Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość majsterjugo

zmiękczacz do wody czy kupić

Polecane posty

Gość gość
1) jak sie kupuje zmiekczacz to filtr wstępny jest w cenie ( przynajmniej powinien byc 2) zmiękczacz pobiera w czasie pracy tylmko 5 watt 3) jak masz jakieś pytania to pisz odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto zainwestować albo w profesjonalną instalację do uzdatniania wody, albo sobie kupić taki mały miernik np. http://www.gc2000.pl/ i samemu badać jakość wody. Jeżeli odczyty są kiepskie, warto zastanowić się nad rezygnacją z wody z kanalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sugerując się opiniami w internecie oraz podpytując mojego studniarza wybrałem zmiękczacz do wody Denver 30. Wspominaliście już o tym urządzeniu w tym wątku. Może za wcześnie, by zachwalać go pod niebiosa, ale... ale uważam, że to była świetna inwestycja. Kupiłem go w promocji za ~2000zł, zamontowałem zupełnie sam (złota rączka ;)). Jak ktoś nie ma porównania to tego nie zrozumie. Ja już nie pamiętam co to jest osad na drzwiach kabiny prysznicowej, czy na bateriach zlewowych. Nie pamiętam też co to kamień w czajniku czy tabletki zmiękczające wodę do pralki czy zmywarki. Nie mówiąc o tym, że mimo to, że jestem gruboskórny i w życiu nie używałem kremów po kąpieli - odczułem różnicę w delikatności skóry zainstalowaniu zmiękczacza. Nawet łysa glaca się nie łuszczy :P Jak by kto szukał http://www.krainawody.pl/406-zmiekczacz-waterfilter-denver-30.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłem na allegro allegro.pl/listing/listing.php?string=ZMIĘKCZACZ+DO+WODY+DENVER :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakup innego zmiękczacza wody aniżeli Denver czy WaterMark to strzał w kolano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmiękczony
Długo wahałem się który zmiękczacz nabyć - Denver 30, czy WaterMark 30. Różnica w cenie kilkaset złotych. Byłem już przygotowany na dołożenie tych pieniędzy i... ...sam sprzedawca powiedział, że Denver 30 jest niewiele gorszy i polecił właśnie ten model mówiąc, że zna ciekawsze sposoby na wydanie kilku stówek. Sam by tak zrobił. Tak więc skoro sprzedawca sam wybrałby tańszy model to straciłem wszelkie wątpliwości. I chyba dobrze, zmiękczacz Denver 30 przyszedł około 2 miesięcy temu. Jak na razie sprawuje się bez zastrzeżeń. Żona bardzo zadowolona. Ja też, ale to kobiety bardziej odczuwają różnicę (włosy, skóra, naczynia itd). Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kto mi doradzi
Witam w ten upalny dzień. Mam problem z wyborem zmiękczacza wody. Wszędzie polecają mi albo zmiękczacz Denver 30 albo WaterMark 30, ale nie wiem jak faktycznie wygląda sprawa wydajności tych urządzeń. Gdzieniegdzie podają, że nadają się one do domów jednorodzinnych zamieszkałych przez 3-4 osoby, a gdzieś indziej, że te zmiękczacze dają radę nawet przy 5 i więcej osobach. Czy w przypadku 6 osób w domu jeden zmiękczacz Denver 30 lub WaterMark 30 będzie spełniać swoją rolę? Czy twardość mojej wody ma duże znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspertbudowlany
Proszę bardzo - http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3419,zmiekczacz-wody-polecany-przez-profesjonalistow - tutaj polecają zmiękczacz Denver 30. Czy jest więc sens płacić za droższy model z ładniejszym wyświetlaczem OSD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaczyńscy
No dobrze, to już przynajmniej wiemy co wybrać. Specjaliście na http://forum.muratordom.pl również polecili nam tego Denvera 30. Pozostaje jeszcze pytanie - gdzie to kupić? Obawiam się, że samemu nie zainstaluje tego ustrojstwa. Czy ktoś korzystał z usług sklepu http://www.krainawody.pl ? Widzę, że w swojej ofercie posiadają ww. zmiękczacz, ale nie wiem czy świadczą usługę instalacji. Poza tym jaka jest jakość tego montażu. Sprawa jest "na szybko" więc proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AntyKaczucha
