Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinkA1232

Czekające na pozytywny test ciążowy 2014

Polecane posty

Gość Pesteczkazzz
Mi lekarka mówiła żeby brać minimum 3 miesiace przed planowaniem zajścia w ciążę kwas foliowy. Ja biorę teraz kwas foliowy i osobno Doppelherz Aktiv Na skurcze, on ma magnez i potas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez kwas przed ciaza bralam zeby organizm byl przygotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajska
Pestka ale zes mnie wystarszyla...:( ale jak sa ciaze z wpadki, to wiadomo, ze kobiety zaczynaja brac kwas dopiero wtedy gdy dowiedza sie o ciazy, a nie wczesniej... ...jeszcze nie wiem, czy w ciazy jestem a juz sie martwie, czy nie zaszkodzilam sobie tym... mojej mamy siostra tez brala kwas dopiero w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabella1983
Dziewczyny byłam wreszcie u tego lekarza. Wszystko u mnie OK, powiedział że z usg mu wychodzi, że ledwo co była u mnie owulacja. Może się udało tym razem :) Generalnie stwierdził, że plamienie było mini wersją @, stres itd... Zalecił intensywne działania i stwierdził, że spodziewa się efektów całkiem szybko :) W tej sytuacji dopisuję się do listy staraczek i czekam co się dalej będzie działo! CIĘŻARÓWKI Laurkachmurka________26 lat______18 tc________05.12.2014 evilinka_______________30 lat______19 tc________01.12.2014-córka Goalka________________28 lat______16 tc_______18.12.2014 taka tam dziewczyna ____27 lat______12 tc________styczeń 2015 rybcia1987_____________27 lat______9 tc_________21.01.2015 brzoskwinka14__________21lat______11tc_________21.01.2015 anii84__________________30 lat______10 tc________02.02.2015 STARACZKI tajska_______________23lat_______6 cykl staran_______________10.07.2014 martucha020290______24 lata_____3 cykl starań_______________22-27.07.2014 karnataka____________27 lat_______9 cykl staran_______________2-4.07.2014 momi86 _____________28 lat_______ 2 cykl starań______________ 11.07.2014 margaret112 _________30 lat________7 cykl starań______________ 06.07.2014 papi11______________22 lat________3 cykl starań______________19.05.2014 ryba88______________26 lat________9 cykl staran______________ 04.06.14 Czarnulka2013_______29lat________3 cykl starań______________26.05.14 Gość_M_____________32lata______~7cykl starań______________~01.06.14 Miranda454__________24lata_______1cykl starań_______________19.05.2014 Karola300____________30 lat_____3 cykl starań_______________16-24.07.2014 Madalena84__________30 lat________5 cykl starań_______________29.06.2014 kniaas_______________23 lat________2 cykl starań_______________28.06.2014 kikutełek____________24lata______1 cykl starań_______________05.06.2014 ma7usia____________27lat______2 cykl starań_______________06.-10.07.2014 Mirabella1983 _________31 lat ____ 4 cykl starań _____ 17-20.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale kwas foliowy mozna brac tez na wlasna reke? ile tego na dzien bierze sie?? 1 tabletka na dzien?? i jakas konkretna firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Tajska no moja lekarka dlatego mówiłą w sumie ze jak już się coś działa i może być wpadka, bo to zawsze może się zdarzyć, to zawsze lepiej brać już kwas foliowy ogólnie już wcześniej, Spoko mnie też opieprzyła że jeszcze nie biorę wcale. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ale u mnie to trzeba bylo najpierw pobudzic jajniki, a przy takim problemie, to czlowiek nie wie, czy zajdzie w ciaze teraz, czy pozniej:/...to jutro ide kupic kwas foliowy! jakiej firmy kupic kwas foliowy? slyszalam, ze znany jest folik- dobry?? czy jeszcze jakas inna firma jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goalka
Mirabella no to ostro do roboty:-) Gosciu daruj sobie te komentarze, one mnie nie ruszaja. Tajska kwas foliowy najlepiej brac przed planowaniem ciazy, ale wiadomo ze nie wszyscy o tym wiedza. W aptece kupisz bez recepty, najlepszy jest folik. Bierze sie 1 dziennie. Tajska jutro idz do apteki i zacznj zazywac, lepiej pozno niz wcale. I nie martw sie ze wczesniej nie zazywalas bo w codziennej diecie ten kwas wystepuje w wielu produktach, bobie, salacie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera...powaznie pytalam o to gina w lutym tzn o badania i jakies leki, to podsumowal to, ze jak ZAJDE w ciaze to bede brac kwas foliowy, a nie mowil, zeby wczesniej go brac:/ wkurwilam sie:/ dopiero teraz zainteresowalam sie tym, bo myslalam, ze nie jest to potrzebne:/ to kupie folik i od jutra bede brac:/ tez nie wiedzialam, czy mozna brac w trakcie clo i metformaxu folik, ale skoro to jest witamina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzies czytalam, ze kwas foliowy mozna brac po ilus dniach od owu, czy zaplodnienia i niby tez nie ma w tym