Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Blankaaa, ja też się nie stresuje praktycznie w ogóle, a to moje pierwsze dziecko. Oczywiście dbam o siebie bardziej niż prZed ciążą,Ale złych myśli o malenstwie nie mam. Myślę że to dlatego że po prostu nie mam na to czasu,pracuje, zajmuje się domem albo się uczę do ważnego dla mnie egzaminu który odbędzie się pod koniec września. A jak już mam czas myśleć to mam tysiące innych myśli :))) Blankaaa bardzo Ci zazdroszczę, że już czujesz ruchy maleństwa,ja już się tego doczekać nie mogę. Mamapazdziernikowa ja też w zabobony nie wierzę i nigdy nie słyszałam o kalendarzu chińskim,ale po tym jak to napisałaś to dla śmiechu wrzuciłam w google co to i wyszło że dziewczynka będzie,hihi-zabawne :)) Znowu głową mi pęka i chyba dziś już wezmę paracetamol. Pewnie te bóle przez zmianę pogody-u nas okrutnie leje,aż się nie chciało z domu wychodzic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ale się rozkręciłyście dziewczyny :) było co czytać... Ja należe do grupy co się przejmuję ciążą. Nie mam jeszcze dzieci i wiekowo nie jestem młoda wiem że to mogą być już ostatnie lata żeby mieć szanse na zostanie mamusią.dlatego tak mi zależy zeby teraz wszystko się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie tylko ja panikuję. Czasem mam takiego doła, że tylko płakać. Cały czas boję się, że coś znów pójdzie nie tak. Chyba bym tego psychicznie nie wytrzymała...kolejnej straty. Nie mam w dalszym ciągu żadnych objawów, poza bolesnością piersi. W sobotę mam wizytę, ale do tego czasu to na zawał zejdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulettta
Ja tez panikara, ale jednak trzeba myśleć pozytywnie, ha juz jutro wizyta, ale stres towarzyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Wam ze czujecie juz pierwsze ruchy, ja chociaż to druga ciąża nic nie czuje. No ale 12 tydzień zaczynam dopiero :p Był temat farbowania włosów, a co myślicie na.temat menikiuru hybrydowego? Aaa i jeszcze witaminy, bo mi lekarz powiedział ze do końca tego tygodnia biorę kwas foliowy, a później jeżeli mam ochotę to witaminy, ale on jest przeciwnikiem. Bo Powinno się w.pokarmie przyjmować jak najwięcej witamin A.nie sztuczne łykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Co do paznokci, to nie pomogę, bo podobnie jak z wlosami, nie maluję ;). Ale pewnie można. Jestem ogólnie zdania, że jak czegoś nie trzeba natychmiast robić, bo świat się nie skończy, to po co :) Te parę miesięcy naprawdę można się trochę poograniczać, tym bardziej, że chodzi o coś, a raczej kogoś najdroższego na świecie. Wiadomo jak to jest, jeden człowiek trochę popali i ma raka płuc, inny kopci jak komin całe życie i nic mu nie jest. Z dzidziusiami jest podobnie. Magda, jestem tego zdania, co Twój lekarz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blankaaa :) może i racja... A co do witamin polecił mi jedynie taki z kwasem dha. Chyba, nie pamiętam i nie chce mi się wstawać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Wam ze czujecie juz pierwsze ruchy, ja chociaż to druga ciąża nic nie czuje. No ale 12 tydzień zaczynam dopiero :p Był temat farbowania włosów, a co myślicie na.temat menikiuru hybrydowego? Aaa i jeszcze witaminy, bo mi lekarz powiedział ze do końca tego tygodnia biorę kwas foliowy, a później jeżeli mam ochotę to witaminy, ale on jest przeciwnikiem. Bo Powinno się w.pokarmie przyjmować jak najwięcej witamin A.nie sztuczne łykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
