Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość gość
dziś byłam u neonatologa i gluten w postaci jednej lyzeczki dodanej do paru lyzeczek warzywka lub zupki czy owocu mam wprowadzac 2-3 razy w tygodniu od skonczenia 4-5 miesiecy pzry karmieniu piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze to byc kaszka ekspresowa lub gotowana manna zwykla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kwietniowe mamusie! pisalam w tym wątku jesienia,ostatnio wtraciłam pare słow do postow zorro i pare innych podczytuje Was regularnie ale nie pisalam nic oficjalnie. mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do Waszej grupy:) Termin miałam na 2 kwietnia,ale urodziłam przez cc 19 marca synka (10 pkt /apgar, 48 cm 2530g) pomimo powiklan, tzn hipotrofia plodu, cukrzyca ciezarnych na insulinie a w 3 miesiacu krwotok i poronienie zagrazajace. karmie piersia choc tez jest roznie. przez 5 tyg po porodzie odciagalam mleko bo Michałek nie chcial ssac piersi i byly niezle cyrki.ale udalo sie choc nie jest łatwo i synek tez ma gorsze i lepsze dni. prawodopodobnie mialam blizniaki i jedno z nich stracilam wtedy we wrzesniu. synek byl silniejszy i sobie poradzil. rozwija sie bardzo dobrze i kazdego dnia dziekuje że go mam. ma juz 4,5 mies, wazy 6800 g i ma 66 cm. Michałek jest wesolym, bardzo komunikatywnym bobasem i mimo ze ruchowo jest nieco slabszy- od niedawna pewnie trzyma glowke w pionie np i ma lekka asymetrie-cwiczymy nieco w zwiazku z tym-radzi sobie bardzo dobrze pozdrawiam Was wszystkie i zycze spokojnego wieczorku i w miare chociaz przespanej nocy:) ps. o tym glutenie wy\zej to ja:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! najpierw napiszę nowej koleżance, której maluch nie chce leżeć na brzuszku. Susan Mayer1 może jak siedzisz zjedź dupką niżej i kładź go na sobie. Albo jak siedzisz to na kolana swoje na brzuszku - moja tak troszkę lubi. A teraz Wam napiszę że moja mała dziś była fajna. Dawno nie miała takiego dnia. No rewelacyjna. Smiała się, gadała, była spokojna i grzeczna. Boska. Przewspaniała. Dziś jechaliśmy do neurologa. Głównym powodem było to , że poprzednia wstrzymała nam szczepienia i stwierdziła wzmożone napięcie. (choć teraz widzę, że większym problemem jest asymetria). Więc ta pani nic nie dostrzegła. Kazała właśnie nosić przodem do świata bo jak nosi się przodem do siebie to dziecko żeby coś zobaczyć musi wyginać szyję. Powiedziała nam, że jak dziecko ma 4 miesiące to jest to najgłupszy wiek na diagnozowanie takich schorzeń. Bo po wyjściu z brzuszka jest spięte, a na przełomie 4 m-ca rozluźnione i nie wiadomo do końca co jest objawem. Kontrola za 3 miesiące. Później pojechaliśmy jeszcze na wycieczkę, złapała nas burza i jak mała się nie rozchoruje to będzie dobrze. W ogóle to nie wiem kiedy moja miała ubrane skarpetki. Takie ładne jej pokupowałam ale jej gołe pyty mi się bardziej podobają. I nie wiem co to będzie jesienią tzn. jak ja przykryję moją córę, bo teraz jak tylko ją przykryję pieluszką to tak się kopie, aż ją zupełnie zdejmie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
veea pewnie, że możesz dołączyć :) Witamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Moj tez sie rozkopuje i tez rzadko ku dkarpetki zakladam a wasze dzieci tez tak pokrzykuja i piszcza? Tak jakby zaczepialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam skarpetek cała szufade po dwojce dzieci przyjaciolki i czwroce dzieci siostry męża. i leżą:) raptem z 4 pary uzywam. poza tym polowa nie pasuje bo ma pulchne kosteczki i cisną:P moj synek procz piszczenia probuje chrzkac i kaszlec po czym uroczo sie usmiecha jak sie zwroci a niego uwage:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Właśnie