Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Mieszkanie nowe czy używane

Polecane posty

Gość gość

Zamierzam kupić mieszkanie i zastanawiam się czy lepiej kupować mieszkania nowe, od dewelopera czy używane? To jest w ogóle jakaś różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczoowa
Nie ma różnicy, hehe używane mieszkanie pierwszy raz takie pojęcie usłyszałam. Nie ma bo ściany to ściany, wybierasz sobie po prostu jakie mieszkanie Ci pasuje i gdzie leży :) Nie wiem, czym miałoby się ono różnić dla Ciebie? Tylko to, że ktoś wcześniej mieszkał na tym samym miejscu co teraz Ty. Więc jeśli ta świadomość Ci tak bardzo przeszkadza to lepiej kup sobie "nie używane" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nanananan bamboleo o o o o msiaczku:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowe tylko nowe
ja tam bez dwóch zdań polecam nowe przeprowadzam się teraz do mieszkania używanego i jak zaczęłam sprzatać to mnie obrzydzenie wzięło jak ludzie mieszkają. no chyba że trafisz coś ekstra za dobrą cenę bo niestety za mieszkanie używane ale urządzone ludzie wołają dużo. jeśli używane to tylko w nowym bloku, w ogóle skłaniała bym się do kupn amieszkania w nowym bloku bo mieszka się o wiele przyjemniej niż w tych starszych, nawet odremontowanych. pamiętaj że kupując nowe mieszkanie nie płacisz podatku do US a to spora kwota wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że jest różnica, w używanym mogli zamurować babcię :P A tak serio to ja się trochę interesuję branżą nieruchomości, największy kryzys już za nimi, ceny spadają, deweloperzy wychodzą do ludzi np. przez media społecznościowe (przykład: http://www.pinterest.com/pin/480829697687288585/), więc chyba warto szukać mieszkania, które Cię zadowoli w 100%, a o to najłatwiej w przypadku nowej inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja słyszałam że deweloperzy to wręcz zaniżają ceny i nie opłaca się normalnym ludziom sprzedawać, więc chyba kupować opłaca się od deweloperów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz się tak nie reklamuj, pewnie c*****e materiały budowlane stosujesz, że na kafe szukasz zbytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite128
zalezy ile lat ma uzywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej nowe.. bo używane ma energię swoich właścicieli czasem te energie są czarne i potem się nie układa w życiu mieszkając w takim mieszkaniu bierz nowe;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nowe. z wielu względów - mieszkanie "używane" jak to określiłaś, może nie być zrobione pod Twój gust, zależy ilu letnie, jeśli np 10 letnie to z pewnością przestarzałe rzeczy, mogą być drobne usterki, ogólnie zwykle w takie mieszkanie trzeba władować masę kasy i wychodzi finansowo to samo co urządzenie deweloperki. Deweloperkę robisz w 100% pod siebie, tak jak chcesz, masz pewność, że używasz porządnych materiałów, że ściany i rury nie są stare itp. Mój ojciec ma firmę budowlano remontową i wlaśnie takie mi polecał, więc gdy my będziemy kupować to napewno nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ENERGIA poprzednich właścicieli :D dobre... My kupiliśmy mieszkanie od znajomych. Oni strasznie ze sobą nie dogadani nieustannie w kryzysie . My mieszkamy w tym mieszkaniu już 6 lat i układa nam się wspaniale zupełnie tak jak przed przeprowadzką... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To już zależy na jakie cię stać czy ile masz kasy na mieszkanie. Najczęściej stare jest tańsze ale wymaga remontu czy przebudowy na takie mieszkanie w jakim byś się czuła. Wiadomo każdy urządza mieszkanie na swój gust i by się w nim dobre czuł. Nowe mieszkanie zazwyczaj są fajnie zaprojektowanie tylko sporo droższe. A żeby nowe mieszkanie w nowym budowicstwie zaprojektować na swój gust to też trzeba kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie polecam mieszkania nie od deweloperów, które są często zbyt drogie i kiepskiej jakości. Ja kupowałam poprzez biuro nieruchomości http://krupa.pl/ i przynajmniej miałam pewność, że nikt mnie nie oszuka. Trochę pieniążków włożyliśmy w remont, ale i tak nas wyniosło taniej niż mieszkanie w bloku nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biallyy
