Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Gość angela1983
Vera tak jak mowisz nie ma czasu na nic innego jak tylko opieka nad dzieckiem.Co do wagi to pamietam jak po cc stanelam na jedna w szpitalu i sie okazalo ze jest taka sama jak przed cc.W domu raz sie wazylam i bylo mniej o 4kg.Teraz nie mam na to czasu ani glowy,zreszta na jedzenie tez nie mam czasu wiec pewnie cos tam spadnie tych kg. Byla wlasnie u mnie polozna i nastepne spotkanie mam w child centre. Mala wazy obecnie wiecej niz po porodzie 2380g. Bede jej dawac mniej mleka ,wczesniej stosowalam sie do wskazowek poloznej bo myslalam ze wie co mowi, okazalo sie inaczej.Ta dzisiejsza powiedziala zeby karmic czesciej ale mniejsza iloscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi Nina tez miala/ma problem z ssaniem poniewaz jest malutka i nie moze dobrze zlapac sutka.Mam tyle szczescia ze ich nie rani,na poczatku smarowalam je mascia - skarb matki a teraz nie mam do tego glowy.Zeszta ona nie dostaje cyca na kazde karmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Ja jeszcze mam na glowie mojego trzylatka wiec kiedy mala spi a potrafi.po karmieniu nawet do 3h to soedzam czas z malym albo sprzatam, gotuje itd Jak wczoraj wypila mleko modyfikowane 60ml to.od razu duzo zwrocila a po moim mleku tak nie jest. Moj syn byl na modyfikowanym i kazde karmienie to chlusniecie nawet za moje ramie na dywan, takze wiem o czym mowa. Najlepiej karmic czesciej i mniej. Angela ja wlasnie nawet nie moge odciagnac pokarmu bo mnie to cholernie boli a poza tym boje sie ze jak dostanie butle czesciej to nie zlapie cyca.Chociaz dalam jej w nocy 2 razy i dzis jest ok z lapaniem piersi. Ja nie maialabym problemow gdyby nie te poranione brodawki. Kiedy wychodzilyscie na dwor i na ike ?ja zamierzam w weekend jak bedzie ladnie.bo narazir to pada u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi my bylismy dzisiaj na 20 min spacerze choc pogoda byla do bani.Mialam juz dosc siedzenia w zamknieciu bo ostatnie 12 dni to praktycznie tylko sypialnia i mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ja tez planuje wyjsc niedlugo. A w co ubieracie malenstwa ? Jak jest w gondoli i macie ta taka nakrywke to dajecie jeszcze kocyk ? Kurde mam juz dziecko ale sie urodzil w czerwcu ti bylo mi latwiej :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi Nine ubralam wczoraj w welurowy pajacyk i wzielam gruby koc do wozka.Balam sie tylko o glowke tzn uszka bo ona taka kruszynka i wszystkie czapki sa na nia za duze.czapka nie przylegala do glowki i mialam obawy .. Sluchajcie pierwszy spacer to bylo 20 min a jak nastepne tez musza byc takie krotkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi a jak dlugo Twoj synek tak chlustsl mlekiem?Unormowalo sie z czasem?Ja od wczoraj zaczelam dawac tylko piers bo moze ja go po prostu przekarmiam.Od dwich dni zaczal wcinac po 100/120 ml wiec moze to na niego za duzo.Sama juz nie wiem bo w cycach przeciez miarki nie ma i nie wiem czy nie pije za duzo a potem ulewa. Angela na spacer jak ladna pogoda to spokojnie mozesz na dluzej wychodzic.Ma juz chyba dwa tygodnie dzis prawda?W weekend podobno ma byc ladnie wiec mam nadzieje ze dluzej pospacerujemy bo wczoraj po pol godzinie zlapal nas deszcz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