Kaczyński, na tej stronie http://tnij.org/zmiekczacz piszą o firmie KLARSAN jako oficjalnym dystrybutorze. Ja bym wolał kupić w ich oficjalnym sklepie, czyli tutaj http://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Zmiekczacz-Denver-Plus-30/356 za kilka stów więcej i dogadać się odnośnie instalacji. Może zgodzą się w cenie tego zmiękczacza na instalację. Zagadaj, nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaczyńscy
Dzięki, zapoznam się. Na model jestem zdecydowany, tylko zostaje kwestia montażu i miejsca zakupu. W sklepie http://www.ultrafiltracja.pl jest trochę drożej niż u konkurencji. Ale może dostane dodatkowy rabat na montaż. Wiesz może, czy przed zmiękczaczem trzeba stosować dodatkowy filtr? Jak tak to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbertowy
Ale ubaw. Przecież zmiękczacz Denver to się samemu montuje w godzinę. No dobrze, może dwie godziny z przerwą na kawę lub zimne piwo. To nie jest nie wiadomo jaka konstrukcja. Toż to kompaktowy zmiękczacz przeznaczony dla mieszkańców apartamentów i domów jednorodzinnych. Trochę wiary w swoje umiejętności! Po co płacić za podłączenie prostego urządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że masz świadomość wszystkich plusów. Ze względów finansowych jeszcze nie kupiłam ale mam zamiar. Chcę kupić właśnie taki sollidny filtr montowany już przy hydroforze żeby obejmował całą instalację. Tam trzeba zmieniać wkłady więc to już stały wydatek. Ale ze względów zdrowotnych (pozbycie się kamienia pestycydów i zanieczyszczeń z wody pitnej), urodowych (ładniejsza skóra i włosy:) oraz użytkowych ( dłuższe życie pralki, zmywarki, bojlera, etc.) myślę że warto:) chętnie pośledzę temat, może dowiem się czegoś więcej, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. może polecicie jakieś firmy które takie filtry do całego domu sprzedają ( jeden podłączany przy hydroforze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbertowy
Firm sprzedających takiego Denvera jest pewnie dość sporo. Wszystko zależy od tego, z której części Polski pochodzisz, jeżeli chcesz obejrzeć go lub nabyć osobiście. Jeśli w sklepie internetowym to tym bardziej nie ma problemu. Wpisz sobie nazwę tego zmiękczacza w wyszukiwarkę i będziesz mieć spis. Tak na szybko znalazłem tu http://goo.gl/ooLy4F informację o oficjalnym dystrybutorze zmiękczaczy Denver na Polskę. Firma z Łodzi. Jest też firma z Wrocławia. Ja akurat kupowałem u tych drugich, bo mieli wtedy taniej. Nadal mają taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbertowy, ile zapłaciłeś za przesyłkę w tym tańszym sklepie z Wrocławia, bo w tym droższym z Łodzi przesyłka jest za darmo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbertowy
Wlosomaniaczka, teraz niektórzy mogą dopiero się zdziwić. Ten tańszy sklep również ma przesyłkę za darmo (przynajmniej kupując zmiękczacz Denver 30). Mało tego, za darmo dodają worek soli, ale to raczej standard przy zakupie zmiękczacza. Natomiast standardem nie jest dodawanie ZA DARMO włoskiego filtra Atlas Filtri Hydra (o wartości niemal 300 złotych), który ma opcję płukania ręcznego, przez co można dodatkowo zaoszczędzić niemałe pieniądze. Owszem, można spotkać firmy dodające do zmiękczacza filtr mechaniczny, ale kto chce mieć przed zmiękczaczem wody jakieś dziadostwo z Chin lub podstawowy model włoskiego filtra? Ja nie chciałem. No tylko ja przed zakupem zrobiłem spore rozeznanie, spędziłem godziny na czytaniu przeróżnych artykułów eksperckich i testów, rozmawiałem z hydraulikami i studniarzami, dzięki temu kupiłem porządny zmiękczacz za małe jak na jego możliwości pieniądze i jeszcze za przesyłkę nie zapłaciłem nic. Nie chcę uprawiać reklamy, więc nazwy sklepu nie podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbertowy, dziękuję Ci za obszerne wyjaśnienie. Czy mimo wszystko mógłbyś podzielić się wiedzą gdzie taniej kupić tego Denvera? Chodzi mi też o model 30, więc taki sam jak Ty masz. Nie musisz publicznie, możesz mi na priv wysłać info. Mam podejrzenia, że chodzi o sklep, o którym mowa w Ekspercie Budowlanym, a konkretnie tutaj http://tinyurl.com/ekspertbudowlany, ale daj, proszę, znać choćby na priv. Nie spieszy mi się jakoś super szczególnie, ale chciałbym zamówić ten zmiękczacz jeszcze w tym tygodniu. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kanterina
