Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Del Rey

Imię Lana dla córeczki

Polecane posty

Gość Del Rey

Lubie bardzo śpiew Lany Del Rey, chciałabym tak córeczce dac na imię. Sądzicie, że to neutralne imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie imie chyba w ogole nie istnieje. To jest jej pseudonim. Jej prawdziwe imie to Elizabeth :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lana Clarkson (amerykańska aktorka), Lana Baric (chorwacka aktorka), Lana Jurcevic (chorwacka piosenkarka). Owszem , takie imię ostnieje i jest pochodzenia arabskiego. W wielu krajach to skrót od Milana. W języku Hiszpańskim również jest to imię i oznacza wełnę. :) Ładne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że jest takie imię. Tylko amerykańskie. Była aktorka Lana Turner, bardzo popularna. No i chyba dziewczyna Supermena miała na imię Lana? Przed Lois?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lama? To chyba takie zwierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka mojej koleżanki ma na imię Lana Katharina, mieszkają w Belgii. W Nieczech to popularne imię , w Stanach również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, Lana Lang to miłość Supermana przed Louise :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggiuggg
Nikt nie będzie tego traktował jak imienia, wszyscy będą dopytywać, przekręcać, dziwić się. Choćbyście nie wiem jak cudowny dźwięk wymyślili do nadania jako imię, to i tak wam zbrzydnie. Poza tym imiona klasyczne są bezpieczne a wymyślane słowa nie funkcjonujące w danym języku jako imiona, mogą nagle zacząć oznaczać coś co lepiej żeby się z dzieckiem nie kojarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggiuggg
I jeszcze jedno, to naprawdę płytka motywacja, dać dziecku imię, bo się śpiew jakiejś kobiety o takim imieniu podoba. Co ty robisz z dziecka, maskotkę z imieniem wypisanym na brzuszku? Ty ogólnie dojrzałaś do macierzyństwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ggiuggg już dobrze, a ty zawsze tak się emocjonalnie rozpędzasz przy tak błachym powodzie? Może jesteś niezrównoważona ? Autorko to imię jest bardzo ładne a powody dla których nasze dziecko ma mieć tak a nie inaczej na imię to sprawa rodziców . Jedne dzieci mają na imię po babci, inne dlatego że Mama uwielbiała konkretnego aktora, jeszcze inne miały imię jakiegoś bohatera lub patrona. Powodów jest mnóstwo bo imię zawsze wybiera się z jakiegoś powodu , wazne natomiast by imię pasowało do realiów tego dziwacznego kraju jakim jest Polska bo wyobraź sobie że piękne imię jakim jest Lana będzie w polskiej podstawówce powodem do bolesnych żartów typu , polana, zalana, lana po tyłku i tym podobne. Dziecko zawsze boleśnie odczuwa niesprawiedliwe traktowanie a imię wybiera się tak by dziecko czuło się z nim szczęśliwie i pewnie. Ja akurat nie mieszkam w kraju i będę wychowywać córkę za granicą więc olewam temat dopasowania się i imię mojej córki brzmi bardzo ładnie i przyjemnie dla tej narodowości natomiast jestem pewna że w Polsce dziecku nie daliby spokoju z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ggiuggg ale idąc twoim tokiem myślenia (który apropos jest dyktowany strachem) trzebaby tak uszczelnić Polską tradycję nadawania imion jak w krajach arabskich gdzie dzieciom nadaje się tylko arabsko brzmiące imiona . Mieszkałam kilka lat w Niemczech , teraz w Austrii i nie ma to jak otwarte, kraje w których obojętne jest czy dziecko ma na imię Paulina czy Paula, Sophie czy Carla. Wszystko to są imiona a jak ktoś nie potrafi ich odczytać to jego Problem. Ważne by używać znaków graficznych obowiązujących w alfabecie danego kraju (tu bardziej mowa o Polsce). Jestem Polką i mam nazwisko posiadające znaki polskie, tak samo imię czyta się przez litery miękkie i wyobraź sobie że tak odczytywane są moje imię i nazwisko przez tutejszych (starają się) tak widnieje (z Polskimi znakami) we wszelkich pismach i nikt nie robi problemu że moja córka ma typowo Polskie imię a urodzona jest na miejscu i ma po ojcu miejscowe obywatelstwo (ojciec jest Austriakiem polskiego pochodzenia z austriackim obywatelstwem). Tylko w Pl są nakazy, ograniczenia, wyśmiewanie, nieumiejętność przeczytania imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Del Rey
A po czym poznaje się dojrzałość do macierzyństwa?? Bo nie wiedziałam, że po tym, jakie imię wybieramy... Mam 31 lat. Rodzice dali mi imię z kalendarza - Lucyna, bo akurat w dniu tych imienin się urodziłam. To lepsza motywacja?? Radzę niektórym wyluzować. Znajomi dali na imię Lena - też reagowałam - jak? Magdalena? Marlena? Ale jest Lena i szybko wszyscy się przyzwyczaili, że jest Lena. Potem okazało się, że Lenek coraz więcej. Nawet pies sąsiadów wabi się Lenka :) To i Lana w końcu się "osłucha" moim zdaniem. Nikt jeszcze swojej córce nie dał Lana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JESLI OBOJE jestescie Polakami to USC nie zarejestruje wam dziecka o takim imieniu gdybys miala meza obcokrajowca albo sama miala np podwojne obywatelstwo to wtedy OK,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lana może być w Pl odczytywane żartobliwie, obraźliwie itp. Fakt że znaki graficzne się zgadzają ale sam wydźwięk imienia budzi zupełnie inne skojarzenia (lana woda, lana po pupie). Trzebaby zadać pytanie w usc jak by to było. Osobiście myślę że problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lana na dzień dobry dzieci w szkole będą mówiły na Twoje dziecko przyszła Lama... zmień na piękne Lena i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brzydkie imie, jak nie imie tylko nazwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lana zalana w 4 d**y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Whooopi
w holandii lama to zel do anala:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lana, Lana co lubi robić to na kolanach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Whooopi
Lana ciagnie druta juz od rana. Lana pijana i zarzygana Lana juz na c*pce wydepilowana Lana juz rozebrana Lana koks i marihuana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lana odwrotnie = anal .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała kolezanka
jesteście niesamowici ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko,ładne imię,ale nie do tego kraju.Sama widzisz po wpisach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałem suczkę o imieniu Lana Serio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja psina wabi sie Lana :D Bo jak mala byla to lala gdzie popadlo, taki zlany szczeniak, zlana mala....Lana. Mnie sie to smiesznie kojarzy ale oczywiscie bardzo podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
imie zwierzecia ma sie akurat nijak w argumentacji, bo ja znak psy: kazik, czarek, michas, tomek i koty: przemek, bartek, julia, basia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze piekne i niesztampowe imie,ale nie w naszym wiesniackim i zasciankowym kraju jak widac...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma na imię Lana ma już 5 lat nie miała jak na razie żadnych problemów z powodu swojego imienia zdrobniale mówimy do niej Lanusiak i bardzo to lubi dałam jej takie imię gdyż uważam że jest oryginalne sama mialam w dzieciństwie oryginalne imię (teraz już tak bardzo nim nie jest) bardzo mi się podobało gdy ludzie zwracali uwagę na moje imię czułam sie wyjątkowo i tak samo chce żeby czuły się moje córki 2 ma na imię Nadia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat słowo Lana oznacze Wełna, wiec pewnei tak bym córki nie nazwała, ale to kwestia osobistego wyboru. Ogólnie brzmi ładnie, tylko szkoda że ma to znaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie sie podoba Luna,albo Luda ewentualnie Lowena,ale Lana nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×