cos lidzia sie nie odzywa, moze urodzila? mi zostal tydzien do terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie Lidzia cos zamilkla...Moze urodzila:)Kleo to juz coraz blizej...Daj znac jak sie zacznie :) My wlasnie bylismy na dworze dwie godzinki bo pogoda zrobila sie piekna.Faktycznie nie wiadomo jak ubierac te dzieciaczki.Mnie to zawsze moj wyzywa ze za cieplo malego ubieram.Mam nadzieje ze taka ladna pogoda juz sie utrzyma wtedy wiekszosc dnia bedziemy spedzac na dworze lub na ogrodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dziewczyny mam pare pytan odnosnie karmienia piersia. 1.czy podczas karmienia nalezy robic przerwy na odbicie? 2.czy nalezy dawac jedna piers podczas pojedynczego karmienia czy na zmiane 3.czy jak dziecko zasypia przy piersi to znaczy ze sie juz najadlo i nalezy je odstawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez myslalam zeby mala ubracw ten welurowy pajacyk.i zastanawialam.sie nad tym kocem, czy nadal musze o ile zaloze ta nakladke na wierzch gondoli. Ja jeszcze nie wyszlam bo dzis czekalam.na polozna a poza tym.u mnie padaale od jutra ma byc ok. Jeszcze z tym karmieniem.sie nie ustabilizowalo wiec boje sie gdziekolwiek isc bo jak mala zacznie mi krzyczec za chwile ze chce cyca to nie wiem co zrobie :) Angela co do karmienia to tak, Ja nie robie przerw na odbicie ale hyba powinno sie robic? Sama.nie wiemdo konca. Jak mam obie piersi pelne to podaje obie podczas jednego karmienia.Tez nie wiem czy robie dobrze? Jak dziecko zasypia to ja smyram po twarzy bo wiem ze sie porzadnie nie naje. Zreszta jak ja odstawie to za chwile sie przebudza i szuka cyca to dla mnie znak , ze nadal jeat glodna. Ja z moja potrafie bycprzy piersi nawet 40min. Podobno na poczatku tak bywa. Tez nie wiem czy dobrze czy zle. Nie mam wprawy w karmieniu piersia :) Wazne zeby dziecko przybieralo na wadze. Moja miala 2835 pozniej spadla na 2770 a dzis juz 2880 wiec jest ok, najada sie moim mlekiem :) A jak z kupkami ? Kiedy wasze malenstwa zrobily wiecej kupek ? Moja narazie jedna wczoraj i dwie przed wczoraj. Polozna powiedziala ze tak moze byc na poczatku ale sie martwie bo znow znajomej corka robila prawie po kazdym karmieniu! Tez juz sama nie wiem co myslec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi moja robi kupy jak opetana,nie licze pieluch.zmieniam jej przed kazdym karmieniem i zawsze jest pelna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to moze moja tez sie rozkreci. Dopiero ma 4 dni dlatego ta polozna stwierdzila zeby sie nie mattwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Wiecie co chce sie poddac i podawac malej tylko butle.Nina zaczela jesc piers ale problem mam taki ze siedzi przy niej jakies 0,5 - 0,40 h a i tak sie nie najada .Z tego powodu nie chce spac i placze a ja nie moge jej ciagle miec przy cycku :(.Musze miec chwile dla siebie chocb by cos zjesc czy isc do toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Macie jakies rady ? pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
