Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Co do ubierania jak jest ciepło 30 stopni to mala ma body krótkie i skarpetki ale jak chłodniej to długi kaftanik i śpiochy. Jak nie ma słońca i wieje to jednak zawsze ubierać cienka czapeczke bo boję się o uszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Moj chodzi w body na krótki spi tez w body samym, czapki nie zakladam dzis chyba cienka trzeba. wyslalam zdjecia na poczte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log`
Dziewczyny kiedy moge zaczac robic chodakowska? Od porodu minelo juz 5 tyg i 2 dni czy moge juz pomalu zaczynac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do goscia - no tak nikt nie mowi o grubej czapie ale jednak dziecko spi w gondoli zasloniete z kazdej strony i budka wiec slonce na glowke nie pada :D a kapelusiki na moja wszystkie za luzne , zostaja opaski ale tez boje sie czegos takiego co bylo u mnie poki nie nosilam zima czapki nie chorowalam na zatoki zaczelam nosic czapke , i kiedy ja zdjelam chociaz raz zaczelo sie przewlekle zapalenie zatok itp , wiec boje sie takiego efektu ze jak dziecko sie przyzwyczai do czapy a potem sie ja zdejmie to zacznie sie przewiania i choroby Agu jak tez chce wywolac dzieki za info :) Mamokubusia duzy juz Twoj synek ale czas leci Kruszynka Miłoszek tez slodki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik to ja mamakubusia ten gosc :) A michalek jest wielki:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Hej,u nas gorączka od rana ponad 38,5. A mały i tak zadowolony i uśmiechnięty:-) on to teraz smieje sie jak glupi do sera,nawet do koszyka wiklinowego:-) my tez w upały sam bodziak,bez czapki,nawet jak jest lekki wiaterek a on leży na kocyku,bo jesteśmy Np. W parku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
kasia- mój jak zasyna to tak mruczy jakby gada do siebie, dziś kończy 3 tyg. nie wiem czy to gaworzenie:) dziewczyny z Białegostoku- czy wiecie gdzie można niemowlakowi ekg zrobić?mam skierowanie.Dzis m zajezdza na Wojskową do kardiolandii a tam nieczynne, może przenieśli się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona zadzwon tam - NZOZ KARDIO-VITA SP.J., ul.SZPITALNA 39 /2 85 743 19 91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
87asik- dziękuję, zaraz zadzwonię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
dzwoniłam- dopiero na pazdziernik terminy, a prywatnie nie chce mówić ceny ,masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gościa z godz 10.10 bo widzę, że do mnie pijesz. W ciąży dużo czytałam o karmieniu piersią, kompletując wyprawkę nie pomyślałam nawet o mm i butelce bo byłam pewna, że będę karmić piersią. W szpitalu twardo trzymałam małą przy piersi godzinami i po 4 dobach po powrocie do domu ściągnęłam laktatorem po pół godzinie 10 ml mleka. Dziecko wiszczało z głodu bo w szpitalu nikt jej nie dokarmił a ja rozumiem 5 dzień miałam ją głodzić i nie podać mm? Na raz zjadła 60 ml. W szpitalu mała spadła więcej niż 10 procent na masie bo urodziła się 3320 gr a spadło prawie 400 gr. A że mam żal do szpitala? Mam bo NIKT nie pomógł przystawić do piersi, po cc nogi bezwładne, położyli dziecko na łóżku i rób co chcesz. A i z tym kiedyś nie było tak jak piszesz? Myślisz, że wszystkie kobiety karmiły piersią? Ja też tak zanim załamana nie porozmawiałam z mamą i teściową. Moja mama nie karmiła żadnego z nas dłużej niż miesiąc. No ok leniwa pewnie pomyślisz niech będzie. Ale moja teściowa kobieta 68 letnia powiedziała mi, że jak kiedyś kobiety rodziły wracały ze szpitala to od razu w domu butla krowiego mleka, żeby dziecko nie płakało z głodu. I, że ona też karmiła cycem swoje dzieci ok miesiąca na zmianę z mlekiem krowim. Sama się zdziwiłam, nigdy bym nie pomyślała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rano laktatorem ściągnęłam 20 ml mleka, po 3 godz 5 ml. Przystawiam też małą i o dziwo raz possała 5 minut może. Miesiąc czasu machałam ręcznym laktatorem po 8 razy na dobę, a muszę posprzątać, obiad zrobić, dzieckiem się zająć i sama jestem w domu bo mąż po 10 godz