Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość 85
THD 21,1 i to dokładnie środek normy. Ale martwie sie , ze moje dziecko jakies małe jest w porównaniu do twojego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
gość85 będzie córka właśnie wczoraj doktor powiedziała na 100% :) to u mnie akieś inne troche te normy chyba ale mamy podobne te wyniki w sumie to chyba jest ok czym się martwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Faktycznie podobne mamy wymiary , kazde laboratorium ma rozne normy. Ważne , że lekarz powiedział ze wszystko ok. Gratuluje córusi! Ja też przez 2 miesiące myślałam, ze córka a tu niespodzianka i jest synuś. Ale już się przestawiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
no włąśnie nie ma co się nakręcać skoro lekarz mówi że wysztko ok a Ty idziesz jeszcze na 3 prenatalne? ja sie zastanawiam moje znajome nie byłu juz na 3... mi sie wydaje że mąż liczył na syna :( no ale mówi że się cieszy więc mam nadzieję że tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Nie idę już na trzecie. Nikt z moich znajomych nie był na trzecim. Mało tego sporo osób nie było na żadnym prenatalnym. Ja pewnie bym szła podejrzeć dzidzie ale mąż przeciwny. Mówi, ze jeżeli lekarz nie zaleca to po co na siłe robić kolejne usg. Tym bardziej,ze jest ok i usg mam co 3 tyg na zwykłej wizycie u gina. A ty masz zamiar isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłam dzisiaj, że zaczyna mi się robić cellulit na nogach... Można stosować kremy antycellulitowe na uda podczas ciąży i idę dzisiaj na basen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
gość ta doktor niby napisała że wskazane badanie nie wiem dlaczego skoro mówiła ze prawidłowe wyniki, tzn pewnie tak wszystkim zaleca żeby jszcze kase dostać... nie wiem właśnie czy isć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
też mam usg na każdnej wizycie i wydaje mi się zbędne to 3 prenatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
To już musisz sobie przemysleć. Nawet nie wiem ile takie badanie kosztuje. Ale jak ma to Cie uspokoić to idź. Ja na takie badanie mam 60km wiec pewnie nie pojade skoro nie mam wskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
mnie sie wydaje, że to 3 prenatalne to już naciąganie i nie ma sensu na nie iść, ale planuje we wtorek na prenatalnym nagrac płytkę na pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Mam nadzieje, ze uda Ci sie nagrać płytke. Ja też bardzo chciałam ale piąstkami buzie zasłaniał :( ale mam zdjęcia... no coz nie dalo sie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Ej dziewczyny, wy tez mialyscie okazje sluchac od rodziny tekstow "ja moglam wszystko, nie mialam zadnych dolegliwosci wiec nie udawaj" itp? bo juz mnie troche to denerwuje jak ciagle mama mi to mowi;/ i nie ma dla niej argumentu ze kazda ciaza jest inna i w czasie gdy trzymaly mnie wymioty kilka razy dziennie twierdzila ze pewnie sie zmuszam bo niechce przytyc. i nadal tak jest ze wszystkim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ale dzisiaj od rana buszujecie na forum ;-) a ja w końcu dobrze spałam ponieważ zrobiłam tak jak w internecie pisali. Żeby spać na lewym czy prawym boku oraz między udami dać poduszkę i wyszło super ;-) Ja piję kwas foliowy i magnez ale ostatnio doktor powiedział abym jakieś witaminy kupiła dodatkowo to dzisiaj się wybiorę do apteki bo kończą mi się wszystkie tabletki ;-) A ja się chyba nakręcam tym twardnieniem brzucha ... ale myślę cały czas pozytywnie a jak coś mnie boli to biorę nospe. Ja również czekam na kolejne usg z uwagi na to, że chcę być pewna że to synuś ;-) i kompletnie nic nie mam jeszcze dla dzidzi! A jak dzisiaj się czujecie ? W sobotę chyba przewozimy meble i dodatkowo jedziemy kupić szafki do kuchni bo nie dawno się przeprowadziliśmy do własnego M ;-) Ja robiłam prenatalne jeden raz... i ostatnio robiłam USG częściowo połówkowe bo wcześniej