Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malwa____1

6 LATKI DO SZKOŁY JAKA JEST WASZA OPINIA

Polecane posty

Gość gość
Moja córka będzie mieć 5 lat i 9 miesięcy jak będzie w kl 1. Wg reformy będzie mogła sie uczyć z dzieckiem 0 16 miesięcy starszym od siebie! To chyba nie jest normalne? Te starsze dzieci będą jakby dwa razy w zerówce, a moje tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, no jasne. To ja, ta od rocznika 78. Popieram jak najbardziej, ze wszystko musi wspolgrac. I samo wysokie IQ nie wystarczy, dlatego poprzedni system byl lepszy. Nie jest tez zadna prawda, ze "geniusza" mozna od malego wyhodowac. Juz teraz badania nad dziecmi wybitnymi pokazuja, ze - jesli je przestymulowac - to za jakis czas cofna sie lub zatrzymaja w takim rozwoju intelektualnym. ---- Ja tez mam syna z grudnia i podobnie przerazajaca sytuacje. Tez pojdzie majac 5 lat. On z kolei siedziec bedzie, ale to nie znaczy, ze mu to bedzie w smak czy ze cos z tego wyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_znowu_po_wakacjach
istniała kiedyś inicjatywa obywatelska - można własną ustawę poddać pod głosowanie, czy coś - tylko trzeba zebrac 500tys. podpisów? (a możę 100tys. niech mnie ktoś poprawi)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma faktycznie świetna pamięć i szybko sie uczy. Wszystko ja ciekawi i zadaje milion pytań. Wiem, ze intelektualnie sobie poradzi ale na 100% jestem pewna że już gorzej z emocjami czy z uwaga i koncentaracja. Teraz mamy problemy z grafomotoryką oraz owa koncentracją a codziennie ćwiczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to rodzic decyduje czy dziecko idzie czy nie do zerowki, czy uczy sie w prywatnej, panstwowej, czy chodzi do szkoły czy uczą go w domu indywidualnie sami czy nauczyciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zerówka jest obowiązkowa! Ewentualnie może być tzw edukacja domowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież zebrali w akcji ratuj maluchy milion podpisów i co? nic, rząd milczy, gadają w wiadomościach o gejach, lesbijkach, że ktoś znalazł grzyba giganta itp byle odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów i wyciszyć sytuację. a ostatnio była jakaś debata o rodzinie .... szkoda tylko że zabrakło na niej miejsca dla przedstawicieli rodzin i osób koordynujących akcję ratuj maluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_znowu_po_wakacjach
ale milion podpisów pod czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mowimy o wieku czy idzie do zerowki czy nie. Jak masz megamozg poslij i wieku 4 lat do zerowki dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby faktycznie infrastruktura była gotowa tj odpowiednie sale lekcyjne, przygotowani nauczyciele i klasy max do 20 osób...ale z tego co sie czyta to włosy sie jeżą. W Krakowie moja koleżanka ma cyna w kl 1 (6 lat) dziecko chodzi na godz 10.45 i wychodzi po 15tej. Rano musi siedzieć w świetlicy i potem po lekcjach często też - przecież rodzice muszą pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Milion wystarczy! nawet jak ktos wydaje plyte to milion cos znaczy powinni byc jak na 21 wiek przystało ze to rodzic decyduje sa tacy co posla w wieku 7 inni 6 a inni i wieku 4 jak ma geniusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki za literówki :-) Syna oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przedszkoolu nie ma zadan a w zerowce są. Maluch 6 lat ma byc juz taki stary malenki dajcie spokoj. A w japoni jak jest ten kraj tak nastawiony na prace 24 h:D ze spia w niej i jedza i zyja..niech oni sobie 6 latki nakazem posyłaja..ale nie my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wniosek o referendum Ratuj maluchy i starsze dzieci został złożony 12 czerwca w sejmie razem z blisko MILIONEM podpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Decyduja rozgrywki polityczne a nie faktycznie dobro dzieciaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Finlandii dzieci zaczynają naukę w wieku 7 lat i kraj ten ma najlepszy system edukacji na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko w Finlandii zaczyna naukę w wieku 7 lat i zanim osiągnie 16 lat nie jest prawie wcale testowane, a nauczyciele starają się nie zadawać prac domowych. „W pierwszych sześciu latach nauki nie chodzi o sukces akademicki, dlatego nie oceniamy uczniów. Chodzi o to, aby dziecko było gotowe do uczenia się później i znalazło swoją pasję” – mówił gazecie New York Times w grudniu zeszłego roku dr Pasi Sahlberg, autor książek na temat fińskiego systemu edukacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niewazne czy 6 czy 7 wazne,zeby byl dobry program i nauczyciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet super nauczyciel nie zrobi cudów w przepełnionej sali z wielka grupa dzieci. Teraz nie realizuje sie programów tylko jest tzw podstawa programowa jako wykładnik (ustala to ministerstwo) - sam program ma znaczenie drugorzędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na osiedlu gdzie mieszkam (kraków) już w tej chwili dzieci uczą sie na dwie zmiany, klasy są 25 os. za rok jak pójdą do szkoły 6 latki to bedą chyba trzy zmiany... nikt nie patrzy na możliwości szkól... liczy sie plan rządu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle ludzi protestuje a oni maja do w "de"...coś mi tu nie pasuje do demokracji:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria348
Chcę zeby wrociła zerowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szybciej do szkoły=szybciej i dłużej do roboty=tania siła robocza. A rodzice się cieszą, że ich dzieci takie mądre...prędzej w ławkach siedzą. Kto ma możliwość, niech da do Montessori. Tam przynajmniej dzieciaki nie usychają z nudów i nie są traktowane każdy jeden wg identycznych wytycznych i określonego schematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś w tym jest :/ Montesorri akurat wydaje mi się trochę zbyt dziwne i wydumane, ale wybrałam www.szkolapromyk.szczecin.pl ,czyli też prywatnie. Bałabym się posłać dziecko do państwowej szkoły i cieszę się naprawdę, że nie jestem do tego zmuszona. Ale nie każdy ma alternatywę niestety... Gdyby miał, to pewnie pierwsze klasy by we wrześniu świeciły pustkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Zdecydowanie NIE!!!Rodzice wysylaja pieciolatki nie umiejace trzymac olowka ani nożyczek w reku,jestem w szoku,patologia jakas...a za rok do klasy pierwszej ...dobre sobie .Oszczednosc albo przerost ambicji rodziców ...niektore siedmiolatki sie nie nadaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Do rodzców pięciolatków! wspolczuje wam w przyszłym roku...macie przesrane i radze wam zbierac podpisy ...obudzcie sie ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×