niczego zlego (kwestia iles dni)...no coz...jak nie zajde w ciaze, to po prostu nadrobie jednym miesiacem ten lek i poczekam na rozwoj wydarzen. a Wy dlugo bralyscie kwas foliowy zanim zaszlyscie w ciaze? kwestia ilus miesiecy, czy miesiaca, dwoch i wyszedl pozytywny test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Tajska spokojnie w jedzeniu jak goalka pisała też jest, co prawda wchłania sie tylko w 50 procentach ale jest . Kwas foliowy to nic innego jak witaminy z grupy B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka a jak bylas w ciazy to ile przed ciaza bralas kwas? czytam w necie, ze najlepiej 3 miesiace przed zajsciem, ale w praktyce wiadomo roznie...bo mozna brac kwas od tego miesiaca, a w przyszlym cyklu wyskoczy nagle ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Kwas foliowy jest ważny w 3 tygodniu ciaży, a wtedy się z reguły rzadko raczej o tym wie i dlatego się go powinno brać na zaś, bo ma to zwiazek z rozwojem mózgu i kręgosłupa u dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Ja nie brałam właśnie teraz bo nie miałam pomysłu teraz na to , kiedyś wcześniej faktycznie brałam ale to dawno . Teraz się też obudziłam jak mnie ginekolog obrugała, bo to było pierwsze pytanie czy kwas foliowy biorę praktycznie, i że mam zacząć brać bez względu na to czy teraz coś zaplanuje czy nie , ale żeby juz brać na wszelki wypadek.No to żem ćpam teraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabella czekamy i owocnych staran. Pesteczka wiem ze to moze powodowac jakies wady...mam nadzieje ze jak zaczne brac teraz to nie bedzie az tak za pozno. chociaz branie kwasu foliowego czasem nie jest regula, bo jak ma byc dziecko chore to i tak bedzie:/ a kiedys takich rzeczy nie bylo i kobiety nic nie braly, a dzieci rodzily sie zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka wiem, ze to nie jest tlumaczenie, ale jak ja w ogole owulki nie mialam i do tego @ zaczela mi sie spozniac, to co dziwic sie, ze jako podstawe obralam sobie najpierw prawidlowe funkcjonowanie mojego organizmu, a pozniej jak uda sie, to sie uda. jutro kupuje i zaczynam brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Kiedyś też było tylko się o tym nie mówiło bo internetu nie było. Tak może powodować wady , ale nie rób czarnowidztwa teraz , jutro spokojnie zaczniesz brać i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
A za tydzień testujesz i widzimy tu dwie piękne kreseczki :P Teraz Twoja kolej nie ma wyłamywania się z kolejki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz po czym gin ocenia ze jest niedobor kwasu foliowego? czytalam przed chwila, ze badania krwi, ale jakie dokladnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Morfologię robi się tradycyjną chyba i ob, i badanie moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja morfologe mialam bardzo dobra- robilam ta ogolna, akurat badania moczu nie robilam. myslalam, ze chodzi o inne badania krwi, a nie o zwykla morfologie...zreszta morfologie mialam robiona w marcu i w styczniu i mialam wszystko w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
No to znaczy że nie masz co panikować . Wiadomo,że się by przydało brać ale jak wyniki masz dobre, z jedzenia też jakieś foliany lecą to spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze, ze femibion na forach ma wieksze poparcie, bo ma lepszy sklad. ja tylko pamietam jak gin mowil mi, ze mam zainwestowac w jakies witaminy z wyzszej polki, a zalilam sie do niego na wypadajace wlosy. a znowu pisza tez ze folik to lek, a femibion to suplement i ze folik tanszy, a tez dobry...kuzwa i co kupic...?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Folik to sam kwas foliowy fembion to kompleks witamin oprocz kwasu foliowego masz jeszcze jod , iwtamine C, E, i jkieś tam dodatkowe wspmagacze niacyne i takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka wlasnie czytam ze femibion natal 1 powoduje, ze lepiej wchlania sie kwas foliowy a znowu folik to czysty kwas foliowy i dociera do zoladka i juz w zoladku mozemy go stracic. a moze poczytam cos o tym leku femibion, bo jak zawiera rowniez inne skladniki, to moze warto nad nim pomyslec. duzo dziewczyn go poleca na forach. rzekomo ginekolodzy tez polecaja...watpie zeby chodzilo o reklame leku. tylko pytanie czy to co drozsze bedzie lepsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Wiadomo ze raklama robi swoje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Znowu coś mi kafę zacieło zestresowałam się idę po kanapkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tez uciekam bo spac mi sie juz chce...poza tym bateria mi pada, a nie chce mi sie laptopa podlaczyc do zasilania;) do pozniej:) ps. reszta juz spi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×