Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość ewinkaa
Jolka kolka z urlopem ojcowskim jest tak,ze szef nie ma rawa go odmówić a termin wybiera rodzic.rozumim,ze mąż pk prostu chcial byc w porządku do szefa i nie wymagal tego od niego. my w galerii bylismy juz chyba w drugim tygodniu życia,tak samo jak restauracje,ikea,ogólnie wszędzie go ze sobą zabieramy... dzisiaj siedzimy w namiociku na plazy bo wieje bardzo,ale w nim przytulnie:-) kasia mój Staś juz aniołek,pislm juz ze przesypia mm po 4 godziny na plazy. asik tez milam wcześniej plyn bobini,sliczny jest jego zapach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wchodzę na kafe i dalej atak na mnie, skoro Ci to sprawia przyjemność to śmiało. Przytaczasz wyrwane z kontekstu słowa. Nie raz pisałam, że brzuch z przodu wygląda ok, a z boku widać jakby rozciągnięty mięsień. Nie twierdzę też, że moje 2 miesięczne dziecko( które ma 12 tyg, więc jednak trochę więcej niż 2 miesiące) przewraca się z pleców na brzuch. Napisałam, że jak leży na plecach podrywa się, wymachuje nogami do momentu, aż ułoży się na boku, a potem z boku na brzuch pada NIEPORADNIE. To naprawdę takie dziwne? Dziewczyny piszą, że ich dzieci z pozycji półsiedzącej podrywają się do siedzenia to też takie dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
33ona nieźle z tym ogórkiem, dobrze,ze widzialas::) Kasia my posadziliśmy dąb z pierwszym synem ze dwa lata temu. Muszę zajrzeć czy rośnie bo to kawałek od domu. MamoK dzięki,ze pytasz, podobno budził się i tam z płaczem,wolal mnie:) a dzisiaj noc była spokojna tylko raz mnie zawołał i wstawał, nie płakał. On tego rano nie pamięta. Poza tym oszczędzał sobie pieniądze i kupił sobie tableta to ja nie mam on ma:) był w zoo i zwiedzał po raz kolejny min stare miasto ma super zdjęcia muszę zgrać i wstawie na fb ale mój Kuba marudny nie wiem czy to tyle po szczepionce czy to znowu skok jest śpiący zamiast spać to marudzi Miałam jeszcze coś odpowiedzieć nawet nie doczytałam was do końca ale juz nie pamietam:) idę na obiad i czytam dalej:) A, Asik i jak skończyła się historia pod blokiem? Towarzystwo się rozeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że mała jest silna powiedziała mi już pediatra z pielęgniarką na pierwszym szczepieniu ( miała coś ponad 6 tyg ), położyły ją na brzuszku a ona cały czas trzymała wysoko głowę, obie się śmiały, że taki mały siłacz. W dzień praktycznie nie śpi, więc kładziemy się na łóżko i się bawimy, dużo czasu spędza też na brzuszku. Może dlatego tak wywija. I dlatego mnie koleżanko z forum tak wyzywasz? Bo się ucieszyłam, że moje dziecko się obraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinkaa a gdzie jesteście nad morzem? My w przyszly poniedziałek jedziemy do ustki na tydz lub dwa :D tzn pojedziemy jak dowiemy się, co jest Małgosi. Normalnie no jak nie urok to przemarsz wojska... Tydzień temu dostala na buzi potówek. A w piątek wieczorem zsypało ją na buzi taką niby kaszką drobną. Wczoraj miała też czerwone placki. Hah, co tydzień nowa atrakcja :D już nie mogę się doczekać wyjazdu, przebieram nogami w miejscu. Tylko trochę daleko - od nas (z warszawy) to 500km. Ale zrobi się kilka przerw i w końcu dojedziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikonek nie ma sensu tlumaczyc się komuś, kto ewidentnie chce się z kimś pokłócić. Ty się akurat w tym momencie nawinęłaś. Jakaś sfrustrowana mamuśka pewnie. Strasznie dużo nerwa w naszym narodzie. Zauważyłam, ze najbardziej okrutne dla matek są... Inne matki. Na szczęście nie ze swojego doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
