Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Gość gwiazdkagda
Aaa i najciekawsze że grupę krwii mialam robioną 5 lat temu przy pierwszej ciazy i ten doktorek w szpitalu do mnie że jest nie aktualna ha ha ze niby krew moze sie zmienić??no i pobrali mi krew aby nowa grupę określić:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdkagda trzymaj się Kochana, będzie dobrze, jeszcze troszkę wytrzymaj :) -- Enna ja mam tak jak Ty, nic mnie nie boli, żadnych skurczy przepowiadających a rano wylatuje taka bardzo mała ilość białej wydzieliny, tylko wg mnie to nie jest czop, bo czop z tego co mówiła położna ma zabarwienie czerwone i bardzo się ciągnie, nie jest go mało, jeszcze na porodówce przy badaniu położna jest w stanie resztę tego czopa wyciągnąć.We wtorek idę na ostatnią wizytę to spytam co to jest to białe. Chyba, ze Ty do tego czasu urodzisz to daj mi znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redka, a czy razem z tym bialym czyms wylatuje ci tez woda? Ja to zawsze rano mam tak mokre majtki ze pierwsze co to lece sie przebrac, w ciagu dnia tez sie zdarzaja takie wypadki. I za kazdym razem jest to woda z bialym sluzem. Zastanawialam sie czy to nie wody plodowe sie sacza, ale ze sluzem? Juz sama nie wiem, polozna przez telefon uspokaja, mowi ze skoro nic sie jeszcze nie dzieje to mam sie nie martwic i czekac...no to czekam..juz 3 dzien po terminie :( A na kiedy jest Twoj termin Redko? Tez mam we wtorek wizyte, modle sie zeby do tej pory urodzic bo jesli nie to czeka mnie masaz szyjki macicy grrrr! . Dziewczyny a jak tam ruchy waszych maluszkow na tym ostatnim etapie? Ja mam wrazenie ze moja mala rusza sie troche rzadziej niz wczesniej. Nie jest to na pewno malo ruchow bo od samego poczatku byla bardzo aktywna, po prostu teraz jakos tak mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nela napisz mi prosze jak przygotowujesz ta herbatke ze swiezych liści malin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna mam tak samo jak Ty. Jestem 7 dni po terminie. W czwartek w ubieglym tygodniu odszedl mi czop byla to taka przezroczysty ciagnaca sie wydzielina a od kilku dni zwlaszcza po nocy mam Mokra bielizne I biala wydzieline tez Myslalam ze to saczsca sie woda.Biala wydzielina mnie nie niepokoila Bo towarzyszyla mi przez cala ciaze ze wzgledu na peesar ale ta mokra bielizna nie wiem co to moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kredka od którego tygodnia miałaś pessar i jak z nim funkcjonowałaś, musiałaś leżeć? W którym Ci zdjęli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Gosc peesar mialam od 14tc najpierw mowili ze wyciagna go w 28tc a pozniej jeden z madrzejszych lekarzy stwierdzil ze dziecku nic nie grozi ale dla mojego komfortu krazek wyciagnie w 37tc. Nie nie lezalam zdziwisz,ale pracowalam do poczatku siodmego miesiaca a peesar mialam zalozony nie ze wzgledu na skracajaca sie szyjke Bo szyjke mialam dluga tylko nie wiem jak to najlepiej wytlumaczyc wiec napisze prosto z mostu ze od 10tc szyjka podczas wysilku wychodzila mi na zewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff dobrze wiedziec, ze nie jestem sama bo ta woda juz mi spedzala sen z powiek. Ale skoro jest to czesty przypadek to moze po prostu taki rodzaj uplawow przed porodem? Mam nadzieje, ze tak. . Ja dzisiaj dostalam jakiegos powera od rana, wypucowalam juz lazienke, kuchnie, salon, wyszorowalam podloge na kolanach, wykapalam sie i zaraz biore sie za sprzatanie sypialni. Mala w brzuchu bardzo dokazuje co wcale nie ulatwia mi porzadkow bo jak zasadzi mi kopa to az sie nieraz zginam w pol :P Ponoc porzadki to tez dobry sposob na przyspieszenie porodu, zobaczymy:) . Czyli teraz scigamy sie ktora pierwsza hihi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susze liście, potem je w rękach łamie i tak ok 2 łyżeczki zalewam wrzącą wodą na 6 min i gotowe:) --- Ja mam wrażenie że mnie coś w pochwie uwiera:( ehh boje się, krzyża mnie coś bolą.. w dodatku śnił mi się bezbolesny poród, ba nawet przeć nie musiałam, ehh marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna ja też mam takie upławy, wodniste, też się bałam że to wody ale wątpie żeby miały kolor biały, czasem czuję jak ze mnie leci nawet, chociaz nie jest tego dużo, najwięcej jak wstaje po nocy właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela, wlasnie weszlam napisac ze czuje ze cos mnie uwiera w srodku :D Usiadlam po tym sprzatniu i jak wstalam to poczulam wlasnie znowu troche tej wody i cos takiego uwierajacego jakbym miala tampon zle zalozony. Moze to ten czop sie wysuwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre to było:D Ja też sobie właśnie pomyślałam że to ten czop.. a i słyszałam taką teorię że jak czop jest zabarwiony krwią to oznacza że szybko nastąpi poród, a jak jest bez krwi to jeszcze się trochę poczeka, ale czy to prawda to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to musimy obserwowac co tam sie dalej dzieje, mam nadzieje ze zaraz mi wypadnie i bedzie zabrawiony :P Was tez ciagle wszyscy pytaja czy to juz? Tak mnie wkurzaja te pytania...no jakbym trzymala to w tajemnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie jak siedze to mam wrażenie jakby mi tampon wychodził, albo nam się szyjka skróciła i to takie uczucie, sprawdziłabym se szyjke, ale jakoś się obawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mówią tylko że mam mały brzuch i że nie możliwe że tylko 2 tygodnie do terminu, więc narazie nie pytają czy to już:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Podczytuje Was od jakiegos czasu, bo sama mam termin na 16.maja. Swoja droga jak na poczatku ciazy zagladalam na to forum to wszyscy, byli na fb, a teraz jednak cos sie tu dzieje ;-) Zaciekawily mnie zwlaszcza Wasze ostatnie wpisy nt odchodzacych wod, dlatego postanowilam sie wtracic ;-) Moja pierwsza ciaza zakonczyla sie wlasnie odejsciem wod (chlopisko ma juz przeszlo 12 lat), zdaniem mojej lekarki to "najglupszy poczatek porodu" ;-) Wtedy nie zaobserwowalam odejscia czopu, poprostu nieco zadkie uplawy, wiec pojechalam na kontrole do szpitala w ktorym mnie juz zatrzymano. Pecherz "strzelil" podczas badania juz w szpitalu, wody odeszly przy tym tak g***townie, ze zarowno ja, jak i lekarz mielismy pelne buty :-) skurcze wywolano oxytocyna... Do rzeczy... Z tego co pamietam lekarz mowil, ze w nocy, kiedy lezymy najlepiej widac, czy wody odchodza, bo w pozycji stojacej dziecko nieco przytyka i uszczelnia glowka wyjscie. Zasadniczo tak g***towne odejscie wod zdaza sie dosc rzado, zwykle wody sacza sie powoli. Jednakowoz jest to sygnal, ze pecherz plodowy jest juz naruszony i moze dojsc do zakazenia. Obecnie na spotkaniu informacyjnym w szpitalu gdzie mam rodzic powiedziano, ze czas od pekniecia pecherza do ewentualnego zakazenia to 2 dni i, ze lepiej troche panikowac i zglosic sie na kontrole wczesniej. Dlatego dziwi mnie nieco beztroska Waszych poloznych, ktore kaza spokojnie odczekac... Pozdrawiam wszystkie "juz" i "za chwile" mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, moja siostra rodziła 8(!) razy naturalnie i za pierwszym razem wody jej w domu odeszly i mówiła ze to był najgorszy poród, bo tak na "sucho" musiała rodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może może:D Szczerze ją podziwiam, naprawdę. -- Hmm mam nadzieję że to nie wody jeszcze, musze je zbadać dogłębniej:P wolałabym zeby zaczelo sie od skurczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam jeszcze raz do poloznej z tym problemem, powiedziala ze lepiej przyjechac do szpitala i sprawdzic co sie dzieje wiec wlasnie sie zbieram i jedziemy Dam znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia91b
