Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lerak

Problem ze znalezieniem pracy Jak skutecznie szukac pracy

Polecane posty

Gość Lerak

Witam!!! Nie potrafię znaleźć żadnej pracy. Wysyłam dużo aplikacji. Pilnie śledzę kiedy otwiera się jakiś zakład, większy market aplikuje tam i zero odzewu. Posiadam jakieś tam minimalne doświadczenie zawodowe. Aplikuje zwykle na proste prace fizyczne typu praca w magazynie. Mam wyższe wykształcenie oraz masę ukończonych kursów, prawo jazdy. Jedna osoba próbowała mnie uświadomić ,że duża część ofert pracy obsadzona jest po znajomości. Ale jakoś patrzę na to z niedowierzaniem np. aby tacy zwykli fizyczni pracownicy no np. w Castoramie czy też w jakiejś fabryce obsadzani byli po znajomości ??? Proszę o jakieś opinie z Waszego doświadczenia dotyczące tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greega
Jeśli starasz się o stanowisko pracownika fizycznego to nie wspominaj w cv o ukończonych studiach. Ja bym kogoś takiego nie zatrudniła, bo wiedziałabym, że taki pracownik nie jest na stałe i jak znajdzie coś lepszego to mi zwieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin84wwaa
a cuż to za wyższe wykształcenie skoro szukasz pracy jako robol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lerak
A co do tego maja studia ? Lepszego w sensie "praca biurowa" ? Takich ofert jest jak na lekarstwo zresztą ja wole już taką pracą... Praca to praca należy się jej szacunek. Po pracy mam swoje hobby i pasje. Zresztą na stanowiska biurowe w centralach stara się często tysiąc osób 1000 na jedno miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak jest teraz, ale dawniej jak było wieksze bezrobocie to np. kolezanka zeby się dostac do Empiku na sprzedawce to udało jej sie bo tam wczesniej znalazł prace jej maz... A kolega się załapał do IKea bo tam pracował jego kolega... Ja rok dawałam ogłoszenie ze posprzatam mieszkanie- w Poznaniu- i nic nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli starasz się o stanowisko pracownika fizycznego to nie wspominaj w cv o ukończonych studiach. Ja bym kogoś takiego nie zatrudniła, bo wiedziałabym, że taki pracownik nie jest na stałe i jak znajdzie coś lepszego to mi zwieje. x x dobra porada ale nie zawsze i w przypadku kiedy ktos ma studia zaoczne, bo na dziennych jak je wykresli z cv, bedzie miał 5 lat ze nic nie robił... chyba z tym szukaniem lepszej pracy po studiach to juz przestało byc aktualne, po niektórych cżłowiek nic nie znajdzie nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogóle teraz na rynku pracy jest nieciekawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wspominaj o studiach bo zaraz będziesz kojarzył się z leniuchem kanciarzem z sąsiedniego wątku o plagiatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po co ty wogole szlaś na studia jak szczytem ambicji jest dla ciebie praca w magazynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurdę skąd ja to znam.... od mc szukam pracy, jestem zarejestrowana na wszystkich możliwych portalach z pracą i mam tam swoje ogłoszenia. Jeżeli dostaję jakąś ofertę to przeważnie handlowca lub telemarketera.... :/ Też mam studia, angielski komunikatywny, ponad 3letnie doświadczenie i d**a ale co? szuka się dalej, Zyczę powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Umowawa
Dodatkowo większość ofert opiera się na umowę zlecenie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjk
w jakich maistach meiszkacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Umowawa
Większość mieszka tutaj w tych większych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest frustrujące. Ma ktoś jakieś pomysły jak szukać szybko pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrooobotny
Ja też nic nie mogę znaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy szukacie przez Internet czy też osobiście roznosicie CV ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruxit
I szukam w internecie i roznoszę sama CV. Wydaje mi się, że roznoszenie samej CV jest o wiele skuteczniejsze niż wysyłanie CV mailem, ponieważ przy podawaniu pracodawcy CV możemy zrobić na nim pierwsze, dobre wrażenie :) ____________________ http://www.nietylkoubezpieczenia.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie roznoszenie osobiście jest mało profesjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracuj.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guza
