Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

kasia bolą mnie biodra szczególnie w nocy jak zaczną bolec to juz nie ma spania, mam pod sobą podłożoną złożoną kołdrę zapasową, muszę miec miękko , czasem też łapie mnie rwa. to są uroki ciązy trzeba przetrwac:) własnie jem białą czekoladkę, strasznie lubię. mam juz 11kg na plusie niby sporo ale jakoś nie widac po mnie tych kg, tylko brzuch wielgachny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia mnie caly kregoslup boli,najgorzej przy lopatkach i w odcinku ledzwiowym bo tutaj mam uszkodzony:/mamakubusia jeszcze mam troszke sily ale coraz mniej,coraz gorzej nogi puchna,ciezko chodzic a im cieplej to gorzej bedzie.brzuch rosnie strasznie,jeszcze2dni temu niemialam rozstrepu a dzis sa.mam nadzireje ze za miesiac bede miec cesarke bo meczyc mnie ciaza zaczyna.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz sie wykapalam i bede sie zbierac do lekarza bo wczesniej musze podjechac do krusu po taki formularz i chce wczesniej pojsc do gin zeby pozniej kupic malemu te dresiki.odezwe sie po wizycie co i jak i reszta dziewczyn tez niech da zanc.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
ja juz tez zmykam do lekarza, zobaczymy jak tam nasza malutka oby potwierdzil ze to corcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej dziewczyny ja dziś zrobiłam placki ziemniaczane, muszę się powstrzymywać żeby nie zjeść wszystkiego;) i myślę od czego boli mnie kciuk.... a to od tarcia na tarce hehe m dostał jęczmienia na oku:( oczekująca- ja też w KRUS, jakieś kwity już teraz trzeba wypełniać w związku z "becikowym" czy to zupełnie inna sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej dziewczyny ja dziś zrobiłam placki ziemniaczane, muszę się powstrzymywać żeby nie zjeść wszystkiego;) i myślę od czego boli mnie kciuk.... a to od tarcia na tarce hehe m dostał jęczmienia na oku:( oczekująca- ja też w KRUS, jakieś kwity już teraz trzeba wypełniać w związku z "becikowym" czy to zupełnie inna sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 12 miałam wizyte i wyszłam z gabinetu szczęśliwa. Wszystko jest w porządku.Lekarz powiedział,źe jest to piękna i zdrowa ciąża.To 28 tydzidń i 3 dni,dzidziuś waży 1.250 kg.i jest to na 200% dziewczynka.Łożysko 2 stopień,ale juz powoli bedzie 3 stopień,tak powiedział.Przepływy prawidłowe,wody płodowe o.k.Szyjka długa 4 cm,twarda,nie skraca sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie popralam i wyprasowalam ciuszki dla malego. Za chwile wysle Wam fotki 'garderoby' dla malego. Te wszystkie ciuszki sa do 3 miesiaca ;) Zaraz zabieram sie za sprzatanie domu. Mam mi dzisiaj robi zupke warzywna-pycha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jeżeli mogę zapytac ,dzisiaj z mężem postanowiliśmy się poprzytulać jestem w 28 tygodniu,w czasię stosunku odczuwałam ból :-( moja pochwa zrobiła się jakby ciasna i kłuło mnie podczas seksu ;-) od czego tak się dzieje,czy wy tak macie bądz miałyście,bo się martwię!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
początek czerwca- ekstra garderoba;) fajne są te łóżeczka z szufladą tez o takim myślałam ale u nas będzie stało tak że ciężko by mi było rozsuwac. Jak będzie szafa to tez zrobię zdjęcie ubranek dla niunia. Moja mama jak wypatrzy okazje to kupuje nawet większe na jesien albo zimę, tym sposobem mam juz kurteczki i kamizelkę na polarku. Ale jak nie kupic jak widzi się śliczną rzecz za 3zł:) Ja jeszcze nic nie mam poprane dręczy mnie to. jolka- dobrze, że wszystko jest ok. po chłopakach w końcu dziewczynka. Ja coraz częsciej myślę ze mój maluch chyba będzie jedynakiem. Chciałabym dwoje dzieci ale zobaczymy jak się ułozy. Teraz myślimy o kupnie mieszkania ale nie mamy tyle gotówki a kredyt boimy sie wziąc bo ja już nie mam szans wrócic do