Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Mnie też dzisiaj boli glowa, chyba sobie zrobię kawę. Powiem Wam, ze od kiedy leze to czuje się o wiele lepiej. Brzuch mnie nie boli, nic nie kłuje no i przestał twardniec :) Mam nadzieje ze w poniedziałek się okaże ze szyjka się nie skraca, dostane pessar i będę mogła chociaż po domu chodzić :) A Franek skacze w brzuc****ak mala rybka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Wiecie co??Dzis to chyba z ciśnieniem jest cos nie tak bo i mnie glowa od samego rana boli- tak z tyłu. W ogóle jak bede teraz na wizycie to powiem swojej gin o tych czestych bolach glowy odkąd jestem w ciazy bo troszke mnie to niepokoi. Wczesniej jak glowa mnie bolala raz w roku to max a teraz nie ma tygodnia zebym nie narzekala na ból glowy. Dzis jednak bol jest straszny...:( Mam nadzieje, że niedlugo mi przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Limfa...z ta kawą to dobry pomysł...chyba też sie napije...może mi przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia ale w ciązy to normalne, przez hormony. Częste migreny też wskazują na chłopca, bo płeć męska wytwarza właśnie jakieś hormony odpowiadające za migreny . Ja w pierwszej ciąży miałam straszne migreny, głowa nie bolała mnie tylko jak spałam. Co najwyżej badaj ciśnienie, ale jak jest w normie to spokojnie. Zresztą jak bardzo boli to możesz wziąć Apap. dziewczyny jakie plany na majówkę? My na kilka dni chcemy jechać do rodziny, już nie mogę sie doczekać, a synek tym bardziej :-) A zaraz po powrocie USG połówkowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dzisiaj też mega głowa bolała ale napiłam się delikatnej kawki i jest ulga :) A planów na majówkę nie mamy jakiś wypasionych tylko jak zawsze otwarcie sezonu grillowego o ile pogoda pozwoli :) Mój Bobas dzisiaj szaleje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Ja na majówkę jeszcze planow nie mam zadnych konkretnych ale na pewno gdzies sie wybierzemy :)...wstepnie myślałam o gorach...ale zobacze jak sie będę czuc:) Odnośnie bóli głowy to mam nadzieje, że świadczą one o chlopcu...bo tak po moim ostatnim usg zaczelam sie zastanawiac czy oby na pewno to chlopiec...lekarz ani razu nie nazwal mojej dzidzi chlopcem tylko powiedzial "ptak z jajami" a jak ja spytalam: "czyli chlopiec?" to odwrócił monitor w moja strone i powiedzial "tu mamy ptaka a tu jajka"...z tym ze jadra zstepuja do moszny bodajze od 18 tyg wiec jak on mógł widziec jajka? Nawet nie wpisal nigdzie ze to plec meska ani ze ma narzady meskie prawidlowo rozwiniete...nie użył słowa chlopiec ani nie okreslil w ilu % jest to ptak z jajami ;) Nie chce podwazac jego kompetencji ale z tego co wiem od znajomych lekarze konkretnie okreslaja czy chlopiec czy dziewczynka...zdjecia mam niby dwa ale jak na nie patrze to dla mnie moga byc to zarowno narzady męskie jak i żeńskie....bo na tym etapie ciazy sa bardzo podobne. Mam nadzieje ze sie nie pomylil ale dowiem sie tego pewnie dopiero za dwa tygodnie choc przyznam ze troszke mnie to zakrecilo ;) Pocieszam sie tym, że to ponoc bardzo dobry lekarz i staram sie nie dopuszczac myśli ze mogl wprowadzic mnie w błąd. Odnosnie wagi...przed chwila wskoczylam na wage i od poczatku ciąży przytylam 4 kg...chyba nie jest źle? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tą głową to faktycznie coś dziś jest bo mnie też pobolewa i jestem strasznie senna. ale i pogoda deszczowa więc nastrój zgodny z aurą. wczoraj byłam u ginekologa, kazał mi brać witaminy Prenatal Classic ale najpierw mam zrobić tarczycę bo te witaminy mają podwójną dawkę jodu. mam też na wtorek zrobić mocz bo mam zapalenie pęcherza i dostałam antybiotyk w saszetkach do wypicia dwa razy. a na majówkę jeszcze nie mam żadnych planów. w ogóle po raz pierwszy od 7 lat spędzam ją w Polsce i wiem, że jest. tak to co roku albo byłam na uczelni albo w pracy. więc trzeba będzie nad czymś pomyśleć i wykorzystać okazję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
