Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Oczekujaca bedzie norma nie bedzie mocno duzy oby był zdrowy.Widze że jutro dzień wizyt się zapowiada. Dziewczyny czy wam tez tak juz trudno wszystko robi ja od rana do 12 to jako tako ale potem masakra. wstaje okolo 6 wiec moze to za duzo na pelnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia, nie przejmuj się opiniami gościa, ja Ciebie doskonale rozumiem. Gdybyś nie słuchała zaleceń lekarza, to mogłoby się bardzo źle skończyć. Ja starałam się od kilku miesięcy leżeć jak najwięcej, ale wiadomo jak to jest przy małym dziecku, nie zawsze się da. Teraz uważam na siebie jeszcze bardziej i cała rodzina oferuje pomoc... Mamo Kubusia, moja córcia zniosła to o wiele lepiej niż ja. Rozmawiałyśmy codziennie przez telefon, wiem że często mnie wspominała i wieczorami była smutna, ale w ciągu dnia miała wiele wrażeń u dziadków. Ja za to przez pierwsze dni cały czas ryczałam, to była nasza pierwsza taka rozłąka. Jak wróciłam, to była tak radosna jak nigdy dotąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik- trzymam kciuki, zeby wszystko bylo ok. wierzymy, ze bedzie dobrze! Ty tez sie tego trzymaj :) ja mam jakieś lęki ostatnio. Nie wiem czy to panika i paranoja , ale obniżył mi się mocno brzuch. Jestem jakaś niespokojna. wizyte mam 8 kwietnia teraz, ale jestem taka niespokojna ,że zaczynam pakować małą torbę tak na wszelki wypadek. Wam brzuszki też już opadły? ja skończę jutro 28 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi, na pewno wszystko bedzie dobrze, bo nie ma innej opcji :) Pewnie najbardziej dokopie Ci rozlaka z coreczka, ale baby sa silne, dacie rade :) Asik, zdrowiej kobieto. Najwazniejsze, ze to nie zatrucie. Pozostale dziewczyny pozdrawiam, tak troche po lebkach przeczytalam Wasze dzisiejsze wpisy, bo mlodszy syn od paru dni narzeka na brzuszek i latam z nim po lekarzach. Poza tym jutro wracam do pracy po kilku dniach wolnego, wiec juz jestem w zlym humorze :) Ja mialam wizyte w srode, wszystko gra i buczy, Leos rosnie, serducho jak dzwon, pobrali ze 3 litry krwi i za 2 tygodnie znowu mam sie stawic. Trzymajcie sie cieplo, odezwe sie po weekendzie, papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi ja bede tez ryczała:) jak pojde rodzić dobrze ze w czas trafilaś do szpitala uwazaj na siebie. Dzielne jesteście, Mamowa moze przyspiesz sobie wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny. Nie wiem jak się rozruszać, bo po nocy jestem cała połamana. Czas zabrać się za sprzątanie po remoncie. Współczuję Wam problemów z ciążą, dobrze, że już bliżej niż dalej i gorąco wierzę, że każdej z nas uda się szczęśliwie urodzić... w terminie :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie przyszłe mamusie. Podczytuje was od kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży ale jakoś nie miałam nigdy okazji napisać. Termin mam na 22 maja, jednak tam przez takich gości w pewnym momencie atmosfera stała się tragiczna. Jednak na temat. Wiem że większość z was ma już wybrane wózki jednak znajda się pewnie i takie co jeszcze szukają. Ja wczoraj dostałam od kuzyna wózek i powiem jestem zadowolona. Nie chce robić reklamy jednak jeśli któraś z was szuka lekkiego wózka mogę polecić BRITAX B-MOTION. Posiada skrętne koła, pompowane, ustawienia rączki( wysokość i długość) "stopke" na przednie i tylne koła. Nie opanowałam jeszcze czy idzie odwrócić rączkę i jak wygląda składanie ale powiem że tak na oko ma może 12 kg z gondolą jak nie mniej. Jedyny minus to dosyć dziko się prowadzi ale może wystarczy tylko dokręcić koła, wiadomo był używany więc mogło się