Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Gość kleo1
omi ja tez sie czuje ciezka, nie moge w nocy sie ulozyc bo mnie nogi bola az szkoda mi meza bo sie nakrece cala noc az spac nie moze. u mnie maly tez sie strasznie zaczol rozpychac az moj sie przestraszyl tak mi brzuch sie unosi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala od paru dni tez rozpycha sie niesamowicie, az milo popatrzec :p w dodatku ciagle ma czkawki, tak 3-4 razy dziennie :p U mnie problemy ze spaniem skonczyly sie jak kupilam poduszke dla ciezarnych, uwielbiam ja i w moment zasypiam jak sie do niej przytule :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hejka widze ze spac nie mozecie:).Ja ostatnio chodze jakos zaraz po 22, nie ma nic w tv to po co sie meczy.Co do spania to ja mam w nogach zwykla poduche ale mam problem z kolanami tzn po calej nocy ugiete ciezko rozprostowac bezbolesnie. Omi wczoraj skonczylam 36 a dzis juz leci 37tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny, mam takie pytanko, bo dzis rano ponad godzine czulam ciagly bol w podbrzuszu ( jak na okres) i w dolnej czesci kregoslupa, i nawet zauwazylam kilka skurczy... po pryszniu mi przeszlo ale troche mnie to niepokoi bo czytalam ze takie sa pierwsze oznaki porodu a ja dzis zaczelam dopiero 35 tydzien wiec mam jeszcze troche czasu.... Pytalam dzis poloznej bo akurat mialam wizyte i ona twierdzi ze to normalne...ale dla nich tu wszystko jest normalne i tak ma byc wiec chcialam zapytac czy moze wy tez tak macie? Bo nigdzie w internecie nie znalazlam informacji ze takie bole sa normalne i nic nie wroza.... Przepraszam za brak polskich znakow ale mam angielskiego lapka bo moj jest w naprawie i nie wiem jak wlaczyc polskie znaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Gosciu ja niestety nie poge ci doradzic bo to moja pierwsza ciaza.Z tego co dziewczyny mowia na innych forach faktycznie tak zaczyna sie porod z tym ze bol powinnien sie utrzymywac i narastac .U ciebie to pewnie fajszywy alarm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu a moze to skurcze braxtona hicksa ? poczytaj na necie i porownaj z twoim bolem.. Angela no tak przeciez my idziemy prawie leb w leb :) Ja juteo dam wam znac co i jak po skanie. Kurcze mialam sie pakowac a tu nic nie zrobione. Musze cos podzialac w tym tygodniu tylko, ze ciagle cos sie dzieje. Na dodatek moje dziecko ma kaszel, wychodza mu 5tki , uznaje tylko mame przez caly dzien a o slowie tata chyba zapomnial :/ Mam juz dosc. Koncowka ciazy i takie utrudnienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie czytalam o tych skurczach braxtona hicksa ale wszedzie pisza ze sa bezbolesne... boje sie ze to jakas zapowiedz ze bedzie wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
ja mam termin na 4 kwietnia wiec tez jakos rowno z wami:) ja mam w piatek wizyte u gina:) dzis mi caly dzien ciezko nawet uczesac mi sie nie chcialo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
gosciu...ale jesli po wejsciu do wody ustepiluja to falszywy alarm, jak by sie nasilaly to trzeba do szpitala gonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleo ja mam na 3 kwietnia a dzis sobie tak myslalam, ze fajnie byloby urodzic w dzien matki bo w anglii jest 30 marca :) hmm zobaczymy. Synka urodzilam 5 dni wczesniej wiec nie wiem jak bedzie tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja jak na razie takich oznak nie mam a też 35 tydzień trwa. Torba w końcu spakowana tylko zamówiłam jeszcze te tantum rosa z ebay'a. Z zakupieniem wózka czekam do samego końca. Dziewczyny kiedy rozkładacie łóżeczko i ubieracie te wszystkie pościele? Za tydzień mam ta wizytę "Health visitor" pytałam o to położna i powiedziała że dostanę od tej pani jakąś czerwoną książkę dla dziecka...wie ktoś co to za książka? Stopy zaczynają puchnąć 0_o Brzuch coraz większy :P nie widzę pusi i ciężko mi jest się tam ogolić ale jakoś dałam radę xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak nawiaskiem termin niby na 9 kwietnia ale z usg w jak byłam w Polsce pan ginekolog stwierdził koniec marca he he jestem ciekawa co z tego wyniknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
