Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość gość
Agaa29 tez mam uraz do lekarzy, trafiam na nieodpowiednich. Mój problem polegal na badaniach na rózyczke. Po pierwszych wynikach lekarz stwierdził ze możliwe ze jestem chora i wysłał mnie do poradni chorób zakaznych. Tam kazali mi powtórzyć badanie. Wiec poszlam do tego samego labolatorium i zrobiłam wynki, ale okazało się ze trzeba czekac około dwóch tygodni na wynik (??????????), wiec zrobiłam prywatnie. Okazalo się ze wynik jest ujemny i ze zadnej rozyczki nie miałam i nie mam. A dzisiaj przyszly powtorne badania z pierwszego labolatorium i wyniki sa takie same jak te pierwsze czyli ze nadal jestem chora ich zdaniem. Jak cos takiego jest wogole możliwe??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Witaj Aga :) Ja jakies 6 lat temu miałam usuwany stożek szyjki macicy. Nie pamiętam nazwy zabiegu ale wiem ze był robiony laserem, chyba elektrokonizacja. Po zabiegu jeden lekarz powiedział mi ze nie będę miała więcej dzieci tzn ze może i zajde ale ze nie donoszę z powodu szyjki, bo po takich zabiegach sa zrosty i szyjka jest krotsza i mniej elastyczna. Dzis jestem w 16tyg ciąży i jak na razie jest ok. nie wiem co będzie jak ciaza będzie starsza. W srode ide do lekarza wiec zapytam czy cos mi grozi przez tamten zabieg. Z tego co wiem to moja lekarka zrobila mi ten zabieg bardzo delikatnie i zrost jest minimalny i prawie niewidoczny. Tak mi mowily panie które pobierają mi cytologie...ze prawie nic nie widać. ja jestem dobrem myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabiszna ja tak jak Ci już pisałam chodzę do Artemidy i mój lekarz (kiedyś pracował u arci) zadzwonił do swojego znajomego (dr Lipskiego) gdzieś ok 36 tyg. i byłam u niego na chyba 2 wizytach i to on odbierał poród. Teraz też pewnie tak będzie, jak będzie wszystko dobrze. No i byłam raz u dr Nowaka - jedna wizyta co prawda ale bardzo kompetentny mi się wydał. Także tych dwóch lekarzy mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś u kosmetyczki i zapytałam ją jak to jest faktycznie. Podobno problemy z cerą są czymś zupełnie naturalnym, bo czegoś tam więcej organizm produkuje. A ja po prostu jestem wyjątkiem od reguły ;-) Natomiast co do włosów to mówiła, że absolutnie ich stan powinien się poprawić, będą szybciej rosnąć i staną się dużo grubsze. Jeżeli jest inaczej to znaczy, że organizmowi brakuje jakichś mikroelementów i najlepiej widać to będzie w badaniach krwi. W sumie w opinię o cerze jej wierzę, bo w końcu się na tym zna, ale co do włosów to niem mam pewności ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa29
Mirabell83 to nedziemy razem przezywac co dalej ja jestem 14 tydzien niby to 2 ciaza ale pierwsza cesarka bez postepu porodu nie miakam skurczy i boje sie ze ewentualne sygnaly nie beda dla mnie jasne i bexzie za puzno na zalozenie szwu lub pessara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa29
