Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Gość gość
Skarbie, ja tu pracuję już 15 lat, mój mąż 16, czyli w sumie mamy między sobą 31 lat płacenia podatków. Wcześniej przebywałam na business visa, za którą też zapłaciłam, ale od 2004 roku już nie muszę. Nigdy nie brałam niczego, bo to jest zwyczajnie nieprzyzwoite i nie po to tu przyjechałam. Anglicy pokolenia pracują na tzw socjal, a tu nagle nazjeżdżało się Polaków, którzy myślą, że po 5 latach płacenia składek wszystko im się należy. I tak z dobroci serca - w przyszłym roku wybory, prawdopodobnie wygra UKiP, a to oznacza koniec benefitów dla imigrantów. Na waszym miejscu pilnowałabym roboty, albo możecie dostać wilczy bilet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hej laski:) Ale nam rosna te maluchy, widac to po zdjeciach. Sliczne macie dzieciaczki:) Wyslalam nowe zdjecia Hani na poczte. My w niedziele lecimy na tydzien do Polski, nie moge sie juz doczekac, od grudnia nie bylam! Hania juz calkiem sprawnie zjada wszystko z lyzeczki, slicznie otwiera buzie i polyka, narazie je tylko pol malego sloiczka dziennie, ale mysle ze niedlugo zastpie juz jedna butelke sloiczkiem. Wprowadzilam tez herbatke z kubka niekapka, pieknie sobie poradzila :) A ty Gosciu spadaj z naszego topiku, nie twoj interes co kto pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.Dziewczyny znam takie pary co oby dwoje siedzą w domu i tylko biorą co się da. A z resztą nie moja sprawa. Po za tym nie chce nikogo obrażać ale ludzie którzy przyjechali 10/15 lat temu są dużo lepiej ustawieni, my juz nie mamy takich możliwości, oni teraz są managerami, team liderami itp. Czas zrobił swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do synka to on jeszcze nie raczkuje :) nie siada samodzielnie. Jak leży w leżaczku to dużo macha nóżkami w taki sposób ze aż przesuwa się do przodu i za chwilę jest na drugim końcu pokoju. Pewnie stąd ta sila w nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi135
Postaram sie dzis albo jutro wrzucic jakies fotki. My lecimy w poniedzialek do.Polski. Mam nadzieje, ze bedzie udany lot. Moja mala nie stoi ani jeszxze nie siedzi sama. Czolga sie i staje na czworaka ale sie buja do przodu. Zabkow tez nie ma wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Enna, no mój interes, niestety, bo te pieniądze Ci z nieba nie spadły, moje podatki na to idą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc a nie pomylilas czasem tematow??? Nikt Cie tu nie zapraszal do nas a tym bardziej nie pytamy o zdanie/opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna hania rosnie widac tez ze silna z niej dziewczynka.Widzialam na zdj ze spi pod kolderka,ja tez chcialam kupic ale sie boje ze nina sie zakopie.Jak narazie spi pod grubym kocem. Goscia ignorujcie. Ja jestem w uk 10 lat i tez nigdy nie bralam benefitow a teraz skoro mam okazje uwazam ze jak najbardziej mi sie naleza.Ja tez pracuje i place podatki i dlaczego moje pieniadze maja isc w obce rece czytaj leniwych angoli lub przebieglych pakoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Angela, ja tez sie balam ze bedzie sie zakopywac i naciagac sobie na glowe, ale dol kolderki wkladam pod materac i tym sposobem nie moze sobie naciagnac na glowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TomThomas
Pisze jaki przyszły tata, moja żona jest w 13 tyg ciąży i za kilka dni ma mieć szczepionkę przeciwko grupie. Chciałbym poznać wasza opinie na ten temat, oraz proszę o podzielenie się spostrzeżeniami jeśli są tutaj mamy, które już miały taka szczepionkę w ciąży. Pozdrawiam z Cardiff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
tomthomas ja nie robilam.Podobno jak raz zrobisz musisz powtarzac co roku. Postanowilam w ten zimniejszy okres lepiej dbac o siebie i obeszlo sie bez powazniejszych dolegliwosci. Wprawdzie zlapal mnie katar ale syrop z cebuli pomogl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
dziewczyny co tam? takie pytanko, będziecie kupować chodzik? Ile mam tyle opinii i już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Lidzia ja chodzik dostalam w spadku po niny kuzynce.Jak do tej pory nina siedziala w nim 2 razy.Mysle ze raczej nie bede go uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi135
Hej dziewczyny i co tam u was ? Cicho tu ostatnio sie zrobilo. My jestesmy w PL. Mamy swietna pogode jao na listopad. Mala probuje juz siadac i na czworakach soe buja. Chyba zabki na dole jej niedlugo wyjda Ja nie mialam dla syna chodzika wiec cora tez nie bedzie miec. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hej laski :) My wrocilismy z PL w poniedzialek, tam faktycznie piekna pogoda. Hania za tydzien konczy 6 miesiecy, od paru dni nauczyla sie pelzac na brzuszku ale tylko do tylu,usilnie probuje do przodu ale jej nie wychodzi :P podnosi tez do gory pupe i tulow, ale nie potrafi jeszcze zgrac tak zeby podniesc to i to na raz. Strasznie duzo gada po swojemu, krzyczy i piszczy z radosci :) ale nie ma jeszcze ani jednego ząbka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze dodam, ze calkowicie wyrosla mi juz z gondoli, a w cieplej kurtce to juz w ogole sie nie miescila takze od wczoraj bujamy sie juz spacerowce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej Enna nie przejmoj sie moja za chwile konczy 8 miesiecy i tez nie ma ani jednego zabka. Nina tez porusza sie wylacznie do tylu. Lidzia to juz chyba do pracy wrocila. Bylam dzis z kolezanka i Nina na inauguracji odpalenia lampek swiatecznych w manchester.Bylo glosno ale mala spala na szczescie choc mialam wyrzuty sumienia ze to jednak nie najlepsze miejsce dla niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angela1983 Angole, pakole, a Polacy wiecznie narzekają jacy to Anglicy rasiści i nikt ich tu nie docenia. Załość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
