Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

U mnie też brzucha nie ma. Plasciusienki. Jak narazie niech tak zostanie, bedzie czas na to żeby urósł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Evvvve - dziekuje :) biedronka - u mnie pojawila sie juz pierwsza wypuklosc, ale przed ciaza mialam plaski brzuch, wiec niespecjalnie mnie to dziwi. Rano spodnie sa ok, ale wieczorem musze juz rozpinac guziki. Planuje kupic spodnie ciazowe, bo niedlugo nie bede miala co na siebie wlozyc ;) gosiunia - nam lekarz dal zielone swiatlo, ale zaznaczyl zeby nie szalec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Evvvve - co za glupie laboratorium :/ stresu sie tylko najadlas :/ moja ciaza jest mlodsza o 6 dni w stosunku do daty om. Lekarz mowil ze to raczej nie jest problem, po prostu owulacja sie przesunela. Moze u ciebie jest podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiunia1234
hej dziewczyny. moja ciaza tez jest 4-5 dni mlodsza chociaz mialam robione teraz we wt mialam 6tyg 1 dzien a poprzednio we wt mialam 5tyg 2d myslalam ze to sie zmienia rowno co tydz.a u mnie narazie to moze nawet troszke schudlam nie mam narazie mdlosci ale mam ochote na kwasne inaczej niz w poprzedniej ciazy i nie mam apetytu....a co do przytulanek to nie wiem czemu mi nie pozwolili nic sie nie dzieje jedynie ten blad lekarskii wynikow ale poczekam jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie, mimo straty 6kg ostatnio zrezygnowałam z ulubionych jeansów. są nadal dobre ale nie czuję się już w nich komfortowo choć brzuch jaki był, taki jest nadal. za to zamówiłam dziś sobie 3 pary spodni ciążowych. wiem, że to za wcześnie ale były na wyprzedaży po 36 zł a i tak będą potrzebne. także zaliczyłam mój pierwszy zakup typowo ciążowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ja jestem w 9 tygodniu ciąży :) Termin na 12.09.2014 :) od 2 tygodni mam ostre bóle żołądka. niestety nic nie pomaga ani rumianek , siemię czy leki typu reni :( przy tym bólu wieczorami mam ostre wymioty kwasami żołądkowymi. Przeszłam już na dietę lekkostrawną ale nie ma zbyt dużej poprawy :( Już raz wylądowałam w szpitalu ze względu na ten ból :( Straszny jest ten stan i nie wiem kto go nazwał "błogosławionym" bo ja wędruję tylko od łóżka do łazienki. Do tego mam ciągle 37, 2 tem. i jest mi ciągle ciepło. mam nadzieję że szybko to minie :) Może macie do mnie jakieś rady jak z tym walczyć. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
catherine daj proszę link do tych spodni. w tej cenie to może i ja zamówie. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu ja miałam takie same bóle które powodowały mdłości i wymioty. mi pomógł przepisane przez gina czopki Torecan. bóle miałam straszne takie skurcze żołądka. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu ja jestem w tym temacie przewrażliwiona bo sama się z nim borykam ale opis tych przypadłości to jak opis początków przeprawy mojej babci z woreczkiem żółciowym. sprawdzałaś? Alma jak patrzę to już nie ma tych za 36zł, widać od rana się rozeszły. ale kupowałam w C&A i coś tam jeszcze tańszego zostało http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/product.html#!/Kobiety//Moda%20dla%20kobiet%20w%20ci%C4%85%C5%BCy/Spodnie%20i%20d%C5%BCinsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu dobrze zrobić sobie morfologie z próbami wątrobowymi oraz bilirubiną Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Czesc dziewczyny, my po piatkowej wizycie U lekarza i termin mniej wiecej na 23 wrzesnia, wiec wszystko sie zgadza z naszymi obliczeniami. Mi lekarz powiedzial, ze spokojnie na razie moge nosic dziecko, mlody ma 9 miesiecy, trudno zebym go nie nosila :-) tak dlugo jak nie bede odczuwac zadnych skurczy ani nie bede miec plamien, moge go karmic, tylko ograniczyc, zeby za duzo estrogenow nie dostal z mlekiem. No wiec rano, wieczorem i czasami w nocy mlody normalnie ciagnie cyca, zyc nie moze bez niego :-) W pierwszej ciazy bardzo dlugo chodzilam w normalnych ubraniach, chyba do 18tc, choc dopiero po po 22tc bylo widac po mnie ciaze. Teraz mam wrazenie, ze jak sie objem, to juz widac 5 miesiac co najmniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alma2008 dzięki wielkie za nazwe tych czopków. 