dlatego nie lubię skarpetek dla dzieci - że strasznie cisną. Moja np. jak się obudzi to kaszle! Tak zaczepia. to jest takie śmieszne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Moj teraz jak sie budzi za dnia to zaczynapkakac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Jak Wam mineła noc? Moj syn od mniej wiecej 2 miesiaca przesypia wiekszosc nocy a ostatnio jak zasnie o 20-21 to spi do 5-6.karmie go an spiocha zanim sama sie polozde kolo 23,24, ale tak to spi jak kloda. w dzien ma 2 drzemki po 2 -3 godziny. mam pytanie do tych ktore karmia piersia-czy tylko ja jestem taka nieporadna ze nie umiem wygodnie nakarmic poza domem np w parku? karmie glownie na lezaco, jak syn byl mniejszy to an poduszce a klasycznie mi wogole nie wychodzi:((( ogranicza mnie to sttrasznie bo nie sposob gdzies wyjsc na dluzej.... miłego dnia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Veea mj spi podobnie tylko w dzien nie ma takich drzemek. Dzis o piatej karmlam to spal do siodmej i potem jeszcze od osmej do dziesiatej spalismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala
Hej dziewczynki doczytam Was za chwilę bo ostatnio jestem tak zakręcona że maskara :) jeździmy z Małą na tą rehabilitację i pani mi dzisiaj powiedziała że jest poprawa! :) mała zaczyna ładnie prosto trzymać główkę :) i udało mi się umówić do neurologa na 25 znowu :) w ogóle Mała zaczęła wydawać z siebie takie dźwięki że tak powiem krzyku :) czy Wasze któreś też tak krzyczy? :) śmieje się przy tym co nie miara więc chyba jej się swój głos podoba :) zaczęłam dawać jej już do jedzenia ziemniaczka, banana takiego normalnego na łyżeczce a wczoraj jadła obiadek ziemniaczka ze szpinakiem i nawet jej smakował :) do tego dostaje marchewkę i kaszkę malinową lub bananową :) w ogóle dostałyśmy w prezencie pieluchy z Rossmana i powiem Wam że nie odparzają jej pupci i nawet mega kupę wytrzymały :) muszę sie przejść zobaczyć ile kosztują :) zaraz Was poczytam ale widziałam że są nowe koleżanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, dzisiaj mija rok jak dowiedzialam sie o ciąży. Całe 9 miesięcy Was czytałam ale jakoś nigdy nie napisałam:) kożystałam z wielu rad za co Wam dziekuję:) I tak 1 kwietnia po 15 godzinach męki urodziłam synka Marcela (CC). Wazył 3050g i mial 54cm. Teraz moj grubasek wazy ok 7500g. Duuuużo przybiera:) Mogę do Was dołączyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki po pierwsze witam nowe mamy:) motylku ja również karmię mm i daję mojemu ok 120 ml wody lub herbaty teraz gdy u nas tak nie praży.Jak były upały to ok 150ml. apro po picia powiem Wam że jakiś ewenement mam podejrzenie że herbatka uspakajająca go rozdrażnia bo mi po niej szalał dwa razy.Choć może to przypadek. veea u mnie to samo skarpety go cisną w kostki także prawie cały czas gołe stopy. sabinka1990 a ile dajesz mu mleczka?mój też sporo przybiera a je niby książkowo. co do spania w nocy to ja teraz ok 20 karmię kąpię i do wyrka kładę i wkońcu mamy czas z mężem coś obejrzeć razem.O 23 karmię przez sen mniejszą porcją i lula mi do 7 rano. Dziewczyny znalazłyście jakąś fajną stronę o rozszerzaniu diety co po kolei w jakich ilościach?bo ja patrzyłam strony z bobowity i hippa i trochę się różnią. I ostatnie pytanie byłyście na basenie już?miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Wiktorowianka twoj juz czrery miecyy skonczyl:) a co ile mu podajesz to picie? Dajesz cieple czy chlodne? Ulewa sie twojemu popiciu? Bo mojemu tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) jak dawno nie pisalam. Mala konczy 5 miesiecy za dwa dni:) teraz dopiero widze jak czas leci...jakies dwa tygodnie temu wazyla 7160g, 63cm. Dalej karmie piersia, ale od 4 miesiaca