Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

mój w maju skończy 3,5 także już dużo rozumie. jakoś tego nie kojarzyłam z drugim dzieckiem, ale rzeczywiście wie, ze będzie drugie dziecko gdzieś od 2,5 miesięcy i jakoś wtedy się to wszystko zaczęło/ Oczywiście jak się go pyta to mówi ze fajnie, ze się cieszy, ale koniecznie musi być brat a tu się nie zapowiada. Tylko problem myślę jest w tym, ze ja do pracy chodzę na 12h, mojego męża tez cały dzień nie ma i po prostu strasznie tęskni za nami. drugi dzień mam wolny i dlatego tak chce mieć mnie cały czas na oku. Ale wcześniej aż takiego problemu nie było. Wczoraj miałam wolne, jak szliśmy do przedszkola zapytał czy będę w domu, powiedziałam, ze tak tylko jadę do okulisty. Wiec ten zaczął płakać, ze jadę że on będzie się o mnie martwił. W przedszkolu było już ok, jak po niego przyszłam też ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Jak chodzi tdo przedszkola, to chyba bedzie ok, gorzej moim zdaniem jakby calymi dniami widzial w domu, ze tyle uwagi/czasu maluchowi poswiecasz. Ja powiem szczerze nie moge sie doczekac jak mlodszy tez pojdzie do zlobka, bo wybralismy taki, w ktorym sa grupy mieszane wiekowo, wiec synkowie beda razem w jednej grupie ddo momentu az starszak nie przejdzie do grupy przedszkolnej. Chyba fajnie tak z bratem byc razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec39
Cześć dziewczynki :) a ja z innej beczki, czy któraś z Was wie czy można zapisać "przyszłe" dziecko już do żłobka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Mój brzuch robi sie coraz większy i twardszy, boli mnie jak robię siku i kicham czy kaszle:-/ zapisalam sie na badanie usg 4 D we Wrocławiu a jutro idę do mojego lekarza wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i to ze boli mnie brzuch to tak poprostu ma byc :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi sie wydaje, że nie bo przecież przy zapisie musisz podać pesel. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Dodam ze dziś mam 19 tydzien i 5 dzien od świat czuje wyraźne stukniecia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz tez sie orientowalam w kwestii zlobkow i u mnie w miescie mozna zapisac dziecko od 4 miesiaca. Do zapisu niezbedny jest pesel. Ja mam fajny zlobek panstwowy tuz obok mojego bloku, a drugi tuz obok pracy wiec mysle ze sie maly dostanie tu albo tu. A jak nie to zawsze pozostaje prywatny zlobek, no ale to juz o wiele wieksze koszty. Poza tym ja bardziej ufam publicznym placowkom. K k k - na twardnienie brzucha najlepsza nospa, magnez i duzo wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a ja tak was z innej beczki was podpytam... do którego miesiąca macie zamiar pracować ? ..... bo ja sobie myślę że do końca maja mi wystarczy bo pozniej już może być ciężko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Borsuczku, ja do 34 tygodnia jakos - na pewno do konca czerwca, a moze lipca - generalnie od drugiego tygodnia sierpnia synek idzie do zlobka wiec juz u meza musimy byc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borsuczku - ja chcialam chodzic do pracy do maja (chcialam pozamykac wszytskie moje projekty i juz nie zaczynac nowych, zeby nikt nie musial ich po mnie przejmowac). Wyszlo jak wyszlo :( Na szczescie wiekszosc rzeczy pokonczylam. W domu siedze 3 tydzien i nudze sie masakrycznie, codziennie sni mi sie praca ;) Pewnie byloby lepiej jakbym mogla normalnie funkcjonowac, a nie glownie lezec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Witam po Swietach! U nas piekna pogoda, od wczoraj chodzimy z coreczka od jednego placu zabaw do drugiego. Moja corka spala od poczatku z nami w pokoju, karmilam piersia i tak bylo mi wgodnie. Nie ma teraz zadnych problemow z samodzielnym zasypianiem i snem. Do zlobka chodzi od ukonczenia 10m-cy bo musialam wrocic do pracy. Nadal jest zapisana, ale chodzi tylko wtedy gdy ja ide na badania, do lekarza lub gdy musze cos zalatwic. Coreczka lubi chodzic do zlobka, dobrze sie zaadoptowala, jest bardzo samodzielna, zna duzo piosenek i wierszykow, lubi bawic sie z dziecmi i co najwazniejsze w zlobku bardzo duzo je miedzy dziecmi. Jeszcze rok bedzie w zlobku, zobaczymy jak czesto bedzie tam chodzila po urodzeniu braciszka, a do przedszkola pojdzie od wrzesnia przyszlego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