coś poluzować. Więc jeśli komuś zależy na lekkim wózku warto też sprawdzić ten. Miałam zamiar kupić podobny do ESPIRO MODENA jednak zostane przy tym sprezentowanym. Powodzenia dziewczyny w przetrwaniu do końca bo teraz z każdym dniem będzie coraz trudniej z wielkimi brzuszkami i dolegliwościami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, flavia wszystko jest ok widzisz, nie masz cie czym martwić. Justi, trzymam kciuki aby się dzieciątko urodziło w terminie szczęsliwie, a kiedy lekarz planuje sciągnąć ten krążek? czy w ogóle planuje czy jak sie akcja zacznie? Ja wyspana, jedyna dolegliwość to zgaga taka, ze mnie na wymioty bierze, zaraz lece po migdały i te renni bo juz nie daje rady, nie moge zasnąć wieczorem. Potem jade do mamy bo mam jakiegos powera a w domu juz posprzątane, moze coś dokupie do wyprawki bo bym chciała w tym miesiącu skompletować mniej więcej. Niedługo zaczną się wizyty co 2 tygodnie u gina, bo pod koniec tak jest i więcej pieniązków pójdzie, no trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata ja już mam wizyty co 2 tyg równo każe przychodzic na kontrolę, wole tak bo jestem spokojniejsza. Teraz następną mam 10 kwietnia i będzie usg, chyba wejdę z mężem żeby tez zobaczył:) mam nadzieje ze maluch pomału już dobija do 2 kg oby szybko. Krążek podobno zdejmują po ukończeniu 37tc ale nie wiem jak lekarz justi zarządzi bo czasem zdejmują jak zacznie się poród. mamowa- ja juz kiedys pisałam że mój brzuch jest raz nisko raz wysoko w zależnosci od tego jak jest maluszek ułożony. mój jest glówkowo ale tez się kreci nózki ma raz niżej raz wyżej. Mnie znowu pobolewa brzuch wziełam nospę. Co ja się mam z tym:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak pytam o krązek, mojej kolezance sciągneli i tego samego dnia w nocy jej wody odeszły, taką miała skróconą dlatego pytam. Moj zawsze wchodzi ze mna i ogląda małego, szczerze to ja już coraz mniej widze na tym usg, tylko jajuszka rozpoznam, stopy, dlonie i buzinke, reszty nie bardzo wiem co to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja tak ostatnio też nic nie widziałam bo gin latał tym kursorem przybliżał na maxa i tylko pojedynczo bylo widac kręgosłup nozkę główke mierzył. Nie wiem czy wam mówiłam ale z usg wychodzi termin na 26 maja- dzien matki:) Gdyby synek się tak urodził miałabym najpiękniejszy prezent pod słoncem. Ogólnie jak sobie pomysle ze za kilka tygodni juz będę mogła go przytulic to łzy mi się kręcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny,ja niespie od4 bo maz mnie obudzil.gotuje obiad.dzis moj tata pomaga m a tesciowa taka dobra i mila udaje ze smiech zbiera.jade na15do gin.pozniej bede czekac na siostre to pojde kupie jakies dresiki na wyjscie ze szpitala.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca a co dobrego gotujesz? ja mam zupke jarzynową dzisiaj. Ja sie nie moge doczekać mojego skarbu, aczkolwiek moje kolezanki urodziły i mają problemy, dzieci placza, na poczatku nie chca ssac cycusia, płacz, wrzask, nie wiadomo co sie z dzieckiem dzieje, one juz nic nie jedza a dziecko ma kolki, masakra jakaś, takze dziewczyny, cieszmy sie tym stanem teraz, bo potem to będzie istny maraton, ja sie chyba tak porodu nie boje, jak co będzie PO porodzie, martwi mnie karmienie, ze dziecko nie załapie o co chodzi. Szwagierka 3 dni leżała z małą przy cycku, zeby załapała i nauczyła sie ssać,a ile płaczu było jej i małej. Teraz to nic, zobaczycie po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie analizuje Wasze wypowiedzi i dochodze do wniosku, ze moja dzidzia duza nie będzie. Wasze Dzieciatka w 30tyg maja po 