podaje juz warzywka, owocki, ostatnio troche kaszki:) zadziwia mnie jak duzo juz potrafi, uwielbia na brzusiu lezec i tak wysoko sie podnosi. Jeszcze nie umie sie przewracac...Ogolnie lekarz mowi, ze silna dziewczynka. U mnie zostaly 2kg na plusie, ale chce jeszcze z 10 schudnac:) zobaczymy. Juz miesiac temu dostalam pierwszy okres, a teraz czekam na kolejny i dalej boli, i dalej pewnie bedzie nieregularnie...W sobote chrzcilismy malutka i byla super grzeczna. W ogole to super grzeczne dziecko. Zadnych problemow z nia nie mam i oby tak zostalo. Smoka nie chce, kciuka troszke possa jak chce zasnac. Wcina owocki, warzywa bez wybrzydzania:) postaram sie czesciej czytac Was:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktorowianka daję mu 150 ml mleka co 3-4 godz i wieczorem daję mu na spiocha po 23 ( jak juz idę spac). Budzi się ok 5 rano. Nie wydaje mi się zebym go przekarmiala ;/ Z tym ze piersią go karmilam tylko miesiac, może przez mm jest taki pyzaty:) Jutro 3-cie szczepienie to zobaczymy ile gramów znowu przybyło. Skonczył 4 miesiące i wprowadzam kaszki i deserki powoli. Ale ogolnie mój syn to aniołek wiecznie uśmiechnięty i zdrowy więc mam szczęście:) Jak wasze dzieci radzą sobie z jedzeniem z łyżeczki?? I jakie rozmiary ubranek już nosicie? U 74 to taki rozmiar "prawie" :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
hej mamusie;) witam również nowe koleżanki;) wkońcu zanalazłam chwile żeby napisać , moja mała daje mi nieźle ostatnio popalić podejrzewam że to zęby albo sama juz nie wiem. Zbadałam jej mocz i wyniki są jak najbardziej okej wiec to nie jest żadna infekcja jak podejrzewała pani dr. Moja Izunia nie chce spać w dzień nie potrafie jej uspać walcze z nia żeby usnęła i tak po płaczu czasm jej sie uda na 20 min usnać...;/ W nocy juz nie budzi się co godzinę ale co 3 godziny przynjamniej tak dziś było, wiec widze mała poprawę ale kiedyś spała mi znacznie lepiej potrafiła przespać 6h=7h... no ale widocznie jej się coś pozmieniało... Wogole to ja też zauważam super postępy w jej rozwoju rownież zaczeła przewracać się nabrzuszek choć nie zawsze jej się udaje i wtedy płacze...wogole w nocy jak mi się budzi to też jest na wpół obrócona... Izunia nadal nie lubi spać w łóżeczku i usypiamy ją w wózku wiem że jak wyrośnie z gondoli będzie z nią problem no ale to jest jedyny sposob na nia ona nie potrafi usnąć sama od siebie, musze ją pobujać chwilę w wozku zanim uśnie... Jesli chodzi o spacery to po kilkunastodniowej przerwie wyszłam z nia dzis na spacer i o dziwo nie płakała ale spać też nie spała tylko się rozglądała zasnęła po pol godzinie i spała może poł godzinki, a czy wasze maluchy śpią jeszcze na spacerkach?? Ja nadal kontynuje swoje wyzwanie z chodakowską, nie jem słodyczy i straam się zdrowo jeść zoaczymy czy uda mi się zrzucić tyle ile bym chciała... marze o tym żeby wkoncu poczuć się dobrze i wiem ze te ćwiczenia na pewno coś dają bo po takim treningu jestem mokra a to o czyms świadczy. Kochane czasem brakuje mi cierpliwości do mojej córeczki czy Wy też tak macie? Tak batrdzo bym chciała żeby spała w dzień żeby lepiej mi usypiała ale widocznie jej się to nie widzi, a tak widzę że jest zmęczona a ona mimo wszytsko nie zaśnie:) złoślwiec mały:) Ja już dostałam drugi okres i też jest mocny choć trochę mniej od tego pierwszego. 