pracuje. Iteraz na nowo zaczynam machanie. To może nie jestem takim potworem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I skoro czytałaś tyle mądrych książek o karmieniu przygotowując się do tego solidnie to na pewno trafiłaś gdzieś na informację, że tylko 5 procent kobiet nie jest w stanie wykarmić swojego dziecka piersią. A może ja do tych 5 procent należę kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ikonek ktoś mnie ostatnio nazwal cyckomaniaczka,ale to nie j pisalam.ja Ciebie rozumiem,mialam identyczna sytuacje,dziecko plakalo non stop no bylo glodne,tez pisalam,ze w nocy mąż jechal po mm,straszne to bylo:-( a jak polozna przyszla i powiedziala,ze dzidziuś ma oddech jakby byl odwodniony to dopiero mi wstyd bylo:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Ilonek- ale długi post:) wszystko o karmieniu... ja też nie wiem jak długo będę karmić, tak naprawde nikt nie wie, bo niby skąd, mam wrażenie,że syn sie nie najada, a za chwilę mi ulewa...sama nie wiem co robić, razmu cyca wyciągam, to się denerwuje, raz wkładam, bo głodny co godzinę, sama nie wiem co mysleć... oszaleć można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka ty cycomaniaczko haha oj ten nasz gosc szaleje Ilonek nie daj sie zwariowac :) olewka i tyle , a Twoja mala po butli łapie cycke?? ludzie moja wczoraj zlapala na sekunde juz myslalam ze cud bedzie i du/pa zaczal sie wisk :D Ilonek a masz reczny czy elektroniczny laktator popij karmi to naprawde pomaga , ja teraz siedze i sciagam ... nie lubie tej roboty czekam na laktator moj elektryczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ja jak mały budzi sie raz w nocy to z drugiej piersi tez musze sobie ściągnąć bo boli, żałuję,ze nie mam elektrycznego,chociaż Malo używam,to jednak ręcznym troche trzeba sie namachać i mój laktator jakoś zaczął skrzypieć:-P no ja piję karmi co drugi dzień,juz zaczelam ograniczać bo to sporo kalorii,bo wcześniej pilam codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któryś raz z kolei wchodzę na kafe i podjazdy do mnie z gościa, że nie karmię piersią. Nie ja jedyna przecież? To postanowiłam w końcu z gościem porozmawiać, stąd moje posty. Dodam tylko, że jak wychodziłam ze szpitala wysłali mnie do poradni laktacyjnej, z racji tego, że mała tak dużo spadła na wadze. I tam pierwszy raz miła, życzliwa pani zaczęła mi tłumaczyć co i jak. Sama powiedziała, że ma dwoje dzieci i pierwsze karmiła piersią tylko dwa tyg bo jej nie wyszło. Na koniec dodała, że wszystko wszystkim, ale dziecko ma być przede wszystkim najedzone. Nie ważne jakim mlekiem. To ona kazała mi w domu dokarmiać. Nawet chcieli nas dłużej w szpitalu przytrzymać, bo sami zdecydowali się w końcu na podanie dziecku mm. Jedno dziecko rodzice w Polsce zagłodzili, moja miała być druga? Pola nie chciała ssać piersi po tygodniu dokarmiania butlą, ale o dziwo dziś załapała i ssała. Będę więc próbować dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez probuje chociaz widok jej probujacej zlapac cycka jest komiczny tylko to nagrac :D do mnie tez byly podjazdy tez w sumie sie tlumaczylam nie wiem po co tylko ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktator mam ręczny, ale jak uda mi się choć trochę rozbujać na nowo laktację kupię w końcu elektryczny. Ewinkaa ja wiem, że to nie Ty. Widzisz ja takim ręcznym miesiąc machałam po 8 razy na dzień, żeby ściągnąć 60 ml mleka musiałam poświęcić pół godz. To sobie wyobrazcie. Szczególnie w nocy fajnie było, zrobić mleko, nakarmić małą, ponosić do odbicia, ściągnąć mleko, umyć laktator i butelkę. I za godz powtórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem Ilonek rozumiem Cie bo dokladnie mialam tak samo dlatego zaniechalam sciagana w nocy , trocxhe boli ale musze spac ;p ale widze sama nie wiem czemu ze reczny sciaga mniej mleka ;/ jednak ta sila ssania jest inna i tempo nie wiem sama bo elektrycznym to max 10minut i 125 sciagalam a tym macham i sciagam 80 na karmienie bo dluzej mi sie nie chce dusic , ale wiecie co jest dziwne ze ona spi po moim mleku dluzej niz po