Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość mamakubusia09
Flavia jak chrzciny?? Dziś mały od 7:30 do teraz spał 30 min na spacerze apropo dzieci mało śpiących mam nadzieje ze teraz pośpi. Kuba dziś wywalił się na hulajnodze rozwalił nos i wlazł trampkami w smołe:). Uroki dnia codziennego. Michałek uwielbia oglądać książeczki takie z dużymi obrazkami dzień z godzinkę oglądaliśmy. Mamo 3 skromnie coś jakbyś nas czytała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"MamaK super, że miałaś fajny dzień usmiech.gif Pola przewraca się z brzuszka na plecki i odwrotnie. Co do proszku to jeszcze jak byłam w ciąży kupiłam trzy sztuki mleczka do prania lovela i mam jeszcze dwa, więc w tym piorę, jak się skończy będę prała w normalnym. Mam zapas ariela z Niemiec ( jest świetny! ) dostałam w prezencie od szwagierki.' Przytaczam twoją wypowiedź ilonek....dalej twierdzisz że źle Cię zrozumiałam." Droga Mamo, dobrze, że pamiętasz o tym, by do prania ubranek maluszka użyć środków przeznaczonych dla dzieci :) Wybór konkretnych środków zawsze pozostaje indywidualną sprawą każdej mamy. Warto jednak wiedzieć, że bez względu na markę produktu specjaliści zalecają stosowanie środków dedykowanych dla maluchów do 3. roku życia. Przez pierwsze 3 lata skóra dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i nie stanowi odpowiedniej bariery dla silnych składników zawartych w zwykłych proszkach (dla dorosłych). Komórki skóry u dzieci można porównać do tkaniny o luźnym splocie, której nici są ułożone bardzo rzadko. Nie tworzą one właściwej bariery ochronnej i są przepuszczalne dla zanieczyszczeń, temperatury i wszelkich substancji, z którymi skóra ma kontakt. Naczynia krwionośne u dzieci (ze względu na swoją budowę i bliskość naskórka) mają dużo większą podatność wchłaniania przedostających się przez skórę substancji. Składniki chemiczne zawarte w zwykłych proszkach przenikają w głąb organizmu dziecka i nawet gdy nie wywołują widocznych podrażnień, mogą być szkodliwe dla zdrowia maluszka. Powodują także nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego skóry, który stanowi jej naturalną warstwę ochronną. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka oraz przyszłą kondycję skóry dziecka. Warto pamiętać, że skóra malucha jest takim samym narządem jak płuca czy nerki. Wymaga równie dużej uwagi i opieki. Do 3. roku życia jest ona po prostu inna i nie da się przyspieszyć procesu jej dojrzewania. Dlatego ważne jest, by przez cały okres wrażliwości skóry sięgać po bezpieczne środki dla dzieci. Mam nadzieję, że moja odpowiedź będzie dla Ciebie pomocna :) Gdybyś miała dodatkowe pytania, chętnie odpowiem. Zachęcam Cię także do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego „3 lata pod ochroną”. Znajdziesz tam ciekawe informacje na temat budowy i właściwej pielęgnacji skóry dziecka. Pozdrawiam, Doradca Lovela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
wlazł trampkami w smołe hahahha mamokubusia rozwalasz mnie czasami jak sobie wyobraze te akcje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
my po wizycioe,bioderka pierwsza klasa i ok wszystko.odebralam wyniki i maly ma troszke malo wit d i neonatolog kazala dawac2ampulki dziennie przez miesiac i powtorzyc badanie,Igorek wazy7kg i lekarka mowila ze duzy jest.plakal dzis okropnie jak go ubieralam u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Jola te wszystkie podgrzewacze takie sa, moj od wlaczenia tak zebvy podgrzac dobrze to tez z 8 minut ale jak jest ciagle wlaczaony na te 37 stopni to jest ok cala noc mam wlaczony i butelki siedza a wdzien juz mma termos bo bym zbankrutowala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
