Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

flavia,jaki masz stopień łożyska?bo ja w 28 tyg.miałam II stopień,ale juz powoli zaczynał się III stopień.Lekarz powiedział,ze to normalne na tym etapie ciąży.Ale w necie czytam,ze trzeci stopień jest niebezpieczny bo lozysko nie produkuje juz wód ani nie dostarcza składników odżywczych.Jedna napisała,ze łozysko zestarzalo jej sie w ciągu półtora tygodnia i odrazu zrobili jej cc.Ja mam wizyte w poniedziałek.Ruchy dziecka mam mocne,g***towne az nieraz sie wystraszyłam.A czasem czuje tylko przeciąganie sie.Więcej jest w ruchu niz śpi.I to mnie niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Brrrrrr u Nas strasznie deszczowa i pochmurna pogoda, az sie z domu nie chce wyjsc. Zgaga na szczescie mnie opuscila, wczoraj zlozylam z mezem lozeczko do dziecka wstawilam do sypialni i napatrzec sie nie moglam. Maz sie smial, ze jeszcze troszke i lozeczko bedzie zajete przez malego mieszkanca, widze ze juz nie moze sie doczekac. Dzis mam wizyte u lekarza rodzinnego, wsumie tylko po zwolnienie ide bo on nic ciekawego nie mowi hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja się zabieram za pierogi ruskie:-) u mnie dość fajna pogoda błękitne niebo ale z chmurami,ale nie za ciepło . Mam dziś ambitny plan po piersiach,robię pranie,a potem zabieram się za sianie warzyw. Babcią męża mnie kurczą bo robi mi wszystko na złość,mąż jej już mówił a ona że my ja ponizamy :-):-) mówiłam gdzie będę ja siać a ona wczoraj na złość już tam coś posiala ,ehh ...szkoda nerwów:-) Ja się już nie mogę doczekać porodu,a raczej tego po porodzie:-) Oczekujaca co z wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Ja też wczoraj miałam wizytę i jestem bardzo zadowolona. Wczoraj zaczął się 31 tydzień. Synuś zdrowy i duży, waży już 2200 kg. Lekarka mówi, że będzie bardzo duże dziecko, i pewnie trzeba myśleć o cesarce. A ja się ciesze, bo myślę trochę po staremu" jak duży to zdrowy". A niech rośnie, najwyżej będe miała cesarkę. Wczoraj urodziła moja Siostra, miała cesarkę. Mały też duży 4 kg. Wszystko z nimi dobrze. No i przestałam tyć jak szalona, narazie 15kg na plusie, ale przed ciążą ważyłam dużo 69 kg, także będe miała co zrzucać. Teraz w miesiącu przytyłam 2 kg, ale w tym dzidziuś 1 kg, to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, właśnie oczekująca coś się nie odzywa. jolka myslisz, ze to zły znak? mój też sie mocno rusza, w nocy spi ze mna a rano słyszy mój głos to sie budzi i wierci, i tak przez cały dzien wieczorem najmocniej, az boli, hmm a mi lekarz nie mówi, który stopień mam, raz sie zapytałam to mówił, ze 1 ale to było daaawno, chyba w 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia to duza chłopinka, hmm moja koleżanka miała syna ponad 4 i o zadnej cesarce nie było mowy, rodziła naturalnie ale głowa ułozyła sie buzią do góry, nie chciała wyjść i cesarka:) pije kawe z ekspresu, ale taką słabiutką, uwielbiam kawe, taki narkoman ze mnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry nas obudziło dziś piękne słońce ;) Mi przed porodem dwa dni robili usg mały miał ważyć max3800 w 41 tygodniu ... dodam że nie wiedziałam że od 4kg można było zadać cc. Urodziłam młodego sn z waga 4110 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka z tym wiesiołkiem uwazaj bo on wywoluje skurcze macicy i rozmiekcza szyjke , mozna go brac dopierp po terminie porodu czyli 38tydz, mozna tez dopchwowo, i nawet jak planujesz ciaze i go bierzesz (bo dziala dobrze na sluz) to od drugiej polowy cyklu jest zakazany wlasnie ze wzgl na to ze