My z mała wybieramy sie 1 grudnia zobaczyc ciezarowke z reklam coca coli, sprawdzcie czy i kiedy bedzie u was w miescie bo jezdzi po calych wyspach :) Lecicie na swieta do Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi135
HEj ! My nadal w PL. Tez sie wybieramy zobaczyc ciezarowke coli a u nas bedzie 11.12 W Polsce byla swietna pogoda przez 2 tug. Od wczoraj pada. Mam nadzieje , ze nie za dlugo. Powiem wam, ze moja mala w coagu 3 dni zaczela siadac i raczkowac. Jeszcze niezbyt szybko to robi i czasem nie udaje sie usiasc ale juz trenuje :) Aaa i wyszedl jej zabek a drugi wyjdzie na dniach. Takze u nas wszystko naraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga
Hey dziewczyny...mój wczoraj skonczył 7 miesiecy. Tydzień temu zaczął raczkować a dzisiaj już nieźle śmiga:) no i próbuje sam siadać, nie zawsze mu wychodzi, nie może wyjąć jednej nóżki:). Jak u was gawożeniem. Moj wyraźnie ba-ba i da-da a tak po chińsku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi, a ile twoja mala ma dokladnie? Gratulacje, ja z Hania czesto trenuje na brzuszku i widze ze to pelzanie idzie jej coraz lepiej, mysle ze kwestia paru tygodni i tez bedzie raczkowac :) Dziewczyny, nie pamietam czy juz kiedys o tym rozmawialysmy, ale zabezpieczacie sie teraz? Ja bralam przez 3 miesiace tabletki anty, ale tak mi pryszcze po nich wyskakiwaly ze szok, bylam pare dni temu u lekarza i polecil mi zalozyc spirale, no i sie umowilam na 18 listopada na zakladanie. Mialas ktoras z was to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna moja mala bedzie miec 23.11 .. 8 mcy. Nie ma reguly bo kazde dziecko inaczej sie rozwija. Podobno chlopcy wolniej. Moj syn mial ppnad 9mcy jak zaczal raczkowac i dlugo trenowal. Zabki tez zaczely rosnac cos ok 11mca. Ja chcialabym spirale ale narazie nic nie biore. Nie mam okresu a wiem, ze moga byc skutki uboczne po spirali wlasnie w ppstaci krwawienia nieregularnego i mnie jakos sie do twgo nie spieszy. Uzywamy gumek :/ maz narzeka... ale ja i tak nie wierzylabym tej spirali :/ takze sama nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej widze ze wasze zieciaczki nie proznuja :). Tak jak pisalam nina nie ma jeszcze ani jednego zabka,nadal czekamy.Co do poruszania sie to raczkuje wspak.Wazylam ja ostatnio i przekroczyla juz 9kg Mala dostaje do raczki ugotowana marchewke,tosta,brokul(rozpackala go juz drugi raz bez skosztowania),makaron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
A i ja sie nie zabezpieczam.Mielismy problem z pierwszym dzidziusiem wiec pewnie z drugim tez nie bedzie latwo. Dziewczyny jak tam wasza waga? Ja tyje ,masakra jakas a jem tak jak zawsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już 3 miesiące po porodzie wróciłam do wagi sprzed ciąży, która tak czy inaczej wcale mała nie była bo waże 68kg :P przytyłam w Polsce 1,5kg ale pracuję już nad tym. Chcę założyć tą spiralę ale tylko na 2-3 lata bo wtedy chcemy dorobić Hani rodzeństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
Angela jak długo staraliście sie o dzidzie??? My ponad 3 lata :) Zaszłam po hormonach (duphaston). Moj synuś za 5 dni skończy 7msc. Narazie mamy dwa ząbki. Najczęściej można od niego usłyszeć "mama gi" czyli ze mama daj...najczęściej chodzi o jedzonko. Ogólnie dużo wymachuje nóżkami podnosi sie z pozycji leżącej do 45stopni i po chwili opada...ma pretensje do nas ze nie daje rady sie podnieść. Też dużo po swojemu nadaje i to glosno hehe zaczął się śmiać przy oglądaniu bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Lidzia my staralismy sie o Nine 4 lata.Nie zaszlam w ciaze bez pomocy,wieczne wizyty u lekarzy ,tabletki,zastrzyki itp.Jestesmy przebadani i oboje mozemy miec dzieci wiec nie wiadomo skad te problemy. Moja tez duza gada ale po swojemu.Nie wylapalam niczego co by przypominalo konkretne slowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Nina 15 listopada konczy 8 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Hancia 12 listopada pół roczku kończy :) strasznie dużo gada, oczywiście po swojemu ale fajnie łączy sylaby i wczoraj np pół dnia nadawała "pleple" :D czasem w tej jej calej wiązance gadaniny zaplącze się gdzieś mama, mamo, szkoda, że jest to tylko takie przypadkowe, czekam na prawdziwe świadome mama :) Lecicie na swieta do Polski? My mielismy,ale postanowilismy zostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×