A ja dziś byłam wózki oglądać i mój wymarzony mieści się do bagażnika tylkooo po złożeniu tylnych siedzeń;) bardzo mnie to rozsmieszylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda.r ja hybryde robię z żelem i nawet się nie zastanawiałam nad tym że nie można ;) więc robię i robić będę,póki co tylko się wstrzymam w pierwszym trymestrze z farbowaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabella 1234567890
Cześć dziewczyny, własnie szukam jakiegoś fajnego forum dla przyszłych mam i chyba znalazłam :) Jestem w 11 tyg. ciąży, planowany poród mam na 15 październik, czytałam kilka ostatnich wpisów, oczywiście od razu sprawdziłam ten kalendarz chiński i w sumie sama nie wiem bo nie pamiętam daty ostatniej miesiączki, z lekarzem ustaliliśmy ze będzie to 23.12.2013 aczkolwiek doktor po zrobieniu usg stwierdził ze zapłodnienie musiało być dużo później tak mniej więcej około 18.01.2014 i z pierwszej daty pokazuje się dziewczynka a z tej drugiej chłopiec, chyba pozostaje mi porostu poczekać i dowiedzieć się z usg, co wy myślicie na ten temat? Mam nadzieje ze nie przerażą was niektóre moje późniejsze pytania? Przejmuje się trochę ta ciążą, byłam już w szpitalu leżałam kilka dni, później znowu do szpitala na pogotowie bo spadłam ze schodów a u chirurga zemdlałam i dostałam kroplowe... wiec sama nie wiem czy coś nade mną wisi czy co bo nigdy nie dbałam o to co robię i nigdy się nic nie wydarzyło a teraz gdy staram się dbać o siebie i maleństwo to co chwile coś się dzieje, teraz to prawie cały czas siedzę w domu i za dużo nie robię jeśli nie muszę żeby się tylko nic nie stało...:P co o tym wszystkim myślicie? Panikuje za bardzo? Czekam na jakieś odpowiedzi. Pozdrawiam mamuśki i maluszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulettta
A ja się zeshizowałam. Wyszło mi zimno na wardze. Podobno to biebezpieczne. Nie wiem co myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynkaaaaa
Hej mamusie jak sie czujecie . Ja jutro 11tydz i 4 dzien i usg bd miec juz niemoge sie doczekac az zobaczymy naszego skarbusia my z kalendarza hinskiego wychodzi ze dziewczynka :-P czuje sie dobrze mam zgage wieczorami . A tak to tylko senna jestem i troszke wiecej jem. Kkicia skad jestes z jakiego miasta? Bo ja tez mieszkam.w uk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynkaaaaa
Kochane badzcie dobrej mysli nasze malenstwa rosna sobia i za niedlugo wszystkie bd czuc kopniaki . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ysia89
Już po badaniu! Przydusiłam gina, żeby zrobił mi dziś USG mimo, że nie miał go planach i... uffff co za ulga- maluszek rośnie, serducho bije jak szalone a ja jestem dużo spokojniejsza. Następna wizyta za 3 tygodnie czyli w 12tc. I znów męzusiński akurat ma popoludniówkę i nie pojedzie z nami :( Na szczęście wszystko ok, a to wynagradza wszystko! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynkaa ja jak nie zalicze drzemki to chora jestem. A dziś.to na rzesach chodzę :p a jutro ważne spotkanie i znowu nici z drzemki :( ja jem i zaraz idę spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPiotrusiaMalego Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz ;) co do porodu to raczej bede tutaj rodzic w Uk chociaz zastanawialismy sie ale maz musialby sam tu zostac I nie chce go samego zostawiac poza tym zdecydowal sie na porod ze mna co mnie zdziwilo powiedzial zartobliwie ze najwyzej walnie jak nie da rady I polozna bedzie mowila "father down" ;) chyba ze by sie cos dzialo to bede latac do Polski. Jesli chodzi o badania to wlasnie bede w Pl na swieta 2 tyg I bede chciala wszystko tak dopiac dopytac lekarza zeby byc spokojna. Tu w Uk