17 lutego mam wizytę u lekarza więc zapytam czy mógłby mi je przepisać . może one pomogą już sama nie wiem co robić by ból mnie opuścił :( Co do badań miałam robione 2 tyg temu i wszystkie były ok :) modle się żeby po prostu już mi się polepszyło :( Anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam nadzieję że to to co ja miałam. te czopki są na mdłości ale u mnie było właśnie tak że ostry ból żołądka i mdłości a po czopkach jak ręką odjął. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde oślepłam....podaj Alma jeszcze raz nazwe tych czopków...przeglądam strony i nie widze tego...chciałam koleżance podać bo u mnie juz nie tak zle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do imion...ja niby jestem przekonana, że będzie kolejna dziewczynka ale jakoś tak ciagle chodzą mi po głowie imiona dla chłopca. Ciekawa jestem waszej reakcji bo mo mąż prawie oszalał jak usłyszał...oczywiście ze złości Stasiu lub Zachariusz z dużym naciskiem na Zachariusz;)Strasznie mi się to imie spodobało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak sie uprzesz to może się zgodzi :D:D ja wcale nie mam typów a te co mnie się podobają to mojemu m. wcale i weź tu sie dogadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te czopki to Torecan. Zachariusz hmmm no cóz każdemu podoba sie coś innego :-) Trzeba tylko w miarę dopasować do nazwiska i myśleć ze z tym imieniem dziecko będzie przez całe życie :-) Ale bardzo oryginalne imię, nie będzie raczej takiego drugiego w klasie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh;)No tak to jest ...moja córka przez cala ciaze miała być Hania...jak sie urodziła to mój M zaczął jęczeć że on chce Natalke;)Ostatecznie jest Ola;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi imionami to niestety bardzo ciężko jest, mam nadzieję że mnie niedługo olśni i coś przyjdzie do głowy. Jak tam dziewczyny, czy któraś z Was musi powiedzieć szefowi o ciąży???? Mnie to jeszcze czeka, eeh na samą myśl, mnie żołądek boli. Planuję na początku marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alma2800 czytałam na necie że te czopki Torecan mogą wpływać na płód :( więc nie wiem czy można je brać w ciąży :( nie chciałabym zaszkodzić dzidziusiowi :( Anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka wszystko może zaszkodzić nawet paracetamol. ja nie każe ci ich brać bez konsultacji z lekarzem. Mi lekarz ginekolog zapisał je sam, inaczej by się to zle skończyło, nie jadłam, nie piłam tylko zwijałam się z bólu i mdłości. idź do lekarza to on podejmuje decyzję a nie dr google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja niestety już na L4,mdłości i wymioty tak się nasiliły że nie byłam w stanie prowadzić zajęć z dzieciakami do tego ciśnienie 90/60 i prawie śpie na stojąco. Ja na szczęście mogę jeść więc obyło się bez leków jak na razie. Wspomagam się migdałami i imbirem. Dyrektorce powiedziałam i spotkałam się z gratulacjami i życzeniami zdrowia ale to pewnie dla tego że w budżetówce pracuję. Co do płci dziecka to jak dla mnie może być druga dziewczynka, natomiast mój mąż mówi tylko o synu. Nad imieniem dziecka myśli moja 7 letnia córa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
Cześć Dziewczyny ;) W czwartek jednak pojechałam do szpitala, wyszłam dopiero w sobotę. Brzuch nadal mnie czasem pobolewa, najczęściej wieczorami, ale miałam badania i z dzidziusiem jest wszystko dobrze ;) Pani doktor stwierdziła, że w ciąży dolny odcinek kręgosłupa sie przesuwa w tył, żeby zrobić miejsce dla rosnącego dziecka i to wywołuje bóle pleców. W moim przypadku dochodzą jeszcze słabe biodra (od 2 lat zmagam się z bólem i problemami), więc najprawdopodobniej kręgosłup oddziałuje w dól na te moje nieszczęsne bioderka i łapie mnie ból brzucha blisko bioder. Nic na to się nie poradzi, przy wypisie, kazali brać nospę jak ból będzie duży i luteina na wszelki wypadek. Wszystko mam robić na raty i dużo odpoczywać. A co do brzucha, to właśnie po przyjechaniu do domu w sobotę przyjrzałam się sobie w lustrze i troche brzusio mi sie