Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość nomadic
Asik fajny i to bardzo. To poprosimy fotę z biedronka pozniej:) Dobranoc dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka i matka
Powiedzcie mi kochane czy ktores z Waszych pociech ma bezdech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Natka nic na sile napawrde jesli dobrze przyiera niech je te 600 rozje sie pozniej moze cos jej z brzuszkiem przeszkadza probowalas zmiane butelki albo smoczka na szybszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale piszecie;-) Ją siatkowke oglądam a mąż i mała śpią. Mamo3 i dobrze robisz nie dając słodkiego. Szwagierka tak ucZy syna ze co chce to ma nie słucha się itd masakra jak jest wychowany a raczej nie wychowany. Agata faktycznie było coś o ślubie. 33ona to z sosnowca do jaworzna nie daleko zapraszani na kawę;-) a po co do kliniki przypomnij proszę. Nie pamiętam która pisała o rehabilitacji, moja ma lepsze rączki otwieran jej ale ta główkę zawsze na lewo i to mnie martwi. Jutro albo w czw jadę do miasta odebrać robót i chyba kupię Zuzi mate moze polubi. A co do mieszkania my mamy fo miasta 9km do sklepu 5min ale chodzę dalej bo dużo taniej. Pod nosem mamy rzeczke, nad zalew rowerem 10 minut, nad rezerwat też woda też 10min. My właściwie w lesie mieszkamy każdy mówi ze ekstra. Teściowa się nie wtrąca z mała zostanie babke jakoś przeżyje do rodziców mam 2km. Nawet jakbym miała miliony to bym tu została

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlonek
Natka już Ci kiedyś pisałam, ale u nas było to samo. Przeszło po ok 2 tyg. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka i matka
Tak Ilonek pamietam ale mnie to przeraza bo corcia jak juz sie zaniesie placzem to sie zapowietrza dzis pobila rekord bez lapania tchu az byla fioletowa a ja az zesztywnialam z przrazenia nie daje jej jesc na sile mijaja 3h od karmienia Nacia zaczyna maruezic robie jej mleczko daje butle ciagnie lyka i z marudzenia robi sie furia. Ahh Ilonek mam nadzieje ze to minie jak u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Moja raz zje 130 raz 120/110 czasem zje 70 i doje rszte po pol godz ogolnie nie wciskam jej zjada ile chce i kiedy chce :) Wiec mysle zeby sie nie martwic skoro zdrowa :) Kasia moi tesciowe tez nad rzeka mieszkaja , ja wiem ze ty sobie lubisz popracowac w ogrodku ja to wole z mala byc jednak ogrodek nie moja bajka chyba ze lezak piwko to moze byc hihi ale to we nad rzeczke pojechac bo mozna sie schlodzic a kiedys wam wysylalam fote jakie mamy ladne miejsce nad narwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Natka a moze dla noej za czesto ? Albo dawac czesciej a mniej ? Jak sie zapowietrza dmuchaj w nos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlonek
Natka to straszne co piszesz, że malutka aż traci oddech. Współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alice14
Ale czytania, nie sposób zapamiętać jak się Was jeszcze nie zna :-) utkwiły mi w pamięci szczególnie te schabowe na śniadanie i gromnica :-) usmialam się bardzo :) 33ona ja też miałam ogromny stres przed chrzcinami, rodzina z daleka musiała jechać, Alicja dostała w piątek boli brzucha po zelazie i dobę nie spała tylko płakała, odchodziłam od zmysłów już, ale w końcu zasnela w sobotę w nocy i tak przespala całą imprezę i wszystko pięknie wyszło ale cieszę się bardzo, że mamy to już za sobą. Ewinka jakoś dużo wspólnego mamy, nawet zabawki z tej samej serii, pszczołyla i wazka to są ulubione zawieszki Aluni od kiedy tylko zaczęła coś widzieć:) gdzie zamawialas fotoksiazke tak tanio? Gościu od neutrofili, my dostaliśmy żelazo ponieważ córka jest wczesniakiem i poprzednia morfologia była slabiutka a nie przez niskie neutrocyty. Dzikdzik trzymam kciuki aby udało się wyjść ze szpitala jak najszybciej. Ja Was czytam przy karmieniach bo Ala to cycoholiczka i godzinami lubi się przytulac, piszę mało bo na telefonie mi niewygodnie. Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka z opowiadań rodziny ją byłam dzieckiem ktore się bardzo zanosiło. Nikt ze mną nie chciał zostac każdy się bal. Lekarz wtedy nie mógł nic poradzić nie wiem czy jest na to lek. Po dwóch wyciach przy płaczu milklan i koniec pomagało klepanie po buzi i pupie. Jedn lekarz mamie powiedział ze nerwowe dzieci się zanosza no i sprawdziło się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku współczuję bezdechow to musi być stresujace. Czy ja sie kiedyś wyspie Kuba obudził się ze sraczka ja juz strach ze to jelitowka może nie może zwykla sraka juz godzina minęła to objawy by się zaczęły pewnie. Ja tez obrazu :) kibelek. Dobra idę spać śpię w nogach dziś :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej siostry dziecko zanosilo sie do 3roku zycia,lekarz absolutnie zabronił robic cokolwiek agresywnego typu szczypanie,klepanie,potrząsanie,trzeba dmuchać tak jak pisała asik w usta lub nos,jesli to nie pomaga to zatkać nos i dmuchnąć w usta jak przy reanimacji. Podaje link do fotoksiazki http://landings.familyservicephoto.pl/lp.keyade.com/v3/pl/wl-fsp-insert-lpp19/?cid=Family%20Service%20Photo_Insert%202014%20&channel=11832&whereheard=insert2014&kaClkId=140917071414672026 Ale moze wypróbujmy na mnie,jak przyjdzie to dam znac:-) jak będzie ok to na pewno zamówię jeszcze kilka,bo póki co zrobilam książkę pt."dwa pierwsze miesiące Stasia",a w planach jeszcze z wakacji,chrztu i kolejnych dwóch miesięcy:-) Boże jak mi trudno ostatnio wstawać rano,tak mam ochotę sie dobrze wyspać:-( MamoK jak po nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zwykła sraczka była tak go wykręcalo ze bałam się ze to coś gorzej będzie. Ale ok. Mały juz ma drzemkę bo wstał o 5:50 ale od 18:30 to raj :). Ewinko jesteś mama i Staś zawsze będzie u ciebie się wyciszal tak już cały czas jak się przewróci będzie mama jak coś boli mama jak głodny mama itp. Obojętnie jaki kontakt będzie z tata to twoje ramiona są dla niego i będą skarbem. Idę dziś po kolejna część globusa Kuba zbiera będzie super jak złożymy cały. M dziś potwierdzi czy będzie miał w piątek wolne Lubie jak ma wolne czuje się swobodniej. Czasem mnie przeraża ze musze się opiekować takim maluchem nie mam wytchnienia. Nomatic czy jak twój synek chorował w zerowce to trzeba jakoś usprawiedliwiać te nieobecności czy tak jak w przedszkolu czy musi mieć dziecko frekwencję żeby zaliczyć czy coś? Zadzwonię dziś do babki. Miał iść jutro ale nie wygląda na zdrowego myślę żeby powiedział do końca tyg a po niedzieli szczepienie bo kurde nigdy nie zdążę go zaszczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Czesc mamy,az mnie ciarki przeszly jak czytam o tym bezdechechu u waszych dzieci ja bym chyba juz wogóle nie spala ze strachu u nas noc chyba najgorsza ze wszystkich od porodu,co 20min ryk tradycyjnie kolki i przeziebionie,dopiero teraz usnal i mam chwile by napisac,zaraz biore sie za obiad i pranie,dzisiaj mam watróbke mamokubusia jak synusie? starszy widac poz djeciach ze jest bardzo za mlodszym braciszkiem :-) nomadic a u ciebie bo jezeli dobrze kojarze to masz tez dwójke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
