowania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Papssi dziewczynke bym chciala z calych sil, ale znajac zycie to dostalam chlopca :) Dowiem sie mam nadzieje 5 listopada. Ja moje pierwsze ruchy moge opisac jak drganie miesni :) np.jak mi czasami lydka tak drga albo kacik oka to tam w brzuchu tak wlasnie czulam hehe. Moze to dziwne ale mnie to wlasnie przypominalo na poczatku, a teraz jest intensywniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, widze jakas cisza. U mnie kolejny ranek, kolejne zmaganie się z migrena. Juz o 5 rano, obudzil mnie okropny bol polowy czola i oczodolu, myslalam ze twarz mi paralizuje. Za chwile wymioty woda, a potem zółcią. Tak mnie darlo, ze szkoda gadac. Biedna dzidzia...Teraz jest troche lepiej, choc dalej czuje, ze boli. Chyba juz tak bede miec do konca:( jak skonczyly sie mdlosci, to zaczela sie migrena. Wczoraj bylam u nowej ginekolog i zostaje u niej. 100% lepiej się mna zajela, mozna bylo zapytac o wszystko. Powiedziala, ze te moje bole to bole wiezadla oblego macicy. Mam brac nospe jak bedzie bardziej bolec. Narazie jest spokoj. Zrobila mi usg, z dzidzią dobrze, wazy 249g :) taka kruszynka. No i kruszynka jest najprawdopodobniej jednak dziewczynką:) sama widziałam :) jeszcze poczekam do 14 listopada do prenatalnych. 14 listopada mam tez kolejna wizyte u ginekologa. Do tego czasu mam mase badan, morfologie, mocz, HIV, obciazenie glukoza (to najgorsze bo 3 h trzeba siedziec w labolatorium) i poziom magnezu i potasu. Jestem bardzo zadowolona. Powiedziala mi, ze nastepnym razem da mi swoj numer, bo wczoraj zapomniała pieczatki, a ma go na pieczatce i ze jakby sie cokolwiek dzialo to przyjmuje w Centrum Matki i Noworodka w Chorzowie. Takze czuje sie naprawde otoczona opieką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie strasznie pusto się tu ostatnio zrobiło. Dziewczyny co z wami? --------------------------- fiona głowa do góry w końcu kiedyś muszą Ci się skończyć te okropne dolegliwości. --------------------------- gosia i fiona nie martwcie się wagą. Mi też bardzo mało skoczyło na wadze, a ostatnio nawet trochę schudłam i wychodzi na to, że od początku ciąży przytyłam tylko 600 g., a to już 17 tydzień. W sumie nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo jem całkiem sporo, ale gin. nie zwróciła mi na to uwagi na ostatnim badaniu więc póki co się nie przejmuję. --------------------------- co do ruchów to ostatnio coś tam w brzuszku zaczynam odczuwać, ale nie jestem pewna czy to aby na pewno ruchy Małego więc jeszcze czekam, aby uzyskać pewność --------------------------- lila o detektorze słyszałam przeróżne opinie, w tym również negatywne więc osobiście się na niego nie zdecyduję -------------------------- papssi też mam badania 18 więc razem będziemy ich niecierpliwie wyczekiwać -------------------------- walabia mi też bardzo podoba się imię Franek, ale mąż kręci nosem. A szkoda ------------------------- Motylku amniopunkcję miałam w Klinice Sodowski w Katowicach. Obsługa miła i profesjonalna i na każde pytanie odpowiadali mi z cierpliwością. Sam zabieg nie należał do przyjemnych i mnie osobiście wręcz bardzo bolał. U mnie niestety był o tyle utrudniony, że mam nisko osadzone łożysko i nie bardzo było gdzie się wbić, ale lekarz bardzo długo robił mi USG i w końcu znalazł kawałek wolnej przestrzeni. Mały niestety rozbudzil się w tym czasie i zaczął szaleć w najlepsze. Nawet obawiałam się, że przez to może zostać ukłuty. Całę szczęście wszystko poszło gładko i udało się pobrać wody płodowe, które swoją drogą wyglądają na mocz, a pielęgniarka dodała, ze są nawet tak samo ciepłe ;-). Teraz sobie odpoczywam i staram się oszczędzać chociaż, całe szczęście, nic mnie nie boli. Pozostaje więc już tylko czekanie na wyniki i zaciskanie z całych sił kciuków, aby wszystko było ok. --------------------------- A jak tam dziewczyny wasze brzuszki? U mnie mimo rozpoczętego 17 tygodnia niestety jeszcze nic nie widać. Są podobne przypadki? --------------------------- O kurcze, ale się rozpisałam. Od razu widać, że jestem na L4 i dziadosko się nudzę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczynki ;-) Dziś idę się zabawić na miasto z moimi najbliższymi koleżankami ;-) No może zabawić to dużo powiedziane bo pewnie skończy się na pizzy i coli he he ;-) ale zawsze to coś ;-) Mirabell- mnie kiedyś wróżka wywróżyła że będę