wyzwala czynnosc skurczowa macicy :) Dziewczyny z tą waga to nie ma co wogole sie sugerowac kazda ktora rodzila widzi na sobie , a tak samo bylo z nasza oczekujaca sie wystraszyla a sie okazuje ze byl blad pomiaru zapewne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata,niby wszędzie pisze ze w ostatnim trymestrze dziecko słabo sie rusza bo ma mniej miejsca,ale ruchy są mocniejsze bo dziecko ma juz mocne kości.Tylko,ze moja dzidzia niemal nie śpi!Ciągle ją czuję,nawet w nocy .U mnie dzis tez pierogi,babcia robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka, mam nadzieje, ze nasze dzieci są po prostu silne, i to ze sie ruszają swwoadczy, ze maja tlen i energie zeby sie wiercic:) zapytam lekarza na wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz 2 tyg.temu tez tak mowil ze dziecko jest silne,ma duzo wod i skł.odzywczych.Ale ja mam inne doświadczenie,bo mój pierwszy syn tez tak mocno sie ruszał i urodził się siny bo był owinięty pępowiną wokół szyji.Ważył 4 kg.urodzony w 40 tyg.i wszystko dobrze się skończyło.W poniedz.mam wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musi byc slabe cisnienie, wstalam i szybko usiadlam slabo mi sie zrobilo i kreci sie w glowie ehh nie cierpie tych zmian pogody, strasznie na mnie dzialaja. O 14 mam wizyte u lekarza musze podpytac co z tym cisnieniem u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzis wizyte niby mielismy tylko szyjke sprawdzic ale nie do konca jestem spokojna poprosze zeby zobaczyl wlasnie ilosc wod , łozysko. JOlka ja uwazam ze jak cos nas niepokoi to nie ma co sluchac poloznej i lekarzy ktorzy twierdza ze panikujemy tylko jako matki mamy prawo byc spokojne o dzieci a oni maja nam ten spokoj zapewnic. Napisze wieczorem bo wizyte ma o 17:30 OCzekujaca daj znac jejku jak ty nie piszesz to sie martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej dzisiaj skoro świt pojechałam do Urzędu Skarbowego i pózniej do banku,oczekuję na wizytę mamy, ma przyjechac do mnie i nakopać sobie chrzanu na podwórku i obejrzeć nową szafę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a ja od rana na obrotach ... i teraz krzyż mnie boli :( ale już zjadłam zupę mleczną a później będą frytki oraz kotlety rybne :D mniam !! Oczekująca odzywaj się :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny co stosujecie na opuchniete nogi mozna smarowac altacetem? Od paru dni mam nogi jak balerony sprawia to nawet ból podczas chodzenia ;( jak sobie pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,moze wiecie jak to jest ze skierowaniem na cesarkę.?Ja mialam w poprzedniej ciąży bliźniaczej cc.Teraz mam wybór,wybrałam cc o czym poinformowałam lekarza.Powiedział,ze podjęłam słuszną decyzję bo przy porodzie sn macic mogłaby mi pęknąć.I zastanawiam się,czy lekarz wypisze mi skierowanie z planowaną datą cc np.kilka dni przed terminem,czy poprostu mam czekać az zacznie sie poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jolka napewno wyznaczy date cesarki przed terminem porodu jakies dwa tygodnie pewnie nie czeka sie az zacznie sie akcja porodowa bo to by bylo zbyt niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Jola moja Siostra miała wczoraj cesarkę. W pierwszej ciąży też miała cesarkę, dlatego tym razem lekarz prowadzący ciąże też stwierdził, że cesarka bedzie bezpieczniejsza, bo po pierwsze dziecko duże( chłopczyk 4 kg), po drugie tyłozgięcie, a po trzecie za cienka blizna po pierwszej cesarce -czyli mogłaby nie wytrzymać naturalnego porodu. Lekarz prowadzący ciąże wpisał jej w zaleceniach, że musi mieć