Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

reklama rządowy program dofinansowywania in vitro

Polecane posty

Gość gość

właśnie się zaczęła kampania na ten temat w TV, i ciągle przypominają mi że z moich podatków będą sponsorować biedaków, których nie stać na dziecko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak kogoś nie stać na in vitro to nie stać go też na dziecko proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat jestem za, ale nie w takiej sytuacji jaka jest teraz, nie ma na podstawowe leczenie, do specjalistów do których powinien być dostęp od ręki czeka się miesiącami, na badania podobnie, ludzie umierają z braku pomocy medycznej albo choroba komplikuje się jeszcze bardziej... Refundacja in vitro to bonus na który powinien pozwalać sobie bogaty kraj, z opieką zdrowotną bez zarzutu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie - ludzie umierają bo nie mają podstawowej opieki zdrowotnej ale lepiej przeznaczyć pieniądze dla bezpłodnych skrajnie biednych par czyli dla patologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co z kobietami, które zachodzą w ciąże ale nie mogą jej donosić, przeżywają wiele poronień, rodzą wcześniaki? Takich, też jest całe mnóstwo! Co z nimi? Ich droga do macierzyństwa też nie jest prosta.. a ciężko chociażby o pomoc psychologiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z 23:37 a co to kogo obchodzi? ważni są egoiści, których trzeba finansować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ranyyy ale wszystkie jesteście zawistne i złośliwe.....ja mam trójkę...i jakoś nie mam nic przeciwko finansowaniu in vitro...jakoś za finansowanie więzień ićpunów to nie macie pretensji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po prostu wolelibyśmy zeby te pieniądze z podatków poszlyby na chore dzieci, które dzięki temu by nie umarły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No też bym wolała ale tego nie zrobią...tak samo wolałabym żeby tych z więzienia wieszać od razu i pieniądze na chore dzieci dać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja polityk jedzie za wasze na wczasy to nicnie mowicie, ksiadz jezdzi limuzyna, wiezien ma cieple lozeczko i obiadki a ja mam nie miec dziecka, dlaczego???? i nie jestem zadna patologia kilka razy zaplacilam za in vitro a teraz mam refundacje, nieplodnosc tumany to choroba!!!!!! chory na cukrzyce cierpi bardziej niz ja???? czyjes cierpienie jest wieksze od mojego??? gowno prawda podatki ida na rozne bezsensowne rzeczy a czepiacie sie in vitro??? nikomu zle nie zycze, ale aby kiedys wasze dzieci nie mialy ostatniejnadzieji w in vitro, gdybyscie nie wiedzieli, to jest choroba, ktora dotyka coraz wiekszej liczby spoleczenstwa i to w zastraszajacym tempie, modlcie sie zeby wasze dzieci nie musialy nigdy przez to pieklo przechodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wtedy zmienicie zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezzo
a dlaczego z moich podatków mam finansowac leczenie: kretynek po odchudzaniu, które popadły z własnej winy w anemie, kretynek, które spasły się jak świnia i leczą się na choroby, które często towarzysza otyłości np. miażdzycę lub cukrzyce, alkoholika, który popadł w nałóg i bardzo prawdopodobne, że będziemiał marskośc wątroby, narkomana, który świadomie ćpał i teraz wielce go trzeba ratować, palacza, który może mieć raka płuc lub problemy z płucami. i tak można wymieniać bez końca choroby, do których ludzie doprowadzają się z własnej głupoty i nieodpowiedzialności. dlaczego mamy ich leczyc z naszych podatkow ??? JAK ICH NIE STAC NA LECZENIE niech dbaja o zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bezpłodność to taka sama choroba jak inna, dobra to nie sponsorujmy też leczenia cukrzycy i innych chorób przewlekłych jak kogoś nie stać żeby się sam leczył i w dodatku sam zafundował sobie chorobę niech umrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mezzo swiete slowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego przez chory system w tym kraju mieliby cierpiec akurat nieplodni ludzie?????a to jest tylko 15 tys par nie kazda para dostanie dofinansowanie, malutka czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a myslicie ze ich obchodzi wasze zdanie, maja to gdzies, podobno juz ponad 30 kobietom sie udalo zajsc w ciaze, ciesza sie pewnie ogromnie i w nosie maja tych, ktorzy sa na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro już tak i ma być sprawiedliwie to nie refundujmy tabletek na podtrzymanie ciąży nie dajmy zwolnień kobietom które mają ciąże zagrożoną nie przyjmujmy ich do szpitali skoro nie są w stanie donosić to ich sprawa widać nie mogę być matkami i już, to tak głupie myślenie że szkoda to komentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezplodnosc to choroba cywilizacyjna. A