Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Ags, ja nie szczepilam sie na nic w ciazy. Dla mnie to niepojete, nie mozna brac w ciazy zadnych lekow a mozna sobie wstrzykiwac szczepionki zawierajace aluminium? Ja odmowilam obu,ale polozna prawie ze do dnia porodu mnie namawiala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Ags ja tez sie nie szczepilam i obeszlo sie bez zadnych chorobsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej mamuski co slychac? Enna kupilam ten polecany przez ciebie szampon na ciemieniuche.Malej zostalo jeszcze pare strupkow na przodzie glowki. Zapeszylam ,cieszylam sie ze mala spi mi po 7h ciagiem i dupa bood 3 dni znow sie budzi kolo 2-3.Lidzia i Omi w polsce. Enna kiedy ty lecisz? bo ja 17 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hej Angela :) Ja jeszcze nie wiem kiedy polece, dopiero jutro jedziemy zlozyc wniosek o paszport. Na stronie konsulatu jest napisane, ze wyrobienie tego pierwszego na rok trwa tylko tydzien i mam nadzieje, ze tak wlasnie bedzie :P Moi rodzice byli u mnie w ten weekend, moi bracia przyleca jesli paszpot bedzie sie przedluzal takze nie mam narazie wielkiego cisnienia zeby leciec. Tylko kolezanki wyczekuja kiedy w kocnu Hanie zobacza:) Mysle ze koniec sierpnia/wrzesien polece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
hej laski, ja już wróciłam do Anglii, postanowilismy wrócic wczesniej ponieważ Natanek bardzo źle znosił te polskie upały, tutaj w uk tez jest cieplutko ale w Pl to poprostu jakaś masakra. Też były problemy ze spaniem w ciągu dnia, musiałam pożyczyć wiatrak a czasami usypiałam na podwórku. W UK nie mamy takich problemów. Podróż w obie strony zniósł dosyć dobrze, szczególnie powrót bo całą europe przelecieliśmy w noc a rano prom. Ja w ciąży szczepiłam się na ten krztusiec i nic nam nie dolega. Nie mam zdania co do tych szczepień w sumie to im ufam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mojemu synkowi osunęłam ciemieniuchę smalcem tak jak poleciło mi parę osób. Dwa dni i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lidzia wiem o czym mowisz.Olaf jest caly w potowkach.Po prostu jakas masakra!! A my jestesmy w pl do 26 sierpnia!Mam nadzieje ze sie troche ochlodzi bo nie wyrabiam :( Vera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, my jeszcze nie w Pl bo dopoero zlozylam wniosek malej o paszport to sobie oewnie poczekamy. Najpredzej to wrzesien / pazdziernik. Moja mala nadal ma problemy ze spaniem w dzien. Na spacerze spi a wdomu juz nie. Tez dlugo nia nie pochodze bo synkowi sie nie chce a ja sama w tym cieple nie mam sily. Takze w domu to non stop marudzi. Mam dosc czasami. Jak tam idzie wprowadzanie pokarmow ? Dzieciaki sie zajadaja ? Omi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi ja nadal czekam z wprowadzaniem pokarmow.15 sierpnia Nina skonczy 5 miesiecy wiec moze juz cos zaczne choc moj m sie buntuje bo przyczytal w ksiazce ze nalezy po 6.Mysle ze jego niechec wynika z faktu smierdzacych kupek(niestety sie zaczna). U nas dzis zanosi sie na deszcz:(. W tesco jes promocja na pampersy 2 paczki po 54szt za 9,99:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hej dziewczyny:) Hania dopiero 12 sierpnia skonczy 3 miesiace wiec my na wprowadzanie pokarmow mamy jeszcze czas. Zlozylam dzis wniosek o paszport, bedzie gotowy za tydzien na 7 sierpnia wiec zaczynam polowanie na bilety chociaz sierpien jeszcze strasznie drogi, mysle ze polece dopiero we wrzesniu. Ciekawe czemu Kleo juz sie do nas nie odzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej laski co slychac? Moja Nina strasznie wpycha paluchy do buzi,slini sie niemilosiernie.Czekamy na zabki:) Chce teraz w weekend kupic Ninie kubeczek i uczyc ja pic z niego.Jesli teraz sie zacznie to pozniej sa mniejsze problemy np z oduczeniem od piersi czy butli. Kurde dzis juz 1 sierpnia,czas szybko leci.Jeszcze 16 dni i mamy wylot. Ja mam chwile luzu bo mala spi na gorze w lozeczku.Znajac zycie za dlugo to nie pospi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dziewczyny czy zmieniacie smoki w butelkach waszych maluchow.Ja zmienilam Ninie na 3 i tak nie zabardzo jestem zadowolona bo sie krztusi. Sluchajcie spacerowka jest dla dzieci od 6 miesiaca czy po 6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