mieć 3 synów ;-) Ani nie planuje 3ciego dziecka a to drugie jest na 80% dziewczynką więc chyba się nie spełni.... A Ty mogłabyś mieć córeczkę bo pewnie byłaby taka śliczna jak Ty ..no i te falbanki...Może się uda;-) a masz przeczucie jakieś ??do 5go już niedługo... Fiona Ty faktycznie kiepsko znosisz ta ciążę..jak nie wymioty to migrena...ale my się musimy wycierpieć żeby dać nowe życie. Agunia GR- to odliczamy czas do 18go;-) ja tego dnia mam dwa usg- jedno w szpitalu, drugie prywatnie;-) tak jakoś wyszło. Lila111- a po co Ci w zasadzie ten detektor?nie wiem czy jest taka potrzeba szczerze mówiąc...Z doświadczenia wiem, że dzidziuś jak się zacznie ruszać to daje o sobie znać cały czas więc chyba nie ma obaw że coś z nim nie tak...No chyba że ten detektor ma spełniać inną rolę... Walabio- imiona ładne a na które padnie wybór pewnie lada chwila się wyjaśni. To wasze pierwsze maleństwo więc faktycznie do płaci podchodzicie pewnie inaczej niż np. ja teraz .Przy Adaśku było mi zupełnie obojętne czy urodzę synka czy córeczkę ale teraz nie powiem..Zaparłam się na dziewczynkę i koniec;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aguniagr na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu jaki termin? Jeśli chodzi o termin odbioru wyników z amniopunkcji to wyliczyłam sobie, że standardowe 3 tygodnie wypadną na 14 listopada. Ale w klinice powiedzieli mi że różnie to bywa i jak tylko będzie już coś wiadomo to oni sami będą dzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów poczułam dziecko:) A już umierałam ze strachu 5 dni była cisza.... A tu widzę wszystkich wywiało na weekend!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też zaglądam, chociaż ostatnio nie mam na nic ochoty nawet na pisanie :/ Świat pędzi a mi się wydaje że stoję w miejscu a ciąża razem ze mną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może zamiast zaglądać zaczniemy pisać:-P X Mi natomiast czas strasznie szybko płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi chyba też całkiem szybko. Odliczam dni do czwartku - do wizyty no i do momentu aż poczuję w końcu ruchy.... 17 tydzień i cisza w tym temacie:( A stresik rośnie.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka ją jutro zaczynam 17 tydzień i też nie czuje ruchów. Raz coś mi się wydawało, ale do końca nie mam pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veea
ja też czytam, ale jestem nowa to się nieodzywam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veea
no dobrze:) to tytułem wstępu i reanimowania wątku witam Was przyszłe Mamusie serdecznie!:) jestem w 18 tygodniu, termin mam na 2 kwietnia i płeć poznamy dopiero jak sądzę na połówkowym za jakieś 3 tyg. To nasze pierwsze dzieciątko, Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrówka dla Mamuś Ciężarówek i Maluszków:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też może napisze kilka słów o sobie, bo jeszcze tego nie czynilam. Ją mam termin na 16 kwietnia jest to moja czwartą ciążą, ale trzecia szczęśliwa. Płeć wstępnie chłopczyk, ale to tylko na 50%;może 7 listopada dowiem się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksia
ja tez zagladam codziennie...odpalam fb i razem kafe.asmana to jest nas kilka z tym terminem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczynki, faktycznie 3/4 z nas, tych aktywnych oczywiście jest na fb ale tam się szybciej pisze i człowiek jest taki bardziej ,,na bieżąco''. Ja cały czas zaglądam ale tak jak już kiedyś napisałam nie zawsze jest czas odpisać. Ja już drugi tydzień na zwolnieniu, jest mi bardzo dobrze ;-) Mały Adaś się rozchorował i niestety nie idzie do przedszkola więc cały tydzień będziemy razem w domku ;-) Co nowego u Was laski? jak przyrost wagi?jak wyglądacie ?ja ,,dostałam'' brzucha i od jakiegoś tygodnia widać już że to ciąża a nie przejedzenie...no ale to już 18tydzień więc chyba nie ma się co dziwić..Zaczęłam się smarować kremem chociaż rozstępów się nie boję.Mam jakiś mega apetyty ale bardzo zróżnicowany- drożdżówkę popijam pomidorówką itp ;-) W u Was jak te sprawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepssi moja ciążę juz widać, bardzo szybko miałam brzuszek, ją od początku ciąży przytylam juz sporo, bo 5 kg, wszystko poszło w brzych, piersi i boczki;-). Ją na zwolnieniu jestem od dwóch miesięcy i też mi dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×