Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malwa____1

6 LATKI DO SZKOŁY JAKA JEST WASZA OPINIA

Polecane posty

Gość malwa____1
fakt na dobre studia jest sie ciezko dostac i tak samo ciezko utrzymac, i faktem jest ze sa tacy ktorzy studia koncza dla papierka wiec jest roznica miedzy takimi studentami , co do dzieci to jednak wiekszosc rodzicow jest przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE! EMOCJONALNIE NIE SĄ GOTOWE! WSZYSTKIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale przeciez byly juz na ten temat programy i sondy to nic nowego i tak naprawde to kazdy kto sie wypiwiada ma troche racji no bo to wszytsko jest czyjes zdanie i sposob patrzenia na ty chyba czy cos : http://www.youtube.com/watch?v=bH_yfrBq-lE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy ma własne zdanie i tak powinno byc. i nie moze byc nakazu to tak jakby panstwo chcialo miec zdrowych obywateli..i kazalo stawa rodzic kobietom od 22 roku zycia! dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
xxxxxxxxxxxxxx w Polsce taki wysoki poziom? to dlaczego te polskie uniwersytety mają tak niskie miejsca w jakichkolwiek rankingach? dlaczego tak świetnie wykształcona polska młodzież pracuje za granicą w charakterze roboli??? dlaczego 80% gimnazjalistów nie rozumie czytanego tekstu? dlaczego tylu uczniów bierze prywatne lekcje i korepetycje??? wysoki poziom??? puknij się w głowę!!! _________________ przyjedz do niemiec to zobaczysz zachodni wysoki poziom :D poziom debili ! tepakow! konczacych edukacje na 10klasie ! poziom nauczania w PL jest bardzo wysoki ! ale zachodnia demokratyczna propaganda siega jeszcze wyzej! z krajow wschodnich robi sie zacofancow tym czasem to zachodnie kraje sa zacofane nie mylic z rozwojem gospodarczym bo tym akurat stare demokratyczne panstwa przoduja i owszem ....niewolnictwo opanowali na maksa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem przeciwko tylko głupiec posyłałby swoje dziecko wcześniej do szkoły,rząd chce żeby społeczeństwo szybciej szło do pracy i dlatego chce skrócić dzieciństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glupiec nie glupiec.Dla jednych wczesniej,dla drugich-nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem przeciw posylaniu 6 latkow do szkoly moja ma isc w 2015 Boze daj abym miala wybor .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sadze ze nawet system 8 klas powinien wrocic i wszystko co zwiazane ze szkola tak...jak to bylo kiedys patrzcie jaki wplyw maja starsze dzieciaki w takich gimnazjach na te mlodsze ? te wszytskie obecne zmiany na modle zachodnia nic ale to NIC !!! dobrego nie wnosza w nasze zycie a jedynie powoduja haos i brak odpowiedniego wychowania przyszlej mlodziezy ! kiedys wychowawal rodzic i wychowawala szkola dzisiaj w tych posranych czasach gdzie rodzice musza siedziec swiatek piatek i niedziela w pracy po 10godzin a szkola stracila szacunek ....mlodziez wychowuje ulica!!! i o to wlasnie w panstwach demokratycznych chodzi ! abysmy byli coraz glupsi ,niej wyksztalceni ! nie posiadali wlasnego zdania sterowani jak marionetki ! mamy byc spoleczenstwem konsumpcyjnym ....mamy isc do pracy jesc spac i srac i znowu do pracy ! a oni nam marchewke na pokuszenie jak biednym oslom !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cztery z plusem
A moim zdaniem powinno byc tak jak w ostatnich latach czyli rodzice powinni mieć wybór. Jeśli chcą poslać 6 latka posylają, jeśli wolą zaczekać rok to czekają. Wedlug mnie to najlepsza opcja bo niczego nikomu nie narzuca i kazdy decyduje sam za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma pracy etatów...i chca szybciej do pracy:D? baju baju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to moje dziecko ja je znam najlepiej ja je urodzilam, wychowuje, jak nie npracuje to nie bedzie mialo co jesc a panstwo mi nie da. Wiec niech panstwo sie nie wpierdala miedzy wodke a zakaske.