Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Gość gość
Chyba ze inna skala. To prosze wybaczyc. Ja mam klasy 1 i 2 transfery nieudane, embiolog mowil,ze to wina zarodkow i ich klasy. Jeszcze mam 3 i slabe nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AvocadoStar
Wiem, o czym mówisz, w ten sposób określa się klasę i te dwie litery zarodka w stadium blastocysty np. Sprawdź w necie - jest coś takiego jak klasa 1 zarodka. Ale wiesz, to początek podziału więc jeszcze nie jest wszystko zakończone. Trzeba czekać. Dlatego jeszcze nic nie można powiedzieć - bo może być różnie.... A gdzie się leczyłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw w salve medica w lodzi (nieudane inv) teraz w novum w warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AvocadoStar
Klasyfikacja zarodków Klasyfikacja zarodków w stadium podziałowym (II i III doba od punkcji jajników i zapłodnienia), którą stosuje nOvum. Kryteria nie są zunifikowane i inne ośrodki mogą mieć inne kryteria oznaczania „jakości” zarodków: Cyfra oznacza liczbę komórek potomnych, na które zapłodniona komórka się dzieli, czyli blastomerów; litera określa wielkość i symetrię blastomerów oraz stopień ewentualnej fragmentacji (obecności drobnych fragmentów obok dużych komórek): klasa A: symetryczne, równej wielkości blastomery, bez fragmentów; klasa A/B: jak wyżej oraz ≤ 10% fragmentacji; klasa B: jak wyżej oraz 11 – 20% fragmentacji bądź niesymetryczne wielkości blastomery i ≤ 10% fragmentacji; klasa B/C: jak wyżej oraz 21 – 30% fragmentacja bądź niesymetryczne wielkości blastomery i ≤ 11 – 20% fragmentacji; klasa C: 31 – 50% fragmentacji; klasa C/D: >50% fragmentacji; klasa D: całkowita fragmentacja -, nie ma możliwości wyróżnienia blastomerów. Najlepiej rokują zarodki o odpowiedniej do wieku ilości blastomerów (np. 4-komórkowy zarodek dwudniowy lub 8-komórkowy zarodek trzydniowy) oraz oznaczone literą B i powyżej. Klasyfikacja blastocyst (V doba od punkcji): W systemie klasyfikacji blastocyst opracowanym przez Gardnera i Schoolcrafta w 1999 roku, który stosujemy w nOvum, ocenia się: Za pomocą cyfr od 1 do 6 stopień rozprężenia, czyli wielkość jamy, która w tym czasie powstaje w zarodku:: 1. wczesna blastocysta, jama blastocysty jest mniejsza niż połowa objętości embrionu; 2. jama blastocysty jest większa lub równa połowie objętości embrionu; 3. pełna blastocysta – jama zarodka całkowicie wypełnia zarodek; 4. blastocysta o większej objętości niż wczesny embrion; otoczka staje się bardzo cienka; 5. wykluwająca się blastocysta, trofoblast wydostaje się z otoczki; 6. wykluta blastocysta, zarodek całkowicie poza otoczką. Za pomocą pierwszej litery – ocena węzła zarodkowego (ang. Inner Cell Mass, ICM; w skali A – C), z którego powstanie ciało zarodka: A – wiele komórek, ściśle ułożonych; B – kilka komórek luźno ułożonych; C – bardzo mało komórek. Za pomocą drugiej litery – trofektoderm (TM; w skali A – C), czyli warstwę komórek, które biorą udział w zagnieżdżeniu zarodka i z których powstanie łożysko i błony płodowe: A – wiele komórek, ściśle ułożonych obok siebie (nabłonkowo); B – kilka komórek, luźno ułożonych obok siebie (nabłonkowo); C – bardzo mało dużych komórek. Oznaczenia literowe najczęściej stosuje się do blastocyst 3 i więcej. Najlepiej rokują blastocysty powyżej 3 AA–BB. Jednak żadnemu, nawet najsłabszemu zarodkowi (dotyczy to zarówno zarodków wczesnych, 2-3-dniowych oraz blastocyst, 5-dniowych) nie należy odbierać szans, o czym wielokrotnie przekonaliśmy się w nOvum, oglądając piękne dzieci urodzone ze słabo rokujących zarodków. Powyższą klasyfikację znalazłam na stronie kliniki leczenia niepłodności nOvum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AvocadoStar