pracy i jest to ryzyko. Chyba będziemy odkładac tyle czasu aż w końcu odłożymy:) gosc- ja na temat sexu się nie wypowiadam, bo my juz od 4 mies mamy post, lekarz zabronił więc się słuchamy. ale tez mam ciasno bo czuje podczas wkładania tabletki, jesli kłuje to nie wiem, słyszałam tylko że sperma może wpływac rozmiękczająco na szyjkę jesli ktoś ma problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Początek ciuszki slodziutkie:-) Gościu mnie podczas seksu nic nie boli, ale my rzadko i na boczku. ilonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Gośc- użyj lubrykantu, bo w ciąży moga byc problemy z nawilżeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie co nawilzona byłam, i sama niewiem co mam mysleć,może pochwa jest poprostu spuchnięta,albo stan jakiś zapalny choć muj gin stwierdził podczas badania ze stanu zapalnego niema na podstawie śluzu chyba,a wymaz chyba zrobię to wtedy bedzie pewniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu- przez cala ciaze mam problem z przytulankami. Nie znosze tego.. kluje, piecze, ciagnie itp. Naszczescie moj maz jest wyrozumialy i nie chce zebym odczuwala bol. Zauwazylam, ze po kapieli jest dużo lepiej, bo miesnie sa rozluznione. Dzieki dziewczyny ;) Flavia- super jest ta szuflada pod lozeczkiem. Przynajmniej dla nas bo mamy tylko mala sypialnie. Jestem ciekawa jak wuglada Twoja mini garderoba tzn. Twojej Dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dość. Mąż skręcił łóżko posprzątać wszystko i padlam że zmęczenia... leże właśnie na nowym łóżku;-) bardzo wygodne. Flavia mnie jak zaczną boleć biodra to też mam po spaniu promieniuje na całe nogi w nocy jak pochodzę z pół godziny to mogę iść spać,ale bardzo boli. Gość ja tak nie mam czasem po stosunku stwardnienie mi brzuch. Jak tam po wizytach ? Jolka super że córka zdrową to najważniejsze, ja mam w pon 29 tydzień;-) Początek ja mam różne rozmiary nawet na 90,ale więcej małych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja już po wszystko w miare ok w miare bo szyjke jest bardzo miekka ale trzyma jeszcze zwiększam ilość czasu na wypoczynek. U mnie 32 tydzien nie ogladalismy dziecka bo w 30 bylo dokladne usg. Malły lezy nadal poprzecznie w 36 tyg zrobimy dokladne usg i wtedy podejmiemy decyzje o porodzie jeśli będzie tak jak na dzień dzisiejszy to bedzie cc około 15 maja mowil ze 7 do 10 dni przed terminem. Jeśli sie obroci to sn zdam się na los co ma byc to bedzie znieczulenie daja jak coś chyba ze jakies przeciwwskazania sa jak daja to wole sn:) bede mogla wszystko robic na drugi dzien schylac sie i w ogóle. Wiecie zrobiło mi sie slabo na fotelu mowil zebym nie kladla sie na plecach bo mam ucisk na cos tam cos tam widocznie:).zreszta dzis dziwnie cieplo w u mnie tak ciezko. Wracajac kupilam butelke dla malego i duzego termoopakowanie przewijak przescieradlo flanelowe pieluszki takie badziewiaste wzory ze wzielam dwie błękitne poprostu 3 jako takie wybralam. OIlatum kupilam podklady do przewijania i na lóżko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia mam identycznie z tymi nogami. to jest strasznie dokuczliwe. w dzien jest ok a jak w nocy złapie to masakra. Moje maleństwo jakos tak się ułożyło że czuje jakby mi brzuch miał zaraz pęknąc taka skóra napięta i piecze nad pępkiem, smarowałam oliwką. rozstepow narazie nie mam ale boje się ze skóra w koncu nie wytrzyma i trzaśnie. czuje tez takie rozciąganie w pochwie, macie takie uczucie? mamo kubusie dużo odpoczywaj z tą szyjką u mnie to samo miękka ale trzyma i to jest najwazniejsze. juz niedługo nam zostało u mnie 31 tydzien leci. A robił ci usg dopochwowe czy badanie na fotelu? Mam identycznie jak ty robi mi się słabo na plecach i lekarz mowił że macica uciska żyłe i słabszy przepływ krwi coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tyle