Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Juzka1
Fiona ja tez mam takie uczucie, zatyka mnie czasem nawet piecze nie mowiac o zgadzeeeee :/ bo to co innego ale tez mam :) My tez na szkole rodzenia dostalismy pare gratisów i probek tyle ze my placimy 200 zl ale butelka z aventu fajna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Juzka zgaga swoja droga :) nieraz az mi sie uleje :) ale migdaly jakos mi pomagaja. Bralam rennie, bo mozna w ciazy - pomagalo, ale pozniej juz nie moglam zniesc tego smaku blee. Jesli chodzi o to uczucie dusznosci to naprawde jest to okropne, nieraz lapie oddech jakbym miala nurkowac. Wczoraj i dzisiaj kupilam pare rzeczy, glownie kosmetycznych dla dzidzi ;) i dla siebie kupilam Maltan na brodawki, od dzisiaj bede smarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
ja na razie zgagi nie mam Fiona a po co to na sutki?? co to ma dac?? czy macie jakies okrycia na te pogody w ktorych sie dopinacie???? bo ja juz w nic sie nei dopinam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Motylku ja to w swetrach takich grubych chodze hahaha :) nie kupuje zadnej kurtki bo sie nie oplaca, jestem na l4 wiec tyle co do sklepu do lekarza to zarzucam grubasny swetr i juz :) Na zgage tez biore renni dzis w nocy np o 2 w nocy musiałam :) A masc na brodawki tez musze koniecznioe kupic, mam juz cale popękane ... wogole wygladaja jakby byly brudne dwa razy mialam przyjemnosc zobaczyc jak wyglada siara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ28
Dziewczyny czy jeździcie jeszcze samochodem? Do kiedy macie plan siadać za kierownicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
Mj do ostatnich dni porodu a co to przeszkadza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Witam ja tez mam takie uczucie ze czasami mi powietrza brak ciezko sie oddycha :) Rozek mi sie przydal na poczatku z malym bo strasznie marzł i bylo w nim cieplo i mam nawet 4 szt :) hi i piaty dostane w klinice :) Co do szkoly rodzenia to byłam z pierwszym i wystarczy :) A co do samochodu to ja jezdze i bede jezdzic do mieszkam na wsi wiec nawet nie mam jak sie dostac bez samochodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was serdecznie :) jestem po usg prenatalnym ostatnim jestem w 29 tc i moj maly synus ma 1600 g wszystkie parametry sa ok tylko ma zastoj w nerkach z moczem ale to u chlopczykow dosc czesta przypadlosc niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, troche pozna pora, ale nie moge spac ostatnio, a rano spalabym do 12:p, sluchajcie mam pytanie, w lutym chce isc na zwolnieńiem, ciaza przebiega prawidlowo, moze lekarz nie chciec dac mi zwolnienia, spotkala sie ktoras z was z takim przypadkiem? Wspomne ze mam pamiet w Medicoverze, wiec mysle ze bez problemu mi dadza, tym bardziej ze pracuje w sluzbie zdrowia, i nie jest lekko:/. Trzymajcie sie, dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olguss
Hej Dziewczyny! Ja też mam problemy z oddychaniem ale Pani doktor powiedziała, że to normalne bo brzuch naciska na łuki żebrowe i przeponę i dlatego mamy płytki oddech i czasami trudno nam złapać głęboki wdech. JoannaN28, ja również mam pakiet z Medicoverze, podobnie jak u Ciebie ciąża przebiega prawidłowo i Pani doktor bez problemu da mi zwolnienie od lutego, tak przynajmniej powiedziała jak ją zapytałam :) Więc mam nadzieję, że nie spotkasz się z odmową. U mnie na początku lutego zacznie się 8 miesiąc więc myślę że to czas najwyższy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna-zależy od lekarza. Mój to akurat taki służbista że mimo plamien na początku ciąży powiedział mi żebym nie liczyła że będę na zwolnieniu cały czas ale później leżałam miesiąc w szpitalu z zagrożeniem ciąży i mam nadzieję że mi już nie będzie robił problemów. Myszula- spory synek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Nom myszula to fajnie wązy maluszek ;)))) A ja dziewczyny jestem na zwolnieniu od poczatku