Ja mam butelki z Tommy tipp i kupiłam smoczek bez cyferki tylko z ixem (X), nie ma w nim normalnej dziurki tylko wlasnie taki X i odkąd mam ten smoczek synuś się nie krztusi. Czy wasze maluchy zaczynaja sie same podciągać do siadania? Jak podam mojemu palce i chwyci to automatycznie sie podciąga i siada ale wytrzymuje tylko chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacerówka jest dla dzieci które potrafią trzymać główkę i siedzą. Myślę że nie ma reguły co do miesięcy a nawet jeśli jest to trzeba dostosować sie do dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jakie macie wózki? Ja zmieniłam wózek ,nie bylam zadowolona z pierwszego. Teraz mam z Hauck z trzema kolami, lekki zwrotny i montuje sie do niego fotelik samochodowy, nie wożę dziecka w gondoli praktycznie od początku. A wy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi135
Ja wlasnie popijam karmi ;) Ogolnie to jestem mega przemeczona. Dzie zasnelam z synkiem przed 21 a mala juz spala o 20 :) Czekam na paszport to dopiero dwa tyg a ile wy czekalyscie ? Na ten z uk? Moja nie lubi gondoli od poczatku takze u nas albo fotelik na krotsza mete albo spacerowka , ktora klade na plasko i jest ok a ma 4mce. Mam quinny buzz. Tez super sie jezdzi. Czasem jej daje mm na noc i ma smoczek 2 z avent i sie nie krztusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo, no fajne są te wózki z Quinny widzę dużo mamusiek jezdzi z takimi, myślę ze przy następnym dziecku taki kupie. Ja tez czuje straszne przemęczenie i to przy jednym dziecku...moj m jeszcze mi sie dziwi że nie mam ochoty pograć z nim w kompa, hehe...naprawdę Komputer to teraz ostatnia rzecz o jakiej marze xd Ja wyrabiałam polski paszport wiec nie mam pojęcia ile sie czeka za tym z UK. Dziewczyny czy wy zaraz po macierzyńskim wracacie do pracy? Nie wiem co mam robić, raczej powrót na razie nie możliwy, ale z drugiej strony nie wiem czy po macierzyńskim należą się nam jakieś pieniądze z job centre lub cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Lidzia moj macierzynski konczy sie z dniem 1 grudnia.Wracam do pracy w sam przedswiateczny mlyn.Moge wykorzystac jeszcze 3 bezplatne miesiace ale niestety nie stac nas na to .Mam tez urlop ale szkoda brac od razu 4 tyg.Nie wiem czy jak sie rezygnuje z pracy to czy jobcentre cos daje,fajnie by bylo.Moja mala strasznie dzis marudna,ide ja zaraz polozyc spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Heja :) Ja mam wozek Cosatto Go Lightly i jestem bardzo zadowolona, jest zwinny, lekki i poreczny, mozna tez montowac fotelik z tej samej serii:) Moja mala na szczescie lubi jezdzic w gondoli chociaz juz coraz mniej spi na spacerkach to i tak nie narzeka :) Mi sie macierzynski konczy w lutym bo od razu powiedzialam, ze mam zamiar skorzystac tez z tych 3 miesiecy bezplatnych. Ale i tak nie zamierzam wracac narazie do pracy. Jako ze jestem z wyksztalcenia pedagogiem (wlasciwie to oligofrenopedagogiem :D) to mam zamiar skupic sie na wychowywaniu mojego dziecka hihi :P Angela, jesli bys chciala zrezygnowac z pracy to mozesz w Job Centre zlozyc wniosek o Job Seekers Allowance, nie sa to duze pieniadze ale zawsze cos, a wystarczy raz na 2 tygodnie udowodnic ze szukasz pracy, mozesz w tym czasie szukac takiej ktora uda ci sie pogodzic z opieka nad dzieckiem. Dziewczyny pobieracie Child Benefit i Child Tax Credit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zmienialam Hani wczoraj smoczki na 3 i jestem zadowolona. Zjada 180 ml w niecale 10 min :D nie krztusi sie, czasem tylko wezmie za duzo do ust i wypluwa ale to zdarzalo sie tez przy 1 i 2. I jeszcze mam pytanie, czy macie juz okres? Ja jestem 3 miesiace po cesarce, nie karmie piersia, a okresu nadal nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna ja okres dostalam 8 tyg po cc a nadal karmie piersia.Ja dostaje tylko child benefit.Ja