o matko jakie byki u mnie,sorki ale to z niewyspania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A A A J
Witajcie Jejku na pocZatek przepraszam ale nir dam rady odpisac o odniesc soe do kazdej z was osobno. Tyle stron do nadrobienia. U nas nocka spokojna. W niedziele mielismy grila korzystamy z ostatnich cieplejszych dni. Po wywiadowce u starszej super jestem z niej dumna. Jrst w czolowce najlepszych. A wczoraj robilam golabki qz 140 sztuk mi wyszlo na dwa obiady zostawilam a reszte zamrozilam A i jesCE wedzilismy makrele 40 sztuk. Co do metrazu my mamy dom niewiem jali on duzy. Na gorze mamy 7 pomieszczen z cEgo 4 to sypialnie.na dole 8 pomieszczen. 2 salony lazienka kibelek sypialnie garderoba kuchnia bedzie tego z 200 m2 plus 2000m2 dzialki. Ja nie zamienilabym sie nigdy na mieszkanie w bloku a dlayego ze z mezem uwielbiamy swobode i nie cUlabym sie komfortowo majac kogos za sciana. Malutka super ostatnie dni bez kolek boli. Z tym ze w dzien nie chce spac. Urzadza sobie 3minutowki usnie i za chwilke sie budzi. Ale za to nocki super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh znow mnie nie zalogowalo musze x tel pisac bo net nam siadl i czekamy az naprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
hej, kruszynka współczuje, masakra z tymi kolkami, sie meczy biedny bobas, ewinka super ta foto książka :) musze nad takim czyms pomyśleć. Kasia pilnuj głowy bo bedzie miała płaską, wczoraj na rehabilitacji spotkałam kobiete z 6 miesięczną córeczką i ona tez układała głowe na jedną stronę, lekarz mowil ze to nic złego a teraz ma płaską głowe, nie ma wlosow i to widac i ma asymetrie glowy, asymetria sama nie zniknie, chyba ze to jest ta fiziologiczna, kazde dziecko ma do 3 miesiąca. a z drugiej strony chodzisz na szczepienia i lekarka nic nie zauwazyla? dopiero bedzie interwencja jak jej sie glowa splaszczy, moj mial kiedys plaską jak decha, teraz juz o wiele mniej, juz sie uwypukla ale ja go non stop pilnuje.Moj spal od 19 do 4:40 zjadł ale ze mną od 1 w nocy, dalam mu wody nie mleko, ale on ze mna spi jak zabity, potem do 7:30, a co bedzie jak tata wroci do sypialni:P zaraz cwiczonka, 2 serie a potem u mamy kolejne dwie, dobrze mi spi po tych uciskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona Jak po szczepieniu dzisiaj wszystko ok? Gosc85 Daj znac co tam w klinice. Dzis mialas jechac o ile dobrze pamietam. Dzikidzik Jak coreczka? Oczekujaca jak Igorek juz wszystko ok? Mamo kubusia Flavia Nie przejmuj sie dogryzkami. Jak sie komus cos nie ppdoba trudno. Zostan soba. Duzo dziewczyn ominelam za co przepraszam ale nie jest sie w stanie odniesc do kazdej. Ostatnio myslalam o dziewczynach ktore pisaly c nami prEd porodem fajnie by bylo jakby sie odezwaly.... Twoj synek poprostu lubi miec wszystko zrobione po swojemu. Czy to ubrania czy co innego. Nie musza byc to objawy autystyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynka wiem co przechodzisz z kolkami moja mala miala tak silne ze z placzu dostawaka bezdechow. Robila sie az bordowa sztywna a za chwila lala sie przez rece z braku sil. Okropne uczucie dla matki patrzec jak dziecko cierpi. Ja wiele razy plakalam pp nocach i obwinialam sie co ze mnie za matka skoro nie moge ppmoc wlasnemu dziecku. Ale woem ze to nie moja wina ppprostu trafilo na nia i juz. Musialam przeczekac.Oli m jedynie ze bardzo pomogl nam nutramigen. Jest okropny ale moja maa juz sie prYzwyczaila i je bez problemu.trzymam kciuki za ciebie zebys miala sily jeszcze troszke i kolki pojda w niepamiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
