Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość asik bez log
czyzby to koktajl z rycyny i soku z anansa > bo cos czytralam o takim hehe te co wyslalam to malo praktyczne ale w przedmiotach sprzedajacego sa rozne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
hahaha moj maz to tylko zadzwonil spytal czy spokoj i mowi zebym lepiej w weekend zarzadzila porod bo mu latwiej zorganizowac sie :D powiedzial ze jestem kierownikiem tego interesu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
mój też mi każe skakać na bali, he he, teraz mi szwagierka pisze, ze jej kolezanka co miała termin jak ja na 5 urodziła, kurde:) brzuchatka a ty dzisiaj miałaś mieć wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj bylam na ktg w szpitalu miala mnie tez zbadac ale byl zajety pokoj zabiegowy. Nastepne ktg w piatek i wtedy mnie zbada polozna ehh Kurde dziewczyny mam to wypic? Bo mi przyniosl ten koktajl boje sie ze mnie brzuch bedzie bolal i i tak nic z tego tylko biegunki dostane a mala odda smolke ... moj maz mowi ze w niedziele ma byc juz upal h nas to mam urodzic zeby juz w domu byc hehe zeby sie nie meczyc w szpitalu przy 30° upale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
brzuchatka pij najwyzej cie przeczysci :) bo to w sumie ma takie zadanie wez sklad spisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
kurde takie fajne te kocyki z supełka ale ja juz mam 5 to az nadto ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Flavia super!serdeczne gratulacje!jesteś mega!! Ale poród miałas szybki;-)Powinna mieć jednak cc. Bo synek bardzo duży. Jak masz 20 szwów,to po o***t peklas ? Przepraszam za takie pytanie. Ale super że masz już synka. Z pieśniami też będzie lepiej,i dużo odpoczywaj bo dużo krwi poszło. Brzuchatka cieszę się z udanego wieczoru;-) ją specyfików pić nie będę,postawie na seks i piłkę. Ja znów spałam 10 godzin i mogłabym jeszcze;-) Jutro idę do lekarza na wizytę,teraz co tydzień:-( a tam muszę długo czekać. A w piątek idę na ktg o 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia, serdeczne gratulacje, doczekałaś się i byłaś bardzo dzielna :) Na pewno trudno Ci teraz z tymi szwami, masz rozpuszczalne? Masowałaś wcześniej krocze? Pytam, bo ciekawa jestem czy to ma rzeczywiście wpływ na uniknięcie nacięcia. Ja ostatnio zaczęłam masować i liczę że pomoże, bo mój synek też duży już jest. Asik, no rzeczywiście, ja też nie lubię takich fałszywych alarmów, a też już parę razy myślałam że się zacznie u mnie. Pisałaś coś, że masz młode łożysko i to mogło zastopować oksytocynę czy coś w tym stylu...? Ja też mam młode II stopień, to ma znaczenie że poród może się przesunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Justi wyczytalam ze jak lozysko jest mlode i dobrze funkcjonuje wlasnie to wydziela enzym ktory rozklada oksytocyne ... , ja miala ost II/III :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
o to: Łożysko a raczej jego dojrzałość ma duze znaczenie ponieważ łożysko wytwarza specyficzny hormon – oksytozynaze. Oksytocynaza rozkłada oksytocyne a to oksytocyna jak wiadomo wyzwala czynność skurczową macicy. Dopóki łożysko wytwarza oksytozynaze nadmiar uwalnianej przez przysadke oksytocyny jest „rozkładany” przez łozyskową oksytocynaze i nie pozala na uruchomienie czynności skurczowej macicy. Im szybcie starzeje się czy tam dojrzewa łożysko tym szybciej przestanie produkować oksytocynaze, nie będzie wiec czynnika który rozłozy nadmiar oksytocyny i wyzwoli się czynność skurczowa macicy. Dojrzewanie łozyska powinno być skorelowane z dojrzałością płodu, tak żeby informacja od niego o dojrzałości porodowej zbiegła się w czasie z gotowością łozyska, czyli jego dojrzałością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
to dziwne z tym łozyskiem, bo czesto jest tak ze łozysko jest starawe a poród mimo to nie rozpoczyna się, kolezanka była tylko 4 dni po terminie a łozysko było już stare i mogło to już zagrażac dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
hehe bo w zyciu to jest tak dziewczyny lubie takie powiedzonka choroba ksiazek nie czyta :) tak samo jest z ciąża i ze wszystkim :)natura płata figle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Flavia,wielkie gratki! ale super że już masz poród za sobą :-) maluszek wynagrodził ci twoje cierpienie,mąż twój widać był dzielny ja mam nadzieje że muj niezemdleje heheh dużo zdrówka dla was! mnie dzisiaj też łapało w nocy, ból jak przy okresie i tak na przemian,cholera mogło by się już zacząć a tu jak na złość :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
