Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

hej,jolka super,ze dziewczynka zdrowa! mamakubusia, mam nadzieje, ze dostaniesz to znieczulenie, u nas mozna sobie pomarzyć... kasia przez twoje opisy o chwiejących zębach to snilo mi sie, ze mi wypadły :P Ja byłam w ciuszku, kupilam koszule nocną, przescieradelko do wózka bawełniane i ciuszki, ale juz kupuje na 68 i wzwyż, małych mam duzo a maly i tak nie obchodzi:) do mycia też już dokupilam i do dupci, aspirator itp. W pepco jeden stanik sportowy, jeszcze jeden dokupie, takze zostala wanna pieluchy i husteczki i mniej więcej dla dzidzi mam wszystko, jeszcze w aptece spirytus i woda morska. Dla mnie podpaski, ale to za jednym razem dokupie w któryś dzień i mam spokoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
my tez po wizycie wszystko ok,na 100%dziewczynka tydzien 26 waga 1090gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca a czemu znów do szpitala?? Super ze dziecko sie ulożylo ja też chce:(. Kasia nie zakumałam z tym przekręcaniem dobrze ze nie zaczęłam po swojemu:) jeszcze bym zaczęła rodzić. Musze sobie też kupic do szpitala koszule i jeszcze pare rzeczy bo jak tak dalej pójdzie to z gołą d**ą pójde rodzić:). Wszystko dla dzieci zawsze kupuje:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamakubusia chce mnie polozyc dlatego ze bede miec wymazy na paciorkowca,i pozostale wyniki a tak musialabym placic za badanie70zl.pozatym mowil ze ta szyjka powinna miec3cm a ma1,5cm wiec woli to kontrolowac.ja poklocilam sie z m i mam dosyc juz jego wypadow.powiedzialam mu ze w kazdej chwili moze trzeba bedzie jechac to on sobie do koleghow chodzi i piwkuja.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekująca mój też mnie wkurza twierdzi ze jak wypije jedno to mozna jechać:), ja stawiam sprawy jasno np po wizycie podzial obowiązków sie zminił ja moge to robić ale mie chce ani trafić z przedwczesnym porodem ani nie daj boze urodzic wczesniaka bo nawet teraz w 32 tyg to jest niebezpieczne i to bardzo mi ciezko bo musze "olać" pewne rzeczy balagn czy nie zrobione coś po mojemu, ale dziecko najwazniejsze. m/ i j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Esmi mnie tez wzielo przeziebienie, oczywiscie dwa dni domowymi sposobami, ale zaczela mi skakac temp wiec wzielam duomox. Bede brala do nied . zieli bo zaczyna mnie meczyc kaszel, juz zrobilam syrop z cebuli. . Maly kopie jak szalony, jestem ciekawa jaki jest duzy. Zrobilam liste rzeczy dla malego, oczywiscie dla siebie nie mam nic. . Oczekujaca nie denerwuj sie na m, faceci to faceci. Moj tez coraz bardziej to przezywa. Damy rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie po.wizycie. wszystko ok dzidzius 1050 gr a 28 tydzien chyba bedzie drobny :-) ale m byl chudy i dlugi to moze po nim. Kupilismy dzisiaj wozek i lozeczko jak bede miala chwile to wstawie fotki. a i u mnie w szpitalu jest tak ze jak pojde na szkole rodzenia i zaplace to pokuj jednoosobowy dostaje gratis po porodzie jupi:-) milego wieczoru dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja juz nie spie niestety. Snil mi sie dzidzius byl kochany, nie moge sie doczekac. A co do mezow, powiem wam ze jakby moj maz chodzil i piwkowal z kolegami to bym sie rozwiodla, my zawsze wychodzimy razem i nie ma takiej opcji by sie gdzies wloczyl beze mnie. Oczywiscie jesli chodzi o np jazde na rowerze lub inne rzeczy to ok. Mam wstret bo moja cala rodzina to patologia to moze dlatego ale m nie przepada za alkoholem tylko jak jest jakies wyjscie to tak, a moj ojciec czesto tak lazil a mama czekala w oknie, ja sobie na to nie pozwole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzien dobry mamusie.powiedzialam dzis z rana mu ze jeszcze raz wyjdzie to wyprowadzam sie do rodzicow.bo ja niebede siedziec sama a on z kolegami.dzis piekna pogoda sie zapowiada.moze wywietrze wozek i nosidelko i materacyk.no i trzeba powoli pakowac torbe do szpitala.jejku ale czas leci.