3majcie sie laseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Mp a probowalas z nia sie klasc w dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylku mój się 9 urodził w stopce mam 1 kwiecień jako planowaną datę:)daję mu picie w sumie po trochu po parę łyków przez cały dzień tak jak woła.Nie ulewa mu się. sabinka to mój je tyle samo w sumie 6x150ml czasem mniej bo nie chce już jeść no i na śpiocha mu daję też 120ml. Mój pił elektrolity jeszcze nei dawno a to też ma swoją kaloryczność to mi się wydaje że trochę mi zmężniał:D mój też wiecznie uhahany:D co do rozmiaru to jest dziwne bo ma bluzy na 56,62,68 body nosi też na 62 ale i na 68 i74 mu się zdarzy.Dziwne są te rozmiarówki. MP88 a Twoja ma wprowadzony stały plan dnia?ja odpoczątku starałam się wyrobić plan jedzenie rozrywka spanie i wydaje mi się że kuma bo po 1,5h-2hrozrywki usypia w łóżeczku lub gondoli, ale czasem jest tak że marudzi i dopiero zmiana boku czy parę łyków wody usypia go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
To moj je tylko 5×150 CHOCIAZ OSTATNIO wypija nawet po 180 . Moj tez po dwoch godzinach rozrywki chce spac z tym z marudzi i kusze go brac na raczki a on wtedy paluszek w buzie i odlatuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Kurcze zapomnialam zabrac tabletek anty i teraz cala antykncepcje szlag trafi bo mysze czekac do nastepnego okresu-prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Co do ubranek to na mojego pasuja tylko niektore 68 a tak to kupuje mu 74 moj sobie spi juz od pol godziny jakos jem sobie rozka pije redsa zurawinowego i gotuje fadolke szparagowa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mp88 ja polecam Ci chustę we Wrocławiu można wypożyczyć chyba szkoła noszenia przywiązanie ma to w ofercie, mi chusta uratowała urlop , Martynka nie chciała leżeć w wózku więc wkladalam ja do chusty , była mega zadowolona, po 20 minutach zwykle zasypia to ją odkładam do wózka lub łóżeczka, a na spacery z psem też chodzę z chustą mała rozgląda się na boki ze hej i nie płacze tylko obserwuję wszystko z zaciekawieniem Madziana_83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Madzia czyli przodem nosisz w chuscie? Ja mam chuste i na razie lezy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mp ja od poczatku jak czytam o Twojej corci to jakbym czytala o swoim synku. Spacery odpadaja, bo pospi 30 minut-z zegarkiem w reku tyle spi a jak sie obudzi to jest krzyk. Generalnie jest bardzo pogodnym, usmiechnietym dzieciakiem, ale nie lubi lezec w woku. Kupilam sobie nosidelko, ale niestety rehabilitant odradzil dopoki nie "zwalczymy"asymetrii. Zasypi mi tylko przy piersi i jak zie podnosze to od razu oczka otwiera. W nocy budzi sie czesto, bo musi miec moja piers w ustach. Smoczka nie toleruje. Mamy juz dwa zabki, co przy karmieniu piersia wcale nie jest takie fajne;-). Ja jeszcze zadnych dodatkowych pokarmow nie wprowadzam. Malutki 30 lipca wazyl 6660 a mierzyl 68.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja noszę wiązania typu kieszonka lub podwójny x , wiązania są brzuch do brzucha ale mała i tak wszystko widzi, a jak jest zmęczona to przytulna główkę i zasypia Madziana_83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP moja też w dzień nie chce za bardzo spać...jak już zaśnie to na 30 minut z zegarkiem w ręku :/ ja daję mojej do picia zazwyczaj wodę tak wypija mi zależy bo w te upały to piła jak szalona a jak sie chłodniej robi to nie chce za bardzo pić.. a mleka robie jej 150 ml ale i tak nie zawsze mi tyle zjada zazwyczaj 120 ml je ja czekam na drugi okres i już się tak denerwuję bo martwię się kolejną ciążą ech :) dzisiaj ważyłam Małą ma 4 miesiące i tydzień i waży 6400 około a mierzy 67 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Susan Mayer1
zorrrooo1111 dziękuję za rady. Spróbowałam położyć synka na moich kolanach i już widzę efekty. Synek powoli zaczął się przełamywać do leżenia na brzuszku. Dodatkowo robię mu "samoloty" co bardzo mu się podoba. Ładnie też przewraca się na boki. Po prostu muszę więcej z nim ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×