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To samo mowilam wlasnie co gosc wyzej. Stary system byl normalniejszy i na jakas tam wolnosc tez pozwalal. Np. tez znam kilka osob, ktore poszly do 1-szej kalsy wczesniej, bo tak chcieli rodzice, albo dzieci nudzily sie w zerowce. I tak, PANSTWO interweniowalo, ale pozytywnie! U mnie w klasie dzieci z patologii (niewiele) byly ciagle douczane na zajeciach wyrownawczych, odwiedzane w domu, pedagog wspolpracowal z ew. kuratorem, i uwierzcie mi, nawet te najbiedniejsze wyrosly na ludzi, maja prace i kumaja swiat. Spotykamy sie czesto, i nie uwierzylibyscie co moze odpowiedni nadzor wykrzesac z dzieciaka. A wtedy nauczyciele tez zarabiali grosze, rodzice co prawda pracowali krocej i mniej, duzo bylo darmowych zajec dodatkowych (ja chodzilam na tance ludowe, na siatkowke oraz na kolko jezyka francuskiego, czaicie??w malym miescie pod Opolem!). Wiec problem jest wiekszy niz ta kwestia dojrzalosci 6-latkow. ---------- Przyznaje tez racje osobom protestujacm przeciw zachwytowi Zachodem! Nie jest prawda, ze tam ucza cie "wiecej praktyki" ani jakos lepiej. Moje "glupie wkuwanie" w poprzednim ustroju zaowocowalo doskonala pamiecia , umijetenoscia znachodzenia informacji (biblioteka to byl nasz drugi dom), ciekawoscia "co dalej" (bo uczono nas calosciowo, nie fragmentarycznie), i duza "kultura ogolna". Tak, jak ktos chce tylko zasuwac na zmywaku, to moze mu poczet krolow poslkich po nic, ale czemu nie poszerzyc horyzontow? Inne wrazenie robi - nawet w pracy z tym niezwiazanej!! - osoba obyta, oczytana, latwo sie uczaca, niz tluk z "praktyka" wkrecania jednej srubki (zreszta w to miejsce wstawcie jakakolwiek waska spejcalizacje). I dlatego teraz z moimi kumplami z rocznika, nawet jesli pracuja na budowie, da sie normalnie pogadac o polityce, historii, o innych krajach, bo jakies pojecie i ciekawosc wyniesli ze starej szkoly!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i zapomniałem dopisać, jestem za przywróceniem systemu 8 klas w szkołach, sam jestem z rocznika 87 i wiem jaka to katorga chodzić do gimnazjów, mniejsze wsie zjeżdżają się do małego miasta i robi się rywalizacja lanie bicie, bójki.Nauczyciele są bezradni częściowo.A i czytałem jak nauczycielki zwalniają się z gimnazjów,bo nie chcą pracować w tym koszmarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"gość nie ma pracy etatów...i chca szybciej do pracysmiech.gif ? baju baju.."----------->no przecież tyle się mówi że społeczeństwo się starzeje i nie ma kto na nie pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka poszla w szkole do zerowki i nie, szkola nie jest przystosowana, nawet sam dyrektoe powiedzial, ze w szkole nie ma warunkow dla 5-latkow. 6-latki maja juz sale w szkole, a rok mlodsze dzieci siedza w przybudowce, gdzie jest malenka szatnia, krete, sliskie schody do sali a sala? Mala klitka, z ktorej tez jest wydzielona toaleta. stoi biurko pani, stoliki i krzesla (nawet nie ma jak dojsc, by usiasc, tak blisko siebie sa) i malutka przestrzen do zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ZA. Szybciej skończą szkołę - szybciej wyemigrują za chlebem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na caly prawie swiecie szkola jest od 6 lat, nie problem. Wazne,zeby byl odpowiedni program i kadry. zawłaszcza, ze dzieci sa teraz madrzejsze i szybciej sie rozwijaja. Moje poszly ( wiele lat temu) wczesniej - i ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej niech idą od 10-ciu!!! albo od 15-stu! niech mają jak najdłuższe, bezstresowe dzieciństwo! niech grają na playstation aż im kciuki poodpadają, byleby tylko rączki od długopisu nie bolały! niech się gapią w telewizor i komputer aż oślepną, byleby tylko wzroku sobie nad książkami nie psuły! róbcie wszystko za wasze dzieci, byle by czasu nie marnowały na jakieś głupie prace domowe i porządki w swoim pokoju! dzieci wam na starość na pewno się za to odwdzięczą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pieprzysz az nie milo sie to czyta ! rzeczywiscie! dzieki temu ze pojda rok wczesniej do szkoly unikna tego co wypisalas! czytaj zrozumiale o co nam chodzi ! o caloksztalt wychowania obecnie dzieci ! o wplyw zachodniej kultury na wszystko dookola !!! jakos roczniki do lat 90tych nie maja i nie mialy z tym co wymienilas problemu! jak to u gory ktos napisal ....z takimi ludzmi nie zaleznie czy wbija gwozdzie na budowie