prawie, lekarz sam mi dał może przez poprzednie poronienie :( i napewno tez dlatego że pracuje w sklepie odziezowo przemyslowym i tacham okazy :) Takze ja sie bycze od wakacji ale wcale nie jest to takie dobre :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane;) No widzisz myszula fajnie że wszystko jest w porządku:) z małego już rzeczywiście duży chłopczyk jest fajnie:) Joanna 28 tak jak dziewczyny mówią to zależy od lekarza, ale kurde 8 mc to już nie przelewki myślę że powinnaś odpocząć bez przesady należy Ci się a jak Ci nie da Twoj gin to idz to rodzinnego i powiedz że jesteś przeziębiona. Ja jestem na zwolnieniu od listopada, powiem Wam że tragedia nudze się już strasznie no ale przyznam szczerze że bardzo sobie odpoczęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
CZe dziewczyny tak to jest z tymi lekarzami ja chodze prywatnie i w pierwszej ciazy tez chodziłam i bez problemu mialam zwolnienie i teraz tez tylko ze w tej miałam plamienia a trzy mies. wczesniej poroniłam wiec mysle ze kazdy lekarz w tej sytuacji dał. Kurcze ja bylam u lekarza i moj maly w 27/28 tyg wazył 957g jej to strasznie malo w porownaniu do wszych pociech :( hiphiphip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
hej:) ja na ostatnie prenatalne ide w 32 tyg. troche zle wyliczylam, tzn na podstawie om to 31 t ale wg Dudarewicza to ciaza o tydzien starza, ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia za bardzo ze tak "pozno bede na tym usg" od wczoraj pobolewa mnie glowa, czuje ze to przez moje nieszczesne oko;/ i biore paracetamol ja na zwolnieniu jestem od poczatku stycznia i na razie mi sie nie nudzi ale mialam dzien malej zalamki, to tak zaraz jak moj m wyjechal, po prostu samej mi troche smuto ale w piatek juz wraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
Lila no troche malo a moze to mlodsza ciaza?? a ty prawidlowo na wadze przybierasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam nadzieje ze mi da, bo juz w pracy powiedzialam ze ide od Lutego i maja osobe na moje miejsce, jak mi gin nie da to do internisty pojde;) Na poczatku ciazy chodzilam prywatnie, to pani dr. juz na pierwszej wizycie sie spytala czy chce pracowac, wiec mysle ze lekarze prywatnie przyjmujacy chetniej daja zwolnienia(nie zawsze) ale sie zdarza czesto:). Ja mam dusznosci jak sie klade, zatyka mnie w gardle, ale to przez to ze mam niedoczynnosc tarczycy. Sluchajcie od 2 tyg, 2 razy mi sie to zdazylo, nad ranem skurcz w prawej nodze, czy ktoras z was tez cos takiego mialam(ma)? Ciekawe od czego to sie robi...?! pozdrawiam milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila- nie przejmuj się, dzidziuś ma jeszcze 3mies więc jeszcze dużo urośnie zwłaszcza że dopiero teraz waga zacznie bardzo szybko lecieć do góry. Mój syn w 33tyg wazył 1700g więc też mniej niż przeciętne dziecko, urodził się mając 2,5kg ale zdrowy i wesoły :) nie wszystkie muszą ważyć po 4kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna- może z niedoboru magnezu? Ja miałam skurcze rąk i przeszło jak zaczęłam braż magnez co drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
hej, moja córa w połowie 26 tygodnia wazyla okolo 830 g i nikt nie mowil ze to za malo jeszcze ma czas rosnac, ja i tak mysle ze bedzie duza bo zarowno ja jak i moj mezczyzna urodzilismy sie jako dorodne ponad 4 kilowe klopsiki:) najwazniejsze ze dziecko jest zdrowe jakby bylo cos nie tak to na pewno lekarz by zwrocil na to uwage:) ja na zwolnieniu od wrzesnia - lekarz prywatny - na poczatku plamienia a potem juz tak za ciosem. no i teraz mam jeszcze ten pessar to juz w ogole. kwestia zwolnienia zalezy od lekarza jego humoru i podejscia do tzw schorzen ciazowych - jedni uwazaja ze mozna gnój przerzucać a inni ze trzeba wypoczywać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) Motylek ten Maltan to hartowanie brodawek juz ok 2 miesiace przed porodem, a pozniej jak juz sa troche pogryzione