Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość gość
w srode zostaną wam 3 tyg do porodu wiec zaczynacie 38. tydzien wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna - współczuję. wiem co przechodzisz. U nas dokładnie tak było jak piszesz. Dopiero po kilku miesiącach się okazało, że to kolki alergiczne były niestety. Nic nie pomagało. Trwało cholernie długo, bo aż do 4,5 miesiąca. Lekiem miało być odstawienie od piersi wg pediatry, ale mały odstawić się za diabła nie dał. Później alergolog stwierdziła, że to, że wytrzymałam było dla małego błogosławieństwem, bo naturalny pokarm wyciągnął go praktycznie z wszystkich alergii pokarmowych poza konserwantami i sztucznymi barwnikami. Trzymam kciuki, może Wam cos pomoże z dostępnych preparatów i oby:) Spróbujcie ja kłaść spać na brzuszku, ale bez poduszki. ---- Heelenka - jestem. Wczoraj rozdwoiła sie moja ostatnia koleżanka z pracy:( miała mieć końcem tygodnia cc. Nic się nie działo, ech.... Mnie maluch ewidentnie doświadcza tym razem:) Agnieszkę ciężko zapomnieć:D ---- 35plus - jak cisnienie? widzę, że jednak sie trzymasz:) i dobrze! --- Ola - super, że Alunia taka spokojna:) każdej z nas życzę:) A dużo wrażeń takiemu maluszkowi zdecydowanie może robić źle:) Poza tym niestety wyczuwa Twój nastrój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwinka
hej dziewczyny, ja to podobnie jak koleżanka nie jestem chyba stworzona do pisania na forum, ale czasem was czytam.Jesteście sympatyczne i serdeczne i dajecie wsparcie :) Ja własnie zaczęłam 38 tydz. i zatanawiam sie nad fryzjerem- chciałabym zapisać się najpóźniej jak sie da- żeby "wystarczyło" na dłużej. Wiadomo potem przez jakiś czas będzie problem z wyjściem na parę godzin. Z drugiej strony - jak się wcześniej rozpakuję i nie zdążę- to porażka bo odrosty mam na kilometr;) Jak u was z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JC88
Witam was dziewczyny, nie wiem czy mnie nie wygonicie ale zaryzykuje :) Termin mam 5.03 z @ ... pierwszy raz tu u was jestem troche przeczytałam was w tył :) duzo juz urodziło, ale wam fajnie :) Jestem z Podkarpacia. Powiedzcie mi jaka jest dendencja do rodzenia? przed terminem czy po jednak?? ;)))) czekam i czekam, mam bóle brzucha, i jakies prądy w kroczu a poza tym chyba tyle, w czwartek wizyta :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Helenka, espumisan jest dopiero dla dzieci powyzej miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwinka
dla takich maluch,ów to chyba Esputicon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pingwinka - ano u mnie jak u Ciebie:) miałam już umówione farbowanko i w szpitalu wylądowałam. Teraz chyba już do porodu poczekam:), bo się boję, że wyląduję w połowie kładzenia farby w szpitalu:) chociaz już nie wiem czy to moje dziecko w ogóle samo wylezie. JC88 - witaj:) zerknij do tabelki stronę wczesniej:) raczej 38tc. Ja już 39tc. --- Paatkaa - co u Marcinka?:) o karmieniu naturalnym juz zapomnialaś czy jeszcze walczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
Podwójna, ciśnienie ok pod warunkiem że leżę grzecznie i mam wszystko w nosie. Nie wiem, jak to będzie z porodem, bo pewnie z emocji mi poszybuje w górę i ciekawe co ze mną zrobią. Pingwinka - ja dziś maluję szamponem koloryzującym żeby mieć w miarę ładne fotki zaraz "po" :) Witaj JC :) Brzuch mnie boli od rana "jak na okres" od rana praktycznie cały czas, może coś się rozkręci...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwinka
dzięki dziewczyny , ja w takim razie wcześniej się zapiszę - bo jak nie zdążę to mąż będzie musial farbować mi włosy ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35plus - to miej wszystko gdzieś:) ja nie wiem czy przy porodzie mierzą w ogóle cisnienie matce. A z ciekawości zapytam ile przytyłaś w ciąży? Brzuch jak na @ boli mnie 2 tydzien juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