przyszłam do lekarza i pod koniec stycznia mam się zgłosić i kolejne USG ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu z 8.38 niemozliwe bo ja wczesniej wchodzilam i bylo zdj. nie wiem co sie znow porobilo,a co ci wychodzi? asik87 wlasnie jelita babelkow nie puszczaja,ale w jelitach tez czasami roznie burczy a jeszcze jak sie ma cos w brzuszku,to dopiero chyba walaca graja bo miejsca nie maja:) Tak ze mi czasami ciezko to rozpoznac,chociaz dzis w czasie sprzatania czulam takie delikatne chocby pulsowanie/kopniecia po bokach brzuszka raz z lewej raz z prawej. Moi znajomi tez niektorzy nie domyslaja sie ze jestem w ciazy,raczej chyba mysla ze troche przytylam,wprawdzie do dzinsow to mi juz ciasno wejsc,ale jak ubiore getry i luzny sweter to nic nie widac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
to wyzej to jak znow mi nick nie przeskoczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Angii91 na basen nie chodze ale cwicze codziennie w domu,wybieram sobie z internetu zdjecia dla kobiet w ciazy,to dobrze robi i pomaga,cwiczylam tez przy pierwszej ,bylam bardziej fit,szybciej zrzucilam kilogramki po porodzie i porod tez nie byl taki straszny:) Wiec polecam cwiczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Angii91 na basen nie chodze ale cwicze codziennie w domu,wybieram sobie z internetu zdjecia dla kobiet w ciazy,to dobrze robi i pomaga,cwiczylam tez przy pierwszej ,bylam bardziej fit,szybciej zrzucilam kilogramki po porodzie i porod tez nie byl taki straszny:) Wiec polecam cwiczenia:) A czujecie dziewczynki czasami ucisk na pecherz? Taki krotkotrwaly,bo mnie sie to zdarza wtedy chyba dzidzius sie tam przeniosl i uciska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
mala mi - tez tak twradnial po jednej stronie to bylo chwilowe i zaraz puszczalo czasami kilka razy na dzien,mialam chyba tak jak dobrze pamietam przez 2 tyg.Dzwonilam do Gina i powiedzial mi ze to normalne to sa skurcze Braxtona-Hicksa sa nieregularne i niebolesne i to jest normalne w drugim trymestrze ciazy.Poczytaj sobie w necie jest duzo artykulow na ten temat:) A obecnie wyczuwam takie twardniecia ale w jednym miejscu taka chocby bulke,ale gdy reke przyloze by zbadac czy to cos jest maluszkiem to puszcza i cofa sie, mysle ze to dzidzius:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
dziewczynki ktoras gdzies chyba wczoraj pisala czy remontujemy mieszkanie,otoz my nic nie robimy,farbe na scianach mamy dobra,a remonty to mie czas na nie,zreszta roznie bywa z tymi swiezymi farbami .Teraz mamy odpoczywac,wysypiac sie i gromadzic sily ,bo jak przyjdzie maluszek,to bedziemy jej duzo potrzebowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
Bardzo często czuje ucisk na pęcherz, na siku chodzę duzo częsciej niż kiedyś. Ja o cwiczeniach mogę teraz zapomniec, przed ciążą cwiczyłam cały czas przez 4 lata kilka razy w tyg. Teraz nic nie mogę, nawet za dużo chodzic a co mowic o cwiczeniu. w prawdzie przytyłam tylko te 3kg ale to nie chodzi o kilogramy a o ogólne samopoczucie, bo ja mam wrażenie ze jeszcze moment i wpadnę w depresję. Ten ciągly strach o dziecko mnie dobija, łapie się na tym że o czymś pomyślę i płaczę. Chciałabym myślec pozytywnie ale nie umiem się do tego zmusic. Do godz 17-18 jestem sama w domu, nie mogę nic zrobic, leże przed tv albo przed tym cholernym internetem i wyczytuje bzdury jeszcze gorzej się nakręcając. Zeby było ciepło, wyszłabym na dwór chociaż posiedziec a tak lipa. Zawsze zima była dla mnie depresyjnym okresem a teraz jeszcze wszystko się zebrało do kupy- problemy z ciążą. Jedyna rozrywka dla mnie jak mąż wraca z pracy, przy nim czuje się lepiej, jakoś umie mnie rozśmieszyc, zapominam o wszystkim. A jak sidzę sama to tylko wsłuchuje się gdzie mnie boli gdzie mnie ciągnie. Chciałabym żeby było już lato, żebym miała maleństwo przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maałaa23