sztucznym nie wiem jak to mozliwe, a wczoraj po spacerze wieczorem juz wrabala 90ml bebiko i za godz jeszcze 60 musialam dac bo taka byla glodna .. ma naloty takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda pytasz o ćwiczenia, a przypomnij jak rodziłaś cc czy sn bo nie pamiętam. Ja jestem 5 tyg po cc i lekarz po usg powiedział, że wszytko się ładnie zrosło ( choć goić się będzie do pół roku ) i że mogę chodzić na siłownię . Powiedział, żeby obserwować czy wszystko ok i nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka pi szczepieniu gorączka ? Moją jak łapie chcą to padamy że śmiechu;-) świetną jest bardzo często się śmieje. Uśmiecha się od drugiego dnia życia;-) Ona jak gaworzy to jest:gryy ,al i najczęściej to gryyy takie z gardla. Przyszliśmy że spaceru i karnie ją po prawie 3 grodz. Agata pytalas o chodakowka?ją dwa i pół tyg po cc robiłam skalpel przez półtora tyg. A teraz mieszam różne treningi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ja dziewczyny Wam powiem,że strasznie się pocę, może woda ze mnie schodzi?aż po szyi mi kapie pot, a jak wczoraj wróciłam z podwórka to musiałam się wyprysznicować, nie było innej rady - na razie póki jestem w domu- stosuję słaby dezodorant,ale jak pójdę gdzieś na miasto toi bloker byłby cienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Kasia-tak,po szczepieniu. no u nas jak łapie za cycka,to jest szybko macha główką i jakby tak zacharczy,a czasami zeza zrobi,smieszne to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamy ;-) A ja z m się pokłóciłam dość mocno ... nic kompletnie nic nie pomaga potrzyma trochę Kubę a potem oddaje jak zaczyna płakać a ja ? wszystko na mojej głowie a wczoraj tragicznie wyglądałam dosłownie osłabiona prawie nic nie zjadłam mało piłam, bo nie mam na to czasu Kuba niespokojny ... A wieczorem kolkę miał cholera jasna ... Aga dzięki za info już wgrywam fotki :D Ja karmię większość mm a swoje daje rano i wieczorem ;-) A co do ćwiczeń to ja ćwiczę od 3 tygodnia po porodzie a dzisiaj nie miałam możliwości gościa miałam a dopiero Kubuś zasnął ... a ja mam chwile dla siebie ................... Wczoraj krzyż mocno bolal i podbrzusze jak na okres więc dzisiaj daruje sobie ćwiczenia może później na steperze połażę ;) Grunt to myśleć pozytywnie ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Hej mam pytanie do mam co maja teraz drugie badz trzecie dziecko mamo 3 apropo odezwij sie !!! Jak wasze starsze radza sobie z obecnoscia malego moj kuba jest straszny zupelnie nie moje dziecko dzis sie wydarłam na niego mam juz dosc wszystkiego dość moze moja wina tez w tym ale nie wytrzymuje czasem :(, ten brzuch to gowno nie schodzi, maly mega absorbujacy i kuba ktory o wszystko wyje doslownie wyje dzis o to ze zabronilm mu skubac tuje na balkonie i o to ze nie pozwolilsm zjesc calych czopsow sle to lament był:(. Pewnie tu nie chodzi o czopsy tylko o bunt ale mi juz brak sily nigdy sie nie darlam tylko tlumaczylam a teraz nie mam cierpliwosci i sily:( kuba zasna a ja rycze z bezsilnosci i bezradnosci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinkmoja tez macha głową i ma buzię otwarta i oczy szeroko;-) Zeza robi jak leży mi na brzuchu j z bliska na nią patrzę;-) Mamok nie poradzę ci jedyne co powiem to musisz wyluzowac wiem że to się łatwo mówi,jak wszystko na twojej głowie. To jeszcze hormony nas oglupiaja,a mąż pomaga? Daleko masz mamę?żeby choć chwilę z nimi została lub chociaż z tym starszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja siedzialam nad zdjeciami dodalam ogrom zaleglych do wywolania zdjec chyba ze 3 godz siedzialam i sie nie zapisalo w albumie ... Esmi uwazaj hehe bo ja to zaraz ze zlosci pękne chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Asik tez siedze ze zdjęciami ale mi się zapisało jade dziś wywołać jeszcze bardziej rycze bo na tych wcześniejszych byłam weselsza chyba mam depreche:-(, k***wskia rana:-( Kasiu pomaga pomaga maz a mama jest po operacji ja daje rade tylko wszystko przez ten brzuch:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×