borsuczku ja idę na l 4 już od 2 maja ale to ze względu na pracę i synka. brzuch już mam naprawdę spory jest mi czasem ciężko coś podnieść a do tego otwieram sklep więc jest mi ciężko i głupio z dnia na dzień wziąć wolne. także nie chce dziewczynom utrudniać., zatrudnia kogoś na moje miejsce. a i synkowi chce poświęcić czas. później będzie miał dużo zmian. miałam robić jeszcze cały maj ale tak będzie lepiej. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U mnie również będzie chłopak, statystyki nam się nie zmienią z mojego powodu :) waży całe 196 gram! Brzuch mam twardy i skóra jest mocno napięta, czuję, że skończy się wielkimi rozstępami. Co do łóżeczka to zamierzamy z mężem lekko poprzestawiać w sypialni i ulokować łóżeczko obok naszego żeby było wygodniej przez pierwsze miesiące, a później wstawimy do właściwego pokoiku. Jutro zaczynam 18 tydzień- czy to już bedzie 5 miesiąc bo wszyscy pytają o miesiąc a ja nie wiem jak to obliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak rudzielec39________Warszawa__________02.09.2014_________c hłopiec Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________dziewczy nka Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____chłopak kurkaa _______Śląsk _______11.09.2014 _______chyba chłopakoczko.gif Ania8333 _______ Śląsk _________ 12.09.2014 _____mam nadzieję że chłopak Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Biedronka2223_________Zielona Gora_____12.09.2014______Chłopak Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Asiał____________Opole__________23.09.14r.________? Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Pylasia____________Mazury_________25.09.14____Chłopak Borsuczek ________Wrocław_________25.09.14__________? Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak Patrycja93_______Mazury_________27.09.14r._________ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 miesiąc trwa od 1 do 4 tygodnia, · 2 miesiąc trwa od 5 do 8 tygodnia, · 3 miesiąc trwa od 9 do 13 tygodnia, · 4 miesiąc trwa od 14 do 17 tygodnia, · 5 miesiąc trwa od 18 do 22 tygodnia, · 6 miesiąc trwa od 23 do 27 tygodnia, · 7 miesiąc trwa od 28 do 31 tygodnia, · 8 miesiąc trwa od 32 do 35 tygodnia, · 9 miesiąc trwa od 36 do 40 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Dzizaz, ciezko uwierzyc, ze to juz 5 miesiac :-) mnie sie wydaje, ze dopiero w ciaze zaszlam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelargonia69
Ja zaczynam jutro 20 tydzień zleciało nie wiadomo kiedy,maleństwo daje nieżle popalić najwiecej wieczorami i rano koło 7 jak najlepiej sie śpi.Ja na zwolnieniu siedze od samego początku ale to ze wzgledu na wcześniejsze poronienie.Co do łożeczka to bedzie maleństwo z nami narazie a póżniej zobaczymy.W piatek wizyta a we wtorek wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałabym do końca czerwca pracować...bo obawiam się, że w lecie to z tym moim podwójnym brzuchem może mi być ciężko:)) Jutro ide ma badania EEG:)Pielęgniarka powiedziała, że na badanie mam mieć czysta głowę i musze być najedzona... Jakbym niedożywiona i brudna chodziła:)) Kosiłam dzisiaj trawę...podeszła sąsiadka i mówi - że w ciązy tray nie powinnma kosić bo dziecko od małego przyzwyczajam do pracy fizycznej:)!!!!!!!! no takich piedół to ja jeszcze nie słyszałam:)!!!!stwierdziła, że mam leżeć i pachnieć:))) no ale to starsza babka - ma wybaczone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Hej dziewczynki, ja właśnie wróciłam od lekarki. Z maleństwem wszystko dobrze, rośnie i rozwija się książkowo, waży 205 gram z tym, że tym razem moja gin zobaczyła dziewczynkę :) Już sama nie wiem co mam mysleć. Od samego poczatku przeczuwałam dziewczynkę, ale na usg w 14 tygodniu podobno było widać chłopca. Dziś lekarka powiedziała, że to dziewczynka, pokazywała nawet wargi sromowe i łechtaczkę, chociaż zaznaczyła, że maluch się dość skutecznie zasłania i ten obraz nie jest tak dobry jak powinien. Jak myślicie mam zmienić wpis w tabelce czy czekać do połówkowego, które mam 12 maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Hahah - Aneta, to przy tym, ile ja juz skosilam w tej ciazy i w ogrodzie