cesarkę. A ponieważ pracuje w szpitalu, w którym rodziła Siostra, zadzwonił na oddział położniczy i umówił ją na konkretny dzień. Siostra miała cesarkę dokładnie jak minęły 38 tygodni, a później jak się okazało to w ostatniej chwili, bo wszystko nastawiło się już na poród naturalny, który chwila moment miał się rozpocząć, Na szczęście zdążyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Mi lekarka powiedziała, żeby się nastawić na cesarkę, bo Synuś jest naprawdę duży 2200 kg a jeszcze zostało do 38 tygodni prawie 8 tyg. Więc obstawia że 4 kg będzie na pewno. Wspomnę, że usg mam co miesiąc i zawsze wychodzi,że jest duży. No i brzucholek mam ogromny, wszyscy się dziwią, że zostało mi 2 miesiące, wyglądam jakbym miała niedługo rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
I dziewczyny ja chyba też wolę cesarkę, bo naoglądałam się tych porodów np na tlc jak dziecko duże i np. się zaklinowało, a później różne były problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola mój gin powiedział ze w 36 tc podejmiemy decyzję do tego czasu zobaczymy czy mały się przekręcił mówił mi że umówi mnie na konkretny dzień u nas praktykują 10 ćzy 7 dni przed terminem mi jak coś zrobi około 15 maja. Zobaczymy jak dziś maluch leży. Martwie się o oczekujacą to troche nie podobne do niej zeby nie pisała. Dziewczyny z ta waga dzieci to nie wiadomo mojej kolezance 2 tyg przed terminem wyszło 2800 urodziła synka 4200. Ja tez mówie niech bedzie duży i silny. W ogóle co tu dziś tak pusto. Gość nie mam pojecia co pomaga nogi do gory,chłodna woda,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem świeżo po wizycie. Dziś dokładnie 30 tydzień 4 dzień, maleńka waży 1,81 kg, u mnie 11,5 kg na plusie od początku ciąży. Nadal mam zastój w prawej nerce, ale dziś niewielki. Poza tym wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Też się zastanawiam co u oczekującej, może Internet jej przestał działać w telefonie?;-) Ilonek-super,że wszystko ok. ja dzisiaj pierwszy raz zrobiłam zakupy w Tesco online, z dostawą pod drzwi,chyba częściej będę to stosowała,bo ja teraz nie dźwigam i wszystko mąż musi znosić, a że wodę pijemy hektolitrami to trzeba dużo kupowac i ciężko jest... cieszę się,że dziś już piątek:-) w weekendy nie jestem już taka samotna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej dziewczyny ja już odprawiłam mamę, mało chrzanu nakopała, bo mało było na podwórku, może później bedzie więcej;) w międzyczasie przyjechał kolega m, teraz brat m, ja już mam wolne:) posprzątałam pozmywałam po gościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Oczekujaca - nic sie nie odzywasz, a dzisiaj zaczynamy kolejny tydzień. :D Wyprosilam meza zeby wzial jutro wolne żebyśmy mogli dokupić reszte wyprawki. Ostatnio w Rossmannie bylo -25% na produkty dzieciece i zalowalam, ze bylam sama i kupilam pojedyncze produkty, a podwojne byly w tej samej cenie.. po prostu do domu mialam 2km i było mi ciezko żeby to wszystko niesc. Wyczytałam na pewnym forum o moim szpitalu, ze porod rodzinny jest 'za darmo' ale trzeba wykupić cegiełkę na szpital w cenue 100zl !! No smiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny niepisalam bo internet mi niedzialal i lekarz nastraszyl mnie bardzo oczywiscie niemoj i niepotrzerbnie.dzis rozmawialam ze swoim i niemiam bialkomoczu cisnienie w normie opuchlizna jest,tarczyca troche sie pogorszyla i niewiem czy wyjde jutro czy w poniedzialek.we wtorek lekarz ma sprawdzic moja szyjke.takiego stresa mialam ze szok.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×