Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

A żeby dostać drugi tys i rodzinne dochód nie może przekroczyć 539 zł na osobę, bo pytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do flavii- jakiego rozmiaru pieluch juz uzywasz? 2 czy 3? moj maly wazy 4,5 kg a mam wrazenie ze 2 zaczynaja byc ciasne. i jeszcze jedno pytanie. jak dajecie sobie rade z odparzeniami? artur ma strasznie czerwona pupe. pomaga tylko tormentiol , ale nie chce stosowac go caly czas. poza tym w zasadzie nie dziala nic. nawet wietrzenie i zmiana na tetre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamowa u nas na szczęście pupcia ok, poparzona była tylko w szpitalu. Nie używam chusteczek nasączonych tylko wacik, przegotowana woda i troszkę emolientu. Pampersy białe i sudocrem za każdym razem. Po zmianie pieluchy zostawiam z gołą pupą na 5 minut w dzień ( w nocy mi się nie chce jej rozbudzać ) Nawet plamki czerwonej nie ma od 5 tyg, ale może to zależy od skóry dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny przedstawiacie dochód za 2012 gdyż w tej chwili trwa okres zasiłkowy,który liczy się od 1 listopada(2013) do 31 października(2014). Czyli np. złożycie wniosek o przyznanie becikowego w m-u wrześniu lub październiku 2014 r to obejmowac was będzie okres zasiłkowy za rok 2013/14 i w tym czasie mops żądał dochody za 2012r. Sprawy te reguluje ustawa o świadczeniach rodzinnych.Mam nadzieję,że zrozumiałyście o co chodzi ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata po tym hippie ona ma fajbe kupy i kilka na dzien dzis np 5 ale jak robi to sie bardzo meczy maarudzi i placze nie wiem dlaczego czy boli ja brzuch ze zrobic nie umie... Ja tez czyszcze uszy tymi patyczkami tylko małzowine Becikowe tez bedziemy zalatwiac chociaz duzo tych papierow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata a moze sprobujesz wrocic do karmienia? Ponoc mozna laktacje przywrócić mize warto spróbować? :) Flawia pomagaja te czopki? Mi tez hemoroidy dokuczaja ;/ tzn tak mysle ze to hemoroidy mam macs procto glyvenol juz ja dkugo stosuje chyba 3 tyg ale dalej czuje szczypanie przy wypróżnianiu :( mam nadzieje ze to kiedys minie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
mamowa na odparzenia ja kapalam malego w rumianku.parzylam2torebki rumianku w misece wody i mieszalam z wykla woda.mnie cos wzielo bardzo glowa i gardlo boli:/Igor lapie zabawki w karuzeli tak sie cieszy wtedy i patrzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
brzuchatka moj tez płakał przy kupie na hipp, nie wiem czemu, teraz jak robi nie placze na tym pepti, ale gdzies czytałam, ze dziecko nie wie, ze jak robi kupe ma poluźnic odbyt, wiadomo i moze wtedy zasickać dupke bo jeszcze tego nie ogarnął ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojeju ale napisalyscie , ja juz po zakupach pozniej bylismy u znajomych z malą , moja przez 3 tyg przybrala 900g nie wiem jak ja malo w sumie je tego mleka w porownaniu do waszych dzieciaczkow i uleawa , kurde moze jej dac jakies inne mleko ale czy to cos zmieni ;/ ja karmie bebiko , jakie sa normy becikowego na osobe ja sie chyba nie lapie ;/ bu a zawsze by tysiaczek sie przydal ja jak byl problem z pupa to tormentiol i maka ale trwalo to dwa dni , moja wazy 4450 uzywam 2 pampersa ale odciskaja sie na nozka ale moja jest chuda jak na swoja wage ma 63cm wiec nie widac po niej wogole wagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomocy kurde szwagierka dala nam espumisan w kroplach bo zostal jej po synku i dalam dzis małej 8 kropel i cholera nie spojalrzalam a tam data do maja 2014 :/ mam nadzieje ze nic jej nie bedzie :( fajny nam prezent zrobila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asik spróbuj kupić bebilon nutriton i zagęszczać mleko, tylko