z goleniem to masakra:/ wszystkie mamy blisko siebie terminy zobaczymy jak to bedzie(-: ja tez juz spakowana, z wozkiem czekam do rozwiazania. lozeczko juz stoi ale bez poscieli jeszcze, jak bede w szpitalu to maz sie tym zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia i pozostalych dziewczyn, odnosnie skurczy. Najlepszy test, to ciepla kapiel badz prysznic. Jezeli po tym skurcze przechodza, to znaczy, ze to nie to. Jesli mimo cieplej kapieli skurcze nadal sie utrzymuja i sa regularne, to powinno sie pojechac do szpitala na ktg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidzia to jest czerwona ksiazka, ktora ja dostalam chyba przy wyjsciu ze szpitala jak sie nie myle. My personal child health record sienazywa..taka polska.ksiazeczka zdrowia jaka ja kiedys mialam..Wpisuja kazde szczepienie, kazda wizyte hv, na wykresie zaznaczaja wage i wzrost. Zabierz ja koniecznie.do szpitala bo na poczatku wpisuja dane o noworodku.i.porodzie. Ahhh z tym goleniem to ja sie wczoraj meczylam :) Nie ma to jak.golic siena wyczucie hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, ja to mam dzisiaj lenia, nic mi sie nie chce. Nawet obiad w Maku zjedlismy bo nie chcialo mi sie gotowac. Od niedawna robie w domu opaski na glowe dla maluszkow, dzis konczyly sie moje aukcje i jestem baaardzo zadowolona, az dwie osiagnely w licytacji cene 10f wiec jestem przeszczesliwa ze sie komus podobaja :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej dziewczyny ja dzis na 18 mialam wizyte na odzdiale polozniczym,w sumie spedzilismy tam 2 godziny.Byla nas spora grupka :).Polozna pokazywala nam sale i caly osprzet.Na odzdiale jest przyciemnione swiatlo a co najbardziej mnie zdziwilo to ta cisza,zadnych halasów ,krzykow. Lidzia ta czerwona ksiazka to dla dzidzi ,polozna mowila ze bedzie nam potrzebna az do czasu gdy nasza pociecha nie pojdzie do szkoly. Zastanawialam sie nad porodem w basenie ale sie dzis dowiedzialam ze jak chce rodzic w basenie to nie dostane znieczulenia w kregosłup .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna fajnie ze masz zajecie ,ja kupilam filc i mam zamiar wyszyc pare sowek jako ozdoby do pokoju malej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi powodzenia jutro na scanie ,ja mam w poniedzialek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To trzymam za was kciuki na scanach, ja mam dopiero wizyte z polozna 18 marca, oczywicie bez usg wiec pewnie beda nudy jak zwykle :P Ja to mam dzisiaj szczescie. Niedosc ze opaski sie slicznie sprzedaly to jeszcze na zlosc mojemu partnerowi obstawilam w zakladach sportowych 5f na szkocje w meczu z polska :P ale sie nasluchalam gadania, ze wyrzucilam piątke w bloto, ze sie na tym nie znam i po co stawiam jak to z gory przegrany zaklad. Wygralam 23f :D jednak jego mina byla dla mnie najwieksza nagroda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziekuje Angela :) Tobie tez zycze powodzenia! Ja tez chcialabym rodzic w wodzie ale nie wiem czy sie uda. Za pierwszym razem nie mialam znieczulenia to teraz Chyba tez dam rade :) Enna gratulacje, widze ze masz glowe do biznesu . moze rozkrecisz sprzedaz w trakcie macierzynskiego :)) ehh no minka faceta bezcenna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki!Widze