Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość klaudek8787

Ciąża a torbiel na jajniku

Polecane posty

Gość klaudek8787

Witam Was serdecznie. Dziś byłam potwierdzić ciąże u gin. I ciąża jest ok ( 7 tydz. ) ale ... okazało się że mam torbiel na jajniku wielkości 7 cm. Lekarz powiedział że może się wchłonąć, a jeśli tego nie zrobi to usunięcie operacyjne w 14 tyg ciąży. Powiedzcie mi proszę jakie jest prawdopodobieństwo iż torbiel się wchłonie. Nie dostałam żadnych leków na podtrzymanie ciąży. Czy grozi to poronieniem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam po kilka w obydwu jajnikach a po miesiącu ani jednej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudek8787
Jak miło to czytać. Wiecie jak to jest - teraz będę się martwić a wizyta dopiero za miesiąc i to ta decydująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie martw się lekarz mi powiedział że hormony w ciąży leczą takie torbiele i faktycznie sama nie mogłam uwierzyć jak porównywałam zdjęcia i też miesiąc czekałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudek8787
Ach ten miesiąc. A czy dostałyście jakieś leki przyspieszające wchłanianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 1 ciąży miałam po jednym na każdym jajniku, jeden się wchłonął a drugi sobie był całą ciążę, wszystko się skończyło dobrze. Pół roku miałam iść do gina żeby dostać skierowanie na usunięcie tego... wiem mój błąd nie poszłam... a za kolejne pół roku byłam znów w ciąży i ta torbiel wciąż tam była i lekarz nic nie mówił o usuwaniu jej w trakcie ciąży tylko dopiero po porodzie. Pytałam czy to nie zagraża ciąży, to powiedział że dla torbieli nawet lepiej bo hamuje jej wzrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludwix
ja mam torbiel ale 3cm która niestety mimo ciązy się nie wchłonęła i mam ją usunąć po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam torbiel w ciąży, nic się z nią nie działo, wchłonęła się sama, ale dopiero jakoś po 30 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Morrigna a było to widać na usg w 30tyg? Bo ja jestem w 35tc i lekarka od 10 tygodni mi mówi, że dziecko jest już tak duże że ona tego jajnika nie widzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudek8787
No widzicie. Może zależy od wielkości. Może ta moja jest zbyt duża a jeszcze może urosnąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w 20 tygodniu i od początku ciąży też mam torbiel. Na pierwszym usg w 5tc torbiel miala okolo 5cm, a teraz ma 73mmx64mm. Zamiast się wchłaniać - urosła. i do około 32tc mam brać luteinę , żeby zahamować jej wzrost... Konsultowałam to z 4 lekarzami, połowa jest za tym, żeby to usunąć (też miałam mieć to usunięte w 2 trymestrze, nawet skierownaie do szpitala dostałąm, ale ordynator nie wyraził zgody na operacje), druga połowa mówi, żeby tego nie ruszać, może nic sie ni ebedzie działo... więc trzeba liczyc na szczescie i tyle... u mnie jest o tyle dobrze, że nie mam zadnych dolegliwosci bolowych, ani plamien, wiec mam nadzieje, że dotrzymam do konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też bralam do 24 tc Duphaston na torbiel, nie zniknęła ale tez nie urosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninkabbbbb
Myślę, że nie masz co panikować koleżanko. Skoro lekarz nie przejmuje się tym torbielem to ty również nie powinnaś. Tym bardziej w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
urodziłam 3 miesiace temu dziecko, a torbiel którą miałam przed ciążą jak była tak jest. Teraz karmię i nie wiem co robić, bo mam ją usunąć ale czy odłożyc to w czasie aż skończę karmić, czy ważniejsze jest usunięcie tej torbieli. Czy któraś miała taką torbiel która przetrwała ciążę i nie było to nic groźnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dużą torbiel prawego jajnika wykrytą na połówkowych. Obecnie jestem w 35 tyg i torbiel ma już około 8cm×6cm. W związku z tym, że przesunęła się do zatoki Douglasa i blokuje wyjscie dzieciowi, będę miała cesarkę i przy okazji usuną mi tą paskudę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam córkę co jest w ciąży w 23 tygodniu i ma torbiel 8/6 grozi jej operacja czy ma się jej podjąć czy nie zrozpaczona babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam jeszcze przed ciążą torbiel 6 cm. Wycieli mi ją przy cesarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taką sytuację może ktoś wie i mi odpowie. Wykryto u mnie torbiela na jajniku takiego co ma dużo kobiet i się same wchlaniaja. Miałam z nimi problem już wcześniej i brałam antykoncepcję. Mimo że ja biorę 3 rok po 3 latach zaczęły znów się pojawiać. Ginekolog kazał mi zmienić leki na vibin mini i brać je bez 7 dniowej przerwy. Wcześniej zdążyło mi się zapomnieć o tabletce i wziąć ja po 7 godzinach. Po pierwszym wzięciu wibin mini w trakcie stosunku pękła prezerwatywa i sperma wplynela mi do środka. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? 

Że względu na to że miałam zmoenione leki, że zaczęłam brać je bez przerwy i skoro te torbiela sie robią to znaczy że jajniki nie były do końca uśpione - może nawet przez to że trochę nie regularnie wyszło mi branie tabletek 

Z góry dziękuję za odp

Edytowano przez Gość nsidinemw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja sis miała usuwaną ale przed ciążą, później kontrolowała swoje dni płodne komputerem myway i dość szybko zaszła w zdrową ciążę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×