trochę mniej niż na opakowaniu jest napisane bo przez smoczek nie będzie leciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nie wiem czy te kropelki nie poszkodza, ale wydaje mi się ze nie powinny. Żeby dostać becikowe dochód z 2012 roku na osobę nie może przekroczyć 1900 zł (dokładnie nie pamiętam kwoty, ale coś koło tego) z tym, że dziela też na nienarodzone dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Gosciu czytalam wlasnie o tym a mozna to dodawac do kazdego mleka ? Nie powodowalo zaparc ? Brzuchatka nic nie bedzie. Lek i inne produkty musza byc wazne jeszcze jakis czas po terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny mala poki co zasnela jak zawsze nic jej nie jest... Asik moja tez ulewa i to czesto i wydaje mi sie ze dosc duzo i to po moim mleku i po mm też.... chociaz zdarza sie ze nie uleje w ogole nie wiem od czego to zalezy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Mój też na bebiko i zdarza mu się ulac ale ja myślę ze to bardziej z lapczywego jedzenia z butli. No mój syn też nie jest jakiś strasznie pulchny choć się taki robi:) bo też jest długi urodził się 61cm ciuszki nosimy 62/68. Ale padnieta jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz chyba przywyklam wiecie , bo nie moge spac umylam wzielam umywalne kibel lustro , plytke w kuchni i weszlam sobie na kompa , a wstalam o 6 i pobudki w nocy co 2 h heh przeczuwalam wczesniej ze brak snu mi nie bedzie przeszkadzal bo ja nigdy duzo spac nie lubilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadiv
Niestety mój mały słabo w nocy spal dzisiaj na nogach jestem od 5, w dzień jak Kuba odsypial to też się wzięłam za sprzątanie a teraz śpi mi na brzuchu bo inaczej nie chciał, dzisiaj padam :) ta Inka nic nie daje hehe :) ale prawdziwa też by nic nie dala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja zuza kocha psac na brzuchu:-) już super trzyma główkę to nie boję sie jej zostawić jak na początku. Ja miesiąc krwawilam choć 4 tydzień to było już takie płomienie raczej,jasnibrazowe. Wczoraj kochalismy się z mężem pierwszy raz troszkę bolało ale jaką radość:-) lecz po pojawiło się trochę jasnoczerwonej krwi ale później cisza. Ja zostawiam mała najedzona mężowi i na 2 godz spokojnie gdzieś mogę iść,jutro może coś sobie kupię:-) Jutro jedziemy składać po becikowe bo ja musiałam mieć więcej dokumentów bo miałam dwie różne pracę i do tego staż z pupu,mąż był pytal brał papiery i nikt mu nic nie powiedział,mam nadzieję że to będzie już wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do przeterminowanych kropli,nie przejmuj się jeśli jest napisane najlepiej zużyć przed,wtedy leki mają około miesiąca dłuższą datę ważności,wg mnie nie powinno zaszkodzić. Co do wagi moja ważyła 3100przy porodzie a tydzień temu było już4400:-) więc ładnie w 5 tyg:-) i pampersy 2 z dady są do 6kg i też odbieram że są przyciasne bo mała to kluseczka :-) Ja w środę mam zamiar jechać do ginekologa ale jak będzie dużo ludzi to odpuszcze,więc we wtorek będę walczyć z odciaganiem . Też muszę wybrać anty jakąś ale nie mam pojęcia jaką... Walczę z odparzeniem na pupie często przewijam,zawsze sudocrem i nic. Ale mam próbkę krochmalu to może spróbuje dziś. U nas dziś piękne słońce spacer będzie napewno:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz tez nie spimy. Malej nic nie bylo od tych kropli całe szczęście chociaz budzila sie dwa razy czescie niz zwykle ale to raczej nie ma nic wspolnego z kroplami... jestem padnieta nie wiem jak bede dzis funkcjonowac :/ A mała znów od 6 meczy się z kupą :( steka jęczy i zrobić nie umie nie wiem jak jej pomóc :( przelewa jej sie okropnie w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