I po co nam ten nfz jak i tak dobry lekarz jest zawsze prywatny ps jest ktos z lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka tak pamietam ze rozmaewiałysmy ale chyba było bez nazwisk, no ja słyszałam o Lipskim, ale chce zrobic tak samo jak Ty i szukkam znajomosci ;p , musze sie jeszcze porozglądać ;p ;) dziekuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabiszna a ze swoją lekarką rozmawiałaś na ten temat? Może ona coś podpowie. Bo jak nie to z tego co czytałam ok 20 tygodnia chyba trzeba się do kogoś u nich zapisać. Choć to pewnie wszystko kwestia dogadania bo znajoma z mojego miasta chodziła u nas do lekarza a tam była właśnie na połówkowym usg i dogadała się, że chce u nich rodzić i potem tylko pod koniec jeździła. Tylko lekarza tego naszego łomżyńskiego tamten znał i chyba mu ufał;) Więc może i u Ciebie by się tak dało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia- bardzo sie ciesze że wszystko w porządku Aga- ja początek pierwszej ciaży prowadziłam w lublinie, jestem z lubelskiego ale teraz 150km od lbn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Dorcia super ze wszystko w porzadku u dzidziusia :) Dziewczyny walcze z moim grzybkiem :) Mama przyniosla mi z pracy globulki robione w szpitalnej aptece. Podaje sie je na patologii ciazy kobietom z grzybica. Mam nadzieje ze mi pomoga. W sumie to juz jednego aplikowalam wczoraj i tak jakby pomagaly? Hehe. Przejadlam sie chyba albo raczej przezarlam :/ Zjadlam 2 bulki z wedlina i serem zoltym i wielki opakowanie sledzi w smietanie. Leze plackiem i mi sie zaraz uleje. Az mi niedobrze. Tez tak jecie? Mnie sie czasem zdarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Dorcia super :) Mirabell ja napadów jako takich nie mam. Poprostu w trakcie posilku czuje ze tyle dosyc i juz ni kawaleczk wiecej bo robi mi sie automatycznie niedobrze. Wrocily mdlosci i wymioty... :( oczywiscie nie w tkim natężeniu jak wcześniej, ale caly dzien muli. Wiem jedno, mam ogromna ochote na kwasne jedzonkop- zur, cytryne, sledzie, ogorki a jak juz zjem to mdlosci i wymioty kwasem :/ nie rozumiem tego.... Zakupilam dzis cetaphil-emulsje miceralna i msc cynkowa, zobaczymy czy poskutkuje na moje ozdoby na twarzy, jezeli tak to dam Wam znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia436 SUUUPER bardzo się cieszę! A dziecko się ruszało? Bo moje jak kamień nic a nic ani drgnie tak spało :) Milka1987 - w nicku to rocznik? Jeśli tak to jesteśmy w tym samym wieku :) Co do apetytu to mi wręcz spadł.... niby coś bym zjadła ale na nic nie mam ochoty i wręcz się zmuszam.... żadnej przyjemności z jedzenia nie mam. Chciałam wrócić jeszcze do tematu włosów. Może faktycznie coś mi brakuje bo mam Hashimoto i dzisiaj ide odebrać najświeższe wyniki i od razu do endo na konsultacje. Może dlatego mi te włosy wyłażą może znów czas zwiększyć daweczkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell- ja mam przeróżnie z apetytem , jest taki dzień że wszystko wciągam jak odkurzacz a innym razem nie mam ochoty na nic :( za to bardzo dużo pije .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
Cześć;-) Motylku staraj się nie denerwować tymi wynikami mojej cioci też wyszły złe wyniki powiedzieli że dziecko ma zespół downa niedorozwój i coś jeszcze namawiali ją na aborcję bo dziecko ciężko chorę będzię nie zgodziła się jest osobą bardzo wierzącą i powiedziała że nie usunie a mały ma 3 latka i okaz zdrowia;-) I drugi przypadek ojej kuzynki szwagierce powiedzieli jak była w ciązy z bliźniakami że jedno dziecko jest chore i nie przeżyję że mogą przy porodzie oboję umrzeć nastraszyli ją na maksa a dzieciaki zdrowe;-) Więc głowa do góry;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu na poczatku dziecko chyba spało :P ale lekarz je tak rozbudził, że później ciężko było mu cokolwiek zmierzyć, raz glowka z prawej raz z lewej strony monitora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