w sumie nic wiecej szybka wizyta bo duszno mi bylo:), nie chcialo mi sie gadac zapomnialam wyniki zabrac powiedzialam ze mocz ok a morfologia podobna jak ostatnio na nastepna wizyte przyniose:). Jak mi w sypialni zrobia ta wilgoc tez wam zdjecie wysle moih rzeczy a jutro kupie starszemu synkowi ciuszki. DZis podeptal przewijak ze złości wytlumaczylam mu ze dzidziusiowi kupilam przewijak bo on potrebuje a jemu wczoraj dinozaura bo przewijaka juz nie potzrebuje:) mowil no tak . OJ zapowiada sie zazdrosnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia na fotelu palcami i usg dopkchwowo i jakos tak brzuch naciskał to polożenie badał.Tak bede wiecej odpoczywac chce donosić najbardziej ucieszy się moj synek bedziemy wiecej sie bawic tak zupelnie razem, najmniej ucieszy sie mąż bedzie mial wiecej obowiązków oddalam mu lazienke i mycie podłóg ja wycieram kurze i gotuje:) i prasuje jak on jest w domu to wiesza tez pranie:). A i 11 kwietnia kontrola i juz odstawiamy luteine bo to bedzie 34 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez w 34 tyg odstawiam luteinę, lekarze z jednego szpitala ta sama praktyka;) oj zazdrośnik synek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki,czeka nas celibat do porodu,choć 2 razy przez całą ciaże próbowaliśmy,ale niestety ból jest nie do zniesienia,więc poczekamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Flavia chyba tak na szczescie mam dobre wiesci o znieczuleniu dostaniemy jak nie bedzie przeciwwskazań nie trzeba za nie płacić. Jolka dobrze ze u ciebie ok bo masz sporo twardnien i boleści. Oczekujaca nie rozwarło się bardziej:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Flavia chyba tak na szczescie mam dobre wiesci o znieczuleniu dostaniemy jak nie bedzie przeciwwskazań nie trzeba za nie płacić. Jolka dobrze ze u ciebie ok bo masz sporo twardnien i boleści. Oczekujaca nie rozwarło się bardziej:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi od kilku dni doskwiera klucie w pochwie . Zawsze jak chodzę to czuje jakby igły były w środku i ktoś za nie ciągnął. Którąś tak miała? Wyniki moczu mam ok więc pewnie nie żadna bakteria . Mamokubusia niszcz w zarodku ta zazdrość;-) uważaj na szyjke . Oby malenstwo się obróciło ma jeszcze trochę czasu, gonić pomaga lezenie w pupa u góry;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale co mam sie polozyc na brzuchu i wypiąć tyłek;) moj m zapyta co robisz powiem ze dziecko przekręcam czy tak na łokciach sie jakos podeprzeć. A maly byl u babci tesciowej nagadala mu ze mama bedzie z dzidziusiem zostawac a on z babcia jeździc na dzialke ja mu powiedzialam ze wszyscy razem pojedziemy ze nie bedzie musial uciekac od mamy:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia to byłoby dobre;-) Kładziemy się na plecach i wypychasz biodra do góry jak przy ćwiczeniach tylka;-) możesz podłożyć poduszki pod pupie. Biodra powinny być wyżej od żołądka. Tak czytałam kiedyś i tak codziennie po 10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33ona bylam w krusie bo konczy mi sie okres zwolnienia i musialam takie formularze wziasc zeby gin wypelnil nastepnym razem.wizyta trwala30minut zmierzyl mi cisnienie mialam120/70 musze codziennie mierzyc i zapisywac.pozniej badanie na fotelu i dzidzia sie ulozyla w kanal rodny szyjka ma ok1;5cm rozwrcie jest.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tetno ladnie slychac.teraz mam8kwietnia polozyc sie na wymazy i na obserwacje i zrobimy usg.lekarz mowi ze jak wytrwam4tyg to super i bedziemy rodzic.narazie mam sie niechylac,niekucac przez2tyg zeby szyjka sie nieskracala.tak sie ciesze ze niebede miec cesarki.aha i powiedzial ze zaczynam puchnac i musze uwazac zeby zatrucia niebylo.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×