Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agazgaga

odżywki białkowe sojowe itp

Polecane posty

Gość agazgaga

Witam mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto pomoże. Od kilku miesięcy ćwicze od 30 min do godziny dziennie oczywiscie jest tez czas na regeneracje, odżywiam się zdrowo ( w miare jakies grzeszki czasem bywają) schudłam 6 kg ale nie o tym. Mam 171 cm i 61 kg ale moje ciało nie wyglada najlepiej. Moja dieta jest bogata w warzywa i owoce, jednak sa ta bardzo minimalne ilości białka, a słyszałm ze jak sie cwiczy to trzeba go dużo stad moje pytanie. Mam alergię na mleko krowie dlatego w mojej diecie nie ma nabiału, Wiem ze białko jest tez w miesie ale ja go za duzo nie dam rady zjesc a jajek też nie bede przeciez jadła 10 dziennie stad wpadłam na pomysł by kupic sobie odżywke białkową sojowa ale nie wiem jak sie zabrac do tego wszystkiego nie wiem jak ja brac i czy wogóle jest skuteczna. mogłby mi ktos udzielic jakis info na ten temat na forach pisza ze sojowa nic nie daje tylko serwatkowa (której ja nie mogę) co robic brac czy nie brac? Zaznacze ze nie chce przytyc bron boże raczej spalic jeszcze troche fałdek ujedrnic sie moze ładnie zarysowac miesnie. BRAC CZY NIE??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zalezy co cwiczysz i jak cwiczysz. Generalnie jezeli cwiczysz silowo czy np. biegasz duzo twoje zapotrzebowanie na bialko wzrasta. Rozne zrodla roznie podaja, ale przyjmuje sie, ze przy zwiekszonej aktywnosci fizyczniej zapotrzebowanie na bialko wacha sie miedzy 1.2g a 2g na kazdy kilogram masy ciala. Z tym ze 2g to dla wielkich facetow cwiczacych intensywnie na silowni. Tylko, ze bialko bialku nierowne. Najbardziej wartosciowe sa bialka zwierzece dlatego wszyscy polecaja Whey Protein. Bialka roslinne sa troche mniej wartosciowe, dlatego zwraca sie szczegolna uwage na roznorodnosc diety dla wegetarian. Jezeli nie lubisz za bardzo miesa, moze sprobuj ryby? Losos, tunczyk (nawet ten z puszki) sa dobrym zrodlem bialka. Jajko ponoc ma najlepiej przyswajalne bialko. A jezeli chodzi o odzywki bialkowe to moje zdanie jest takie, ze zawsze lepiej wszystkie skladniki odzywcze w pierwszej kolejnosci dostarczac z diety. Jezeli juz naprawde nie jestes w stanie, to ja bym chyba nie zdecydowala sie na bialko sojowe... Soja jest w tych czasach wysoko przetworzonym produktem i jakos nie jestem do niej przekonana. Nie wiem jak Polce ale tu gdzie mieszkam mozna dostac rozne odzywki bialkowe: z bialka jajek, z brazowego ryzu, z groszku, a nawet z konopi indyjskich! Wiec jest w czym wybierac. Zaznaczam, ze nie jestem specjalistka, ale duzo cwicze, duzo czytam i kozystam z dobrodziejstw wspolczesnego rynku konsumenckiego ;-) mam nadzieje ze pomoglam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
ryby tez odpadają. co do cwiczen to cwicze troche fitness z obciazeniem i cwiczenia na swoim ciezarze ciała plus biegam interwałowo takze miesnie dostaja w kość. poszukam tego z jaj ale watpie ze u mnie w miescie bedzie to zabita dechami dziura a z neta sie boje zamawiac takich rzeczy. myslisz ze białko sojowe sie nie nadaje no to lipa nie wiem co dalej bo nie chce spalic miesni ale z aktywnosci tez nie zrezygnuje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie masz wyboru to bierz sojowe. To jest tylko moja opinia na temat soji, a nie jakies naukowe dowody. Z reszta jezeli bylaby szkodliwa to zostalaby zakazana. Niestety nie moge ci polecic sprawdzonego sklepu internetowego w Polsce. Ale poszperaj w internecie, na pewno sa jakies rzetelne sklepy w Polsce. Nie polecam allegro czy innych takich portali aukcyjnych, tam nigdy nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie myślałaś, żeby dostarczać białko właśnie z dieta? Warzywa strąkowe wszystkie, np. fasola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos nie wyobrazam sobie zjadac kilograma fasoli dziennie... :-S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalas mi troche do myslenia i poszperalam w internecie, autorko. Czy ty wiesz dokladnie na jaki zwiazek w mleku jestes uczulona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