angela rozmawialam z czterema kolezankami karzda z nich przeszla po 2tyg na mm bo mialy rozne problemy. polozna jednej z nich powiedziala ze najwazniejsze ze w tych pierwszych dniach dostala mala mleko matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela pociesz sie ze nie jestes sama. Ja tez mam dzis taki dzien ze chce sie poddac i przejsc na butle. Mysle tez nad sciaganiem laktatorem i dawanie w butli ale nie mam na to czasu przy malym. Moj tez wisi przy cycu, zasypia i mam wrazenie sie nie najada. Jak podam butle to spi, nie jset marudny zupelnie inne dziecko. Moj pokarm to sama woda bo nawet nie mam czasu zjesc przez to wiszenie na cycku. Mialam cel zeby wytrzymac do 3 miesiaca, ale watpie zeby mi sie udalo. Omi jak bylo u Twojego synka z tym chlustaniem mlekiem?Kiedy mu to minelo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera dokladnie jakbym czytala o sobie :). Ja sciagam mleko laktatorem ale tak jak mowisz mam wrazenie ze jest ono przezroczyste bez wartosci odzywczej (woda).Nie mam czasu na jedzenie .W "madrej" ksiazce pisali ze najlepiej karmic swoim mlekiem do 6 miesiaca zycia . Co do wymiocin to mala dostaje teraz tylko 60ml i mysle ze jest ok bo juz tak nie wymiotuje i zasypia po karmieniu .Zobaczymy co bedzie dalej. Byla u mnie health advisor ,byla calkiem ok bo skupila sie na mnie , na tym jak sie czuje ,czy jest mi ciezko ,czy chce mi sie czasem plakac itp.Powiedzial ze to normalne reakcje i mam sie nie przejmowac a moj m ma mnie wspierac :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kleo dzieki za pocieszenie zobaczymy jak dlugo bede to ciagla .Boje sie tylko ze mleka bezdie coraz mniej bo nie zawsze jest czas na odciagniecie a trzeba to robic regularnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamietam dokladnie kiedy moj maly przestal tak mocno ulewac..mysle ze ok 2mca to bylo. Dziewczyny ja wlasnie z moim piereszym odciagalam plus karmilam mm. Mojego mialam juz pozniej coraz mniej bo zeby odciagnac trzeba miec na to czas. A pozniej sie okazalo ze on ma skaze wiec zostalam tylko przy mm bo nie wiedzialam od czego moze miec. Mnie tez jest ciezko z karmieniem piersia szczegolnie, ze narazie sprawia mi.to bol ale chcialabym tym razem zeby mi sie udalo. Ja mysle, sze to jest kazdego wybor i jezelei ktoras z was nie czuje sie na silach albo nie moze z jakiegos wzgledu to poprpstu niech zaprzestanie. Jakosc pokarmu napewno.mozna polepszyc poprzez zdrowe odzywianie. Tylko jak tu zdrowo sie odzywiac kiedy jestesmy same z dzieckiem.ktore non stop.by chcialo z nami byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny, jeszcze nie urodziłam :P Jakoś czasu brakowało żeby tu zajrzeć :) odesłałam wam mejle. Wczoraj byliśmy z mężem odebrać mamę z lotniska przez pół drogi tak mnie bolał brzuch, aż się wystraszyłam... a na lotnisko do Luton mam 130mil hehe...Po zrobieniu siusiu boleści przeszły:P Brzuch mi się sporo obniżył wielki dzień już coraz bliżej :P . A co do tych złośliwych komentarzy gości forumowych to uważam, że nie ma się czym przejmować jak ktoś zobaczy mojego FaceBook'a to przeciez nie koniec świata bo kto w tych czasach fejsa nie ma ^^ ;p ... Chciałabym już urodzić a termin dopiero na 9 kwietnia...na Wielkanoc chciałabym już dojść do siebie a nie święta takie obolałe potem heh ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Dzieki Lidzia za haslo. Mama na dlugo zostaje? Bedziesz miala pomoc, super:) . Olaf jest przeslodki! Po kim ma taka bujna czupryne? :D . U mnie nadal bez zmian. MA nie ma, mieszkania nie ma, brzuch nadal wysoko, mala aktywna, a ja czuje sie calkiem niezle:) Do terminu jeszcze 5 tygodni i mam nadzieje ze nie pojawi sie szybciej niz mieszkanie :P . Trzymam kciuki za Lidzie i Kleo. Mam nadzieje, ze jak juz wszystkie urodzicie to nie