Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eyeque

Zajdę w ciążę jeszcze w tym roku

Polecane posty

Aha wg mnie nie ma takiej możliwości, żeby przez błędne wpisywanie hasła zablokować konto mailowe :) ktoś zwyczajnie zmienił hasło i tyle!! No wkurzyć się można..... A ja już kobietki po lekarzu. Mam zmienione leki-muszę na zamówienie zrobić maść w aptece na antybiotyku i sterydach i jakichś tam "specjalnych" składnikach i lekarz mi dzisiaj powiedział, że mogło być gorzej i jest szansa, że obejdzie się bez operacji :) tak strasznie się cieszę :) złożyłam dziś wniosek o paszport i niebawem szykujemy się na urlopik tylko dokończę leki brać i poczuję się lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A szyfrowane sa zazwyczaj jak macie https - z „s” na końcu, ale to nie ma nic wspólnego z blokowaniem konta, nawet na stronie banku. Na @ nie stosuje się takich zabezpieczen ze blokuje dostep po kilku razach także smialo mozemy zgadywac haslo do oporu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betka kochanie dobrze, ze sie obejdzie bez operacji! Pewnie kamien spadl Ci z serca! Raz dwa wydobrzejesz, tylko ostroznie z tymi sterydami tam :) Fajnie, a jakie macie plany na urlop? My caly czas na te Dalmacje stawiamy, ale kurde jak zajde w ciaze to nie wiem czy nie bede sie bala podrozowac tak daleko, bo jesli zajde powiedzmy teraz to lipiec/sierpien wypadlby poczatek 3/poczatek 4 miesiaca. Ten sierpien to jeszcze jeszcze, ale jak zaciaze w lipcu to juz pewnie zapomne o wyjezdzie. Zostanie mi działking :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska - wiem ze to nie ladnie tak kogos oskarzac ale nikt inny nie przychodzi mi do glowy poza Agnes wlasnie. Mam nadzieje ze sie myle wtedy przeprosze !! Betka - oby bylo bez operacji. A pytalas o starania? Od kiedy znowu mozecie zaczac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika1234577
Dziekuje za odpowiedz. Zobaczymy co w tym tyg wyjdzie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bullitka ale masz prawo. Ja tylko się jeszcze łudzę że może jednak to coś innego się stało. Ale taka już jestem. Naiwna strasznie. /przez co nie raz dostałam po d***e ale długo by opowiadać. Betka to fajnie by było:) Ale w nagrodę za Twoje cierpienie pojedziesz na wakacje:) Ja jak na razie mogę pomarzyć o wakacjach z brzuchem:) No chyba że z leżakiem koło domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje no mam dzisiaj uśmiech od ucha do ucha nie ukrywam :) Jak tylko skończę brać leki to jadę do lekarza ogólnego po skierowanie na badania krwi i jak wszystko będzie ok to zabieramy się za staranka :) Jeśli chodzi o urlop to ze względu na wykańczanie domu idziemy po bandzie i wybieramy najtaniej hehe Pewnie polecimy do Tunezji chociaż w planach była najbardziej Grecja.... Ogólnie co roku gdzieś latamy, a Tunezję zawsze omijaliśmy ale w tym roku chyba tam zawitamy jednak :) Potrzebujemy być tylko z dala od domu, w upale, na piaszczystej plaży :) jakiś fajniejszy hotelik się wybierze a ceny teraz są bardzo atrakcyjne :) P.S. mam nadzieję, że sprawa z mailem się wyjaśni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betko to swietne wiesci. Neska ale co? Nie wybieracie sie na zadne wakacje? Ze wzgledu na ciaze? Nawet takie w kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nawet w ciąży bym na wakacje pojechała :) nawet poleciała samolotem jeśli tylko lekarz by mi pozwolił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaNadziejo no nie wybieramy się. Po pierwsze ciąża, po drugie dużo wydatków związanych z ciążą dzieckiem i wykańczaniem domu. A jest to skarbonka bez dna. Mamy jeszcze całą górę do zrobienia. Poza tym mój mąż jest rejestrowany na najniższa krajową więc jak weźmie urlop to dostanie za tydzień pracy 200 zł. A jeśli już brać urlop to na czas mojego porodu bo wolę żeby mój m był ze mną. Niekoniecznie na sam poród ale po nim i jak już do domu przyjedziemy też nie chcę od razu zostać sama. No tak to się wszystko złożyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zeszłym roku byliśmy z M na Cyprze i poznaliśmy tam taką dziewczynę, która była w 7 m-cu ciąży hehe trochę zaszalała moim zdaniem bo upał a ona z brzuchem wielkim (a miała wielki) na tym słońcu ehh wyganiałam ja do cienia a ona się śmiała, że Stefek się opala :) to już jest niepoważne, ale i tacy ludzie się zdarzają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska przecież urlop wypoczynkowy jest w pełni płatny...... L4 ma 80% płatne, no chyba, że o urlopie bezpłatnym piszesz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betka - no to macie ciekawe plany na wakacje. My raczej nigdzie nie jedziemy bo nie znioslabym podrozy. Moze tylko pojedziemy na kilka dni do jakiegos spa ale to gdziesz tu blisko w Nl albo Belgia. Neska - tak rozumie , ja tez mam nadzieje ze to nie Agnes ale tego sie i tak nie dowiemy. A reszta dziewczyn tu jest i systematycznie wysyla zdjecia. W sumie powinnysmy juz dawno zmienic haslo. Echh ale kto by przypuszczal ze ktos potrafi byc tak zlosliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betka po górach chodzić nie będę z brzuchem bo nie dam rady ani leżeć w 30 stopniach na plaży bo to