U nas dzisiaj płaczliwy dzień. Może pieluchy Małgosi nie pasują - wczoraj spróbowaliśmy innych - dada. Kupa też coś gorzej idzie... Zaraz idziemy z buźką do położnej. Mama od 7 nie śpi i zasnęła akurat teraz jak mamy wychodzić :D zawsze tak jest :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mala nie spi ehh juz niewiem co z nia jest , tyle szczescia ze nie placze tylko spokojnie sobie lezy na macie czy na lezaczku i na zmiane z moimi rekoma. Cos mnie jeszcze glowa pobolewa cisnienie chyba albo i pogoda bo pada i wieje ehhh krociutkie to lato bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos mężów - mój jak tylko przychodzi z pracy to bierze Małą na ręce. Albo ja, albo on robimy obiad, w tym czasie drugie zajmuje się Maluszkiem. Wieczorem kąpie Małgosię, a potem ją usypia w wózku, w którym Mała śpi do 1. Jak się obudzi w tym czasie to oboje bujamy, żeby każde mogło odpocząć. Potem o 1 przynosi mi ją do karmienia (bo muszę się ułożyć z poduchami), ja odbijam, bo mi to lepiej wychodzi, potem on przewija. Czasem śpimy z Małą, to wiadomo - ja "czuwam". Ale jak M śpi w łóżeczku to mąż się budzi jak M się wierci, czy wypuści smoka, bo mnie to nie budzi. Nastepna pobudka jest moja, bo m wstaje 5.40 do pracy. Czasem zostawiam ich razem, bo chcę gdzieś wyjść (zwykle 1-1,5godz, bo karmie piersią). Jak jesteśmy razem to dzielimy się obowiązkami mniej wiecej po równo, tak aby zadne nie zwariowało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zmiana pogody albo co :D bo jak widzę to większość dzieciaków dzisiaj ma bezsenny dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wlasnie zasnęła, więc położnej nie idziemy, niech pośpi Mała maruda, a jutro rano do lekarza udało mi się umówić. Dziewczyny czy Wasze Maluchy mają ciemieniuchę? Co na nią stosujecie poza oliwką? U nas problemem jest okazała się właśnie oliwka, bo po niej główka gorzej wygląda, a buzię zsypało bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A A A J
A moze to i pogoda kto wie teraz gada sobie ze starsza super to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
a u mnie dzis zjadla 8,50 po godz o 9,50 zasnela sobie o 11,20 zjadla i znowu zasnela ok 12,50 wstala ubralam ja i do sklepu i odrazu zasnela na dworze i wrocilimy bo juz sie chmurzylo to spala do jedzenia o 13,50 a teraz sie bawi czyli w sumie juz 3,5h snu bo miala liczyc dzis a teraz bym poszla na spacer ale kurde niby juz po desaczu slonko sweci a taka ta pogoda dziwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
z tego co pamietam Flavia chyba kupowala specjalnyu olejek na ciemieniuche i pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do wczoraj stosowałam oliwkę bambino, ale niestety nie dla nas ona :D co ciekawe, jak masuje nią brzuszek to nie ma żadnej reakcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzidzik te objawy skórne które opisujesz wyglądają mi na skazę białkową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bądź jakąś alergię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzikidzik nA ciemieniuszke linomag posmarowac glowke 2 godz przed kapieli i w trakcie kapania zmyc dokładnie. A na twrz swietny jest krem do twarzy emolium. Nam polecil lekarz bo maly mial duzo potowek. Rewelacja . Poprawa jux byla duza po pierwsxym użyciu. :) karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W temacie Płaska glowa u niemowlaka, mama piszę, że jej 3 miesięczne dziecko przewracalo się samo na brzuch. .. Czyli jednak możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ilonek