Witam ja też mam termin na 16 maja ;) I własnie tez zastanawiam sie nad tym ze czesto czuje ze cos leci w wkładka jest mokra.... Hmmm własnie najgorzej jak poleze i wstane bo nagle troszke tego jest.... Czop mi juz odszedl ale na raty... ;) przez tydzien odchodzil i teraz mam rzadki bialy sluz ;) Moj corcia zbytnio sie nie spieszy sie tak na swiat choc ja bym juz wolala ja miec przy sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne... Moj wpis nt koloru wod zniknal... No to Gosiu urzadzamy wyscigi ;-) U nas tez ma byc dziewczynka. Niby termin na 16. ale ja obstawiam 14-15 ;-) Ponoc przy pelni wiecej dzieci sie rodzi... Zobaczymy Enna zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wrocilam z badan :) Na szczescie nie byly to wody plodowe, tylko jakas infekcja :/ dostalam na to krem i mam sie nie martwic bo czesto sie w ciazy zdarza, chociaz ja w zyciu zadnej infekcji nie mialam... Oznak zblizajacego sie porodu brak :P Warto jednak bylo pojechac i sprawdzic, tez mniej sie denerwuje chociaz nadal ze mnie leci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia91b
Ajjj z moja coreczka to sadze ze bedzie problem zeby ja "wygonic z brzuszka" :) Czekam z niecierpliwoscia ale jej sie nie spieszy... Okolo 2 tyg temu brzuch mi sie w dol opuscil ale moja cora potrafi sie tak ulozyc ze brzuszek jak pileczka jest ;) i wyglada jakby jeszcze dluuuugo przed terminem bylam hehe ;) We wtorek ide na wizyte zobaczymy co mi tam ginekolog powie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kontrole w poniedzialek, tez jestem ciekawa co mi lekarka powie. 4 tygodnie temu "wycenila" mloda na 3kg i stwierdzila, ze jak chce to moze wychodzic, Bonn jak do wyliczonego terminu dociagnie to pewnie bedzie kolo 3600 wazyc, ale dwa tygodnie temu bylo jeszcze wszystko "pozamykane"... Pozostaje mi czekac. Enna, wszelkie grzybice i infekcje sa normalne i wynikaja ze zmian hormonalnych ,dobrze, ze w pore zareagowalas. Tobie raczej nic nie bedzie, ale przynajmniej na dziecko nic sie nie przeniesie. Choc szczerze mowiac obstawialam, ze Cie juz do porodu zatrzymaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RH1 ja tez mialam taka nadzieje no ale niestety...mieszkam w Szkocji, dali mi tylko leki i pozegnali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie buty... ;-) Jak tak czytam to tam bardziej beztrosko do ciazy i porodu podchodza ;-) Syna rodzilam w Polsce i jak wspominalam woleli w szpitalu zatrzymac, teraz mieszkamy w Niemczech i tu tez wola na zimne dmuchac. Trzymam kciuki, zeby sie cos ruszylo, bo masaz szyjki to nic przyjemnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nic przyjemnego a w niedziele na 10 mam wlasnie masaż szyjki ale zauważyłam dzis taki brązowy sluz i nie wiem czy to tez jest jakas infekcja czy ten czop mi tak po malutku odchodzi:/ wyglada tak jak sluz pod koniec miesiaczki... zapytam polozna co to moze byc bo wyglada to niepokojaco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis o 1 w nocy odeszly mi wody, pojechalismy od razu do szpitala, zaczely sie jakies male skurcze, polozna po badaniu nie stwierdzila rozwarcia i odeslala nas do domu. No i od tej pory caly czas leca mi te wody, skurcze mam juz silniejsze ale nadal nieregularne srednio co 6-10 min, moze jedna godzina byla bez zadnych skurczy gdzie dalam rade przysnac sobie na chwile. Takze teraz jestem jeszcze w domku, mamy czekac az skurcze sie nasila i beda czeste, regularne i dlugie. Po tej nieprzespanej nocy czeka mnie chyba ciezki dzien, bardzo sie boje ale z drugiej strony czuje sie calkiem niezle miedzy skurczami, tylko te wody mnie strasznie wkurzaja bo leca i leca... Trzymajcie kciuki! :) Jesli do jutra nie urodze o 12 podaja mi antybiotyk i wywoluja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ot się dziewczyny rozpisałyście - fajnie :) - Wczoraj późno wróciłam z komunii, nasiedziałam się i najadłam na maksa, wszyscy się dziwili, ze już nie długo poród bo brzuszek mam mały. - U mnie ten śluz to tylko rano, biały, bezwonny i w bardzo małej ilości, nic mi nie cieknie, wkładki suche. Ciekawa jestem co mi gin powie na wizycie we wtorek. - Nela u Ciebie dziś komunia z tego co pamiętam, więc mile spędzonego czasu Ci życzę :) - enna trzymamy kciuki i to bardzo mocno :) pisz jak będzie miała chwilę i koniecznie chwal się maluszkiem :) A tak swoja droga u nas jak przyjeżdżasz do szpitala bo Ci wody odeszły to już nie wypuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×