to robi sie z niego oklady i przynosi to ulge.Dzisiaj rano znow puls 115 i znowu czulam sie niezbyt dobrze:( Wczoraj mala miala czkawke i czulam ja na dole, wiec moze juz zeszla glowka w dol?:) dowiem sie 23 stycznia na wizycie. Chcialabym rodzic naturalnie, boje sie znieczulenia przy cesarce, nie wiem czemu:( Ja mam plaszczyk czarny z H&M na tyle obszerny, ze dochodze w nim do konca ciazy. Mama znalazla mi w szmateksie za 15zł. Poczatkowo byl po 60zł, ale tak na niego polowala, ze przecenili na 15 zł i go kupila;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja miala w 28tyg 1000g i tez sie balam, ze za malo. Ale teraz z dnia na dzien czuje ze jest wieksza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam na 13.04.2014r. bedzie synuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ28
Cześć, JoannaN28, też mam skurcze łydek, nad ranem, tak mocne, że gdy się wybudzę to ciężko zasnąć. Dla kobiet w ciąży polecany jest SlowMag, bo nie wszystkie suplementy są wskazane, ja zażywam i skurcze występują rzadziej, także spróbuj albo zapytaj farmaceute o jakiś inny. Ten to 60 tabl. ok 18 PLN. Fiona_88, też się boję znieczulenia. Brak czucia w nogach chyba u każdego powoduje panike, podobno po 6h odzyskuje się zupełną sprawność. Słyszałyście coś o tym? Co do prowadzenia auta, to byłam ciekawa, jak tam u Was, motylekkkkkkk niby nic nie przeszkadza, ale im brzuch większy tym bliżej kierownicy i coraz mniej pewnie się czuje, przynajmniej ja tak mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, zapomnialam napisac o tych skurczach. Tez je mam, ostatnio w nocy 3x mnie zlapaly, ale mam na nie sposob:) jak juz czujecie, ze nadchodzi skurcz, badz juz jest to naciagnijcie lydke. Od razu przechodzi:) moj Ł. mnie tak uratowal. Dodatkowo w nocy cierpna mi dlonie, a w dzien sie to nie zdarza. I najsmieszniejsze...od 2 tygodni mam w nocy okropny slinotok. Doslownie piana. Jak sie budze wszystko jest mokre i mam osad na twarzy. Ponoc to sprawka estrogenow, ktore sie wydzielaja ze zdwojona sila po 30 tygodniu. Co to prowadzenia samochodu, to ja sie wkurzylam na mojego Ł. i w czerwcu ostatni raz prowadzilam. Kupilismy nowy samochod, no i jak to facet chucha dmucha. Wracalismy z urodzin, on troche podchmielony i sobie ubzdural, ze wjechalam w dziure. Przewrazliwiony. Tak sie wkurzylam, ze powiedzialam, ze poki auto sie nie "przeterminuje" nie bede jezdzic;) no a potem dowiedzialam sie o ciazy. Szczerze, to i ta bym chyba nie prowadzila, bo jestem strasznie rozkojarzona, ciagle czegos zapominam. Moja lekarka powiedziala, ze to obrzek mozgu w ciazy:) nie wiem czy to prawda, ale tak powiedziala;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ28
Haha fiona, to tak jak ja, jestem potwornie rozkojarzona :-) Też słyszałam o obrzęku mózgu, dodatkowo wyższe tętno w ciąży to wyższe ciśnienie w oku, co wpływa na zdolność poprawnego widzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MJ28, a Ty tez masz wyzsze tetno? Przepraszam, moze nie doczytalam wczesniej, rozkojarzona jestem ;P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ28
Hahahaha :-)) Miałam zawsze niskie ciśnienie i górne i dolne, więc teraz w ciąży, mimo że mam wyższe niz zwykle, to jest ono normalne :-) ale ciężko mi sie prowadzi auto. A mój kochany to zupełnie mówi, że w tej ciąży powinno mi sie zabrać kluczyki ;-) :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Fiona z tym slinotokiem tez sama nie jestes, u mnie w prawdzie jest nie co lepiej, ale jakis miesiac temu budziłam sie tak jak ty, wszystko mokre :D a jak poszlam do stomatologa to ten wyssysacz śliny nie mogł zadarzyć :)))) Skurcze mówią ze normalne, tez mam w nocy w łydkę ale mam taki sam sposob jak fiona i przechodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze przetestowac ten wasz sposob:), narazie mialam cos takiego dwa razy, ale pewnie sie nasili..eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×