zrobilam, nosze w brzuchu przynajmniej docenta ogrodnictwanalbo architekta krajobrazu. mandarynka, czesto wargi sa u dziewczynek napuchniete jak jajeczka i lekarze czasem sie myla - co bedzie to bedzie,vmysle, ze na polowkowym rozwieja sie Wasze obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzicie dziewczyny dlatego czasem nie warto pytać w 13-14 tyg jaka jest płeć bo o pomyłki łatwo, a później się człowiek nakręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Co do omyłek to moja siostra przy pierwszej ciąży aż do porodu słyszała, że urodzi dziewczynkę. Cała wyprawka była przygotowana dla dziewczynki, więc możecie sobie wyobrazić jakie było zdziwienie, kiedy urodził się chłopiec. Dobrze, że był to poród naturalny i do tego rodzinny, gdyż w innym wypadku pewnie mielibyśmy podejrzenia, że zamienili dzieci. Teraz dla mnie ta sytuacja jest dość zabawna bo jak każda z nas modlę się tylko o to, żeby dzidzia urodziła się zdrowa, a płeć nie ma tu żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio znajoma też tak miała., cały czas miała być dziewczynka a teraz w 35t wychodzi że to jednak chłopak. dlatego ja się jeszcze nie nastawiam. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie lekarz pierwszy raz okreslił płec w 17 tyg, mówił, że to raczej nie pępowina merda między nogami :) ale kto wie może następnym razem zobaczy coś innego Alma dziekuje za podpowiedź. To znaczy, że jutro zaczynam 5 miesiąc. Nie obejrzymy się i na porodówce będziemy leżały. Dobrej nocki wrześniówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
O, jeden dzień mnie nie było, a tu tyle tematów przerobione:) We wtorek byłam na wizycie, wróciłam bardzo zadowolona, tym razem nie było żadnych zastrzeżeń do tego, co w obrazie usg- kość nosowa widoczna i proporcjonalna, kości udowej też w sam raz no i wogóle wszystko, co na tym etapie powinno być, to jest na miejscu. No i potwierdzony chłopczyk. Wiem, że zdarzają się pomyłki, ale to raczej w drugą stronę, ma być dziewczynka, a rodzi się chłopak. Z moimi dziećmi to było tak. Jak miałam urodzić córkę, to powiedziałam trzyletniemu synkowi, że mam w brzuchu dzidziusia, to trochę zdziwionym tonem zapytał:"mnie?". Potem zaś stwierdził, swoim pokrętnym językiem, ż e w brzuc****est różowo, ciasno, nie można oglądać bajek i nie ma samochodzików. Śmieliśmy się, ale podobno dzieci mogą pamiętać okres plodowy. Potem go zabraliśmy na usg, oglądał siostrę na monitorku. Nigdy nie był zazdrosny ani nic. Teraz przytula się do brzucha, gada do niego. A córcia jest jeszcze trochę niekumata, jak mowa o dzidziusia, to pokazuje na na swój brzuch i mówi, że tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondadek86
Dlatego ja cierpliwie czekam na badanie prenatalne w 3d żeby dowiedzieć się jaka płeć. Bo też juz dużo słyszałam o pomyłkach a takie badanie trochę trwa i na pewno już się dowiem w końcu to juz będzie 21 tydzień ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a macie jakieś zachcianki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie nie mam prawie żadnych.... ani nie chcę mi się ogórków, kapusty i tp w nocy też nie budzę się myślą że akurat na to mam ochotę... z czego bardzo zadowolony jest mój mąż :):):) nawet na zapachy nie reaguje :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka2014
w pierwszej ciąży nie miałam żadnych, tylko napady głodu w ciągu dnia - obżarstwa w nocy nie znam. ale ostatnio mnie naszło na pierogi i prawie co drugi dzień jem, a dwa dni temu zjadłam na szybko całą paczkę kiszonych ogórków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Hej! Ja tez znam taki przypadek, znajoma cala ciaze myslala, ze bedzie chlopczyk, a urodzila sie dziewczynka i wielkie zdziwienie. Ja mam czesto ochote na slodycze, w pierwszej ciazy tak mialam i teraz tez. Ale nigdy nie podjadam w nocy i nie jestem gruba, zyby nie bylo;-) Wrecz przeciwnie. Dzis o 17h mam usg polowkowe. Mam nadzieje, ze nie ide za wczesnie bo wedlug OM mam skonczony 19 tydz.ale wg usg od poczatku ciaza jest tydz.starsza wiec to skonczony 20. Ale w pierwszej ciazy bylam wczesnie na polowkowym u tego samego gina i znajoma teraz robila u niego w 19t3dn.wiec powinno byc ok. Trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×