MamoK a Kuba pierwszy raz idzie do przedszkola? Mój Dawid poszedł jak miał 5lat ale rocznikowo,bo jes z końca grudnia. Pamiętam jak się tego bałam, myslalam, ze mu będzie najlepiej tylko ze mna:) i te inne brutalne dzieci! Jeden z pierwszych dni odprowadzam syna do przedszkola, a tam na korytarzu jeden dzieciak drugiego kopie i strzela czapka po twarzy!!!! Później się okazało, ze to mojej dobrej koleżanki syn:) mój natomiast caly calutki rok płakał, każdego dnia, za to w wakacje nie mógł się doczekać aż pójdzie z powrotem do przedszkola i wtedy dziecko zmieniło się o 180stopni:) a szkoła to juz całkowicie zmienia dzieci. Wczoraj z m do drugiej w nocy gadaliśmy jakiego mamy skarga u siebie w łóżku i jak nam starszy syn szybko urósł. Ach ten czs leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Przepraszam dziewczyny, ze nie na temat:) wybaczcie tak mnie na wspomnienia wzięło:) Ilonek mój mały główkę i ramionka zadziera do góry jakby chciał usiąść. Nie przejmuj się. I pewnie która z nas nie przebaczyla swojemu facetowi to czego nie powinno się wybaczyć. ale to każdego prywatna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak napisałam: "leży na pleckach i tak się wybija, wygina, że ułoży się na bok, a z boku na brzuch próbuje i czasami się udaje, ale nieporadnie bo rączek spod siebie wyjąć nie umie i zaczyna płakać. " Dodam tylko, że zrobiła tak parę razy ( ze trzy ) i dlatego napisałam, że się obraca z plecków na brzuch. Teraz ze trzy razy pomyślę, zanim coś napiszę, bo znowu mi się oberwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Dzikidzik my jesteśmy w Karwi kolo Władysławowa.ale szybko podróż minela bo caly czas do gdańska autostrada (tez z Warszawy),Ustkaa troche bardziej na zachód wiec i dłużej ale najwazniejsza ta autostrada,śmiga sie naprawdę szybko,koszt do gda,ska to 29.90. u mnie Stasiek sie nie przewraca,tzn z brzucha na bok tak,ale to ze zmęczenia i nieświadomie ale za to z pozycji pollezacej podnosi glowe,zawsze go trzymalam tak jakby miedzy piersiami przodem do swiata i on lezal na mnie a teraz to caly czas Glowa do góry jakby brzuszki robił,bardzo to śmiesznie wygląda . nomadic mojej siostry syn poszedl do przedszkola 14dni przed skończeniem dwóch lat,przyjeli bo warunek to samodzielne załatwianie i jedzenie a on to umiał,płakał kilka dni a potem mu przeszlo.tez o tym pisze,bo dzieciaki siostry to ja kocham jak własne i tez to przeżywałam ze taki maluszek a juz do przedszkola.szybko sie usamodzielnil,no i fajnie,no jak czasami sie patrzy na 3 letnie dzieciaki sikajace w pampersy albo chodzące ze smokiem to moim zdaniem to chyba zaniedbanie i trochę lenistwo rodzicow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik,jak ja gdzieś jadę z małą,czy nawet jak idziemy do kościoła czy w gości,to ja w domu grzeję mleko w mikrofalówce i wlewam do takiego malutkiego termosu.A jak mała zgłodnieje,to przelewam do butelki i jej daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można dziecku grzać jedzenie w mikrofali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Jolka ale Ty chyba masz swoje mleko a to inaczej niż modyfikowane.z tego co wiem to mleko matki moze stać i 12godzin w temp.pokojowej a modyfikowane 4godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Normalnie mozna grzać w mikrofali tylko trzeba uważać na temperaturę,gosciu najpierw sie doucz a potem sie wypowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieciaka nad morze w taką pogodę... TY SIĘ DOUCZ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka,niby może stać 12 godz.i na początku nie dawałam do lodówki tylko trzymałam w temp.pokojowej ale mleko kisło.Uwierz mi,że śmierdziało tak dziwnie i dlatego postanowiłam dawać do lodówki zaraz po odciągnięciu.W mikrofalówce podgrzewam króko,tak żeby było lekko ciepłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