Pisałyście że wam włosy po depilacji rosną jak szalone a mi teraz na odwrót tak powoli rosną że aż szok a wyniki mam dobre Moze nowe dziewczyny wpiszą sie do tabelki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia gr:) moje malenstwo mialo 77mm w 13,5 t:) a Ty w ktorym tyg?:) plec poznalas?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
tak, to mój rocznik :) i to jest moja pierwsza ciąża :) jestem pełna obaw czy wszystko będzie dobrze... w zasadzie to żyję głównie nią i cały czs zastanawiam się jak rozwija się moj maluszek:) co jakis cxzas naczytam sie o cierpieniach kobiet które straciły ciążę, albo okazuje się ze z dzieckiem coś nie tak etc... ja chyba bym tego nie zniosła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam taką tabelke, nie załapał sie moj maluszek, ale nadrobi :) Tydzień Wielkość Masa 5 2 mm zbyt wcześnie, by to ocenić 6 2 - 4 mm zbyt wcześnie, by to ocenić 7 5 - 13 mm 0,8g 8 14 - 20 mm 3g 9 22 - 30 mm 4g 10 31 - 42 mm 5g 11 44 - 60 mm 8g 12 61 mm 9-13g 13 65 - 78 mm 14-20g 14 80 - 103 mm 25g 15 93 - 113 mm 50g 16 108 - 116 mm 80g 17 11 - 12 cm 100g 18 12,5 - 14 cm 150g 19 13 - 15 cm 200g 20 14 - 15 cm 260g 21 18 cm 300g 22 19 cm 350g 23 20 cm 450g 24 21 cm 530g 25 22 cm 700g 26 23 cm 850g 27 24 cm 1000g 28 25 cm 1100g 29 26 cm 1250g 30 27 cm 1400g 31 28 cm 1600g 32 29 cm 1800g 33 30 cm 2000g 34 32 cm 2250g 35 33 cm 2250g 36 33 cm, od czubka głowy do palców stóp - 45 cm 2750g 37 35 cm, od czubka głowy do palców stóp - 47 cm 2950g 38 35 cm 3100g 39 36 cm 3250g 40 d czubka głowy do palców stóp - 48 - 51 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na badaniu lekarz widzac że jestesmy z M spięci, pierwsza cześć ciała jaką zmierzył była... stopa 8mm :) i aż mi się łza w oku zakręciła ze wzruszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to jest 4 ciąża. 3 pierwsze były zaplanowane z zegarkiem w ręku, przeżyłam choć łatwo nie było. Ta z kolei to wpadka i jakże szczęśliwa. Na początku bardzo przeżywałam, byłam wręcz przerażona ale od 8-9 tc jakoś się wyciszyłam i bardzo spokojnie teraz do tego podchodzę. Te przykre doświadczenia nauczyły mnie pokory a przede wszystkim pokazały, że nawet jakbym żyły wypruwała to na pewne rzeczy zwyczajnie nie mam wpływu. Cierpliwość i spokój tylko dzięki temu jestem w stanie wytrzymać do kolejnych wizyt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu ja nawet sobie nie wyobrażam przeżyć czegoś podobnego :/ Tak samo współczuje ludziom którzy starają się latami żeby móc mieć chociaż 1 dziecko :/ W moim przypadku to był niesamowity fart, rozmawiałam z mężem na temat dziecka, oboje stwierdzilismy ze teraz jest najlepszy czas (w końcu mam prace na umowę) 4 lata pracowałam w roznych miejscach ale umowy nigdzie nie chcieli dac. Przeliczylam mniej wiecej kiedy możemy starać się o dziecko i kolejnego okresu już nie dostalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Joasiu 4 ciąża? mam rozumieć, że poprzednie nie zakończyły się pomyślnie czy chodzi o inne aspekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dorcia :) Ciesze się,że u Ciebie wszystko w porządku :) Oby u mnie też było okej... Dziś byłam na badaniach wiec będę miała świezutkie do lekarza:) dam znać co i jak : ) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×