Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

LAKTATOR ręczny kontra elektryczny

Polecane posty

Gość gość

Czy duża jest różnica w ich użytkowaniu? Chciałabym zakupić laktator avent natural, ale nie wiem którą wersję wybrać, ręczną czy elektryczną. Różnica w cenie jest znaczna. Stać mnie na droższy, ale pytanie, czy wato? Od początku chcę aby dziecko było karmione i z piersi i butelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy, ja miałam i taki i taki, na początku kupiłam ręczny i byłam zadowolona ale jak zaczęłam mieć problemy z laktacją i zaczęłam stosować metodę 7-5-3 (7 min jena pierś, 7 druga i itd. co godzinę) kupiłam elektryczny bo przy ręcznym ręka mi usychała, jak będziesz odciągać 2/3 razy dziennie tak jak ja na początku to ręczny w zupełności Ci wystarczy, Avent ma bardzo dobry laktator, pamiętaj żeby kupić przejściówkę do polskich gniazdek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
elektryczny to wygoda - przystawiasz do piersi i heja :) ale ręczny też jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siostra miała Avent i jeden, i drugi, z żadnego nie korzystała finalnie bo jak odciągnęła 20-30 ml mleka to było super... nie widziała większej różnicy, a elektryczny kupowała bo myślała że zadziała lepiej. Sama korzystałam może nie często, ale regularnie, bo przynajmniej raz dziennie, i wygodniej mi było elektrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ręczny. Z Aventa. Jest ok. Latwo sie myje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ręczny TT i taki średni jest raczej. Odciągam 3 - 4 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie będziesz miała jakiś dużych problemów z laktacją to ręczny wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam i reczny i elektryczny i jest ogromna roznica :) w ilosci sciagnego mleka, w tempie sciagania i co dla mnie bylo bardzo wazne - pobudzaniu laktacji, Avent spisał się na medal - elektryczny rozkrecil mnie do poziomu hiperlaktacji :) ręcznemu się nie udało to tak dobrze. jezeli masz mozliwosc miec elektryczny to się nawet nie zastanawiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używałam jakiś elektryczny w szpitalu ale nie miło to wspominam. Ale to pewnie dużo zależy od firmy. Natomiast ręczny avent ma teraz moja siostra i jest bardzo zadowolona że go kupiła. Wszystkie pojemniczki, butelki i inne akcesoria z aventu pasują do niego wiec nie trzeba przelewać czy kombinować później co z tym pokarmem zrobic jak jest za dużo. A odciąga dosyc szybko, ostatnio jak u niej byłam to zajęło jej to z 15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odetten
Mialam podobny dylemat i wzielam lovi prolactis, ktory jest i ręczny i elektryczny. Generalnie dobry produkt, a wracając do Twojego pytania to częsciej używam elektrycznego - nie tyle z lenistwa co z braku siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panienka z okienka 38
polecam elektryczny z awentu :). Ja używałam tylko1 miesiąc, zapłaciłam za niego ponad 400 zł , ale i tak nie żałuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam elektryczny tomme tippe, nie wyobrażam sobie sciagac recznym po 160ml z każdej piersi co 4 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam elektryczny z medeli, suuuuper. Nie wyobrażam sobie męczyć sie z ręcznym, a tak, siadalam na podłodze w lazience, książka w rączkę i sobie sam pracował. polecam tylko elektryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używam laktatora prolactis, nie wyobrażam sobie innego, przede wszystkim ściaga mleko bezboleśnie i szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używałam zarówno ręcznego jak i elektrycznego (oba z medeli) i byłam zadowolona. Elektryczny sprawdził się lepiej, bo ściągałąm mleko non stop (nie mogłam karmić bezpośrednio piersią, a miałam sporo mleka i zależało mi, żeby dziecko jadło moje mleko). Elektryczny ściągał praktycznie sam pokarm. Ręczny był bardziej pracochłonny, ale ja już miałam wprawę i zajmowało mi to tyle samo czasu zarówno ręcznym jak i elektrycznym. Ilość mleka też była taka sama. Minus elektrycznego był taki, że dwa razy oddawałam go do naprawy, bo silniczek nie wytrzymywał tak dużej eksploatacji. Wtedy włąśnie zastępczo używałam ręcznego, a pod koniec już tylko ręczny, bo mniejszy i łatwiej zabrać ze sobą, nie trzeba szukać gniazdka lub pamiętać o bateriach jak w przypadku elektrycznego. A ściągałąm nawet po 250ml z każdej piersi więc było co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryczny u niektórych działa szybciej, jeśli nie chce Ci się machać. Natomiast niektóre mamy wolą same pompować i im szybciej idzie używanie ręcznego tzn. więcej mleka w tym samym czasie:) Ja używam zamiennie jednego i drugiego, w zależności od sytuacji (lovi prolactis - dwufazowy.) mogę go polecić każdej mamie - raz, że ulga przy nawale, dwa pomaga sobie zaplanować dzień - zamrażam pokarm, na czas kiedy jestem w pracy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odd
Dokładnie - jak kto woli - trzeba to w praktyce sprawdzić, najlepiej w jakiejś poradni laktacyjnej czy lepiej jest używać elektrycznego czy manualnego. Ja mając prolactis częsciej używałam elektrycznego - bo mogłam ogladac tv i jednocześnie pokarm się ściągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelka777
zdecydowanie elektryczny. ręczne są dobre poza domem, od czasu do czasu. Na codzienne odciąganie jednak wybrałam elektryczny i nie żałuję (mój laktator - lovi prolactis, można używać jako elektryczny i jako ręczny). W obudwu "sposobach" ma dwie fazy ssania, odpowiadające temu, jak je dzidziuś. Na początku płytsze pociąginęcia i szybsze, potem głębsze i wolniejsze. w opcji elektrycznej można sobie ustawić program, kiedy laktator ma przejść z jednej fazy w drugą. i oczywiście można też ustawiać siłę ssania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy na czym komu zależy;) bo po co przepłacać i kupować od razy elektryka skoro się może potem okazać że odciąganie pokarmu będzie sporadyczne tak jak to było w moim przypadku. no i u mnie w zupełności wystarczył ręczny z avent natural i fajnie że w tym zestawie była jeszcze butelka i smoczek z tej serii bo mały sobie akurat te buteleczki upodobał:) więc jak czasem musiałam wyjść to szybciorem odciągałam pokarm aventem i mąż synka potem karmił tą butelką a ja mogłam sobie wyjść na parę godzin ze spokojną głową że synek będzie najedzony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zu2ia
ja jestem zadowolona z elektrycznego Lovi Prolactis. Naprawdę skutecznie odciąga mi pokarm, a nie mam go dużo, więc każda kropla jest na wagę złota. Do tego ma fajne opakowanie w postaci walizeczki. Odciąganie pokarmu nie boli wcale, a przy ręcznej Medeli miałam z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×