1600 i 1700 to juz sa takie fajniutkie moim zdaniem. Jak juz wcześniej pisalam moj Jasiek mial niecale 1300g. Tak czy siak watpie, ze jak dochodze do terminu to bedzie miec ponad 3kg, bo chyba w dwa miesiace 2kg nie przytyje :) Flavia- nie martw się tymi bolami, tez tak mam. Dalej biore Duomox i nie widze poprawy... w nocy spie po 2albo 3 godziny przez ta chorobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja miałam nie fajna noc buzię boli. I strasznie mnie bolą biodra jak śpię i kości do kolan. Skręcamy z mężem łóżko. Na obiad nie mam pomysłu. Może placki ziemniaczane? Przyszła mi paczka z pościeli;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agata tez mam zupe jarzynowa i rybe z ziemniakami i surowka z kapusty kiszonej.moja znajoma2dni uczyla maego ssac ale sie udalo.mnie to kregoslup boli i krocze na maxa prawie niemoge chodzic.u mnie piekne sloneczko.i cieplutyko jest.zjem obiad umyje gary i bede zbierac sie do lekarza.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja juz wstałam :) maz ma wolne wiec pojechaliśmy na wies bo ładna pogoda i musi zmienić olej w samochodzie :) A mnie od wczoraj wieczorem gardło boli mam chrypke :( mam nadzieje ze przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca a w którym miejscu się kręgosłup boli wysoko czy nisko, bo mnie to bolą tak ogólnie plecy po bokach i na górze przy łopatkach. napisz jak tam po wizycie początek czerwca- moze będziesz miała drobne dziecko, ale moze byc tez tak że w 8-9 miesiącu nadrobi. a bóle tez masz takie jak na miesiączkę i same ci przechodzą czy bierzesz nospę? kasia- nic nie mów o biodrach, jaki kolor pościeli kupiłas? Mi do tej pory nie przyszła paczka z kocykiem, ręczniczkiem i koszulą do karmienia. Tamte przyszły a ta jedna nie, kobieta wysłala kurierem we wtorek. Chyba dziś do niej zadzwonie i zapytam o numer paczki, troche strach żeby nie zagineła. U nas dziś na obiad kluski z sosem grzybowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata, tak mówili że zdejmują w 37 tc, albo jak się akcja rozpocznie szybciej to przy porodzie, albo jakieś krwawienie itd to też zdejmują. Jedna dziewczyna do szpitala przyjechała w 36 tc bo zaczęła krwawić, okazało się że to od krążka, który jej się zsunął. Zdjęli jej i tak leżała w szpitalu jeszcze 2 tygodnie bez krążka aż urodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha czyli masz zaplanowane zdjęcie. :) dziewczyny, czy Wy będziecie czymś smarować dziecko po kąpaniu? wiem, ze mamy które kupują te emolium napewno nie, ale te które będą myć mydełkiem, czy jakimś innym do mycia? słyszałam, ze oliwka robi plamy i sie nie wchłania, juz nie wiem co kupić, mysle nad tym Linomgiem na odparzenia, bo sudocrem jest mocny i mysle, ze kupie dopiero jak dzidzia dostanie odparzen a poki by nie miała jakiś krem na odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ;) Ale miałam wczoraj dziki dzień ;) mój brat z bratowa zrobili nam niespodzianke i przylecieli z zagranicy na weekend z dziećmi ;) cały dzień spędziłam z trójka rozrabiakow wieczorem byłam tak zaczyna jak bym maraton przebiegła a dzisiajl ledwo się ruszam ;) dostałam od nich dwie wielkie reklamowki ciuszków dla malucha takich ślicznych nie mogłam przestać ich oglądać ;) Jutro z m jadę po resztę wyprawki butelki materac pościel itd aby być juz spokojna. Co ile teraz macie wizytę ? Ja byłam w 30 tygodniu mały ważył 1380 a teraz mam 22 kwietnia to będzie 35 tydzień ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekująca skąd masz siły tyle ja to w zyciu mowie wam zdechla jestem jak nie wiem co , mały pojechał do babci a ja tez sie za