Mi się zdaje, że czy osobiście zaniesiemy CV czy wyślemy mailem to nie ma zbyt dużego znaczenia. Jednak sama forma poszukiwania ofert jest ważna. Mój chłopak szukał pracy za pośrednictwem odkryjfirme.pl Wysłał CV i czekał na konkretne odpowiedzi pracodawców. Udało mi się znaleźć pracę w przeciągu kilku dni. Teraz ja szukam też przy pomocy tej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaloguj się na jakimś portalu z ogłoszeniami o pracę np. na pracusie.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak się ma minimalne doświadczenie zawodowe to najlepiej skupić się na mniejszych zleceniach. Na pracusie.pl albo na alegratka na pewno coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinja
Szukać trzeba gdzie się tylko da i w internecie i w gazetach plus roznosić CV po pracodawcach. Trzeba przyjąć jakąś metodę działania. Ja tak zrobiłam i po kilku miesiącach znalazłam pracę, w której się realizuję. Natomiast np. mój brat w ciągu jednego dnia znalazł pracę. Wszedł na stronę http://pracastala.pl/ i akurat mi się trafiło. Także na to nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś korzystać z różnych dróg dostępu do pracodawcy. Im więcej dróg wykorzystasz, tym większa szansa, że trafisz do swojego: - Internet (różne serwisy: gumtree, money, olx, jobrapido, pracuj, gazetapraca, gratka, indeed itp. - bardzo czasochłonne, ale wielu pracodawców umieszcza ogłoszenia tylko w jednym z serwisów). - Internet: fora branżowe dotyczące Twojej dziedziny, - Internet: fora regionalne gminy/osiedla/ profile na facebooku rady mieszkańców np. - często tam umieszcza ogłoszenie osoba szukająca np. sprzedawczyni do lokalnego sklepiku, - Internet: strony dużych firm, zawierające zakładkę "Praca" lub "Oferty pracy" - czasem podany jest adres e-mail na który firma zbiera aplikacje nawet jeśli nikogo aktualnie nie szuka (warto wysłać aplikację na wszelki wypadek, na pewno zarchiwizują i sięgną, kiedy będą kogoś szukać) lub aktualne ogłoszenia. - Internet: Biuletyny Informacji Publicznej (to dla osób szukających pracy w sektorze budżetowym - każda rekrutacja musi być tam ogłoszona). - Prasa lokalna - Telefon: o ile jest możliwość zawsze lepiej zadzwonić niż tylko wysłać e-mail. - Agencje pracy: nie zawsze oferują tylko pracę fizyczną i nie zawsze tylko tymczasową. Czasem jest to dobry wstęp do zaczepienia się w firmie na stałe i zdobycie doświadczenia. Markety wielkopowierzchniowe korzystają z usług agencji dość często. - Biura karier na uczelniach (ogłoszenia, czasem darmowe porady w sprawie aplikacji). - Doradcy zawodowi działający non profit oraz ci płatni - miewają kontakty z różnymi pracodawcami (warto spytać, poradzić się, przedstawić swoje możliwości i spytać o ich doświadczenie w aplikowaniu do konkretnych firm z regionu). - Urząd pracy (celowo wymieniam na końcu, ale czasem komuś się udaje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka4444
A może usługi takie jak KANDYDUCHY? http://praca.gratka.pl/kandyduch/ Praca.gradka.pl takie coś umożliwia. Pomoc sobowtóra kandydata w znalezieniu pracy na wszystkich etapach. Dopiero interesuje się tematem, ale to myślę dobry pomysł na szukanie skuteczne i rozsądne pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robercik82
W poszukiwaniu pracy na pewno może pomóc odpowiednie zdjęcie w CV. Dobrze więc zainwestować w profesjonalne portfolio. Zwłaszcza jeżeli aplikujemy do pracy gdzie wizerunek ma duże znaczenie. Aby więc zaprezentować się przyszłemu pracodawcy jak najlepiej warto zlecić to odpowiedniej firmie. W Warszawie jest to np. http://cvpro.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ukryj ze jestes po studiach. Madrali do fizycznej pracy nietrzeba. Pozatym sie moze okazac ze masz wiecej oleju wełbie od szefa . Po jakims czasie mozna sie przyznac. Biurokratow jest juz nadmiar, lekkiej pracy raczej bez znajomosci nieznajdziesz. Do łopaty,poznasz smak potu i chleba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukaj dalej w końcu coś znajdziesz. W między czasie zapoznaj się z raportem wynagrodzeń http://praca.gratka.pl/wynagrodzenia/ pokazuje ile w danych fachu można zarobić. Jak wyglądają różnice w danych miastach. Czy czasem przeprowadzka nie jest koniecznością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×