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zazrdoszcze wam tego ze wasi mezowie posprzataja pomagaja w domowych obowiazkach.ja musze sama to zrobic bo moj zawsze mowi pozniej.dzis musze rozsadzic pomidory i papryke i mysle ze przed swiietami zasieje grzadki jak lekarz pozwoli.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisilka,moje malenstwo tez kopie,duzo sie rusza. Lekarz powiedział,ze tak ma być bo to oznacza ze łożysko dostarcza dziecku cenne składniki odżywcze i stąd ma tyle energii i siły żeby się wiercić.Jest ułożone główkowo.Mam wybor rodzic sn lub cc.Wybieram cc.Nawet mi to zalecał,gdyz macica moze pęknąć podczas porodu naturalnego w miejscu poprzedniego cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja już po śniadaniu,nie mogę spać przez okropny ból biodra i kręgosłupa w odcinku ledzwiowym ... Oczekujaca rozumiem cię,ostatnio jestem na wojennej ścieżce z mężem,nie umiem się z nim dogadać. Oczekujaca ostrożnie z tym ogródkiem. Moja od wczoraj bardzo mało się rusza zaczynam się martwić,bo ostatnio bardzo skakala . Już myślę czy to przez nerwy,czy przez antybiotyk ,a może ból krzyża ma jakiś związek z tym że z pożytkiem coś nie tak,sama nie wiem. Jolka znam parę osób co drugie dziecko rodziły sn i było ok. Ale wiadomo każdy jest inny,ją bym nie chciała mieć cc . Twoja decyzja też będzie dobra:-) Ja w ogóle nie mogę leżeć,zaraz wstaje,jadę do sklepu,ćwiczenia,obiad,skończyć sprzątać,w między czasie wybiorę resztę dla mojej dzidzi i jak wszystko wyschnie to poprasuje i ubiore sobie lozeczko:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej ja od 5 rano nie śpię- widno,wiosna oczekująca - z rozsadami to bym się wstrzymała...... sory,że dopytuję, ale lekarz powiedział mi,że 4 kwietnia wystawi mi ostatnie zwolnienie, dla mnie to dziwne, pozniej należy po te formularze co TY do krusu iść? ja myślałam,że zwolnienie jest do końca ciąży? mi mój gin.wystawia co miesiąc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33ona tak w ciazy w krus nalezy sie180dni zwolnienia,mi tez konczy sie i bylam i dali mi taki formularz i gin ma to wypelnic i automatycznie przedluza sie zwolnienie do dnia porodu a chyba nawet jeszcze2tyg po.takze udaj sie do krusu i wez te formularze.przesadze w domu sadzonki bo za ciasno maja,a grzadki przed swietami zasieje,chyba ze gin niepozwoli.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
oczekująca dzięki za info:) kopalnia wiedzy jesteś:) rozumiem Twoje zapędy do przesadzania,moja mama szaleje w folii:) mamy przy domu.U nas paprykę coś zjada,tak samo jak kapustę pekińską, już słaba ziemia;) lepiej się nie forsuj, bo to różnie może się skończyć,albo przesadż "na raty"-o ile w ogóle możesz się schylać i zginać...bo wyobrażam sobie,że już masz duży brzuch:)ja już mam duży, a termin na 24 czerwca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mi ciężko się schylić do butów, a co dopiero ściąć paznokcie u stóp, a najgorzej ogolić nogi do kolan.... zaniedbałam depilację do kolan,robię to co 2-3 tyg., na szczęście mam dość jasne włosy i rzadkie kiedyś katowałam się depilatorem i chyba temu jest ich niedużo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
