Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

koleżanka w pracy pali e papierosa a ja bym chciala zeby tego nie robila bo

Polecane posty

Gość gość
Ja nie mam astmy i jeszcze rok temu sama palilam i to 20 dziennie, ale tez uwazam, ze jest czas i miejsce na palenie e-papierosow! Pomijajac juz sklad i fakt, ze nie oduczaja one palenia ani przyzwyczajenia do papierosow, to uwazam, ze powinny one byc zakazane w miejscach, w ktorych normalnych papierosow tez nie wolno palic. nawet najwiekszy palacz nie kopcilby fajki przy biurku w pracy, wiec jakie ma usprawiedliwienie na wciaganie czegos, czego sklad do konca nie jest sprecyzowany, a czesto wrecz zawiera nikotyne! W samolotach te "papierosy" sa zabronione, bo nikt, kto pali normalnej fajki, by nie odpalal podczas lotu. Mysle, ze zmiana legislacji zakazujacej uzywania tego typu "zabawek" w miejscach publicznych bardzo pomoglaby szczegolnie palaczom a przy okazji i osobom w otoczeniu, ktore musza wdychac wyziewy z czyichs zakopconych pluc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówkaa
To nie było tak że po paru próbach na epapierosie wróciłam do normalnych - przez prawie pół roku byłam na efajce, próbowałam liquidy z różnych firm, różne smaki, różne stężenia nikotyny, a czułam się coraz gorzej, rano mnie budziły napady kaszlu, w gardle mnie drapało, płuca mnie bolały, przy zwykłych tego nie mam - pomimo astmy. I mimo tego że miałam większe możliwości żeby tego efajka wciągać (bo i w klubach i w pubach, i w restauracjach paliłam, w samolocie chciałam to mnie stewardessa zjechała że nie wolno, i bardzo się zdziwiłam, nawet się z nią wykłócałam o to :D ), i że wychodziło to taniej, to jednak u mnie się kompletnie nie sprawdziły, no i znowu muszę karnie wychodzić na zewnątrz żeby zakopcić, ale to mnie nie boli przynajmniej i czuję się nieporównywalnie lepiej. Serio. Poza tym tak naprawdę to efajki nie są przebadane do końca, przecież niedawno są na rynku, i nie wiemy jaki mają wpływ, w tych liquidach muszą być też różne konserwanty, aromaty, przecież to też wytwarzane chemicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"czesto wrecz zawiera nikotyne! " Naprawde :D no co Ty :D chyba przeciez o to chodzi, żeby palić nikotyne, bez zbędnych substancji smolistych :P "zakopconych pluc!" Zakopcone płuca to maja palacze zwykłych fajek, e-palacze moga mieć zaparowane płuca :P Do reszt się zgadzam, u mnie w pracy nie można palić na obiekcie e-papierosa, mozna chmurzyc tylko w palarni razem z uzytkownikami papierosów analogowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktso chyba nie doczytal :O zwykle papierosy pale tylko do piwa wiec bardzo rzadko, poza tym absolutnie nie mam zadnych dusznosci jak ktos przy mnie pali albo jak ja zapale, a po e-papierosie to zaraz mi duszno :O przyjmijcie do wiadomosci, ze zwykle papierosy nie szkodza przy astmie tak jak sie przyjelo uwazac! papierosy bardzo szkodza jak ma sie np. pochp, ale astma a pochp to sa zupelnie rozne choroby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektorzy "goscie" tutaj chca zablysnac, ale niestety brak wiedzy..:) Nie zawsze chodzi o to,by palic nikotyne, stad e-fajki nie zawierajace nikotyny, czy ziolowe papierosy ;) Sprobuj blyszczec w innym dziale albo a innym topiku haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektore liqiudy sa przeciez beznikotynowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie zawsze chodzi o to,by palic nikotyne, " ale głownie chodzi o to, żeby palić nikotyne :P beznikotynowe są dla byłych palaczy którzy zmniejszają dawkę nikotyny aż do zera... małe matołki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli uwazacie, ze tyton nie szkodzi przy atmie, to jestescie niestety w ogromnym bledzie :( Sama bylam nalogowa palaczka i mam astme rowniez o delikatnym przebiegu, doinformujcie sie najpierw, a juz na pewno przestancie wypisywac glupoty, bo jeszcze ktos uwierzy, ze wdychanie substancji smolistych nie ma wplywu na klopoty z oddychaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez nikt nie napisal ze nalezy palic przy astmie! na pewno nie pomaga ale nie szkodzi az tak bardzo jak niektorzy uwazaja! statystycznie. ale wiadomo ze w indywidualnych przypadkach moze sie okazac ze szkodzi bardzo. ale nie o tym mowa. mowa o tym ze mam dusznosci jak ktos przy mnie pali e-papierosa (przypomne ze zwykle papierosy pale raz na ruski rok do piwa.... a nie 3 paczki dziennie!) a kolezanka nie reaguje jak ja prosze by przy mnie nie palila. to jest problem tego tematu, a nie wplyw papierosow na pluca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CYTUJE: "przyjmijcie do wiadomosci, ze zwykle papierosy nie szkodza przy astmie tak jak sie przyjelo uwazac!" Otoz nie! Zwykle papierosy BARDZO szkoda przy astmie! Naprawde przestan wypisywac glupoty,. Co do e-papierosa, to pogadaj z szefem jesli uwazasz, ze Ci to szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie szkodza tak jak sie przyjelo uwazac (czyli bardzo)! a nie: nie szkodza w ogole! bo tak jest. substancje smoliste nie wplywaja tak silnie na kurczenie sie pecherzykow. a skoro tak bardzo Ci zaszkodzily to zrob dokladniejsze badania bo moze masz pochp a nie astme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z calym szacunkiem, ale wiem na co choruje. Papierosy szkodza na astme bardzo. Nie wiem jakim strasznym trzeba byc ignorantem, zeby temu zaprzeczac. Tyton