AAAJ ale duzo jedzenia robisz hehe my z mezem bysmy chyba przez rok tego wszystkiego nieprzejedli ale my szczuplaki jesc nie mamy kiedy :) Agata moja ma plaska glowe nic nie daly przekladania glowy na boki z taka sie urodzila moj maz mial identyczna i dalej ma podobna lekko uwypukloną ale identyczny ksztalt , jak nie ma miękkiej potylicy to jets ok moja ma twardą glowę jakie masz pomysly na jej uwypuklenie? u dzoewczynki w sumie nie widac Fionek ma i nic nie widac zza wlosami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
i tez jak ktos mowi ze to sie robi od lezenia na plecach , moj brata lezal chyba z 5mc na plecach ciagle ze wzgledu na biodra i nosil na nie takie cos u mowial tak lezec a glowe ma normlana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Agata jak sie obudzxi to zrobie zdjecie i zobacz tą głowe czy Adas tez mial taka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
moj ma plaski bok i tez sie z takim urodzil ale to jest do skorygowania poki glowa jest plastyczna. Jesli twoja milenka ma taki kształt to ok, moj ma zniekształcenie i musze z tym walczyc.a kładzie glowke na boki czy tylko na wznak spi? sorry ale ja juz jestem przewrazliwiona na tym punkcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
AAAJ to macie wielki dom, dobrze ze malutka nie ma kolek narazie bo okropne ją meczyły. Bardzo lubie gołąbki, mniam, jak moj będzie miał wolne to zrobie bo to w sumie moje ulubione danie, tzn ja wszystko lubie jeść, prócz flaczków, nawet ozory w galarecie jadłam i mi smakowało:P gość85 powodzenia i dziekuje za zaproszenie, szkoda ze nie mozemu sie tak wszystkie spotkać na spacer.Natka ja ci powiem, ze moj ostatnio sie krztusi przy kazdym karmieniu i czasem ma bezdech wtedy, a dzieje sie tak dlatego, ze nie za szybko pije ale ze sie zamysla, gapi sie na cos, pije tak leniwie i mu mleko w pewnym momencie zalece, mialam ostatnio pare takich sytuacji, mleczkiem sie nie martw, ona pije ile chce, zajrzyj czy nie ma plesniawek, moj ma jakies biale naloty i robie apftinem bo sie boje tych plesniawek, ogolnie parze po kazdym mleku butelke, nie wiem czy wy tez, ilonek pisala ze raz na dzien, asik ze parzy bo tak jakos sie boje o ta buzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
co do dzieci, moj jest we mnie wpatrzony jak w obrazek, nie spuszcza mnie z oka i jak jestem w pokoju tylko na mnie patrzy, az sie lezka w oku kreci. Czasem mysle ze ja chyba oszalalam dla tego dziecka, dzis idziemy na zakupy i maly spacer jak wysiedzi, mysle co na obiad zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Agata z taka sie urodzila i moj maz ma identyczna ale zaczelam sie schizowac naprawde a jak takie dziecko nabok ulozyc jak ona sie odwraca odrazu ?? chyba wezmie skieroqanie na rehabilitacje bo naczytalam sie o znieksztalceniach jakis twarzy itp i zaczelam sie bac ja wyparzam po kazdym jedzeniu , plesniawek nigdy nie miala , pielucha czyszcze buzie po kazdym ulaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ale ona moze ma taka glowke, nie wiem jak ja zmusic zeby dawala na boki,chodzisz na szczepienia i lekarz to widzial wiec ona po prostu tak spi i tak jest jej wygodnie i niestety glowa sie splaszcza bo ciagle w jednej pozycji, ona jak zacznie siadac i lezec na brzuchu wiecej to napewno wroci to do normy, niestety u nas juz nigdy w 100% bo ma asymetria nawet buzi troche, mj brat mial splaszczenie glowki z jednej strony i do dzis mu to zostalo, tzn mama tak mowi ze to widzi bo wie, ze on mial splaszczenie, byl grzeczny jak milenka, duzo spal i lezał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×