jak zapisujesz wez mi napisz przykladowo dzis jak twoja jadla godziny i ilosci od 24 do teraz chce porownmac Mamy ktore karmia piersi zazwyczaj co ile wasze dzieci jedzą? dalej spisuje sen spala od 15,30 do 16,20 ogarnelam chate i teraz zjadla o patrze ze juz rozanielona wiec pewnie zaraz kimnie znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Asik jak ci dobrze:) u mnie dzisiaj bałagan ze ho ho ale jak m wróci to demonstracyjnie powiem, ze przecież czysto bo jak zawsze ja każe chociaż jego rzeczy sprzątnąć to mi tak mówi. Nie byliśmy na spacerze bo wietrzysko straszny teraz słońce wyszło. Mam dziś dola, nie mogę się z synem dogadać, czuje się beznadziejnie, tylko młodszy się uśmiecha do mnie, pocieszam się ciastami. W gazecie Twoje Dziecko jest świetny felieton na końcu, list do matki, polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piersią karmie w ciągu dnia co 2 godziny czasami jak sie dobrze śpi malemu to 3 . W nocy co 3 godziny sie budzi chyba ze niedojada i zasypia to czesciej. Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nomadic od kiedy mam Polę podziwiam każdą matkę, a te, które mają więcej niż jedno dziecko w szczególności. Przykro mi, że nie możesz porozumieć się z synem. I jaki dół, głowa do góry :) Doradco loveli dziękuję za przydatne informacje. Piorę w mleczku, ładnie odpiera i uwielbiam ten zapach, szczególnie w połączeniu z moją wykąpaną córeczką :) U nas dziś dzień prania, bo wiecie jak to jet ja tu gadu gadu na kafetrii, a mąż zaraz czystych skarpetek nie będzie miał do pracy :) Byłam też na kawie u koleżanki, nie daleko bo dwa piętra wyżej, ale i tak fajnie wyjść z domu. Asik zaraz Ci napiszę to o co pytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godzina, którą podaję jest godz zakończenia karmienia. Dziś: 6;00 120 ml, 9;10 130 ml, 12;05 120 ml, 15;00 130 ml i już szykuję mleko. Wczoraj: 5;00 120 ml, 7;40 80 ml, 10;00 70 ml, 12;20 100 ml, 14;20 130 ml, 18;40 130 ml, 21;20 130 ml. A Ty podlicz i napisz ile Milenka spała dziś łącznie Bo Pola 5 minut na spacerze i 2 15 minutowe drzemki, niestety nie żartuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Dziękuję Ilonek za mile slowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
doradco loveli,proszku na ubranku pozostaje niewiele gdyż jest wypłukiwany przez wode oraz wirowany.Więc nie przesadzajmy ze proszek z ubranek wnika wgłąb organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik tylko, że teraz staram się karmić co 3 godz, wcześniej inaczej jadła co dwie godz 70, 80, 90 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
ilonek tak na oko bez dokladego doliczania sie patrzac na dziesiejszy dzien ok 4-6 h dziennie spi razem czasem wiecej czasem mniej bo jak na speacerze jestesmy to i czasami 4 h moze spac ciagiem na nim :) a pozniej jeszcze podsypia i przed spacerem i po :) a z jedzieniem super co 3 h ale fajnie moja to tak: 2.30-100 6,30-100 8,50-100 11,20-100 14-130 16,20-100 wczoraj: 3-110 6,20-90 8,40-100 11,10-100 13,30-100 15.55-90 17,45-100 20,05-100 czyli je tak co ok 2,20 a teraz wlasnie spi bo ulewala cos jej przeszkadzala i teraz dopiero usnela a juz plakala tak chciala spac ze marudzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ilonek tylko moja jest 2 tyg mlodsza wiec moze za 2 tyg tez przestanie spac :) a jszcze nie napisalam spac chodzi ok 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
dziewczyny a czym sie zajmujecie na codzien w sensie jaki macie zawod :D bo chyba tylko moj jest tu znany hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×