powoduje spustoszenie w ukladzie oddechowym czy Ci sie to podoba czy nie. Naprawde przestan wypisywac glupoty, bo jeszcze ktos bedzie sklonny w to uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj sobie fachową literaturę! papierosy nie poamgaja na pewno przy astmie ale tez nie sa przyczyna astmy i nie maja tak silnego na nią wpływu jak niektorzy uwazaja! przeciez nigdzie nie napisalam ze sa zdrowe! ale nie o tym temat zresztą. na pewno po dymie ze zwyklych papierosow mnie nie dusi jak po tym co czuje jak ktos pali obok mnie e-papierosa i to jest fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko- przypieprzasz się. I jesteś hipokrytką, skoro palisz normalne faje śmierdziuchu a koleżanki z e-cygaretą się czepiasz. Wydychana JEST para wodna. Jeśli cokolwiek innego ukrytego jest w składzie płynu, zostaje to w organizmie palącego. Tak mówią wszystkie badania. Przyjmijcie pałki do wiadomości- wydychana jest para wodna, niezbadany jest skład tego co się wdycha po obróbce termicznej bezpośrednio do płuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty gosciu jestes analfabetą bo widać nie rozumiesz tego co piszę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a te opracowania to chyba na zlecenie firm robiacych e-papierosy byly bo klamstwem jest ze tylko pare wodną wydmuchujesz 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jeśli cokolwiek innego ukrytego jest w składzie płynu" wody w liquidzie jest jakieś 5% może ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam Ci nic wiecej do powiedzenia. Szkoda, ze nie rozumiesz jak bardzo sie trujesz. Wczesniej myslalam tak jak Ty, cale szczescie sie opamietalam. Wyniki spirometrii tez sa dobre, bo jak juz wspomnialam, moja astma ma lagodny przebieg. Rob jak chcesz, to Twoje zycie, Twoja sprawa, ale nie wypisuj glupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale gdzie ja napisalam ze jestem nałogową palaczką? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, a Ty nie jesteś przypadkiem atopowcem? Większość atopowców jest uczulona na glikole, a w liquidach jest go 90% (patrzac chociazby tutaj: http://www.ecigs.pl/liquidy.html ). I we wdychanym wydychanym z efajki dymie też jest. Za wikipedią Glikol propylenowy "W elektronicznych papierosach jest składnikiem większości e-płynów. Pełni rolę rozczynnika nikotyny, a w trakcie czynności e–palenia zostaje zatomizowany, czyli rozpylony jako mgiełka, wraz z nikotyną, gliceryną, oraz dodatkami smakowymi, sugestywnie imitując dym papierosowy." Niby większości osób nie szkodzi, ale atopowcy mają z tym przewalone, mam znajomą która ma cerę atopową i jak ktoś przy niej e-papierosa zapali to wielki ból :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny , wcale nie musi tak być że ma uczulenie na - papierosy , bo nie lufka robi ,,kuku,, a liquid , a dzieje sie tak ze zamiast wydać ok 20 zł na dobry liquid , to kupują co papainie , tworzą mieszanki w domach , a później dziwota ze zatrucie , wysypki i inne cuda , ja jestem alergikiem i mam atopowa skórę i o dziwo nic mi nie jest , ale zainwestowałam w normalny wkład do atomizera - w moim przypadku jest to atmant , smaków liquidów masz tam do wyboru do koloru , ja palę mentol , ale są nawet takie udziwnienia jak smak szarlotki , tak ze wybierzesz cos dla siebie na pewno , tak ze nie wydziwiajcie co poniektórzy bo odnoszę wrazenie ze post został stworzony z totalnej nudy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem muzykiem grającym na dętym instrumencie. Palę teraz epapierosa, a wczesniej przez 20parę lat normalne fajki. Spirometria i bronchoskopia ok! Pulmonolog wymyslił, ze mam...POCHP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc, wymysloną przez "specjalistę", musiałam rzucic zawód...Po latach okazało się, ze jestem zdrowa!!! Złamana kariera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podałam pulmonologa do sądu, bo szkoda nerwów...Palę liguidy Joy, mają 3 składniki- glicerynę spozywczą, nikotynę, i aromat zapachowy. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanówcie się panie, "chorujące" na astmę, czy naprawdę musicie brac te kosmicznie drogie leki, jedną wielką truciznę? Moje POCHP okazało się bzurą, na pilnej wizycie u pulmonologa w szpitalu klinicznym, przed moją operacją na co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większosc pulmonologów wmawia swoim pacjentom astmę, by do nich przychodzili, za wizyty NFZ płaci, i się kręci...mnie pulmonolog wmawiał przez lata, ze to przez zawodowe zadęcie oszukuję spirometr, ale tak w ogóle to jestem baardzo chora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki

Mnie też bardzo dusi dym z e-papierosa, a nie mam astmy czy alergii - byłam u pulmonologa i alergologa. Wg badań, dym ten oprócz glikolu, gliceryny, nikotyny, substancji zapachowych najczęściej zawiera również inne toksyczne substancje: arsen, formaldehyd i dużo więcej. Ci co twierdzą, że to tylko para wodna albo są trolami firm produkujących e-papierosy albo sami dali się nabrać na ich kłamstwa. Jak oglądacie reklamę środka czyszczącego to też wierzycie, że wywabi wszystkie plamy? To tak samo jest z nieszkodliwą parą wodną z e-fajki. Nadmu...ą to producenci jako reklamę - niestety ciągle jeszcze w reklamie można powiedzieć prawie wszystko. Badania pokazują zupełnie co innego, że bierne palenie e-papierosów jest szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×