my tez 2 z dada, mam jeszcze pół opakowania jak skończę to chyyba przejdziemy na 3. mój dzis ładnie spał od 8, pobudka o 12 i o 4 już wstał, a teraz znowu spi z tatą, tez bym chciala się położyc ale mlody się rozwalił że nie ma dla mnie miejsca, niech pośpi. u nas na szczescie z pupą nie ma problemu, smaruje zwykłym bambino, sudokremu użyłam raz. ale jest super skuteczny, to sama się odparzyłam od podpasek wczesniej i przez jedną noc zagoiło. my jutro jedziemy na bioderka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia może spróbuj bepanthen ponoc super skuteczny na odparzenia ja go póki co stosuje na bolące sutki i działa :) Moja od wyjscia ze szpitala czyli prawie 5 tyg przybrala niecaly kologram to patrzac na Wasze dzieciaczki to jakos mało :( Chyba powoli zaczyna sie swiadomie usmiechac co mnie niezmiernie cieszy i rozczula ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
moja malutka jutro skończy 6 tyg.a ja nie wiem ile waży.Mam zepsutą wagę elektroniczną,a szczepienie dopiero 5 sierpnia.Mój brat ma 4 miesięcznego synka(wcześniak)i podjęli decyzje ze nie będą szczepic i co najdziwniejsze-nakłoniła ich do tego położna która przychodziła na wizyty domowe.My dzisiaj na 12 jedziemy na chrzest do kuzyna.My chrzcimy 10 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Dzien Dobry :) My będziemy sie starać o becikowe dopiero na początku sierpnia :) a mam pytanie do mam co juz złożyły wnioski chodzi o składki zdrowotne to trzeba wpisać sumę z pitu za rok 2012 :) ? Dzisiaj chyba sie przejade do pepco :) chce kupić ramki :) i moze coś.ciekawego zobaczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
na brak laktacji nie narzekam,ściągam prawie 2 litry mleka na dobbe.Ale co z tego,moja córeczka wypija ok.400 ml.na dobę i to mnie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Jolka moja tez malo pije ale poki przybiera to nie ma powodow do zmartwien jak masz blisko przychodnie to idz zwaz , co do szczepienia to taka polozna powinna byc zwolnona dyscyplinarnie dla mnie absurd uwazam ze jej przelozony powibiwn sie dowiedziec ze naklania do nieszczepienia watpie w jej wiedze niestety zeby mnie do takiego czegos naklaniala to bym jej zrobila afere.... szok naprawde, moja ostatnio kupe robila ubieglej nocy tez zaczynam sie martwic, u mnie z sexu nici maz woli ogladac mecz albo spac szczerze mam dosc zrobil sie jak mops taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka kolka to oddaj mi mleczka i co ile ściągasz mleko ? A jak wasza skora na brzuchu bo moja była po porodzie w stanie krytycznym a po 4 tygodniach po 2 razy dziennie smarowania sie balsamami widzę ogromna różnice ale jeszcze muszę poczekać aby była jeszcze w lepszym stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
esmi,ja ściągam mleko co 2 godziny.Organizm tak sie przyzwyczaił,że co 2 godziny piersi twarde i mleko samo zaczyna kapać,więc musze odciągać.Robie to ręcznie,palcami,nie uzywam laktatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do becikowego wszystko za rok 2012 Bepanten nie pomógł dlatego wzięłam sudocrem. Szczepimy 21.07,a we wt na bioderka może tam coś doradza na to odparzenie. Jolka ja we wtorek muszę odciągnąć żeby zostawić dla małej. Zlewasz mleko do jednej butelki z każdego odciagania? Nie wiem ile mam odciągnąć co by wystarczylo. Mi też idzie lepiej rękami. Moja wstała zjadła i teraz leży na brzuszku i gada:-) Ja dziś nic nie robię:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagęszczacz można dodawać zarówno do mm jak i do swojego mleka. Moja półroczna córka wręcz chlustała a jak zaczęłam zagęszczać problem praktycznie zniknął, dalej układam ją wysoko i pawik zdarza się może raz na tydzień, a mleko zagęszczam jakieś 4 miesiące, zaparć nie spowodował u nas. Daję miarkę na 150 ml mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×