muzina też przyjedzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może pojedź na majówkę do lepianki swojego wybranka buhahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przed ciążą miałam częste bóle głowy, a w ciąży jak ręką odjął. przez te 5 miesięcy bolała mnie może z 2 razy i to na tyle lekko, że zwykła kawa wystarczała. a tak a propo kawy to po wypiciu filiżanki mały zaczął skakać jak szalony ;) chyba go też pobudziła dawka kofeiny ;) w ogóle to ja nie mam żadnych objawów na chłopca - cera mi się pogorszyła, nie mam migren, wcinam słodkie, nie wymiotowałam, raczej nie miałam mdłości. no ale chyba lekarz się nie myli, skoro już dwa razy chłopca widział ;) natusia - też mi lekarz nigdzie w karcie nie wpisał nic o płci, ani na tym wydruku z parametrami małego nie ma nic o narządach męskich. za to dał mi wydruk z usg, na którym widać że to chłopiec. ja na razie mam +2 kg (utrzymuje mi się to od ponad miesiąca). teraz pewnie przez leżenie zacznę tyć szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka 84
A my na majówkę tradycyjnie wybieramy się ze znajomymi nad jezioro. Już nie mogę się doczekać :) XXX Dziewczyny drętwieje mi lewy policzek (na wysokości kości policzkowej), myślicie, że powinnam się tym martwić? Na początku to było raz na kilka dni na parę sekund, a teraz zdarza się coraz częściej i zoraz dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
DZiewczyny ktora jest w 1 ciąży? Ja jestem w 17 tygodniu i jeszcze nie czuje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edka ja jestem w pierwszej ciąży a ruchy czuję od 2 dnia 15tc. ale na to nie ma reguły limfa moja mama miała piękną cerę a urodziłam się ja. ja też mam teraz skórę jak niemowlak a niby a być dziewczynka. poczekaj do połówkowego co wtedy zobaczysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Mój mały jakiś dziś leniwy, aż się denerwuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Edka nie przejmuj sie ja tez sie już zaczęłam zastanawiać czy cos u mnie jest nie tak. Nie czuje ruchów i w ogóle mój mały jakis mało *****iwy nawet na kazdym usg leżakuje spokojnie. Mam nadzieje ze poczuje niedługo ruchy. Zacznę sie martwić jak po 20 tym tygodniu nie bede dalej nic czuła. Jakis czas temu czułam jakieś bąbelki ale już sama nie pamietam czy to ruchy czy może wariacje żołądkowe :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Dziewczyny spokojnie...na pewna lada moment poczujecie pierwsze ruchy :) Nika nie ma powodu do niepokoju...maly zapewne smacznie sobie śpi. Czytalam gdzies, ze jak mama duzo sie rusza to dziecko śpi bo ruchy odczuwa jako delikatne kolysanie. Wieczorem jak sie polozysz na pewno zrobi sie bardziej aktywny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze takie stukanie poczulam w 16 tygodniu (albo 17 zgodnie z druga metoda liczenia ;) ). Ale to bylo tylko wieczorem jak lezalam na plecach i przykladalam rece. Za to ruchy juz bez przykladania rak czulam w 17 tygodniu (18). Teraz mam 19 (20) i juz nawet widze jak brzuch sie rusza - taka mala kulka sie przemieszcza ;) jak lekko postukam to znika. Ale ja mam cale dnie na ogladanie brzucha ;) aha i jestem w 1 ciazy, ale zawsze mialam plaski brzuch, a to moze ma wplyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka - proponuje skontaktowac sie z lekarzem w sprawie tego dretwienia. I zmierz sobie cisnienie - mojemu tesciowi tak dretwial policzek i sie okazalo ze ma za wysokie cisnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edka12 ja tez jestem w pierwszej ciąży w 18 tygodniu i ruchów nie czuje ale mam nadzieje,że lada dzien poczuje:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Dzieki uspokoilyscie mnie! KKK moj maluch podobnie jak twoj na usg spokojny zawsze wtedy drzemie teraz przed wizyta sprobuje zjesc cos slodkiego podobno wtedy ma wiecej energi! Ja cos tam w brzuchu czuje ale malo wyrazne nie wiem czy to dzidzia bo mam zaparcia i zmienilam diete i moze to w moich jelitach ciezko to zidentyfikowac moze za bardzo sie zastanawiam czy to dzidzia czy nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Edka a kiedy masz wizytę? :-) daj znać czy po czymś słodkim był bardziej aktywny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jeśli wasze łożysko jest na ścianie przedniej to ruchy są słabo wyczuwalne tak mi powiedział gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