Ooo, widze, ze nie tylko ja chce kupic zmiekczacz denver 30 w najblizym czasie. Norbertowy, podaj i mi informacje gdzie tak tanio go kupiles i to w dodatku z damowa przesylka i tymi dwoma gratisami. Bede zobowiazana. PS. Naczytalam sie sporo o pozytywnym wplywie wody z tego zmiekczacza na skore i wlosy. Mam nadzieje, ze to wszystko prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbertowy
Kanterina, chodzi dokładnie o ten sklep, o którym pisze Wlosomaniaczka. Widzę, że nadal mają darmową dostawę przy zmiękczaczu Denver 30 i dorzucają ten włoski filtr z możliwością płukania plus worek soli, więc nic na dzień dzisiejszy się nie zmieniło. Dobra oferta, więc ja polecam. Natomiast co do zalet to ja widzę po kieszeni, gdyż porządny zmiękczacz generuje oszczędności. A cera i włosy? Oj, tu już pytanie do mojej żony, ona jest zachwycona, ale ja to nie ogarniam tej całej ekscytacji mega miękkimi włosami i delikatną cerą, to nie moja bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanterina moja siostra potwierdza działanie urodowe zmiękczacza - po prostu kamień i minerały też w pewnym stopniu osadzają się na włosach powodując ich lekkie zmatowienie - a miękka woda jest ich pozbawiona więc są trochę bardziej błyszczące - nie spodziewaj się spektakularnych efektów, ale to działa. Odstaw też odżywki z silikonami w składzie, bo one też po pewnym czasie matowią włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbertowy
Zelda87, ja to się nigdy nie podniecałem miękkością i błyszczeniem włosów. U faceta to ważne, by włosy były, a czy są błyszczące to kwestia wtórna, przynajmniej od pewnego wieku ;) Za to jeśli chodzi o skórę to prawdą jest, że każdy różnicę odczuje, bo skóra się tak nie wysusza i opalenizna nie schodzi przez to tak szybko, przez co dłużej cera pozostaje śniada. To niewątpliwy plus, choć dla mnie największym jest oszczędność (najbardziej odczuwalna w sezonie grzewczym i związana z użyciem środków chemicznych). Swoją drogą silikon kojarzył mi się zawsze z czymś innym niż matowymi włosami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiePrzeplacaj
Do "gościa" powyżej... po co wydawać prawie 5000zł jeżeli ktoś chcę tylko zmiękczyć wodę?!? Takie sugestie to mam w du.. ekhm... w nosie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brazowooka
Norbertowy bardzo ci dziękuję za rzeczowe informacje. Po twoich postach zawitałam u koleżanki która ma podobny zmiękczacz. Ty masz model 30 a ona ma 15 i to wersję wcześniejszą czyli bez plusa w nazwie (brzydsza bo szara). Obejrzałam u niej armaturę w całym domu i faktycznie zero śladów kamienia. To mi się podoba więc będę rozmawiać ze swoim mężusiem o kupnie takiego modelu jak ty masz. Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie mąż zamontował taki zmiękczacz i jest zdecydowanie lepiej, to się na dłuższą metę bardzo opłaca bo jak ktoś wcześniej wspomniał- długofalowo odczujesz mniejsze koszty środków odkamieniających i innych czyszczących, także nie zastanawiaj się tylko montuj bo w większości regionów naszego kraju woda jest tragiczna ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konfirmantka
Wierzyć mi się nie chciało, że zmiękczacz wody może tak bardzo zmieniać skórę i włosy! Do tej pory jest mi trudno w to uwierzyć. Narzeczony miesiąc temu kupił filtr Denver Plus, który usuwa twardość z wody i różnica jest kosmiczna! Polecam polecam polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×