jakis czas bede zbierac u mnie tez słonko chyba sam bezrekawnik starczy do auta tylko potem po wizycie zajade do sklepu po rzeczy typu wanienka pieluszki jakies podklady itp. zrobie sobie liste co potrzebuje z takiego sklepu i juz wszystko tam kupie starszy synek chce nowa buteleczke:) bo o pije przed snem z niej herbatke tylko mnie nie linczujcie za to:). Flavia ciesze sie ze ok na wizycie. POczatek zazdroszcze takiego brzuszka ja mam bebech i mi wszystko ciezko robic jak slonica sie czuje. Tez bym sobie pospala na brzuchu , w ogole noc masakra nie na swoim miejscu aj jak skoncza w sypialni sie babrac to chyba bedzie najszczesliwsza noc w moim zyciu:) JA nie robie obiadu po lekarzu jade po m i jedziemy po kube to dzis tesciowa nas nakarmi mam tylko zupe jarzynowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu już kilka razy była mowa o kremie maści bepanthen bardzo polecam na odparzenia i na sutki podraznione od karmienia. A tak to na początku będę używać chyba z nivei płynu do kąpieli 2w1 sprawdził mi się u młodego a później miałam jakiś krem i oliwke a teraz zobaczę co kupie ;) Mam pytanko do dziewczyn które będą rodzic po raz trzeci .... bratowa mnie wczoraj trochę nastraszyla że drugi poród jest gorszy od pierwszego mimo że krócej trwa ale bardziej boli ... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia- tak, dokladnie te bole. Dawniej mialam do tego twardnienie brzucha, ale naszczesciej przeszlo. Co do nospy to biore tylko w ostatecznosci, bo czytalam, ze duze ilosci zle wplywaja na dzidzie. A poza tym nie ma co sie tak faszerowac :) Staram sie polegiwac i ogolnie duzo odpoczywac jak mam bol. Lekarz kazal mi pic 2, a nawet 3 litry wody, bo mam malo wod.. ale jak ja mam to zrobic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a to prawda, ze do porodu nie mozna miec zrobionych paznokci tzn wymalowanych ?? Pytałam kilka osob i zdania sa podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
początek- tez słyszałam o tym,podobno przy komplikacjach paznokcie sinieją tzn że jest niedotlenienie i wtedy lekarze mogą szybciej działac. Ale jakies jasne czy french chyba mogą byc. też mnie te bóle męczą, nospę mówił żeby brac to biorę. na szczęscie brzuch mi nie twardnieje przy tym. to wmus w siebie troche tej wody jak trzeba, ja piję ok 4 litrów samej wody bo lubie i tylko wodą moge się napic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początekczerwca, tak, nie można, bo jak się coś zaczyna dziać, to najpierw będzie widać na paznokciach, czy sinieją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam czasto kciuki sine, moja szwagierka miała stopy pmalowane na czerwono,lekarz zwrócił tylko uwage, ze sa bardzo ładne, ha ha. Ale ja nie bede malować, bez przesady, tez czytałam, ze nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja bratowa miala pomalowane na neonowy roz, ale to dlatego, ze do terminu miala jeszcze dwa tyg. Ja mam zawsze zelowe albo hybrydowe wiec teraz bede musiala sobie odpuscic.. bu. Podobno to sinienie przy cesarce sie sprawdza :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia jedną mam bezowa z misiami ,a druga zielona. Przescieradlo ecru ,żeby było w miarę uniwersalne. Z godzinę temu mi strasznie spadł cukier miałam 56, teraz mi słabo nie mam siły. Siedzę i odzyskuje moce;-) Flavia ciebie tez biodra bola? Początek ja się nauczyłam pić wodę i myślę że z 2 litry wypijam . Ale długo się zmuszalam . Co do paznokci plytka powinna być widoczna, czyli french ok. Ja napewno będę mieć nogi pomalowane na frencha . Ale mam wielkie łóżko;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×