Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ktorym terminem porodu się sugerować z OM czy USG pomozcie prosze

Polecane posty

Gość gość

dziewcyzny, mam 3 tygodnie rozbieznosci pomiedzy terminem z ostatniej miesiaczki z USG. Z ostatniej miesiaczki wychodzi termin na 02.12 i jestem w koncowce 35 tc natomiast z USG ostatnio wyszlo nawet na 13.11. od kilku dni mam mocne kluci i ciagniecie brzucha w dol, wyczytalam ,ze to dziecko wstawia sie w kanal rodny. tez tak mialyscie? ile przed porodem "to" u was wystapilo ? chcialabym juz miec mojego maluszka ze soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem ciekawa. Ja wedlug uSG mam termin 20.02.2014 a wedlug ostatniej miesiaczi 07.03.2014r. Ktoras z Was miala takie rozbierznosci i kiedy w koncu urodzila? Jaki jest termin bardziej prawdopodobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam termin z Om na 5 stycznia a z USG na 24 grudnia:) Moja mała jest dość duża i lekarz powiedział,że maszyna wylicza termin porodu na podstawie wymiarów,ale każde dziecko jest inne i nie można sugerować się terminem z USG bo to tylko tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mialam az takiej rozbieznosci. Z OM 8 marzec, z USG 29 luty. Urodzilam 29 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa Legnica
czyli u Ciebie wyszlo z USG. dziewczyny a jak było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hch
ja na początku ciąży miałam om 25.09,2013 a z usg 24.09 później om 25.09 usg 02.10 urodziłam 25.09 malutka urodziła się nie duża myślę że bardziej prawdopodobny jest z miesiączki spróbuj sobie kalkulatory porodu. jeszcze masz troszkę czasu i twój maluszek lepiej niech doczeka terminu życzę dużo cierpliwości na te ostatnie tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up piszcie kiedy urodzilyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no chyba logiczne ze z OM - jedne dzieci ważą 2,5 kg inne 4,5 kg - więc liczenie wymiarów i wagi a termin porodu to bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z pierwszego usg, chyba ze masz bardzo regularne miesiaczki, to wtedy bym sie zastanowila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam z OM na 8 pazdziernika. z usg kolejno w 13tc na 6 pazdziernika w 20tc na 28 wrzsnia w 32tc na 24 wrzesnia. urodzilam 3 pazdziernika 3650 i 56cm dziewczynke. ale lozysko bylo stare zwapniale i na 42tc. (owulacje wiem co do dnia kiedy mialam z monitoringu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola_velieva
Ja z OM miałam na 23,10, z 1 usg na 13,10. Urodziłam 8,10, w dniu porodu usg pokazywało 36 tc. Synek miał 50cm, 2500g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najbardziej wiarygodne jest tylko usg z 12 tyg ciazy.Pozniej dzieci rozwijaja sie we wlasnym tempie.Wiek ciazy okreslany jest z wielkosci brzucha ,dlugosci kosci udowej o glowy.Wiadomo ze im dziecko ma wieksza glowe lub brzuch to automatycznie "przesunie sie" termin bo dziecko jest "większe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co się sugerować usg serio. Ja miałam termin na 16 lutego wedlug miesiączki, a wedlug usg pod koniec ciąży na 3 marca. Urodziłam 19 lutego w 40 tygodniu, mała ważyła 2700, a usg z dnia,poprzedniego wyliczyło że niby urodzi sie 3600. Moja rada: sugeruj się terminem z om i dodaj do tego minimum tydzień. Ja też się tak stresowałam od 35 tygodnia i myślałam że niedługo urodzę, bo a to mi brzuch opadł, mała weszła w kanał rodny, a to miałam nerwobóle w udach które niby też oznaczają że to już niedlugo. W efekcie każdy kolejny dzień to była męka bo spodziewałam sie porodu szybciej a on wcale nie następował.. Do tego poród mialam wywoływany. Lepiej spodziewać się że dzidzia urodzi sie w 42 tygodniu i się mile rozczarować niż spodziewać się wcześniej i sie wkurzać każdego dnia. To są Twoje ostatnie tygodnie spokoju, skorzystaj z nich, wyśpij się za wczasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w szpitalu gdzie ja rodzilam pierwsze dziecko pod uwage brano termin z pierwszego usg, tlumaczac, ze na etapie zarodkowym moza okreslic wiek dziecka, a potem to juz kazde rosnie jednak w troche innym tempie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pierwsze dziecko syna urodziłam w 36 tyg o wadze 2500  teraz jestem po sześciu latach w drugiej ciąży z dziewczynka i dzisiaj kończę 36 tydz i przyznam że mega się stresuje każdego dnia czy to już....bo przyznam że nie chce mi się już dłużej chodzic ,synek dostał 10 punktów w skali Apgar ,pozdrawiam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Mi sie sprawdzil termin z usg, z om nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhgikjhggg

Najbardziej wiarygodny termin jest z usg tego w 12tyg prenatalnego, bo później to dziecko różnie się rozwija i rośnie. Na usg jest podany aktualny rozwój w tygodniach, jak dziecko szybko rośnie to by się mogło okazać, że termin przedwczesny jeśli byś tak to odbierała. Chodzi o to, że wiek dziecka usg to bardziej jego rozwój umieszczony w jakiejś normie ogólnie przyjętej, ale małe odstepstwa nie są niczym złym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Dokładnie. Najpewniejsze termin to termin z om jeżeli cykle są regularne a jeżeli nie to z usg w 12 tyg. Mi położna wpisała termin z om do książeczki a wg usg termin jest o ponad tydzień do przodu i teraz sugeruje się i przelicza tygodnie wg terminu z usg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×