wczoraj wieczorem byłam na fast foodzie z m, nie smakowało mi i prawie całośc oddałam dla m;) ale słodycze.....to zupełnie inna bajka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, tak wcześnie nie spicie, jakieś dolegliwości macie, współczuje, już niedługo. Początekczerwca sliczna szufladka z ubrankami, ja narazie nie dam zdjecia bo mam rozpierdziel, musze poprac, wyprasować i ułożyć.Moj maly ma swoj rytm dnia, rano sie najwiecej rusza jak jeszcze leże, i tak pol dnia, potem sie zdrzemnie i znowu.Mi zostało 9 tygodni do porodu, 6 zeby ciąża była donoszona:) oczekująca dychnij se! jezusie bo ty tam urodzisz między tymi sadzonkami, masz już mocno skróconą szyjke:) ja tam frytki bym zjadła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamokubusia- a jak to jest z tym znieczuleniem, wczesniej mówisz ze chcesz, czy w czasie porodu jak juz wiesz że nie wytrzymasz bez?czy moze lekarz sam decyduje? kasia- tez mnnie dziś rano biodro bolało, jak mąż wstawał do pracy, ja chciałam jeszcze troche pospac ale jakbym się nie ulożyła to bolało. oczekująca- mam nadzieje że zartujesz z tymi sadzonkami, z tego co czytalam to twój dzidziuś jest juz gotowy do porodu skoro wstawił się w kanał, a lepiej żebyście jeszcze troche wytrzymali. Mój m ostatnio się tak wystraszył jak jechalismy w nocy na izbę, że teraz wieczorem pyta czy może wypic jedno piwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obudziło nas dzis słoneczko. Chciałabym zeby juz był koniec maja a tu jeszcze cały kwiecień i maj. Słabo sie czuje. A wokoł mnie piętrzy sie bałagan. Prania cały stos. A ja nie mam siły. Do tego dzieciaki nie ułatwiają. Mąż tez nie bierze pod uwage ze w tym stanie moge mniej. On pracuje i myślę ze tyle jego obowiązków a pi pracy sobą i pilot. Bo on zmęczony a ja przecież w domu siedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj czasem wyjdzie beze mnie, mnie to nie przeszkadza, ostatnio nie wychodzi i tak bo pracuje, w maju bym chciała,zeby sie powstrzymał troche, ale sezon grillowy sie zaczyna, kolega ma blisko działke to już widze jak to bedzie.Bo według jego kolegów ja jestem wiecznie zmierzła zołza, od kiedy jestem w ciąży, Biedny Adrianek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33ona niema sprawy na wiadomosci:)ja juz rozsadzilam pomidory a na papryke ziemi mi zabraklo wiec musi poczekac.brzuch mam duzy z dnia na dzien coraz wiekszy.kurcze wszedl mi bol w stope ze ledwo chodze ale dzis bede odpoczywac.tylko pranie rozwiesze a m niech sprzata.moj maly to szaleje prawie ciagle w brzuchu.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a powiedzcie mi dziewczyny czy wam gin kaze jesc duzo ryb kurczaka tych omega kwasow?moj kazal mi i jeszcze pietruszke i marchewke na opuchlizne.maz wyniosl wozek,materac i nosidelko na balkon i sie wietrzy:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mam takie pytanko do was czy bedziecie dawac lekarzowi jakies pieniazki przed porodem?a co do znieczulenia mi kolezanki mowily ze daja u mnie w szpitalu.jejku porod coraz blizej mysle ze na weekend majowy bede miec igorka juz obok:)aha i gin wczoraj mowil ze moze maly wazyc do4kg jak za miesiac urodze.