kruszynka mojej kolezanki maz jak igłe widzi to robi sie zielony a porod przetrwal dopingowal naciskal brzuch jak rodzila lozysko wiec sie nie martw o meza potrafia sie sprezyc , wiesza co ja sie modle zeby jednak te bole porodowe bardziej przypominaly okresowe bo dzisiejszej nocy mam obawy bo to nie przypominalo w niczym jak dla mnie okresu a mam bardzo bolesne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Flavia cieszę się że jesteś z nami i Krystiankiem. Moc całusów dla was. Chyba Ci pozazdroszczę ja mam powoli dość. Wczoraj gdy prasowałam firany, poczułam skurcz mocniejszy niż przy miesiączce, ale co z tego jak były dwa i koniec. Dzisiaj idę do dentysty i choć pogoda brzydka, pochmurno i deszczowo wybieram się na pieszo. Może spacer pomoże, później zajdę do apteki po te majtki z siateczki. A wieczorem zagonię męża do roboty ;) niech już mały wychodzi, choć mam wielkie mega stracha, jak pomyślę że możemy wywołać. Chyba chciałabym jak Flavia niespodziewanie i tyle. Kruszynka bo tylko nasze województwo jest do d***py, u nas chyba nigdzie nie ma zzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Brzuchatka :) ja też dzisiaj miałam problem z kafe. Szczególnie z telefonu nie mogę się połączyć. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Asik oby! no właśnie ciężko określić te bóle porodowe,róznie kobiety odczuwają,zależy jeszcze czy masz krzyżowe+brzuszne albo same brzuszne, mi też wczoraj mówił że mam łożysko II/III stopień,mamy ten sam termin porodu heheh ciekawe która z nas pierwsza się rozpakuje ;-) wiesz co, ja tak myśle że lepiej sobie odpuścić z tym wyczekiwaniem porodu,może jak przestaniemy się nakręcać to wtedy nas sieknie heheh,ja tak miałam z ciążą 2,5 roku strań ale też była trochę inna przyczyna ale zaszłąm wtedy kiedy wogóle się niespodziewałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej wszyscy dzwonią i pytają czy już urodziłam...a u mnie nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Kurcze coś się dzieje z tą kafe! asik oby! mówi że będzie twardy choć dzisiaj nad ranem jęczałąm z bólu,wpadł do pokoju z torbą do szpitala ,,kotku rodzisz?!'' hahah miałam taki ubaw że o drazu mi ból przeszedł ;-) mi wczoraj gin też mówił ze mam łożysko II/III stopień, no z bólami to ciężko określić inne mają krzyzowe+ brzuszne i to ponoć koszmar inne same brzuszne,ja miałam też bardzo bolące miesiaczki pierwsze 2 dni lało się ze mnie starsznie ,czasami tak niewyrabiałam z bólu że puszczali mnie z pracy do domu , asik mamy ten sam termin porodu heheh ciekawe która z nas pierwsza się rozpakuje :-) może jak sobie odpuścimy to wtedy złapie a konkretnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
kruszynka ojej to bardzo dlugo dobrze ze wkoncu sie udalo :) ja za drugim cyklem zaszlam ale powiem ci ze po pierwszym mialam dola i wizje ze jestem bezplodna niezle co ;/ , no ciekawe ktora pierwsza ja to od poczatku zyje wizja ze przenosze dlatego dzisiejsze skurcze byly dla mnie mega zaskoczeniem hehe Sisilka schody schody schody :) mi to kazdy poleca 33ona a iedy masz termin z om chyba jescze daleko to mozesz byc spokojna zazwyczaj jednak dzieci rodza ze kolo terminu om niz usg :) moj maz ciagle dzowni i mu powiedzialam ze ide do sklepu i znowu zejde i wejde na 7 p a on sie zdenerwowal ze mam tego nie robic bo on nie zdazy dojechac haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laski i nowe mamusie:) Flavia gratulacje , miałaś ciężki poród ale dałaś radę a to najważniejsze. A ja już wróciłam z KTG i w sumie nie wiem co lekarz powie prowadzący. Lekarz który oglądał KTG mówił, że ze względu na moje nerki powinnam w piątek zgłosić się do szpitala ... ale nie wiem co dzisiaj mój powie na ten temat ... a ja bym chciała normalnie dostać skurczę , wody aby odeszły i sruuu na porodówkę a tak to jestem ciekawa jak to wszystko wyjdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
asik- cały czas z om był termin na 22 czerwiec,a teraz lekarz cały czas mówi o 15 czerwcu,hmm a powiedział,że i tak nikt nie przewidzi porodu.rozwarcia brak,ale za to "brzuch delikatnie opadł", też myślę,że jeszcze pochodzę, bo mały mnie kopie w prawe żebro,a to oznacza,że jest wysoko -ja chodzę po schodach w domu i nic się nie dzieje:) ale na7 pietro to bym się zaziapała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
sisilka,jedyna opcja zzo jest w Szczecinie ale prywatnie,wiem bo moja siostra chodziła jak była w ciąży do Rzepki on jest ordynatorem na pomarzanach,byłam u niego raz jak niemogłam zajść prez 2,5 roku w ciąże,bardzo fajny i doświadczony lekarz ,tylko u nas to by się mogło niesprawdzić bo ja mam jakieś 1,5 godz jazdy samochodem i to szybko! mogłabym niezdążyć heheh a ty z koszalina to już wogóle heheh ja bym odrazu się zdecydowała na zzo a tu dupa blada, 33ona a na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
kruszynka-za 2 tyg. łapię głoda co godzinę, jem to jabłko, to kanapkę i ciągle głodna:) mały grubas rośnie we mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu tez slyszalam ze schody to dobry wywolywacz:Pjak bede blizej terminu to tez bede latac po schodach. ja dzisiaj umylam podloge na pietrze i pachwiny bola i podbrzusze a maly ruszyl sie od rana ze 3 razy juz sie martwie oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wychodzi z usg na 7. A om 21. Ale bardziej z om sie sprawdza. U mnie przy skonczonym 36 tc bylo lozysko 1 st, takze do porodu kupa czadu a maly juz wtedy ponad 3 kg wazyl. Jedyna nadzieja ze mam ta zgladzona szyjkr i male rozwarcie i juz tydzien tak chodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Asik to szybciutko zaszłaś :-) ja już wpadałam od złości w depresje wrecz czekałam na postawienie mi diagnozy że jestem bezpłodna a miałam mieć zabiegi w styczniu tego roku hsg i laparoskopie i cud udało się :-) lece na zakupy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×