niebezpieczne podobno. Z resztą jechać samochodem 10, 12 godzin nad nasze może to męczarnia a samolotem to nie wiem czy można ale szkoda mi teraz wydać kilka tysięcy złotych na wakacje. Dziewczyny ale najniższa krajowa to 1200 netto to jest 300 zł a nawet mniej za tydzień. Gdyby mój m był zarejestrowany na taką sumę jaką zarabia to już nie raz by wziął urlop. Biedak nawet na chorobowe nie idzie bo to jeszcze mniej wychodzi bo to tylko 80% z 1200 miesięcznie. No niestety teraz żeby wziąć l4 albo urlop trzeba się porządnie zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska a po urodzeniu dziecka mezowi nalezy sie jeszcze urlop ojcowski 2 tyg. Moj m juz wszystko obcykal ;-) platny 100% A jezeli chodzi o ciaze to jak najbRdziej wskazany jest wypoczynek gdziez nad morzem czy w lesie. My spedzamy wakacje nad naszym pl morzem. Nie jest to wielki wydatek. Jodu chociaz sie nawdycham :-) poza tym nie moglabym zrobic tego nadii zeby siedziec cale wakCje w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska nie gniewaj sie ale ja nadal nie rozumiem. No ok dostaje 1200 zł, na tydzien wychodzi tam 300 zł, ale co ma do tego urlop. Przeciez urlop jest 100 % platny to czemu mialby dostac 200 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska nie rozumiem.... Jak bierzesz urlop wypoczynkowy to dostajesz 100% pensji (tej co jesteś zarejestrowana) nie dostaniesz tego co pod stołem za te dni nieobecności... a nawet jak L4 to 80% masz płatne ale tylko za te dni co jesteś na zwolnieniu a nie z całego miesiąca :) I kochana ja Ci nie karzę w upale leżeć albo po górach intensywnie chodzić ale odpocząć gdzieś, klimat zmienić jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaNadzieja pamietajcie, ze te 2 tygodnie ulropu to sa 2 pelne tygodnie kalendarzowe, czyli 10 dni roboczych. Jesli wpadnie Wam porod w czasie swiat jakichs czy ustawowo wolnych dni i bedziecie mieli wtedy urlop, to on sie liczy takze w te wszystkie wolne dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska ale co w takim razie dzieje sie z meza urlopem? Moj m tez na umowie ma najnizsza. To jest 1340zl nesko. A samolotem w ciazy mozna latac. Ja lecialam dwukrotnie z irlandii do pl w trakcie ciazy. Ja korzystam poki moge bo z niemowlakiem juz tak latwo nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam też jestem zdania, że trzeba korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy kochana moj m to piekarz wiec niema wolnych weekendow ani swiat zbytnio wiec nie robi mu to roznicy wielkiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuję się pourlopować, że hoho.. W końcu 1,5 msc mam wolnego :D Na trochę do mamy, na trochę do przyjaciółki, potem z M i przyjaciółmi nad jezioro :) Żyć, nie umierać. No i tak po cichutku już liczę, że w sierpni będzie można coś zacząć działać. Ale wcześniej do mojej gin się udam, żeby sprawdzić czy wszystko okej i wypytać ją trochę czy mogę, czy aby nie za szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaNadzieja na pewno sobie to odbiję. A też nie chcę jechać na wakacje i wziąć parę groszy żeby tylko być a jechać najtańszym kosztem. Jak już jechać to nie gotować tylko normalnie zjeść coś na mieście. Fajnie macie do morza blisko. Ja mam 600 km. Jazda to męczarnia. Może kiedyś wybudują a1 jak będę już stara i pomarszczona:) Dziewczyny pensja miesięczna to 1200 zł na rękę. Jeżeli idzie na urlop to tyle dostaje wypłaty. Czy któraś wyżyłaby z takiej pensji bo ja nie. Tydzień to 300 zł, 2 tygodnie to 600 zł, 3 tygodnie to 900 zł i 4 tygodnie to 1200 zł. Czyli jeśli pójdzie na 2 tygodnie urlopu do dostanie 600 zł i to co wypracował za kolejne 2 tygodnie. Więc pensja jest marna. W takim wypadku kilkaset zł jest ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1340zl nesko ;-) ja tyle mam. Ale rozumiem ze ciezko byloby. Moj m mimo ze w umowie ma najnizsza to za urlop dostaje normalnie bo przeciez to mu sie poprostu nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ugotowalam, haha, gaz mi wylaczyli bo jest nieszczelnosc, jemy lody z babeczkami a na mieście obiad zjemy po lekarzu :) Bullitko do poledwiczki robie marynatę z miodu i musztardy, trochę papryki ostrej i tymianku oraz czosnek wyciśnięty, max 4 min. Z każdej strony i pychota :D. co do wyjazdu to tez bym gdzieś pogrzala sie, ale nie będę sie przegrzewać i malucha :) ale planujemy juz ze znajomymi za rok i naszymi dzidziami gdzieś dalej :) w tym roku to polskie morze, które kocham!!! Ale M cos marudzi ze z morza nad morze?? Nie za bardzo hehe... joanne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska kochana no pewnie, że żadna z nas Cię nie namawia tylko tak sobie gadamy.. Próbowałyśmy zrozumieć co z tą pensją tylko, że tak dziwnie jest naliczana.. no ale nieważne :) najważniejsze, żeby Wam było ok-przecież to są Wasze decyzje kochana :) nikt tu się nie będzie wtrącał :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my jedziemy na wies wiec tam nie bedzie zbytnio co zjesc na miescie. No sa podobno jakies smazalnie ryb swiezych. Placimy 30zl za os za dobe. Nad otwRte morze:-) i ciesze sie ze nic tam nie ma. Jade odpoczywac. Gotowac nie bede ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×