sa polscy lekarze ale moja kolezanka byla u jednego bo zlapala infekcje no I nie za rewelacyjnie chalila koles ja zlal . Wzilo beszczelnie kase I to 150 funtow za t min zrobil jej mega szybkie usg I powiedzial ok wsztko no I ze on nie ma juz czasu bo spieszy sie na samolot bo ma jutro rano dyzur na oddzialemw Tarnowie. Ja bylam w szoku! Nie dosc ze tyle kasy wziol a nic konkretnego nie pwoiedzial juz taniej by mnie wynioslo do pl leciec niz isc do takiego gin nie chodzi o kase ale o to ze wogole jej nie pomogl. mamaPiotrusiaMalego co do kalendarza pluci chinskiej nie robilam a ciekawa jestem bo kolezanka robilami jak narazie sie sprawdzilo chyba 3 osoba. Zobaczymy jak tu bedzie z ta opieka. Wiem ze mam 2 skany przewidziane chyba ze bedzie sie cos dzialo to wiecej ale jak nie to tyle. A co do mierzenia brzucha przez polozna to dam znac bo nie wiem jak narazie mierzyla mi cisnienie I sprawdzala czy nie mam bialka w moczu. Klaudynkaaaaa jestem z Birmingham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
Dziewczyny kiedy zaczynacie kompletowanie wyprawki dla maluszkow ??? Tu pytanie do dziewczyn spodziewających się swojego pierwszego dziecka ;) bo jak myślę dziewczyny które są mamami maja juz wszystko po pierwszym dziecku:) są to bardzo duże koszty i chyba dobrze je rozłożyć w czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) a mi się kalendarz chiński nie sprawdza. Sprawdziłam 2 znajome i pudło. Wczorajszy dzień mogłabym wymazać z kalendarza. Było mi smutno, czułam się opuszczona i nie kochana i nie rozumiana, ryczałam tak że do teraz mam napuchnięte małe oczka do tego zapaliłam papierosa - co za matka ze mnie! a wszystko oczywiście przez faceta który jak widać nigdy nie był w ciąży hehe, zaczął wyszukiwać mi psychiczne choroby, wymyślił że chyba mam depresje bo jemu się zgadzają niektóre objawy wypisane w necie! a ja po prostu jestem w CIĄZY i potrzebuje trochę więcej ciepła i wsparcia czy to tak trudno facetowi zrozumieć?! sory musiałam się komuś wyżalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może ma ktoś ochotę z nowo przybyłych przyszłych mamusiek dopisać się do tabelki? podajcie date porodu, wiek i województwo kicia123-------------25.09.14.-------------27-----------podkarpackie blankaaa------------01.10.14.-------------27------------mazowieckie alka87---------------03.10.14--------------27------------ pomorskie magda_r------------06.10.14-------------30------------mazowieckie MlodaMamaNat---13.10.14--------------22-----------pomorskie LeoTeo-------------17.10.14.-------------30------------opolskie mamaPiotrusia---25.10.14.-------------31------------pomorskie LegallyBlonde-----28.10.14--------------26------------pomorskie Allora----------------31.10.14.-------------37---------- -dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część dziewczyny Madralinka ja już dostałam pierwsze ciuszki od mojej mamy i brata, za to jeżeli chodZi o całą resztę to mnie jedyny zakup jaki czeka to wózek i przewijak, bo cała resztę typu łóżeczko,kołyskę,wanienke i inne dostanę od brata. Leoteo nie przejmuj się.pamiętaj że facet też na swój sposób przeżywa ciąże i spiecia które są między Wami są chwilowe :) Ja kilka dni temu też się poprztykalam z mężem,Ale już jest dobrze więc nie ma się co za bardzo przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