Ja bym kupował nowe. Nowa infrasruktura otoczenia, potencjalnie młodzi sąsiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra widzę że wszyscy polecają ale chyba mieszkają w starych bo ja mam nowe i mnie szlak trafia jak słyszę kłótnie sąsiada albo wyjąca dziwkę u drugiego sąsiada. Standard jest wybitnie słaby - ja akurat mam kawalerkę na jeszcze 2-4 lat i wynoszę się stąd bo to jakaś gehenna jest, I u znajomych to samo - jestem z Gdańska i tu wszystkie nowe bloki to masakra jest ściany cieniutkie słychać wzystko! Babcia moja ma super mieszkanie fakt że w falowcu ale na 10 piętrze z widokiem na morze prawie 80m 4 pokoje i nic nie słychać a blok budowany w latach 60!!!! Generalnie sprawdź standardy ścian grubość akustykę koniecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tak samo jak z domami mój dziadek budował dom w którym teraz mieszkam ponad 70 lat temu i co? i nic nie cieknie nic się nie rozwala dach nie był wymieniany ani razu a jest solidniejszy niż większości sąsiadów którzy porobili sobie nowe dachy albo dobudówki. teraz jakoś wykonywania samych fundamentów jest dużo gorsza niż kiedyś. no ale cóż wszyscy sobie chwalą bo nowe a tak na prawdę g***o mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli kupujesz przez biuro nieruchomości to nie ma się czego obawiać, takie kwestie są sprawdzane w tym zakresie. Sama mam mieszkanie i lokal zakupione własnie przez agencję, konkretnie to www.brokernieruchomosci.pl i nie mam problemów tego typu, a mieszkamy juz w nim trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupowałem na warszawskiej ochocie. Oczywiście mieszkanie używane, bo cena nowych jest delikatnie mówiąc kosmiczna. Kupowaliśmy poprzez http://www.krupa.pl/ - na ochocie oraz woli jest sporo fajnych mieszkań, nawet niedrogich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiasss
a ja sie nie zgadzam, mieszkania nowe wcale nie sa drozsze!!!!! tylko trzeba wiedziec jak kupić ;) Po pierwsze masz nowe mieszkanie Po drugie urządzasz jakc chesz a nie musisz zrywać tapet, wyrównywać ścian, burzyć ścian, ciągnąć nowych kabli w ścianach itp, koszty remontu odpadają a są naprawdę wysokie (wiem, bo miałam mieszkania z rynku wtórnego a teraz od dewelopera) Po trzecie masz dofinansowanie z MDM!!!!! Po czwarte kupujesz przez pośrednika który sprawdza Ci papiery i wszystko czy jest ok Po piąte nie wiem jak u innych ale home broker nie bierze prowizji za nowe mieszkania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowałam sie na kupno mieszkania od http://www.geogrupa.pl/ gdyż realizują teraz w Katowicach inwestycje objętą programem Mdm. “Atrium Geo” w dzielnicy Brynów spełnia wszystkie moje wymagania. Sama firma wzbudza zaufanie wieloma udanymi inwestycjami jak i 25 letnim doświadczeniem w branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mężem przez jakiś czas wynajmowaliśmy używane mieszkanie, ale w końcu stwierdziliśmy ze kupujemy od www.barc.com.pl nowe mieszkanie na Białołęce. Bez żadnych renontów sąsiadów, wszystko nowe, nieużywane. To była najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomponnn
Zdecydowanie nowe mieszkanie. Teraz na osiedlu ostródzka jest kilka promocji: 3 pokoje w cenie 2, dodatkowo można sobie wybrać, czy chcemy wykończenie mieszkania, pokrycie kosztów notarialnych czy np. voucher wakacyjny na 5000 zł, mało który deweloper takie promocje robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś z was korzystał może z oferty architekta www.ampmdesign.pl ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"robisz w 100% pod siebie" :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym osobiscie wolała nowe bo to frajda wszystko urządzić samemu od poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim kupi się mieszkanie lub dom, warto pomyśleć o dofinansowaniu MDM, dzięki któremu można otrzymać nawet 100.000 dofinansowania. To są spore pieniądze, zwłaszcza przy tak dużym wydatku, kredycie związanym z kupnem domu. Warto zapoznać się z wszystkimi benefitami, jakie oferuje program: http://mieszkaniedlamlodych.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYNEK WTÓRNY
ktoś tutaj powyżej napisał iż kupując nowe nie placi się podatku pcc a to duzo wychodzi...., ja dodam iz jeszcze się nie placi prowizji posrednika a to tez tuzo wychodzi np łącznie 10.000 ALE CO Z TEGO JAK NA MIESZKANIE CZEKAM NP 18 MSC ILE MNIE BEDZIE KOSZTOWAŁ NAJEM PRZEZ TEN CZAS 18X1500 = 27000 A JAKI JEST KOSZT KARENCJI W KREDYCIE? NP. 10.000 ktoś kto to pisał naprawde jest nie poważny tj co w pierwszym zdaniu. STOP developerom którzy buduja z najgorszych materiałów na przedmieściach, gdzie wszystko dopiero raczkuje, a miasto tam dotrze jak dzieci będą dorosłe, a kredytobiorcy na emeryturze. dziekuje. ciekawe ile bedzie kosztował fundusz remontowy za 10 lat w nowych blokach? a ile marna ochrona i podatki za garaz dziekuje poparkuje za darmo, za ochrone 100 nie bede placil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×