Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile maja wzrostu i ile waza wasze 8 miesieczne dzieci

Polecane posty

Gość gość
Wiem, że teraz mi nikt skierowania nie da.. bo każdy powie, że zbyt wcześnie.. Na razie synek rośnie..ale jakoś tak dziwnie.. 10-11cm urósł przez 5m5 miesiąca pierwsze, gdzie te 10 więcej to po 3 miesiącach powinien mieć.. więc na początku rósł bardzo powoli, potem jak gdyby nagle skoczył.. teraz spokój.. może za jakiś czas znów urośnie? Poczekamy do roczku, do 14 miesięcy.. może w międzyczasie uda się zmienić przychodnię, albo lekarza.. Chyba, że do końca listopada nic, a nic nie urośnie, to wtedy się przejdę do tej pediatry, którą mam i zobaczę, co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co pamietam to dzieci rosna 2-3cm miesiecznie przez pierwsze pol roku wiec 10 w ciagu 5,5 mies to nie tak zle. A prywatmie do endo nie mozesz? Po co sie zamartwiac tyle czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja juz tu pisalam o wzroscie swojej starszej corki i przypomne sie jeszcze raz.u nas to wygladalo tak.50 cm wzrost na start.majac 8 miesiecy miala 68cm na roczk 73.teraz ma 3.5 roku i ma 96 cm.wiec jakim kurduplem specjalnie nie jest mimo ,ze nie rosnie tak szybko.pani doktor powiedziala ,ze tak na prawde matrwic sie trzeba jak dziecko w ogole przestanie rosnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie te 10cm, to mało "Noworodek ma 50–55 cm długości, a gdy kończy roczek – 75 cm. Nic dziwnego, skoro w pierwszym kwartale okresu niemowlęcego rośnie przeciętnie 3 cm miesięcznie, w drugim 2–3 cm, w trzecim – 1,5 cm, a w czwartym – 1 cm. Między pierwszymi a drugimi urodzinami przybywa mu 10–12 cm, w kolejnym roku ok. 8–9 cm, natomiast w wieku przedszkolnym rośnie średnio 6–7 cm rocznie" Bo od urodzenia do roczku powinno dziecko urosnąć ok 20-25cm (gdzieś czytałam 23-26). W każdym razie przez pierwsze 3 miesiące 10cm, w następne 3 mininum 6cm. No nic.. może na roczek będzie na tej mininalnej granicy 20 cm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bla, bla, bla :) Osobiście znam noworodki większe niż 55 cm, takie które maja 62 cm, więc nie zawsze jest tak jak podaja w książkach Poza tym ja mam opracowanie, w którym jest napisane, że w pierwszym półroczu dziecko rośnie od 2 do 3 cm miesięcznie. Dziecko to nie maszyna i NIE DA się dokładnie sprawdziśc jak przyrasta. Dane podawane w opracowanich są uśrednione, a dzieci rosną róznie, gdyż sa ludźmi, czyli nie mają komputerowego oprogramowania. Jeżeli dziecko miesci sie w siatce centylowej, to mieści sie w normie i tyle :) O proszę, to z jakiejś strony gazety wyb.: "W pierwszym roku życia dziecko rośnie o ok. 18-25 cm! To bardzo dużo, w drugim przybędzie też sporo, bo ok. 10 cm, później co roku ledwie po kilka centymetrów. Kolejny tak duży skok wzrostu nastąpi ponownie w okresie dojrzewania". Także eksperci tez maja rózne poglądy na temat przyrostu cm u niemowląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo może to jest tak, że te mniejsze powinny więcej urosnąć, a te większe mniej? Tak ja z wagą... mówi się, że w 4-5 miesiącu dziecko podwaja wagę, a w 8-10 potraja... ale to dotyczy tylko dzieci ze średnią wagą 3000-3500... bo dziecko powyżej 4 kg w żadnym wypadku nie powinno potroić wagi tak szybko, a z kolei maluszek ważący 2400 powinien szybko nadrobić braki, więc szybciej powinien podwoić i potroić wagę.. No nic.. wszystko się okaże później..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Synek ma osiem miesięcy i dwa dni.Waży 10.6kg i ma 75cm wzrostu. Ubranka nosi na 12m ale bywa że są na styk więc zaczyna nosić na 12-18m. Wygląda proporcjonalnie nie jest pulchny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma pol roku za tydz. Ubranka na 74 sa na styk, zaczynam zakladac 80. Wazy ok. 8300. Urodzil sie 3900g i 58 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj jest szcuplutki chlopak Wazy 9,8 i ma ubranka na 80 niewiem ile mierzy dokladnie ale obstawiam na 75-78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naty
Moja córcia waży 8.300 i.mierzy 70 cm. Waga urodzeniowa 2750g i mierzyla 48 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja waży 7kg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja Córka za 3 dni 8 miesięcy skończy i ma 80 cm i waży około 9100 kg 🙂 absolutnie nie jest gruba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×