mam wozek 2w1 przy czym dokupilam fotelik ktory mozna dopiac do wozka.Sa super wozki w uk z tym ze tzreba sie liczyc z wydatkiem 500f.Kurde nina ma juz 4,5 miesiaca a jeszcze sie nie przewraca z brzucha na plecy i odwrotnie.Pewnie to moja winna bo zadko klade ja na brzuszku(nie lubi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania tez nie lubi na brzuszku, od razu sie wkurza i krzyczy. Angela zorientuj sie moze czy jakbys nie wrocila do pracy to czy nalezy wam sie CHTC bo to calkiem fajne pieniazki sa, moze nie tyle co pensja ale zawsze 200-300 funtow wiecej do domowego budzetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela spróbuj położyć ją na brzuszku i sama ją przeturlaj delikatnie na plecy, zrob tak kilka razy, może jej sie spodoba i zacznie potem sama. Moj na początku tez nie lubił na brzuszku ale mu przeszlo i teraz leży kilkanaście minut zanim się zdenerwuje. Teraz juz kombinuje żeby siadać. Ja mam okres od 6tyg po porodzie. .....nie dawno temu maluda zaczął śmiać się glosno, wręcz pękaćze śmiechu, mówi "giiiii" kiedy jest głodny, nie wiem dlaczego akurat"giii" xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Child benefit nalezy sie kazdemu, a child tax credit zależy od dochodów, ChTC mam aż 11funtow, no i chb normalnie ok 20£tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Lidzia wlasnie tak robie,bawie sie z mala przetaczajac ja z jednej strony na druga.Mala to lubi bo zawsze sie smieje.Kurde fajnie ze twoj juz na glos sie smieje moja dopiero zaczyna. Zeby dostac child tax credit nie mozna przekroczyc 26 tys (para),u nas w tym roku bylo 27tys:(.Ja chcialam child tax credit poniewaz gdybym go miala moglabym starac sie o darmowy boiler(moj ma 15 lat). Dziewczyny gdybym nie wrocila do pracy to nalezy mi sie tylko child benefit i child tax credit? czy jeszcze cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę ze Child tax credit, Child benefit, i mozesz mieć dofinansowanie do mieszkania i counsil taxu. Starając sie o housing liczy się 5ostatnich payslipow...ja zrobilam wielki blad, bo jak Nathan sie urodził to mój m mial kilka bardzo słabych payslipow, nie bylo za bardzo pracy ale jeszcze wtedy nie miałam czasu i sily szukać gdzie i co sie latwi. Poszlismy nie dawno temu i przyznali nam,smieszne 10£ tyg. Bo mial payslipy na kwoty ok 250 no i ja 130 heh zebym wiedziala to bym dzialali jak bylo tak słabo. Aaa no i wasi partnerzy dostana working tax ctedit jak skonczy sie macierzyńskie i nie wrócicie do pracy. Bo nie tylko patrza na zeszłoroczne dochody ale,tez przypuszczalnie podaje sie ile uzyskasz doch w bieżącym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, gratuluje maluchów - mama lutowa 2012 i majowa 2014. Przy okazji zapraszam na blog ekspercko-rodzicielski www.mataja.pl gdzie razem z przyjaciółkami piszemy o ciąży, porodzie i rodzicielstwie z perspektywy osób profesjonalnie opiekujących się ciężarnymi i małymi dziećmi. Wy jesteście już po porodach więc Was zapraszam szczególnie mocno do działu rodzicielstwo. Podzielcie się z nami swoimi refleksjami i uwagami, nie bójcie się zadawać pytań i zapraszam do śledzenia nas na FB abyście mogły być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami naukowymi dotyczącymi rozwoju małego dziecka. Pozdrawiam i jeszcze raz gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Zobaczymy czy mi cos dadza bo ja mam morgage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
A tu znowu cisza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Moja corka dzis o 2 w nocy odkryla nowa zabawe, podnosi nogi do gory i z calej sily opuszcza na dol...a ze spi w wiklinowym koszu mojzesza tuz obok mnie nie musze chyba tlumaczyc jak glosny i wkurzajacy byl to dzwiek, oczywiscie smiejac sie przy tym na glos. I tak do 6 rano z krotkimi drzemkami... Jestem nieprzytomna dzisiaj :P Hania zreszta tez bo zabawa ja tak pochlonela ze nie spala pol nocy, w dzien caly czas marudzila. Mam nadzieje, ze dzisiejszej nocy nie przypomni jej sie to :P Co tam slychac dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×