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca 4kg w 8 mies? o matko:) ciekawe ile by mial jakbyś rodziła w 40tc, pewnie z 5,5. a to jednak będziesz rodziła naturalnie? Ja będę rodzic w publicznym szpitalu, nie daje lekarzowi pieniędzy z resztą teraz nawet nie mogą brac łapówek. nie rozmawiałam z ginem nigdy na temat jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekująca uważaj jesteś mega dzielną kobietą wg mnie ale zrób coś dla siebie też:),jestem pewna że masz najlepsze pomidory w okolicy:).Wiesz moj m też się wkurza jak ma coś zrobić czasem chodzi zly do konca dnia ale ja sie nie daje :) jutro jedzie na caly dzien na ryby z kolega to niech wieczorem przygotuje obiad czy wymyje podlogi a co :) Ja teraz powiesiłam pranie zjadlam z synkiem śniadanie i leże mały jeździ po mnie swoimi samochodami najlepsza jest góra z brzucha wcześniej robił mi cesarskie cięcie swoim zestawem lekarskim:), a maly w brzuchu chyba sie wkurza no trudno ma starszego brata:). Flavia powiem ci jak bylo przy moim pierwszym porodzie jak juz trafiłam na porodówke to sie zapierałam że nie chce że dam rade w trakcie porodu po 6 godzinach ból był do zniesienia ale byłam tak zmeczona ze zasypiałam wiec dali mi jakąś kroplówke pewnie odżywczą ale to nie pomogło wiec zapytala położna czy chce znieczulenie powiedzialam ze tak pojawił sie lekarz ze zgoda do podpisania i anestezjolog lekarz na moje pytanie czy to bezpieczne i w ogole odpowiedział "jakby była pani moja żoną już bym podał znieczulenie" wiec chciałam:). POtem jak coś szykowali na plecach do tego znieczulenia to błagałam szybko szybko az chciałam im za to samochód oddać nie wiem czemu samochód akurat:). Myślę ze jeśli nie trafisz z rozwarciem na 8 cm ze poprostu jak bedzie czas to dostaniesz bo niestety tez taka prawda ze lepiej jak lekarz prowadzacy pracuje w szpitalu a twoj pracuje. Dziwne podejscie ale co zycie. Jade po poludniu do re kids po rzeczy dla starszego nie moge sie doczekac:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas rodzi sie z polozna wiec jak będzie ok to myślę, że mąż zaniesie jej jakies czekoladki w ramach podzienkowan. Na temat jedzenia to moja gin mowila, ze mam jesc duzo bialka :) Ja na szczęście ostatnio spie bardzo dobrze. Nie doskwieraja mi zadne bole, a to chyba dlatego, ze mam maly brzuszek i moge spac w dowolnej pozycji. Nawet zgagi nie mam :) Gdyby nie kilka wcześniejszych komplikacji to jest wszystko idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak teraz sobie siedze na łożku to mysle, ze mogłabym zacząć rodzic i dam rade, ale wiem, ze to jest taki bol i wyczerpanie ze napewno jakby mi ktos jeszcze zaproponował znieczulenie, zgodziłabym się :) chciałam Wam nagrac jak mały sie wierci, ale słabo widac bo mam stary tel, moze potem nagram od mojego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca ja nie daje chcialabym zeby byl przy porodzie moze zapytam na nastepnej wizycie o to ale kasy nie dam poloznej peywatnej tez nie biore moze przygotuje jakies 300 zeby wiadomo dobrze sie zajęła mialam tez jak rodzilam kube polozna byla cudna ale nie zdazylam jej dac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia wiem ze duzy synio i chyba dlugi jest ale zobaczymy na usg.gin fajnie wczoraj powiedzial''jak wytrzymasz do36tyg to dziecko niebedzie duze bedzie mialo ze4kg''a ja mowie ze to duze bedzie a on sie smial:)mamakubusia fajnego masz synka,fajnie sie czyta jak bawi sie z toba:)moj chyba spi teraz bo nierusza sie.za2tyg dowiem sie ile mierzy i wazy maluch.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×