czy zajmuje wysokie stanowisko mozna porozmawiac doslownie o wszystkim a jak wyglada obecne spoleczenstwo? ano tak jak wypisalas czyli wniosek taki abysmy nie lykali wszystkiego co przynosi Nam demokracja co przychodzi z zachodu ! szanujmy to co mielismy sa to pewne wartosci ktore jesli zanikna to i nasz narod zaniknie na amen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej niech idą od 10-ciu!!! albo od 15-stu! nie pisz takich bzdetow ,mówimy tu o 6 latkach,a ty wybiegasz 4 i 9 lat do przodu.nie wypowiadaj się ,bo zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba ktos nie zrozumial aluzji o tych 10 latkach :( tak psioczycie na ten zachod, tak gadacie, ze tluki I glupki ale jakos panstwo na zachodzie wie jak wydawac wam polecenia co macie posprzatac w ich biurze. Przejzyjcie w koncu na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tym mowilam: absolwentom dobrych studiow nikt nie wydaje polecen, jest na odwrot, to oni - jesli wyjada - wydaja te polecenia na rowni z ludzmi miejscowymi na podobnych stanowiskach. Zreszta o czym tu mowa, skoro dla niektorych dobre stanowisko polega na "kazaniu komus posprzatac". Obecnemu pokoleniu naprawde brak klasy. --- Tluki i glupki zachodnie zyja w takim samym ociemnieniu jak i polskie tluki, moze tylko troche lepsze swiadczenia maja. Ale kto normalny chce zyc w mieszkaniu socjalnym w slumsach? Czy to w Warszawie czy w Newcatsle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka dzieci w wieku szkolnym
ja uważam że może 6 latek iść do szkoły ale na zasadzie wyboru a napewno powinny zlikwidować gimnazja to jest porażka, ale my się będziemy wypowiadać i tak to nic nie da, bo góra wymyśla a my to realizujemy i oni nie zastanawiają się czy szkoły podołają, czy są przygotowane to samo jest teraz z nowym egzaminem technika, wymyślili praktyczny jestem za, bo dziwnie jest zdawać technika na papierze ale góra znów nie pomyślała skąd szkoły wezmą na urządzenia i inne rzeczy dotyczące egzaminu np w przypadku technika budowlańca - betoniarkę i i to nie jedną tylko kilka. Moje zdanie jest takie ten kto wszystko wymyśla w Polsce nigdy nie miał z tym do czynienia a spogląda na zachód i myśli, że tak ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maja lepsze swiadczenia, pomoc I zarobki. Wieksze mozliwosci rozwoju.nawet tak jak mowisz po bardzo dobrych studiach ludzie maja dobra prace I tak wiekszosc nie pracuje w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Blad. Wieksze mozliwosci rozwoju maja TYLKO ci, ktorzy zostali do tego jakos zacheceni. Nikt na zadnym zachodzie nie zacheca ludzi z nizszych klas, z przepelnionych szkol do zadnego rozwoju. Polska szkoa mojego pokolenia zachecala, bo wtedy nic nie robilo sie dla kasy (nikt jej nie mial za duzo) tylko "wedle mozliwosci" UMYSLOWYCH, a nie statusu. na Zachodzie rozwoj jest kwestia statusu. Ilu jest "slumdog millionaiares"??? No ilu? --- Zalezy o jakich zawodach mowisz. Bo faktycznie w NIEKTORYCH jest lepsza baza , np. w badaniach naukowych. Ale juz uslugi, IT, a nawet bankowosc, to jeden pies. W Polsce czy na zachodzie podobne place w stosunku do kwalifikacj i cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice najlepiej znaja swoje dziecko i to oni powinni mieć wybór. Samo wysokie IQ (lub nawet w normie) nie oznacza że dziecko jest gotowe. Do prawidłowej nauki, czytania i pisania muszą współpracować wszystkie zmysły. Świetna pamięć ok -ale do tego koncentracja, uwaga, możliwości grafomotoryczne, duża motoryka, koordynacja oko-ręka - ucho. Niby jest robiona tzw gotowość szkolna przez panie w przedszkolu, ale to iluzja. To powinna robić "komisja" psycholog/logopeda/terapeuta integracji sensorycznej - wtedy wiadomo co i jak. Przedszkola nie są gotowe do prawdziwej oceny dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn jest z grudnia czyli pójdzie do szkoły w wieku 5 lat nie wyobrażam sobie tego on 15 minut w jednym miejscu nie usiedzi a gdzie tam 45???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najbardziej mnie irytuje fakt że nikt sie nie liczy ze zdaniem rodziców tylko rząd sobie coś wymyślił i tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×