dziewczyny bylam w galerii first time !! mala przespala szybkie zakupki , pogoda tragiczna dzis leje ;/ Ilonek nie tlumacz sie , ja pamietam jaka nagonka na mnie byla jak meila zalozylam pioruny szly a teraz korzystamy i jest milo :) Jola ja modyfikowane to niby dluzej niz 2 h nie moze stac , bo szczerze ono tak smierdzi pozniej ze ble ;/ wiec tylko w jakis juz musowych okolicznosciach bede brala gotowe tak jak na chrzest wzielam ale po 20 minutach juz je pila co do podgrzewania tez niby czytalam ze nie mozna w mikrofali bo uszkadza strukture bialek , jak ja nie mialam podgrzewacza to moje normlanie w butelce do garnuszka z woda na sciereczke wstawialam i podgrzewałam tak wiec polecam :) ja ogolnie malo korzystam z mikrofali bo mi jedzenbe nie smakuje nawet z niej :) kurde wiecie co ze zadne buty na mnie nie wchodza ;/ powystawialam na all.. bo mialam tyle praktycznie nowych butow szok noga tak sie poszerzyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Jolka nie no jasne,ze do lodówki,ja czasami odciągam jak gdzieś idziemy Np.do knajpy,ale mam taki termosik co sie całą butelkę wkłada i daję małemu,ale to też dłużej niż dwie godziny nigdy nie stoi poza lodówką . a pogoda nad morzem wspaniała dla takich maluchów,wtedy jest najwięcej jodu drogi gościu! Malo widać wychylasz swój nos poza cztery ściany i nie wiesz za dużo, poza tym nie masz chyba co robić pisząc z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwięcej jodu jest w chłodne dni.My 3 lata temu byliśmy w sierpniu nad morzem w Jastrzębiej Górze 10 dni i tylko 3 dni mieliśmy słoneczną pogodę.Cały czas bylo chłodno,padało i wiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darianna89
Cześć dziewczyny, kiedyś już się pytałem ale nie odp więc zapytam się raz jeszcze. Czy wasze maluchy też mają takie wodniste kupki i bardzo nie przyjemne bączki??? Jeśli chodzi o wszelkie wypady do centrum handlowego to ja s małym zaczęłam chodzić jak miał 2 tyg nie miałam wyboru bo mąż dużo pracuje często ma delegacje a zakupy trzeba zrobić. Dzisiaj Filipek przespał całą mszę i całe zakupy. Tak jest przyzwyczajony do spania w hałasie że nie lubi spać sam w pokoju zazwyczaj muszę mieć otwarte drzwi i muzykę włączoną w ten czas słyszy że gdzieś jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariana,moja robi kupki takie jak konsystencja musztardy.Do niedawna robiła po każdym karmieniu,a teraz robi co kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ mam dzisiaj ciężki dzień, mała daje popalić, nie spała w ogóle. Noszę, tulę, kołyszę i nic jak przyśnie to po chwili się budzi. Moja bratowa powiedziała, że to niemożliwe, że ona nie śpi, bo dzieci do dwóch lat w dzień śpią przynajmniej 4 godz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko mi opisać jej kupę, raz konsystencja musztardy, czasami zbita, bąki śmierdzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ilonek nie wszystkie dzieci spią ,ja ogolnie nie lubie jak ktos mowi: dzieci do 2 lat spia, jedza tyle i tyle , przybieraja tak i tak , poodnosza glowe czy przewracaja sie wtedy i wtedy kazde dziecko jest inne to indywidualny czlowiek dlatego kazde dziecko w miare mozliwosci rozpatrywac indywidualnie i juz :) u mnie co 3 dni kupa konsystencja musztardy otoz to :D a na piersi moga byc bardziej wodniste tez zalezy ile dziecko pije jesli jest na mm w sensie dopajania , moja praktycznie potrafi przez caly dzien zrobic lyka wody czy rumianku a mimo to siku robi duzo , kupe tez dobrej konsystencji wiec wychodzi na to ze jej te mm starcza czytalam ze teraz te mleka sa takie ze wystarczaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
u nas bączki nie śmierdzą , Ilonek poloz podozke na kolanach lub usiadz oparta i tez poduszke na ugietych nogach poloz ja i zakryj kocem oi bujaj na boki na moja to dziala usypianie na poduszcze aczkolwiek rzadko ogolnie ja usypiam ale to jedna z metod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek nie reaguj na gościa bo to go zachęca do pisania głupot:-) nikt normalny by ci nic nie zarzucił:-) Dziewczyny piszecie o morzu aż bym wyskoczyła choć na tydzień ale już za chłodno,a kocham nasze morze:-) Darianna moja jak popija dużo wody to robi bardzo wodniste z grudkami a tak to bardziej gęste,ostatnio bardziej cuchnace :-) Byliśmy w castoramie zostawiłem 250zł na ten ogród mój dużo kasy na to idzie.., Do kiedy szczepi się na rota ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×