A dziekuje. Marcinek ma sie dobrze. Doszlam do wniosku, ze mam dziecko, ktore w nocy pieknie spi. Od 20 do polnocy, dostanie butle i do 3 spi dalej. Pozniej koniec spania. Ale ilez mozna spac? Ok 8 godzin snu wystarczy mu. Z karmieniem jest roznie. Probuje dalej odciagac, zeby przynajmniej jedna butle dziennie dostal ale mimo ze odciagam regularnie tego pokarmu jest coraz mniej:-( moze to kwestia mojej diety? Skubaniutki wazy juz 4120g. Ciesze sie, ze wczesniej sie urodzil bo w brzuchu na pewno by tyle przytyl do 40 tygodnia.-) po 3 tygodniach ladnie miesci sie w ubranka 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
Podwójna, mam 14kg na plusie, pilnowałam się w miarę, bo przed ciążą do szczupłych nie należałam, i tak będę się miała z czego odchudzać :) Przed pierwszą ciążą byłam szczuplejsza, ale w ciąży przytyłam 25 kg. Fajnie że wiosna idzie, długie spacerki i raz, dwa będą z nas mega laseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Gorące gratulacje dla Goplany , Masay i Kaliny, dużo zdrówka wszystkim, zwłaszcza Konradkowi. / Nie mam weny na pisanie, do tego bierze mnie jakieś przeziębienie.Dzis puściłam moją małą do przedszkola po 3 tygodniach nieobecności..Mam nadzieje ze nie zachoruje. / Wczoraj zaczęłam 38tc, skurczy jest mniej,..Za to kręgosłup nawala, czasem mdli, nogi kręcą i ogromne problemy ze spaniem. W piątek wizyta u gina, może jakieś KTG zleci w końcu. / Joanno bardzo Ci współczuje,u nas tez były takie problemy..tez alergia,refluks, skończyliśmy na bebilonie pepti, a z brzuszkiem zaczęło sie poprawiać koło 7 miesiąca , jak zaczynała siadać. Ogólnie nie strszac to 2 lata nie spaliśmy, bo jak nie brzuszek to później zęby zaczęły isc.Wyszedł ostatni ząbek i w końcu przespaliśmy całą noc. Nikt nam nie wierzy jaką szkołę życia dała nam Oliwka i mam nadzieje ze z Julką tak nie będzie. / Podwójna nie strasz bo ja na środę umówiłam fryzjera, bo nie wiem czy po porodzie bede miała jak wyskoczyc na 3h. / Patka a jakie mleko dajesz Marcinkowi? Ja co prawda liczę na to ze będę karmić piersią choć mam traumę po Oliwce -która tylko przystawiona do piersi wyła..ale będę próbować. Chem mieć jedno pudło w zapasie jakby mleka było mało-położna polecała Nan sensitive albo Nan sensitive expert..Tak sie zastanawiam czy nie poczekam aż urodzę i wtedy mąż kupi w zależności jakie problemy się pojawiają , ale mam nadzieje ze będzie ich jak najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na plusie 11,5kg to jest pierwszy mój cel i jeszcze dodatkowe 5kg które pojawiło sie w miedzy czasie przed drugą ciązą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatkaa - myśle, że Twoja dieta z tym wiele wspólnego nie ma:( problem w odciąganiu jest. Żaden laktator nie zrobi tego tak jak dziecko. Jedyna opcja gdybyś chciała karmić naturalnie to przystawiać maluszka. Pytanie czy w ogóle zalapie, ew nakładki silikonowe. Śpi faktycznie super:) pozazdrościć:), pewnie mm tez ma sporo z tym wspólnego:) a przybiera jak mój starszak:) ładnie. Jak zaczal chodzic to megaszczuplak się z niego zrobił:) --- 35plus - pytam, bo moje nadcisnienie z obrzękami ma raczej dużo wspólnego, ale ja przytyłam ok 16 kg w porywach 17kg. do momentu obrzęków ledwie 8. Goplana się nie oddzywa :( ale przekazuję jej wieści od Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja melduję się w dwupaku. Zaczynam dziś 38 tydzień. Jeszcze nie jestem do końca spakowana no i nie mam kupionego fotelika do samochodu (polecicie coś?), tak więc mam nadzieję, że Michał jeszcze trochę poczeka. Choć dziś złapał mnie stres jakiś i nie wiem co mam ze sobą zrobić. Chyba muszę się po prostu czymś zająć. --- Gratuluję wszystkim mamom ;) Szczególne pozdrowienia dla Goplany i Konrada - mam nadzieję, że szybko maluch wyzdrowieje. --- Pogoda dziś taka piękna, że chyba na spacer jakiś pójdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka rowniez dziekujecza pamiec:) jestem w dwupaku ale w szpitalu. Tydzien temu polozyli mnie na oddzial z powodu podejrzenia hipotrofii. Podali oksy mialam skorcze ale wszystko ustalo. Wypuscili mnie po 2 dniach. Dzis kazali stawic sie po raz drugi no to juz leze na oddziale na szczescie mala urosla. Wazy 2900kg ale mam za malo wod plodowych:/ wieczorem albo rano kolejna dawka oksy. Raczej bez dziecka juz mnie nie wypuszcza bo to koncowka 40tyg. Gratuluje wszystkim mamom. Sporo sie juz rozpakowalo. Ten ostatni miesiac jest faktycznie ciezki.. sorki zabledy ale pisze z tel. Buziaki dla wszystkich maluszkow:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Co do wagi to ja w ciąży przytyłam prawie 13kg. Zostało mi jeszcze tylko 3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JC88