dlaczego rzadowi zalezy na in vitro? Bo kto madry to nie rozmnaza sie na potege. Wystarczy mu jedno dziecko,bo zdaje sobie sprawe jaki okropny swiat go czeka,ze ciezko wychowac i potem zapewnic godziwa przyszlosc. Jak kroliki rozmnazaja sie tylko niemyslacy,ktorzy splodza bachory i puszcza samopas. Nie mowie o nielicznych,ktorych stac na dzieci,moga im wszystko zapewnic i do tego otaczaja dzieco miloscia. Ale ze mamy jak mamy,to nasze.spoleczenstwo sie starzeje,a pan T trzesie sie,ze nie bedzie komu placic podatkow i emerytur. Tak wiec,skoro ci co nie moga miec dzieci,maja tak sprany mozg przez instynkt,to on to wykorzystal i zafunduje im dzieciaka a dzieki temu bedzie mial kto na niego pracowac. Osobiscie uwazam,ze wiekszy pozytek zrobiono by promujac adopcje dzieci porzuconych w domach dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech każdy robi co chce, ale faktycznie są ważniejsze rzeczy niż to że ktoś nie może sam urodzić dziecka. No i in vitro nie leczy niepłodności :O Gdyby kraj był bogaty i refundowane byłyby podstawowe rzeczy, to już było napisane to wtedy proszę bardzo - in vitro, ale nie jest to podstawowa potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jesteśmy jakimiś nad-istotami chodzi tylko o reprodukcje to Tobie wydaje się że to ma jakiś głębszy sens :) i co to za różnią 1 dziecko czy 5 - żadna , kto jak jesteś taka do przodu to po co masz dom rodzinę dziecko powinnaś biegać po łące na bosaka i korzystać z życia albo poświęcić życie na pomocy innym zamiast pisać takie bzdety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnes85 - ciekawe co ludzie tacy jak ty powiedzą kiedy za 50 lat okaże się że prawie nikt nie może mieć dzieci w sposób naturalny dziecka - inaczej myślałabyś gdybyś to ty nie mogła mieć - łatwo się mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mezzo a moze dlatego ze oni sami tez placa podatki?? To moze sprywatyzujmy cala sluzbe zdrowia? Finansowania in vitro jestem przeciwna,ale z innych wzgledow. Uwazam,ze to zabieg na rowni z operacja plastyczna dla.swojego widzi mi sie. Jak ktos bardzo chce miec dziecko,a nie moze,glownie ze swojej przyczyny(bezplodnosc jest zazwyczaj skutkiem:otylosci,anoreksji,antykoncepcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaromira
Co wy tępe małolaty możecie wiedzieć o parach które pragną dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaromira
Ja pierdzielę ,co za młoty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do wpisu wyżej - wiesz co dokształć się - moja znajoma nie może zajść w ciąże anoreksji nie miała gruba nie była i tabletek nigdy nie łykała. Porównania do operacji plastycznej nawet nie będę komentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinnka
Wreszcie nasze pieniądze pójdą na coś sensownego .Jestem za!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes85 - ciekawe co ludzie tacy jak ty powiedzą kiedy za 50 lat okaże się że prawie nikt nie może mieć dzieci w sposób naturalny dziecka - inaczej myślałabyś gdybyś to ty nie mogła mieć - łatwo się mówi *** nie wiem jeszcze sama czy będę mogła mieć dzieci, śmiem twierdzić z różnych przyczyn że mogą być problemy, jednak NADAL uważam i uważać będę, że są poważniejsze choroby i ludzkie problemy i to na nie w pierwszej kolejności powinny być wydawane pieniądze. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak czytam takie bzdury to nie wiem czy się śmiać czy płakać niepłodność to choroba!!!! Mój Szwagier jest niepłodny, nigdy nie był anorektykiem ani otyły! Nie brał hormonów, jest i tyle!!! Wielu facetów ta sprawa dotyczy. Jesli ktoś chce mieć dziecko to nalezy mu się pomoc od państwa! Zabrać pieniądze z więzień i przekazać dla ludzi chorych na raka i inne choroby. Mamy tak mały przyrost naturalny, że każde dziecko jest na wagę złota. Ktoś napisze że można adoptować, tak można, ale zdajecie sobie sprawę ile to trwa??? Moi znajomi 6lat się staraja i ciągle nic a tyle dzieci jest w domach dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeczytałam tylko kilka odpowiedzi. Najbardziej mnie oprócz oburzenia rozśmieszyła pomoc psychologiczna dla mam wcześniaków. Wiesz co mam wcześniaka i jakoś pomoc psychologiczna potrzebna mi nie była. Ja jestem za! Każdy powinien mieć szansę, a wydać 10 tys na invitro, czy np. na samą wyprawkę wydajesz 10 tys? nie, więc nie pieprzcie głupot w stylu "nie stać na invitro to nie stać na dziecko" to tj by mówić "nie stać cię na dom z ogródkiem to nie stać cię na psa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinnka
Agnes...nie daj Boże zebys nie mogła miec dzieci. Nie wiesz jak to jest nie moc być rodzicem,co czuje kobieta ,która nie może zajść w ciąze ,a pragnie tego najbardziej na świeci. Jak ten fakt zżera jej dusze jak cierpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×