Ja też bym chciała już mieć maleństwo przy sobie. Nie martw się wszytko będzie dobrze! Przyjdzie wiosna, poród, zobaczysz już za niedługo będziesz śmigać na spacerki z wózeczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
Cały czas myślę sobie jeszcze tylko 4 miesiące, juz półmetek. a pózniej jak sobie pomysle ile to jeszcze czasu to wydaje mi się że jednak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
I lekarz mi cały czas mówi, że będzie dobrze, robił mi ktg. w szpitalu tez miałam dopochwowe i przez brzuch. Ostatnio zapytałam wprost czy jest jakies zagrożenie dla mojego dziecka. Odp że nie ALE trzeba kontrolowac. No i po wizycie na kilka dni się uspokajam a pózniej coś zaczyna mnie bolec i znowu to samo. Jak wstukuje sobie w internecie to cały czas mi wyskakuje przewczesny poród. Martwie się tym, że dziecko jest tak nisko, jeszcze kuzynka mnie nastraszyła, że jak jest nisko to tak jakby szykowało się do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia,mnie tez cos tam pobolewa,czasem mi brzuch twardnieje-ale jestem dobrej mysli i nie panikuję.W poprzedniej ciąży szyjka zaczęła mi sie skracać w 24 tyg.i miałam zalożony pessar.To była ciąża mnoga i być moze dlatego mi sie skracała a urodziłam w terminie.W necie pisze ze problem skracania szyjki dotyczy 18 % kobiet ciężarnych.Ja mam wizyte w poniedziałek to zobaczę co mi powie.Dziewczyny,co Wy tak robicie te badania prenatalne?Lekarz Wam zalecił czy moze były jakies przypadki chorób genetycznych w rodzinie?Ja polegam na tym,ze przezierność karkowa wyszła o.k.To jest 93% pewności,ze dzidzia jest zdrowa.Milego popołudnia!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia Ty nie patrz co w necie piszą i co kto mówi bo każda ciąża jest indywidualna i sobie to wbij do główeczki kochana. Jesteś teraz w domu cały czas odpoczywasz to co ma się stać? jeżeli lekarz mówi, że jest dobrze ale trzeba kontrolować to trzeba każdą kobietę w ciąży trzeba kontrolować aby wszystko przebiegało dobrze ;-) powinnaś znaleźć sobie zajęcie i nie czytaj bzdur co w necie piszą. A jeżeli coś Cię zaboli to po prostu macica się rozciąga i musi troszeczkę poboleć to normalnie. Od 5 do 8 miesiąca ból kręgosłupa może doskwierać, ja też jestem panikarą ale staram się myśleć racjonalnie i pozytywnie bo ostatnio do mnie lekarz powiedział fajne zdanie" jeżeli Pani ma dobre samopoczucie to i Pani dziecko ma tak samo" i tego się trzymam ! Więc się nie zamartwiaj :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
jolka- u mnie jest to samo, ciągle coś. tez mam w pn wizytę i ma mi spr szyjkę, zobaczymy co dalej. Badan prenatalnym nie robie, lekarz nie zaleca, żadnych takich chorób w rodzinie nie mam. esmi- ja juz myslałam co by tu porobic, na drutach bym porobiła ale nie umiem, gazetami i tv juz rzygam, lubie ciasta robic ale to wymaga stania, musi byc coś leżącego. nic mi nie wpada do głowy. Tez o tym słyszałam że dziecko odczuwa nasze samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja juz po usg i dzidzius wazy420g lekarz mowi ze norma jest325na moj tydzien wiec jest pulchniutki:)wymiary prawidlowe sa kosc udowa ma3;3 wiec mowi ze prawidlowa a reszte napisze jak dostane wypis.dzis nie przekrecil sie i widac pupe bylo.widzialam nosek bedzie po tacie.glowke ma mala ale gin mowi ze jest w normie,zadnego wodoglowia niema caly i zdrowy.ulozony jest poprzecznie a teraz czuje jak sie rusza.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
oczekująca to super ze wszystko dobrze z dzidzią. A ty jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia a książki ? można zawsze e-boki jak nie masz możliwości wyjścia z domu ;-) zawsze to coś innego gdybym była na l4 na pewno bym zajrzała do książek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
a gdzie można sciągnąc taką książkę, czy to trzeba kupic? ksiązki bardzo lubię z chęcią bym poczytała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×