Dziewczyny ja tez zaczynam 38 tydzien, i przytyłam 17 kg ... a wy? wiem ze macie swoje tematy bo piszecie juz od dawna :) __________________ A czy mamusiom ktore juz urodziły wypad przed porodem samoistnie ten czop sluzowy ?? oczekuje jakis znakow od malenkiej kiedy sie zacznie i nic ... a to moja pierwsza ciąża i chyba zaczynam mieć obawy czy zdarze, czy poznam ze to juz ... Macie takie dziwne prądy w kroczu ze jak np idziecie musicie stanąć? czytalam o tych skurczach przepowiadajacych milion razy i nigdzie nie pisze czy one bedą w kroczu czy w brzuszku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, Przeprowadzam badanie na temat nadciśnienia występującego w ciąży. Jeżeli macie wolne około 10 minut zapraszam do wypełnienia ankiety ( w badaniu mogą wziąć udział wszystkie panie ciężarne oraz w okresie połogu niekoniecznie z nadciśnieniem) link do ankiety http://www.ankietka.pl/ankieta/135611/nadcisnienie-tetnicze-a-ciaza.html Z góry dziękuję Pozdrawiam serdecznie Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwinka
co do fotelików to mam maxi cosi po pierwszym synku i kolejne też kupowałam maxi cosi- jestem zadowolona . O innych firmach trudno mi sie wypowiadać bo jestem wierna tejmarce:). Z czopem bywa różnie - mnie Odklejał się przed samym porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Podwójna, młody potrafi załapać. Próbowałam go przystawiać ale pociamka, pociamka i wyje i krzyczy - za duży trud dla niego i mu się nie chce a mnie to szarpanie się z nim męczy, on się pręży ja na siłę nie chcę go przytrzymywać takiej walki na dłuższą metę nie wytrzymam. Co do mleka karmię Gerberem. Kupiłam trochę zgłupa w sumie najtańsze mleko, porównywałam skład z NAN i właściwie nie było zbyt dużych różnić w składzie. Kupiłam je jeszcze przed porodem, po powrocie do domu okazało się, że mu pasuje i w smaku i ogólnie dla organizmu bo i nie ma kolek, nie boli go brzuszek, gazy odchodzą, kupki robi regularnie takie jakie powinny być więc na razie nic nie zmieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana ściskam mocno Ciebie i maluszka. ja też nie miałam gbs w ciazy robionego, w czasie porodu dostałam antybiotyk w tym celu. Właśnie przeczytalam jak ważne jest to badanie w ciąży i dziwię się ze większość lekarzy tego nie zaleca. xxxxx U nas wszystko ok, dzisiaj czekamy na naszą doktor żeby stwierdziła jak tą żółtaczka, bo mały jest lekko żółciutki, ale widzę że mała Ala również. Nadziana czy córcia coś w tym celu przyjmowała czy tylko kontrola? xxxx Mikołaj ssie pierś bardzo ładnie, czym go częściej przystawiam to mam więcej pokarmu. Do tego ja dużo piję. W szpitalu powiedzieli że to ile będę karmić zależy ode matki przede wszystkim, choć uważam że nie tak do końca. Współczuję przeżyć z kolkami, u nas na pomagał Infacol, jak pojawiał się ból brzuszka to podawałam, tak 2 tygodnie, więc tak na prawdę nie wiem co to kolka. xxxxxx Pozdrawiam wszystkie już rozpakowane i dwupaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatkaa - no rozleniwil się Marcinek:) bywa i tak. Więc niedługo Twojego odciągania pewnie, chyba elektryczne lepsze odciagacze, ale nie wiem czy warte. Jak mu mm pasuje to widać tak miało być:) pewnie gdyby nie ta żółtaczka to problemu by nie było. Cieszyć się, że zdrowy trzeba i tyle:) --- JC - mnie w 1 ciazy nic się nie działo i urodziłam znienacka:) w 40tc. Czop nie odszedl również, pewnie w trakcie porodu, ale wtedy już nie zauważyłam :) a wody byly