haha gosciu ze straczkowe to wiem ale tak jak napisała baranek taka ilosc straczkowych dziennie chyba zabiła by mi jelita nie mówiac juz o tym ze maja wysoki indeks glikemiczny a wiadomo co sie z tym wiaże. Nie iwem konkretnie na jaki zwiazek mam alergie poniewaz okazało sie to dopiero jak urodziłam dziecko. zawsze miałam problemy brzuszne, bóle, wzdęcia, zapalenia jelit. Dopiero kiedy moje dziecko okazało sie ze ma alergię na ryby na kazeine, białko mleka, laktoze (tak wyszło w testach) musiałam zrezygnowac z nabiału bo karmiłam piersia i moje dolegliwosci przeszły kiedy przestałam karmić wróciłam do nabiału zaczęło sie od nowa wiec lekarze stwierdzili ze to alergia i mam przejsc na ta diete która miałam jak karmiłam skierowania na testy nie chca dac bo twierdza ze nie ma takiej potrzeby chyba faktycznie bede musiała zrobic prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia4680
Strączkowe mają wysoki indeks glikemiczny? Od kiedy? Tylko bób ma wysoki. Poza tym skąd pomysł, że powinnaś zdecydować się na jeden rodzaj produktu i jeść tylko soję albo tylko kilogram fasoli dziennie? Zjadaj trochę jajek, trochę soi, trochę fasoli, trochę mięsa i trochę ryb i już! A ten pogląd, że sojowe białko nic nie daje to pewnie autorstwa kulturystów, którym zależy na jak największej rozbudowie masy. Ty nie chcesz osiągnąć takiego efektu, więc nie powinnaś od razu soi skreślać. Soja nie jest obojętna dla organizmu, zawiera fitohormony, ale one w umiarkowanej ilości są dla kobiet korzystne, musiałabyś zjadać tony soi, żeby Ci zaszkodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
to nie chodzi o to ze ja sie boje soji tytko czytałam ze odżywka sojowa nic nie daje i nie pomoże mi w uzupełnieniu brakujacego białka ze musi byc zwierzece i to własnie na forach gdzie cwicza faceci , jak pisałam wczesniej ryb nie jem nie jestem w stanie juz próbowałam dostarczyc odpowiedniej ilosci w samej diecie (fasola szparagowa tez ma wysoki indeks) potrawy z białej hmm musiałabym poszukac jakis zeby nie były zbyt tuczace ;-) ale to i tak za mało jaja jem codziennie a za miesem za bardzo nie przepadam jak juz pisałam wczesniej nie chce sie zmuszac do jedzenia czegos czego nie lubie bo nie na tym odżywianie prawda. Jednak bardzo dziekuje za rade z tym białkiem sojowym asiu chyba spróbuje, chce to brac raz dziennie a nie jak kulturyski po kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja doskonale autorke rozumiem, bo sama nie przepadam za miesem. Piersi kurczaka jem raz dziennie, czasami dwa razy, ale po pewnym czasie po prostu sie nudzi. Wolowiny nie lubie specjalnie, jem raz na 2 tygodnie. Wieprzowiny unikam. Z jajkami nalezy uwazac. Sa zdrowe i odzywcze, ale zoltka zawieraja sporo tluszczu, wiec nie polecam jedzenia duzych ilosci. Mozna uzywac samych bialek, na internecie jest sporo przepisow na np. omlety z samych bialek. Bialka jaj praktycznie nie zawieraja tluszczu. Ratuja mnie ryby. Lubie tunczyka i lososia. Ale autorka niestety nie moze jesc ryb. Pytalam sie o alergie, poniewaz podobno wiekszosc osob z alergia na mleko moze smialo uzywac odzywek bialkowych, poniewaz serwatka (whey) jest izolowana od kazeiny (casein), na ktora wiekszosc osob jest uczulona. Tylko ze w tych odzywkach znajduja sie tez male ilosci laktozy i tu moze byc dla ciebie problem. Co prawda jest ich w izolatach stosunkowo malo, ale jednak. Jak znasz angielski to wkleje linka. Zaznaczam, ze sama nie jestem alergiczka, wiec nie mam doswiatczenia w tym temacie, opieram sie na tym co wyczytalam. Jezeli sie nie boisz, to przejdz sie do sklepu, popros o probki i przetestuj. No chyba ze twoje reakcje alergiczne sa drastyczne, wtedy nie polecam... Nie chcialabym, zebys spedzila 2 dni w toalecie ;-) Warto by bylo znow zrobic testy