zaokrąglił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronka co do imion to same w sobie są ładne i konkretne choć teraz Staś bawi się w każdej piaskownicy tak, jak kiedyś Kasia i Ania ;) ja mam jednak średnie wspomnienia jeśli chodzi o osoby noszące oba imiona więc bym ich nie nadała. swoją drogą od Zachariusza jest jakieś inne zdrobnienie niż Zachariuszek? ja mam kryzys żywieniowy. jem to straszne jedzenie na woreczek (wszystko gotowane i bez smaku) i normalnie jak żywe przed oczami stają mi frytki z serem i majonezem. jak sobie pójdą to przychodzi takie prawdziwe indyjskie curry, które, jak mówią hindusi, pali dwa razy :P albo indyjskie ostre sajgonki i samosa na zmianę z jagnięciną z sosem z płatkami chili. ogólnie to mam ochotę żeby coś porządnie wypaliło mi trzewia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Witam wszystkie dziewczyny :) Chciałam do Was dołączyć :) Jestem obecnie w 10 tc :) i termin mam na 15 września. Mam mega mdłości i wymioty i cały czas praktycznie leże i czekam kiedy mi chociaż trochę przejdzie. Ja na mdłości ratuję się wodą z cytryną i samą cytryną oraz biorę takie tabletki jak "mamma mamarin" w składzie mają imbir i magmez i muszę przyznać ze mi pomagają i jakoś żyje. Czopki brałam ale nie działały na mnie. Mam pytanie do Was :) Czy któraś z Was będzie lub miała badania prenatalne ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Tygryski witamy, dopisz się wg kolejności do tabelki :-) Ja badania mam mieć dopiero około 5.03 już się nie mogę doczekać, bo wiadomo nerwy zjadają;/;/;/ Właśnie miałam sobie kupić te tabletki Mamarin, zeby mieć jeszcze coś innego prócz tych czopków. Tak na prawdę tych czopków zużyłam tylko opakowanie, reszta jest w pogotowiu, ale jak na razie mdłości sa do przeżycia. Muli mnie w sumie większość dnia, zwłaszcza jak jestem głodna, ale apetyt mi dopisuje :-) zresztą przytyłam już dobry kg z czego nie bardzo się cieszę, ale co zrobić. Catgherine nie rób smaka, ja w sobotę zrobiłam Carbonare, uwielbiam makarony, choć wiem że sa tuczące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Limfa12............27..............3.09.................. ?..................Katowice Catherine_......26...............06.09.................? .... .............Warszawa Paula 123 ......32...............08.09..................?............. ...Rzeszów k.k.k.................23............10/11.09............. ..?...................legnica alma2800..........29...............12.09................ ? ..................wrocław biedronka..........29...............14.09............ ....?....................z. góra kamawrzesien2014...31........09.09.................?..... ............ ..niemcy evvvve...............33...............19.09.............. ...?....................orzesze asiał..................20...............23/24.09........ .....?.....................Opole patkaa22............21...............07.09............... ..?........................Kalisz Tygrysek33.........28...............15.09..................?....................Bialystok zielony błękit......23..............15.09....................?.... ..................Kraków magda_r...........30...............28.09................. ?.................. ok. Wawy Kasik177..........29................30.09................ .?......................... Gosiunia1234...30................25.09..................? .......................wrocław Nie wiem czy dobrą tabelkę wkleiłam bo trochę ich jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Ja akurat chudnę bo ciągle wymiotuję, od samego początku jestem na l4 i cały czas leże i zastanawiam się kiedy mi chociaż trochę przejdzie :( Byłam nawet już odwodniona w szpitalu bo wymiotowałam nawet wodę :( Mówią że po 13 tygodniu powinny mdłości już przejść i mam nadzieję że u mnie tak właśnie będzie i wrócę do swiata żywych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku Tygrysku współczuje, to u mnie az tak nie było, w sumie leki szybko zadziałały a męczyłam się od środy do poniedziałku. Później już było lepiej. Zapomniałam wcześniej napisać że i ja od wczoraj mam bóle jakby krzyża czy kości ogonowej;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×