KKK kolejne usg mam we wtorek po swietach w 19 tyg a polowkowe mam miec w 22 lub 23 tyg w 4D. No zobaczymy powiem ci ze jak byl jeszcze fasolka w 8 tygodniu to bardziej skakal i dowodzil na usg niz teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borsuczek85
Hej dziewczyny.... zaczytałam się w waszych postach ma forum... czy ja mogłabym do Was dołączyć??? Również jestem w ciąży tydzień 16 więc termin wrześniowy, będzie mi bardzo miło jak mnie przyjmiecie do swojego grona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Witaj Borsuczku:) Oczywiscie, że mozesz do nas dołączyć :)Im nas więcej tym lepiej :) Dopisz sie do naszej tabelki i ogolnie napisz jak samopoczucie?to Twoja pierwsza ciąża??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
ja jestem teraz w 20 tyg. pierwsze ruchy czułam 16/17 tydz. ale u mnie jest tak że czuję je co drugi dzień albo t ylko raz dziennie jakieś takie wiercenie, chociaż ze dwa razy widziałam jak brzuch sie poruszył, dziś nawet dzwoniłam do gina bo miałam wyniki moczu (jakoś ostatnio mnie tak dziwnie piekł i bolał brzuch) wyniki ok, ale przy okazji wspomniałam że się martwię że nie codziennie czuje ruchy na co on powiedział że się mam nie martwić b o na regularne ruchy jeszcze za wcześnie. No i jak na ironię od 4tej mały cały czas sie wierci i kręci, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borsuczek85
Dziękuj***ardzo z przyjęcie mnie :) ... czuję się bardzo dobrze... pełna energi i pozytywnego myślenia ...choć czasem mam takie dni jak np dzisiaj że czuje się jakby ktoś odłączył mi prąd... ale chyba każda Was czasami tak ma :) To moja pierwsza ciąża.... płeć jeszcze nieznana choć lekarz coś wpomniał że może to być dziewczynka, ale podkreślił możżże :) więc nazywamy ją fasola... choć może to będzie Fasol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio zjadlam czekoladke przed wejsciem na badanie i maly skakal tak ze lekarz nie mogl mu zlapac serca i zmierzyc tetna ;) a tak to przewaznie grzecznie lezal i spal, wiec ta czekoladka cos daje. Chociaz lekarz nie byl zbyt zadowolony jak mu maly uciekal, hehe ;) Witam nowa mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Witaj Borsuczku! Mój mąż twierdzi, że w dwóch poprzednich ciążach też się przejmowałem, jak dzieci się przez jakiś czas ni uaktywniały. Dziwne, wiecie, ja jakoś tego nie pamiętam za bardzo. A, w pierwszej ciąży poczułam ruchy w 18 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Witajcie dziewczyny! Nie udzielalam sie do tej pory czesto i przyznaje bez bicia, ze nie czytalam kilku oststnich stron bo nie mialam ostatnio duzo czasu. Musze sie dzis wyzalic. Wczoraj bylam na wizycie, wyniki ok, ale niestety gin stwierdzil, ze mam lekko uchylona szyjke. Nie wiem co mam o tyk myslec, to dobry specjalista, jest ordynatorem w szpitalu w ktorym chce rodzic, ale nie kest zbyt rozmowny. On jest przewrazliwiony na tym punkcie wiec jak byloby bardzo zle wyslalby mnie do szpitala. Mowil, ze u kobiet, ktore juz rodzily moze tak byc i ze jesli pierwsza ciaza skonczyla sie dobrze to nie ma co panikowac. W pierwszej ciazy mialam ten sam problem bo mialam wg niego krotka szyjke (33 mm) i czesto ja kontrolowalam, a w 33 tc zalozyl mi pessar. Dlatego sie martwie, mialam nadzieje, ze w tej ciazy bedzie wszystko oki z szyjka bo jeszcze 2 tyg.temu miala 42 mm. Wczoraj drazylam temat bo spanikowalam, wiec wyslal mnie do szpitala ja usg. Wlasnie siedze na Izbie Przyjec i czekam. Mam nadzieje, ze przynajmniej ta szyjka sie nie skrocila. Czytalam tylko, ze Limfa tez ma problem z szyjka i musi lezec. Trzymaj sie i nadz dzielna. Ja chyba sie zalamie jak bede musiala lezec, nie wyobrazam sobie tego z 2 latka w domu. Ogolnie kest grzeczna, ale uwielbia spacery wiec nie wiem jak to wszystko ogarne. Staram sie nie przejmowac na zapas, ale to trudne bo mam doswiadczenia po pierwszej ciazy. Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×