Gościu, jeśli mogę zapytać, czy było to IV z kd, czy na własnych? Jeśli na własnych, czy mieliście oboje robione kariotypy, zastosowany embryo glue, endo scratching, itp.? Kiedy robiłaś w salve? Jakie miałaś wrażenia po salve? Dlaczego zmieniłaś klinikę na novum i nie próbowałaś dalej w salve? Czy brałaś prolutex, fraxiparinę, encorton i inne standardowe dla salve? Dzięki o sorki za tyle pytań. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inv z KD, przelom 2012 i 2013r. 5 zarodków, klasa 3 i 4- ocenione jako bardzo dobre. Kazdy transfer nieudany. Gdy mój lekarz powiedzial,że mi nie moga juz pomoc udałam sie do novum. Teraz mam jeszcze 3 zarodki w klasie 1. Mowia, ze najlepsza klasa jest 4 :( brałam encorton. Extrofem, luteine, acard, claxane. Zaluje, ze nie zdecydowalam sie na gamete. Jestem spod lodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wieczornie i zadziornie pozdrawiam wszystkie Kadetkowe Współforumowiczki i pragnę zauważyć, że stuknie nam za krótką chwilę 50ta stronka. Tyle wiedzy w jednym miejscu....dzięki Jagoda. Nie ma takiego drugiego miejsca dla kobiet z naszym zmartwieniem - ja się uzależniłam zaglądam standardowo 3 razy dziennie...no i odliczam do ósmego punkt 12.00 spotkanie z doktorkiem na które czekam prawie jak na własny ślub;););) ...emocje podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AvocadoStar
Kto był Twoim lekarzem? Nie rozumiem, jak to nie mogli Ci już pomóc?... Miałaś embryo glue? Teraz w novum to mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AvocadoStar
Bądź dobrej myśli... Tak jak piszą na stronie novum, często nawet te słabo rokujące zarodki, przynoszą nam szczęście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W novum teraz bede miec embrio glue. Tam nie mialam. Opiekowal sie mna dr S. Nie chce sie wypowiadac na jego temat. Zycze Ci powodzenia, niech sie uda. Przepraszam, moze ja Ciebie wprowadzilam w blad, a ktos kiedys mnie z tymi zarodkai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia- sprawdź proszę @ :) / Coco- gdzie jestes?? / Avocado- myslisz, ze kiedy będzie transfer? Kto wie,może podejdziemy razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kadetki!!!! Melduję sie po wizycie u immunologa. Mam zielone światło na transfer :) :) Jutro, tak jak u One, wizyta w Gamecie, jeśli moje endo bedzie ok, rozmrażamy komórki i nasienie, no i czekamy na zarodki. Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda13
Agusia zostaw pozdrowienia na gametowym krzesełku dla mnie. Miniemy się, kiedy Ty już będzie po, ja dopiero będę nadjeżdżać. Pozdrawiam Kadetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda13
Dobiłyśmy 50 strony :) z tej okazji niespodzianka, za chwilę podam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda13
Niespodzianka ----- to nasz wspólny mail, gdybyśmy nie mogły przesłać jakichś informacji, to możemy pod ten adres, nasz mail kadetki@onet.pl, hasło będziemy podawać sobie mailami, wiadomo, że zawsze to hasło może trafic w niepowołane ręce, dlatego raczej dobrze, byśmy nie umieszczały tam informacji, które miałyby nie dotrzeć do szerokiego grona. Czyli wciąż nicki, ogólne jakieś info. Może taki mail się przyda. Hasło mam ja, przekazuję je również One i Coco. One i mój mail macie więc do niej także można w sprawie hasła pisać i tak będziemy je sobie przekazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda13
Przepraszam już można pisać przecież na mail kadetkowy i stamtąd już przekazujemy hasło, pozdrawiam raz jeszcze, proponuję jednak, by informacjami głównymi, spostrzeżeniami wciąż wymieniać się na forum, by każda dołączająca dziewczyna wiedziała wszystko, co może jej się z naszych doświadczeń przydać. To tyle z mojej strony organizacyjnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 strona i same dobre wiadomości. Może się uda u sama będę miała transfer w maju, ale zobaczymy. Pomysł z mailem super. Za chwilę podam Wam mojego maila, gdyby któraś chciała napisać :) OneWish daj znać jak wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda13
Aniu, napisz na kadetkowy już mail, a tak podam Ci nasze wspólne hasło :) żebyśmy już mogły z kadetkowego na kadetkowy pisać w razie potrzeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....ogromnie się cieszę, że nazwa KaDetki tak się przyjęła i się rozwija. Tylko patrzeć jak będziemy szykować Kadetkowy zlot;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :) jestem. 