Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość majsterjugo

zmiękczacz do wody czy kupić

Polecane posty

Gość majsterjugo

Idąc tropem tematu dotyczącego dzbanka filtracyjnego... chciałbym was zapytać (głównie mieszkańców domków jednorodzinnych) czy instalowaliście w domach zmiękczacz do wody? ... Wiem, że to wygoda i że brak kamienia na bateriach czy też w pralce i zmywarce przedłuża ich żywotność, ale wolałbym uzyskać informacje od realnych użytkowników, (nie od sprzedawców!) jak jest naprawdę z efektywnością tych urządzeń. ... Więc - "warto kupić czy szkoda kasy?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto, to nie tylko przedluzenie zywotnosci urzadzen, ale i oszczednosc na srodkach czystosci, poczawszy od szamponu a konczywszy na proszkach do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasławetny
To zależy od tego jaką kto ma wodę, rozmiaru mieszkania i zasobności portfela. Przy małym mieszkaniu nie ma sensu, choć są teraz i małe, kompaktowe zmiękczacze. Kolega ma taki zmiękczacz w bloku, wygląda jak nowoczesny kosz na bieliznę, napisane jest na nim Denver, ale kto go robi to nie wiem. Na pewno nie ci od dzbanków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościek
moim zdaniem nie warto na to wywalac kasy, ile w ogole kosztuje taki zmiekczacz i jak to wyglada? pewnie to potrzebuje osobnego pomieszczenia i zżera mase prądu podczas zmiekczania wody... uwazam, ze to wyciaganie kasy, dzbanek wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naleśnik
A to nie wystarczy już calgonu dawac do pralki i zmywarki, zeby osadu na grzejniku nie bylo? proszki do prania nie zmiekczaja wody? cos wszyscy poszaleli na punkcie tej wody....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasławetny
@JozinZbasin - na pewno ceną, wyglądem i według opisu wydajnością. Co do ostatniego pewien nie jestem, bo nie znam się, ale cenę i zdjęcie potrafię ocenić, więc dwóch pierwszych różnic pewien jestem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@Naleśnik cóż za b-e-z-c-z-e-l-n-a reklama Calgonu! Wstydziłbyś się mój drogi Panie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pompk1n
czy wykres o twardej wodzie w Polsce jest prawdziwy? cos mi sie wydaje, ze to wszystko je grubymi nicmi szyte, zaklamane i przereklamowane... chcem poznac prawde! Panie premierze jak zyc... filtry kupowac czy wode z kranu pic ;d ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrainaWody
po co tyle wałkować ten temat :?? napiszcie do expertów! czy zmiękczacze do wody to dobry temat na to forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasławetny
Jak każdy inny. Po to jest to forum żeby pytać. Niektórzy pytają co zrobić na obiad, inni piszą o sałatkach z ryżem, a jeszcze inni pytają czy warto kupić zmiękczacz wody. Co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twardawoda
nie wiecie, ze twarda woda to same mineraly? jak zalozycie sobie zmiekczacz czy inny chlam to pozbawiacie wody wartosciowych skladnikow. potem latacie do sklepu po wody w butelkach. to jest chore. albo katujecie sie jakimis tabletkami 'suplementami'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasławetny
@kranowa, tak właśnie wygląda sytuacja w Polsce, że portale same siebie nazywające portalami informacyjnymi (choć coraz częściej kojarzone są ze szmatławcami) zamieszczają beznadziejne artykuły, w których twierdzą, że woda w Polsce nadaje się do picia prosto z kranu. Niestety tak nie jest. Nie nadaje się. Trzeba mieć niesamowite szczęście, by mieszkać tam, gdzie można to robić, ale to naprawdę rzadkość. Co z tego, że woda z wodociągów wypływa czysta jak ulega zanieczyszczeniu w drodze do Twojego domu. Wykręć sobie sitko (perlator) w baterii po kilku miesiącach używania to zobaczysz na własne oczy jak czysta jest woda. Na sitku zostaną jedynie drobne kamyczki i zardzewiałe fragmenty instalacji, która doprowadza do Ciebie wodę. Pomyśl co przepływa przez to sitko. Tak więc jeśli chodzi o czystość wody to polecam zaopatrzyć się w jakiś filtr. Zmiękczacz nie usunie tego, co usunie choćby dzbanek filtracyjny. Na kafeterii jest wątek na temat dzbanków - czy warto i ewentualnie co jest lepszym rozwiązaniem, możesz sobie poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy dobrze trafiłam, czy zrobię mały offtopic - od czego mogę mieć cholernie suchą wodę po kąpieli. już żadne kremy nie pomagają. czy wystarczy kupić