alergiczne, poniewaz bez ryb i nabialu twoja dieta jest dosc uboga i monotonna. A co z owocami morza? Krewetkami na przyklad? Sa dosc drogie ale zdrowe . No i zostaja jeszcze orzechy w malych ilosciach. Sa wysoko kaloryczne i zawieraja duzo tluszczu (zdrowego), ale sa tez bogate w bialko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie rozpisalam ;-) A wracajac do odzywek, to ja bym stawiala jednak na odzywke z jajek w twojej sytuacji. Soji wlasnie ze wzgledu na hormony i pochodzenie nie lubie. Wydaje mi sie, ze jednak nie jest obojetna dla organizmu. Najlepiej przejdz sie do odpowiedniego sklepu i popytaj. Nawet w mojej rodzinnej niewielkiej miescinie te sklepy wyrastaja jak grzyby po deszczu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
dzieki baranek naprawde dużo mi pomogłaś :-) Jutro sie przejde jeszcze raz do tego sklepu moze bedzie własciciel to sie bedzie wiecej orientował ostatnim razem była jego zona to nie wiedziała nic na ten temat. Jeszcze raz dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze bardzo :-) jak pogadasz z wlascicielem to moze sprowadzi na twoje zamowieni to co potrzebujesz, jezeli nie ma na stanie. Jezeli masz jeszcze jakies pytania, to pisz. Postaram sie odpiwiedziec w miare mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
Byłam dzisiaj kupiłam ta sojowa ponoc jest paskudna w smaku jeszcze nie próbowałam ale zobaczymy, dostałam próbke zwykłej no i facet powiedział ze kiedys miał z jajek ale teraz nie ma bo wszyscy biora kazeinowe ale obiecał ze jak bedzie zamawiał towar to zapyta. Narazie poki co spróbuje tej sojowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To napisz pozniej jak poszlo. Na poprawienie smaku sa sposoby. Ja na przyklad miksuje odzywke z bananem, kostkami lodu i czasami lyzeczka masla orzechowego plus mleko. Mozesz miksowas z innymi owocami. Oczywiscie potrzebny jest blender. Zamiast mleka czy wody mozesz tez uzywac mleka z orzechow wloskich lub migdalow, sa pyszne! Podejrzewam ze mozna juz w Polsce dostac takie cuda, nie wiem tylko jak z cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o kupno przez internet to ja polecam sklep KFD. Korzystałem i polecam. Mają białko własnej marki które jest bardzo dobre jeśli chodzi o cena/jakość. Ja kupiłem te: http://sklep.kfd.pl/bialko-c-1.html?filter_id=67&sort=2a Bardzo dobre smakowo, dobrze się rozpuszcza. Zresztą można na stronie poczytać opinie osób które już kupiły. Skoro już kupiłaś soję to ok ale następnym razem polecam ten sklep. Bo cenowo naprawdę są konkurencyjni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Link coś nie działa. Ja kupiłem białko KFD 100% WPC 80 (22 Smaki!) - Białko - 750g ale jeśli Ty nie możesz serwatki to na pewno znajdziesz inne dla siebie. Porównaj sobie ceny tu w sklepie z tymi w Twoim sklepie, myślę że tu na pewno będzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O odżywki najlepiej pytaj na forum kfd, na pewno Ci coś doradzą bo są firmy których lepiej unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
ja kupiłam sojavit z olimpa na forach czytałam ze firma dobra jak zapytam na jakims forum to zaraz pisza ze soja to gówno ale ja nie zamierzam zostac kulturystka jak ci panowie i spożywac ogromnych ilości. Dzisiaj spróbowałam smak nie jest najgorszy bo smakuje jak kaszka dla niemowląt z tym że nawalili jak dla mnie za dużo słodzika i jest strasznie słodkie i ma gorzkawy posmak. Ja nie słodze już od porunastu lat niczego i tak troche to mi nie pasuje co jeszcze piłam po treningu jak zaleca producent a wiadomo jak sie po treningu pije geste :-) w połowie juz mi było mdło ale dałam rade jakbym miała wypic po treningu cos innego gestego to miałabym tak samo. Myślicie że raz dziennie wystarczy jak bede piła? tam pisze ze białko w jednej porcji to 30g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kiedyś brałem olimp i byłem zadowolony, nie wiem jaki smak kupiłaś ale te moje są bardzo słodkie smak tiramisu i