Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinkA1232

Czekające na pozytywny test ciążowy 2014

Polecane posty

Gość gość
MamaBeata a no to by się zgadzało :) Wtedy wszystko ok. Jak masz skoki temp w drugiej fazie cyklu to mogą być problemy z progesteronem, zrób badania hormonów w przyszlym cyklu sobie, proponuje komplet, ale dla samej siebie zrob chociaz progeteron 3 x w cyklu tzn 3 dc, potem okolice owu i potem tydzien po owu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
faza lutealna tzn? juz sie gubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
a mierzył was ktos kiedys temp w pochwie bo czytalam ze sie tez mierzy temp ciała jest pomiedzy 36.3-4-5 a w pochwie powyzej 37,4-5 3 dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
jestem zapisana do swojej ginek po świetach to pogadam z nia na temat badan bo jak byłam to mówiła ze jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cykl dzieli się na 3 fazy - folikularną, owulacyjną i lutealną. Lutealna to faza cialka zoltego, ktore tworzy sie pod wplywem lh i fsh. Krótko mowiac jest to faza wysokiego progesterony, ktorego 'moc' jest wytwarzana wlasnie po owulacji. Cialko żółte umiera i po tych ok 14 dniach przychodzi @. Jesli dojdzie do zaplodnienia, to hcg ktore zaczyna sie wytwarzac podtrzymuje cialko zolte przy zyciu. Plamienia miedzy owu a @ moga wskazywac na niedomoge cialka zoltego czyli niski progesteron. Od owulacji do menstruacji mija przeciętnie 14 dni (za normalny jest uważany czas od 10 do 16 dni). Czas trwania fazy lutealnej (w przeciwieństwie do fazy folikularnej - to jest faza od @ do okolo owu) jest na ogół stały w różnych cyklach tej samej kobiety, nawet jeśli cykle te mają różną długość[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
Brzoskwinka, czy na ulotce lekarstw które bierzesz jest napisane, że mogą sie pojawić takie objawy jakie masz teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaBeata pomiary w pochwie są bardziej precyzyjne. Mmierzac temperature pod jezykiem rzadko zdarza sei ze trafasz termometrem caly cykl w jedno i to samo miejsce, a rozrzut moze wynosic prawie 1st. W pochwie temperatura jest bardziej miarodajna, zawsze jest wyzsza niz w ustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
gosc aha no ok rozumiem ale na szczęście zadnych plamień nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
tajska zupka a ty masz od początku takie skoki mczkowe? 1 dziekco mam to mam nadzieje ze z 2 tez nie bd kłopotów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
no mi własnie obliczała ze u mnie wystepuje owulacja miedzy 18-19 dniem cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
u mnie 3 dzien utrzymuje sie temp w pochwie 37-4-5 zobaczymy dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaBeata mierzysz tempke caly cykl rozumiem? Bo tylko wtedy pomiar ma w ogole sens :) Inaczej nie znamy temperatury podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
nie włąsnie nie wiec wiem ze to mi nic nie da a własnie czytałam ze musi sie utrzymywac taka temp minimum 14-16 dni zeby oznaczała ciąze mam nadzieje ze uda sie tym razem a jak juz to od nowego cyklu bd mierzyła i rusze z wykresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
gośc tylko sie ucieszyłam jak napisałas o tym Plamienia miedzy owu a @ moga wskazywac na niedomoge cialka zoltego czyli niski progesteron. Na całe szczescie nie ma zadnych plamien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
Aleksandra hehe powiem Ci ze mój czeka mysli mówi o dziecku i wgl ;D a co ile miewasz mczki? to twoje 1 dziecko w trakcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
mnie tylko w dole brzucha tak dziwnie dzis i tak lepiej ale ostatnio pobolewało może cos sie tam dzieje;p trzymajcie kciuki działalismy codziennie co 2 dzien moze sie trafi:)mam nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
Aleksandra no to u mnie podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
wgl czuje sie ostatnio taka opieta i wzdety brzuch jak bym miała zaraz mczke dostac ale to jeszcze za wczesnie u mnie tak bywa z około tydzien przed mczka a tu jeszcze jakies ok 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajska_zupka
mamabeata nie, nie mam od poczatku takich skokow miesiaczki. troche czasu bralam tabletki anty, ale zaraz po ich odstawieniu po 3/4 miesiacach mialam problem, bo cykle stawaly sie dlugie. od stycznia mam regularne (jak na razie). na dniach powinnam dostac @. a pewnie dostane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajska_zupka
jak nic nie biore, to mam wtedy problem, bo cykle sa takie dlugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
no ja miałam raz 40 dni ale miałam przezyc w pracy stresy w domu a mi duzo nie trzeba by zaraz sie przesuneło zobaczymy teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
własnie w zeszłym mcu strasznie sie nakrecałam na ciaze i wszystko mnie dobijało wiec trzeba wyluzowac i czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
tajska zupka a starasz sie o 1 dziecko mi tez mówia ze jak rodziłas raz to i 2 raz sie uda ze to sie nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajska_zupka
tak o pierwsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ulotce nie ma nic o żadnych plamieniach ani krwawieniu.czytałam na necie ze niektóre kobiety maja po tym leku takie znikome brązowe plamienie,ale krew ? nie wiem czy mam owulację,po 15 zrobie test owu,ale nigdy nie miałam żadnych plamień w środku cyklu. nie wiem co jest grane.nie moge się skontaktować z lekarką,nie odbiera.rano złapał mnie taki jakby kłujący ból w plecach nad pośladkiem prawym ale minął.nie wiem czy to ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
moja siostra brała długo tabl anty powiedzieli jej ze nie bd mogła miec dzieci bo ma policystyczne jajniki tabletki odstawiła i zaszła w ciaze cud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
policystyczne jajniki nie oznaczaja że nie można mieć dzieci,moga byc ewentualnie trudności,ale w ciąże można zajść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabeata85
no udało jej sie :) a nagadali jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×