11 dc endometrium trójwarstwowe - 11mm. Transfer 13 maja, z 1 zarodkiem + Embryo Glue. Do leków, które biorę (Encorton, Estrofem) doszła heparyna w postaci Clexane i Luteina dopochwowa. Jestem już po zastrzyku - nie boli wkłucie, ale wtłoczenie trochę tak ;) da się jednak przeżyć. Rozmawiałam długo z lekarzem i on sam namówił mnie na 1 zarodek zaznaczając, że zostały zamrożone oddzielnie bo są w 4 klasie i że są wysokiej jakości.Czasem gdy zarodki są po prostu dobre, mrozi je się razem by je transferować razem, ale te zostały zakwalifikowane najwyżej więc są oddzielnie. Nie podpalam się jednak niczym, bo wiadomo, że trzeba chuchać na zimne. Dobrze, że mam tydzień na przygotowanie się jeszcze jakoś do transferu.Powiedział, że jestem tak przygotowana w sensie, że obstawiona lekami, że... że biorę jeden i już :) / Avocado - spytałam o Embryo Gen i powiedział, że jest to preparat dla kobiet, u których następują nawracające poronienia. Że to jest temat dla konkretnych sytuacji, kiedy kobieta po transferze traci ciążę, która wcześniej została stwierdzona przez lekarza. Czyli dla nas póki co tylko Embryo Glue :) / Jagoda - super pomysł z @ / Kola-czekam na Twoją relację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One tak się cieszę. 13stka to bardzo szczęśliwa liczba...wspaniale, że się to tak szybciutko toczy. Jesteś bardzo dzielna. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia-dziękuję :) za 10 minut sprawdź, proszę @ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OneWIsh - lecisz jak burza. Endo masz super :) Trzymamy kciuki za 13 maja :) / Dziewczyny trafilam do okulisty dzisiaj. Myślałam, że t nic takiego ale spuchło mi oko i mam zapalenie przy kanaliku, w kąciku oka. Od niedzieli mnie tak boli, a dzisiaj to już koszmarnie wygląda i ból przy każdym mrugnięciu. Dostałam antybiotyk w kroplach, pytałam czy to jest inwazyjne bo niedługo in vitro. Mówiła, że nie. Ale muszę spytać swojego Gin, mam nadzieję, że to nie zaszkodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny. Coś mi się nie zgadza-0 transfer w 18dc?? cholera.... ostatnio jak miałam ET z zarodka w klasie 3 to lekarz powiedział,że robimy transfer w 16 dc. Na wypadek gdybym chciała wziąć któryś z klasy 4 to robimy dzień później. Ale 13 maja to jest 18dc. Czy nie za późno? Ale na papierach wyraźnie mi napisał-13 maj. Dzwonić do niego, czy nie panikować? / Agusia_13 - staram się być dzielna nade wszystko. Biorąc pod uwagę moją pesymistyczna naturę to jest to dla mnie wyczyn :) Czekam na @ :) / AnkaP - uważaj na oczko bo często trzeba przy tego typu zapaleniach atakować sterydy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc z rana
One jednak 13tego a nie 12tego bedziesz przyjmowac maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jedne krople są ze sterydem. Zobacze kiedy dostanę okres i co powie lekarz. One - lekarz chyba wie co robi, ale zadzwonić możesz by się uspokoić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uspokoiła mnie znajoma z innego forum- jest w ciazy z blziniakami, ET miała w 29dc!!standardowo criotransfer przeprowadza sie miedzy 16 a 20 dc wiec nie dzwonię / AnkaP- masz racje. Wiem, ze z moim lekarzem opcji pomyłki raczej nie ma :):) a steryd na oczko pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiaimsw
Cześć dziewczyny, nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie, na początku trochę pisałam,aż do znalezienia dawczyni a później zniknęłam,ale codziennie was czytałam. Dla przypomnienia:też mam za sobą 1nieudane in vitro z kd i teraz podchodziłam do drugiego transferu z inna dawczynią.Transfer miałam tego samego dnia co Ja też marzę,we wtorek i dziś jest 7dpt. jestem prawie pewna, że się znowu nie udało ale muszę czekać i zrobić bete w pon. Zostały mi podane 2 zarodki w 3dobie klasy AiB.Endo był ok, biorę Lutinus,estrofem, acard. Nie za wiele z porównaniem z tym co wam proponuję lekarz,dlatego tez myslę ze mam mniejsze szanse. Najbardziej szkoda mi tego,że moja dawczyni (sama ją znalazłam i przekonałam się, że to przecudowna kobieta, a najlepsze to to że mój mąż powiedział, że ona wygląda jak ty tylko kilka lat temu) wyprodukowała ksiązkowo, jak mówił lekarz, 10komórek, ale tylko dwie dobre do transferu. myślałam, że bede miec na wiecej prób,wszystko szło tak dobrze i na końcu takie rozczarowanie.To by było za piękne,aby się dobrze skonczyło... Objawów po transferze jako takich nie mam, bardziej myślę, że to po lekach-senność,lekkie bóle podbrzusza. Najgorsze też to że w dniu transferu miałam lekki katar, a później kaszel, który męczy mnie do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×