czekolada i bardzo dobre z tym, że ja rozrabiam je z mlekiem a nie z wodą, z wodą są dla mnie niedobre, dla mnie akurat słodki smak to zaleta, to ile razy dziennie będziesz piła to akurat od Ciebie chyba zależy, odżywka to po prostu uzupełnienie białka w diecie a w jednej porcji też słyszałem że powinno się spożywać max. 30g bo więcej po prostu organizm na raz nie przyswoi, dla kulturystów soja jest nie najlepsza bo białko te z tego co wiem nie przyswaja się tak dobrze jak inne białka ale tak jak piszesz Ty nie zamierzasz być kulturystką więc dla Ciebie nie ma to dużego znaczenia. W tym sklepie KFD masz przykładowe białko sojowe Olimp 85% 700g za 26,80 zł + koszty wysyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem co dokładnie ćwiczysz ale moim zdaniem w posiłku potreningowym najważniejsze jest uzupełnienie węglowodanów ale białko też powinno się tam znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak swoje białko piję to raz dziennie tylko, bardzo rzadko częściej z tym że ja je piłem tylko jak się odchudzałem i nawet nie ćwiczyłem po prostu jako część diety a teraz tylko trochę biegam tzn. zacząłem 6 tygodniowy plan pumy z bieganie.pl więc przy takim wysiłku nie przywiązuję dużej wagi do dużej ilości białka w diecie, po prostu nie liczę ile jem białka a odżywki piję czasami ostatnio nawet nie codziennie, myślę że raz dziennie Ci wystarczy chyba że dokładnie to liczysz i wychodzi Ci że masz za mało białka w diecie to możesz poć częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
za 700g zapłaciłąm 35 zł smak naturalny. teraz cwicze z JIlian Michaels od poniedziałku planyje 30min cardio z nia + 6w6p razem to da ponad godzinke, wczesniej biegałam interwałowo ale ze względu na upały czas który biegałam musze poswicic na spacer z dzieckiem :-( wczesniej dało rade wychodzic z nim wczesniej ale teraz ani bieganie ani spacer w upał nie jest dobrym pomysłem może dołoże do tego rowerek stacjonarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
na opakowaniu jest napisane zeby brac na 1-2 przed treningiem lub zaraz po to jak lepiej brac do tej pory po treningu zjadałam przeważnie jakis owoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli nie zapłaciłaś dużo bo jakbyś dodała koszty przesyłki w kfd to wyszłoby podobnie, ja jakbym miał wybierać białko przed czy po treningu to wybrałbym po plus do tego jakiś posiłek węglowodanowy, ja jak ćwiczyłem na siłowni kiedyś regularnie to z tego co pamiętam to właśnie po siłowni odżywkę piłem albo białko jadłem ale do tego jakieś węglowodany najlepiej proste bo wtedy mięśnie są głodne glikogenu który muszą uzupełnić, ja z tego co pamiętam przed treningiem jadłem jakiś zwykły posiłek zawierający węglowodany abym miał siłę ćwiczyć, nie wiem jak to jest w Twoim przypadku jak np. nie masz tak siłowego treningu jak na siłowni to pewnie nie potrzebujesz tak wielu węglowodanów ale białko tak czy inaczej wybrałbym po treningu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raz dziennie powinno wystarczyc. Twoje zapotrzebowanie na bialko przy takich treningach nie jest wieksze niz 1,2 kg na kilogram masy ciala, wiec nie ma co szalec. Pamietaj, ze oganizm nie ma mozliwosci przechowywania bialek, wiec nadwyzki sa marnowane. Co do tego kiedy: przy takich treningach nie ma to tak wielkiego znaczenia. Bierz kiedy ci wygodnie. Wiekszosc ludzi zapomina, ze odbudowa miesni najszybciej postepuje w nocy! A jak ktos slusznie zauwazyl po treningu trzeba uzupelnic poziom glikogenu czyli wegle w umiarkowanych ilosciach. Ja po treningy miksuje banana, mleko, kostki lodu i odzywke (cukry+bialko) i dobrze mi sie to sprawdza. Sprubuj tez poeksperymentowac z iloscia wody jaka dajesz do odzywki. Jak dasz wiecej powinna byc mniej slodka, jak mniej wody to... szybciej wypijesz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
a w dzien bez treningu? Jeden robie sobie na regeneracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×