urządzenie typu http://www.krainawody.pl/404-zmiekczacz-waterfilter-denver-6.html czy jestem skazana na ohydnie twardą wodę i tonę osadu na bateriach w łazience?! POOOOOooomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Kocemba powiem Ci, że o "suchej wodzie" to jeszcze nie słyszałam :) Zapewne chodzi Ci o suchą skórę. Na nic nie jesteś skazana. Jak budowaliśmy dom z mężem to od razu po wywierceniu studni, przeprowadziliśmy badania wody, żeby wiedzieć co zrobić, by woda w naszym domu była nieskazitelna. Co prawda trochę to kosztowało, ale kupiliśmy zmiękczacz i inne filterki, ale teraz: 1) nie martwię się o osad/kamień 2) używam mniej środków czystości 3) używam mniej proszku do prania 4) zmywarka i pralka wiem, że posłużą mi dłużej 5) nie mam suchej skóry po kąpieli 6) włosy mam w rewelacyjnej kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościek
nie wiem czy ja dobrze kojarze ale aby miec zmiekczacz wody to jeszcze powinno sie miec odpowiednio czysta wode bo inaczej to trzeba zamontowac jakies filtry przed zmiekczaczem a cena rosnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja kawka
jajakub chyba coś pomieszałeś, przecież Denver to właśnie Waterfilter, ten drugi to Watermark, ale też producenta Waterfilter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka Lodz
To ja przy okazji zapytam jak to jest ze smakiem takiej wody? Czy czuć różnicę? Jest lepsza czy gorsza? Ja z chęcią bym nabyła taki zmiękczacz do swojego apartamentu, ale zależy mi na lepszym smaku. We Wrocławiu woda jest bardzo przeciętnej jakości (czuję w smaku). Dlatego też pytanie, czy kupując ten lepszy zmiękczacz (WaterMark 30) będę miała smaczniejszą wodę? Jeżeli nie to czy instalacja systemu FT-LINE wraz z trójdrożną baterią Puricom Forum jest dobrym rozwiązaniem? Uprzejmie proszę o informację od tych, którzy posiadają podobne rozwiązania w domu/apartamencie. Zdjęcia mile widziane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qnopers30
Ja mam ten filtr kuchenny. Tu masz zdjęcie - http://postimg.org/image/kunqzg0mt - nie zakładałem żadnej dodatkowej wylewki Puricom Forum czy jak tam piszesz, ta co jest w zestawie jest dobra. To jest dobry filtr, ale tylko do wody spożywczej w kuchni. Zdjęć ft-line po założeniu w kuchni nie mam, potem zrobię to wstawie, albo napisz na maila qnopers30@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemgościu
To już chyba pozamiatane. Nic więcej tylko krystaliczną wodę wlewać do czajnika, gotować i pić smaczną kawkę :D Życzę wszystkim smacznego :) i dzielcie się "wrażeniami" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterjugo
Dzięki @aniaK65 przyjrzę się uważnie asortymentowi tego sklepu, ale mi to bardziej chodziło o zmiękczacz do wody tak jak wyżej były wymieniane typu DENVER czy ten WATERMARK a nie calgon. O calgonie to wspomniał ktoś wyżej, ale oto mi chodziło :) W każdym razie dziękuję za (każdą) chęć pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kocemba, ten link nie działa, może jest za długi. Wrzuć go do jakiegoś skracacza linków, jak tnij czy jakoś tak i podaj ponownie. Z chęcią przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadbana 30
@kocemba, ja nie mam dzieci i uważam, że nie trzeba ich mieć żeby samej docenić miękkość wody po zastosowaniu zmiękczacza. Skóra nie jest tak sucha, włosy się super rozczesują. Polecam WSZYSTKIM dbającym o siebie kobietom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanktTereska
tak teraz dziala, wielkie dzieki za linka, a swoja droga to jestem wlasnie w trakcie negocjacji z moim mezuniem i probuje go namowic na tego watermarka, bo mam codziennie strasznie sucha skore po kompieli, a ze lubie sie kapac co najmniej raz dziennie to chodze jakas taka wysuszona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powstała nowa kampania odnośnie picia wody przez dzieci zamiast napojów gazowanych i słodkich soków. Zobaczcie http://www.zawodniacy.pl - kwestia picia prosto z kranu tyczy się raczej użytkowników wody wodociągowej, a i tak wzbudza kontrowersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefanianka
Nie chce Mi sie czytac calego wontku wiec spytam po prostu czy warto kupic taki prosty filtr zmiekczajacy montowany na rurze prowadzacej do pralki? Dziala to w ogole? Kosztuje niecale 40 zlotych i dlatego nie jestem pewna jakosci. Co sadzicie drodzy forumowicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×