Legally Blond no to masz fajnie;) ja się zastanawiam kiedy zacząć rozglądać się za wyprawka, od czego zacząć żeby nie nakupić chaotycznie:) myślę ze jak wszystko dalej będzie dobrze to znaczne od maja;) żeby potem z wielkim brzuchem nie lazic po sklepach i nie zostawiać wszystkiego na ostatni moment. Mam taka fajna książkę "baby in the city" Kraków jest genialna podpowiedzia i wg niej się będę kierowała no i tez pogadam z moimi koleżankami/swiezo upieczonymi mamami;) Leo Teo mimo ze większość z nas czuje się nie najlepiej należy pamiętać ze ciąża to nie choroba ,ja zygam po 3x dziennie, pracuje często po 10 h, ale nie ma co uzalac się nad sobą!!! Dla mężczyzn to tez niełatwy okres dużo zmian ,wiele obaw i tez potrzebują wsparcia czy ciepłego słowa. Ja np doceniam co mój maz dla mnie robi i jak się mną opiekuje ,czuwa ale bez przesady ,samo to ze zamiast energicznej kobiety uśmiechniętej pracującej ma teraz zygacza - ciape wyzutego z energii to juz jest myślę wystarczający stres;)dla niego. Trzeba się wziasc w garść bezwzględnie i cieszyć chwilami tylko z mężem bo za parę miesięcy pojawi się maluszek i nigdy juz nie będziecie mieć dla siebie tyle czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego kalendarz chińskiego to tylko trzeba sprawdzić uwzględniająca dwie rzeczy: w roku przystępnym liczy się inaczej, miesiąc zawsze ma 28 dni, czyli jak owu jest 30 marca to już liczymy, że to kwiecień i skończone lata (czyli jak ktoś ma urodziny w marcu i kończy wtedy 30 lat to w lutym ma ciągle 29). Dla mnie to jest tak, że niby to jest głupie i nie wiem jak by się mialo to zgadzać ale własnie komu sprawdzam to się zgadza:) Ja tam wyprawkę będę szykować na sam koniec bo nie chcę zapeszać poza tym, na razie jeszcze nie czuję się na tym etapie. W poprzedniej ciąży tak czekałam do ostatniego trymestru i tylko bardzo dużo czytałam i teoretycznie się przygotowywałam co będę potrzebować. A później nagle jak mnie wzięło, że włąściwie zaraz koniec to wszystko na raz zrobiłam. Co do chodzenia po sklepach z brzuchem to mi to nie przeskadza, lepiej z brzuchem niż z mdłościami:P a po drugie ja mnóstwo rzeczy kupowałam przez internet, typu: pościele, kocyki, smoczki, butelki i inne. Pomimo, że mam juz jedno dziecko to tak naprawdę dużo rzeczy będę musiała kupić bo wózek oddałam, przewijak się popsuł, ubranka pooddawałam, pewnie teraz tez z powrotem dostanę dużo od tych koleżanek którym już wczesniej oddawałam rzeczy. Znalazałam nowy sposób na niestrawność ciążową: zamiast herbaty piję miętę do jedzenia, prawie dobrze się wtedy czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Dokładnie, ja też czułam się zdecydowanie lepiej pod koniec ciąży niż na początku ;) Większość rzeczy dostaliśmy od rodziny, kilka drobiazgów, które zostało kupiłam w smyku i przez internet. No a teraz wszystko mam po córci, więc nawet o tym nie myślę. ;) Ale pamiętam, że torbę do szpitala miałam dosyć wcześnie spakowaną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
A ile czasu jesteście dziewczyny ze swoimi partnerami?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto może mi wymienić wszystkie potrzebne rzeczy dla niemowlaka które trzeba zakupić? łóżeczko, wózek, wanienka ale co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) co do wyprawki to troszkę dla mnie za wcześnie.i tez mało co mi po córce zostało, myślę że w wakacje zacznę kompletowanie z córką. Do pomocy :) Blankaaa my jesteśmy 11 lat po ślubie :) a 12 lat razem Ja dziś cały dzień w rozjazdach, z szefem na spotkaniach. Właśnie.na.pizze czekamy :) bo meeeega głodna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
magda, ooooo, świetny staż, gratuluję!!! My niecałe 4 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
I smacznego życzę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×