pierwsze:). Wierz mi - poznasz, że to już:) ---- Truskava - no wreszcie dałas znak życia:) trzymam kciuki:) na mur już 2w1 Cię nie wypuszczą. Teraz nam brakuje jeszcze tylko znaku od Rudej Magdy i Zielonejoliwki. --- Goplana Konradka odzyskała!!! Szaleje ze szczęścia i ja sie nie dziwię:) Konradek ma 2 antybiotyki, ale jest ok. Ucieszyłam się jakbym urodziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się nadal w dwupaczku:) I nic nie zapowiada zmian:) Więc 17-nasty odpada;D Ja to czuję w kościach,że przenoszę.Takie mam przeczucie...Jutro widzę się z położną,ma mnie zbadać, to zobaczymy co powie. Super,że Konrad już z Goplaną!!! Już widzę jak szaleje ze szczęścia... Patka, co do karmienia, to Podwójna ma rację-pewnie zanika Ci laktacja przez odciąganie, bo nic tak nie zassa jak maluszek...Ale jak nie chce to nic nie zrobisz... Joanna, współczuję przejść z Malutką...Może faktycznie jakaś alergia?:/ NadzianaOla, nie stresuj się:) i bądź twarda:) Najważniejsze,że Ala zdrowiutka:) Bywa tak czasami,że dziecko jest przebodźcowane i musi odreagować-mój Synek np.gorączkuje wtedy... Pingwinka, ja już odrostów nie mam, bo załatwiłam je 2 tyg temu jak się jeszcze łudziłam,że urodzę wcześniej:D JC88, witaj:) Wydaje mi się,że nie ma jakiś tendencji-zależy od organizmu i tyle.Ja Synka przenosiłam 6 dni, teraz mi wszyscy wróżyli,że urodzę wcześniej, bo przecież z 2latkiem w domu, to nie da się oszczędzać, a tu proszę-39t2d.Co prawda jeszcze 4 dni do terminu, ale i tak daleko zaszłam:D 35plus, u mnie tak się zaczął poród-bóle okresowe od rana.Trzymam kciuki! Emila, ja mam po Synku fotelik x-landera, bo kupowaliśmy wózek 3w1, a teraz Synek jeździ w Maxi Cosi.Z obu jestem zadowolona bardzo. Truskava90, w takim razie trzymam kciuki za szybki i bezbolesny poród:) Kalina, fajnie słyszeć,że Malutki ładnie je i zdrowy:D Ja przytyłam do teraz z 16 kg. Byliśmy dziś połazić z Synkiem, ale wracaliśmy juz po godzince, bo mała akcja-kupa była i Franek wpadł w czarną rozpacz;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w szpitalu i czekam w kolejce na cc dzidzius210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
dzidzius - kciuki zaciśnięte za Ciebie i Dzidziusia :) A mnie boli dalej - na zmianę od podbrzusza i od krzyża albo jednocześnie, jak opaska. Ale to chyba jeszcze, zbyt lajtowe by to było :) :) Jak się coś rozkręci to dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Nie przeskoczę pewnych kwestii. Co mam zrobić, młody nie chce, samo się nie stworzy. Może kwestia żółtaczki, może kwestia tego, że po narkozie później mi przystawiono malucha do piersi. Trudno. Sama chowana na mm jestem i jakoś żyję będąc całkiem zdrową istotą, więc dziecko bez karmienia piersią da się wychować. --- Co do wagi, tragedii nie ma, ja w ostatnim tygodniu miałam 20kg na plusie, teraz zostało mi 4. Jeszcze 3 tygodnie i zamierzam zacząć ćwiczyć. Jakiegoś powera mam. Zupełnie inaczej się czuję bez ciążowych obciążeń. Nie męczę się tak szybko, lepiej mi się oddycha, żadnej zgagi, żadnych obrzęków, śmigam cały dzień i wieczorem mam dalej siłę. Ah...ale warto było się przemęczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzius - trzymam kciuki:* --- Paatkaa - jak napisałam - widać tak mialo być i nie ma co plakac nad... zanikającym mlekiem :) ---- 35plus - wiesz, że bywa róznie:) mnie też dzisiaj okropnie ciagnie, twardnieje, ale skurcze to nie są. --- Rybka - no to zostanie nas 3 lutówki:) i marcówki:) --- Goplana pisała, że 2 tygodnie w szpitalu ich czekają na antybiotyku, ale przynajmniej ma maluszka obok siebie nareszcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35plus ja wlasnie mialam takie skurcze jeszcze w tamtym tygodniu.Tera ucichly.Ale pierwszy porod zaczelam wlasnie skurczami podbrzusza i krzyza,tak jak. Piszesz taka opaska.Tylko to juz byl taki bol ,ze ledwo dolazlam do samochodu,teraz tez sie nastawiam na te skurcze krzyzowe,nie wiem czemu ale czuje ze tym razem bedzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×