opuscicie forum i poczekacie na mnie do maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski!My wlasnie wrocilismy ze spaceru,karmienie i zaraz wyruszsmy znowu w teren bo pogoda przepiekna.Jak zwykle chyba malego za cieplo ubralam eh...Nigdy nie wiem jak go ubrac zeby bylo ok. Enna dzieki :)Wszyscy sie zastanawiaja za kim ma taka czupryne bo tata prawie lysy a mama tez jakos specjalnie gestych wlosow nie ma wiec sie smiejemy ze za listonoszem chyba :)Lidzia sliczny brzuszek :)Omi, Angela wyslijcie swoje maluszki.A jak z karmieniem dzis?Kryzys minal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
dziewczyny przeslijcie mi jeszcze raz haslo bo cos mam problem zeby zalogowac sie niuniaa666@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Mamy dla Was.:) I jak tam vera i angela przeszlyscie na mm ? Ja daje w nocy czasem na jedno karmienie bo chcialam troche sie podleczyc. Moja prawa piers juz jest ok a lewa za to cala mnie boli. Gdziekolwiek nie dotkne to jest bol wiec nie wiem czym to jest spowodowane. Juz mysle ze moze mam jakies zapalenie czy cos? Jeszcze na dwor nie wyszlam z mala. Planowalam.wczoraj ale jakos nie umiem sie wpasowac miedzy spanie a jedzenie. Nie wiem jak to ogarnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi poki co sie nie poddalam.Walcze :)Daje mm dwa razy.Raz przed spacerem lub jakims dluzszym wyjsciem i raz w nocy.Wkurza mnie bo przy cycu zasypia a potem po 15 min sie przebudza i znowu glodny.W czwartek maly konczy miesiac ale to zlecialo.Omi ja zawsze chodze na dwor po karmieniu.Wtedy wiem ze pospi z 2/3 godziny.Najgorzej to ogarnac siebie jak tata w tygodniu w pracy a maly akurat nie spi to makijaz ekspesowy.Nawet nie wiedzialam ze tak szybko potrafie go zrobic :)W piatek przylatuja moi rodzice wiec troche sobie odpoczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
czesc Omi ja tez nadal przy swoim mleku.Wczoraj mala ladnie zjadla cycka i spala 2 h ale juz za drugim razem byla przy cycu 1,5h i nadal glodna wiec dostala butelke. Vera twoj naprawde ma juz miesiac :).Czas szybko ucieka. U nas dzis ladna pogoda ,cieplutko choc sa chmury mysle ze wezme mala na spacer.Jutro zas jedziemy zarejestrowac Nine w urzedzie. Dziewczyny powiedzcie mi jak wygladaja kupki waszych pociech bo mi sie wydaje ze od 2 dni Nina ma biegunke :(,wczoraj jak chlusnela to obsrala mi spodnie ,bluzke i dywan masakra.Dzwonilam do szpitala o porade ale polozna powiedziala ze jesli je normalnie to mam sie nie przejmowac ze niby niemowlaki tak maja.Ja boje sie o to zeby mala sie nie odwodnila .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dziewczyny weszlam dzis na wage :) rezultat -wrocilam do wagi sprzed ciazy.Mam nadzieje ze uda mi sie pozbyc jeszcze parunastu :) kilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Angela! A ile przytylas w ciazy? :) Ja juz nie moge sie doczekac az urodze, mala strasznie sie wierci i jest z nia juz dosc niewygodnie :P ciezko mi znalezc dobra pozycje do spania czy siedzenia bo caly czas czuje jak mnie uwiera albo sie rozpycha bo jej niewygodnie. Angela, odeslalam ci wczoraj haslo do poczty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna dzieki za haslo,jak bede miala chwile to przesle zdj.W ciazy przytylam jakies 8 kg. Enna korzystaj ,troche ci zazdroszcze przynajmiej mozesz sie wyspac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×