ze nadal wszystkie w dwupaku.My niestety nadal w szpitalu bo malutki zwracal duzo pokarmu i nie chcieli nas wypuscic plus ja przy porodzie Dostalam goraczki i podaja mi caly czas jakis antybiotyk ale dzis juz mam nadzieje nas wypisza. Co do porodu Powiem tylko ze zycze Wam zeby poszlo Wam lepiej ode mnie bo chyba po prostu mialam pecha.Rodzilam 28 godzin.24 godziny zajelo mi dojscie do pelnego rozwarcja.W koncu po ponad dwoch godzinach partych okazalo sie ze maly jest zle ulozony i nie przejdzie przez kanal rodny.Zabrali mnie na operacyjna a tam obracalj go w srodku a nastepnue wyciagali kleszczami.Czyli to czego sie najbardziej balam.Ogolnie bylam wykonczona i najgorszemu wrogowi nie zycze takiego porodu ale Powiem Wam tylko ze to co mowia to prawda.Dziecko wynagradza caly ten bol.A ten kto wymyslil epidural powinien dostac nobla.Podali mi go dopiero po chyba 18 godzinach skurczy bo wczesniej mimo okropnych skurczy nie bylo postepu ale ulga niesamowita. Bez znieczulenia nie dalabym rady bo tracilam chwilami swiadomosc z bolu.Pomogl mi tez w oddychaniu gas no i wiekszosc porodu spedzilam na pilce bo na lezaco byla masakra.Malutki jest tak slodki ze nie mozemy sie na niego napatrzec.Problem jest z karmieniem bo nie mialam pokarmu wiec daje mu butle.Caly czas go przystawiam do cyca zeby pokarm naszedl i dzis czuje ze cos sie dzieje wiec trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Super Vera nie poddawaj sie z tym karmieniem.Moja najwieksza obawa to wlasnie ssak i kleszcze ,bardzo chciala bym tego uniknac. Moj porod ze wzgledu na indukcje ma byc bardziej bolesny ale licze na to ze bedzie szybki bo po lekach wszystko szybciej postepuje. Fajne masz sobie ,zycze szybkiego powrotu do domu :). Skoro maly byl zle ulozony dlaczego nie zrobili ci cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Vera, przykro mi slyszec, ze musialas sie tyle wycierpiec:( na szczescie najgorsze juz za toba i pozostaje tylko cieszyc sie synkiem! :) Trzymam kciuki zeby wypisali was dzisiaj do domu, tam na pewno szybciej dojdziesz do siebie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mijaja 2 tygodnie od zlozenia wniosku o MA, a tu odpowiedzi nadal nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna Pisalam Ci, ze ONI maja 14 dni na decyzje od momentu otrzymania wniosku. Mozesz zadzwonic do nich ale mysle, ze poczekasz kilka dni I list dostaniesz. Vera wspolczuje ciezkiego porodu ale wiem, ze jak zobaczylas malego to zapomnialas o bolach I przejsciach. Tez sie martwie o karmienie bo to wcale nie takie latwe. Ja po usg. Lozysko wysoko, nie bedzie cesarki. Mala wazy jakies 2740 . Wyglada ok. Takze sie Ciesze :) teraz mi pozostaje tylko czekac na porod. Krew mi pobrali I za tydzien dowiem sie jak tam ilosc plytek wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi, no to super, ciesze sie ze udalo ci sie uniknac cesarki! :) Mam nadzieje ze w przyszlym tygodniu dostane juz jakas odpowiedz z MA bo troche sie stresuje, wszystko sie tak przedluza ostatnio, mieszkanie tez nadal w remoncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
omi to super i jaka spora malutka, ja jutro napisze co mi gin powiedzial, vera rzeczywiscie latwo nie mialas:( ale teraz to juz tylko moze byc lepiej(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi to fajnie ze naturalny czyli taki jak chcialas:) Dziewczyny jak to jest z dieta po porodzie ,co mozna a czego nie.Czy nadal obowiazuje zakaz np serow plesniowych i surowego miesa?.Uwielbiam wloska surowa wedzona szynke ale musialam z niej zrezygnowac na 9 miesiecy :(.Dajcie jakies wskazowki co do diety ,please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×