Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Oj Kosteczka przepraszam :( za przeoczenie 🌻 Ja jak poznam płeć to tez zacznę powoli kupować :) a uwielbiam połączenie różu z błękitnym :) Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze ? nie wiem dlaczego akurat do 7 bo "wyłączyłam" się już po pierwszym "nie można" :D rok temu urodziła się moja chrześnica i nie znając jeszcze jej płci nakupowałam jej mnóstwo ubranek w różnych kolorach i teraz mój synuś je dostanie ;) i też nie mam zamiaru kupować tylko niebieskich, niech ma kolorowe dzieciństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz mam kilka rzeczy kupione, troszke ubran w neutralnych kolorach, jakies gadzety typu nozyczki szczotka myjka itp zapas sudokremu tez juz mam bo dostalam a maz kupil przedwczoraj dwie butelki i gryzak. Takze ja nie czekam a powoli kompletuje mimo ze plci jeszcze nie znamy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część Babeczki, Ja kilka ciuszkow też już mam,w tym podgrzewacz do butelek,Ale póki co reszty nie kupuje bo czekam do przyszłego weekendu jak pojedziemy do brata żeby się zorientować co nam oddaje po swoich dwóch corkach. Ale jak już będę wiedziała czego potrzeba to wpadam w szał zakupów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć wszystkim. Ja poczekam do usg połówkowego zanim cokolwiek kupię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LegallyBlonde jakiej firmy kupiłaś podgrzewacz ? bo właśnie buszuję po allegro w poszukiwaniu jakiegoś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LegallyBlonde dzięki ;) a co z laktatorem ? kupujecie swój czy nie ma sensu ? bo ile kobiet tyle opinii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktator miałam i użyłam może 2 razy, wiec nie kupuje. Butelek tez nie kupuje na razie, córka była całkiem cyckowa wiec nie potrzebowalam ciuszkuvtez mi siostra jakieś pozbierala, wanienke musze nabyć i jakiś termometr dobry i nad Angelcare się zastanawiam z nianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Ja z kolei nie miałam podgrzewacza, nie był mi potrzebny, za to laktator bardzo. Miałam, w zasadzie mam ręczny aventa i jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja siłą rzeczy póki pracuję to żadnej wyprawki nie kompletuję. To po pierwsze a po drugie pomimo, że teoretycznie przesądna nie jestem to nie robię tego za wcześnie. Tak samo jak się staraliśmy o dziecko i koleżanki mi chciały ubranka po swoich dzieciach zostawiać to mówiłam, żeby nie zostawiały bo nie chciałam zapeszać ( ale mieliśmy trudności z zajściem w ciążę i nie byłam naprawdę pewna czy nam się w końcu uda). Koleżanki za to ubranka zostawiały dla mnie tak czy inaczej tylko nieoficjalnie:) tak więc nie wiem jaka płeć ale ubranka mam po chłopcach:) Co do podgrzewacza to osobiście uważam, że nie ma sensu, jeśli planuje się karmić piersią i jeśli dodatkowo ma się mikrofalówkę albo termos.... . Ja planuję karmienie piersią i wtedy podgrzewacz będę miała w sobie;) Co do laktatora to moje doświadczenia są takie: nie kupowałam przy pierwszej ciąży bo ciągle nie wiedziałam czy mi się przyda czy nie i jak przyszłam do szpitala to miałam nawał pokarmu taki, że mąż musiał lecieć w nocy do tesco 24h i kupić taki jaki tam był. Był ręczny chyba canpol, który był beznadziejny a w sumie się przydaje, więc jak już na pewno kupię sobie elektryczny za wczasu. Bo z tamtym miałam uraz, bo skrzypiał i ciężko chodził i nie lubiłam nim ściągać a z kolei na pewno będę miała potrzeby wychodzenia z domu bez dziecka choćby z racji pracy. Co do różowych ubranek dla dziewczynek to też niespecjalnie lubię sam róż dla dziewczynek ale z drugiej strony osobiście bardzo lubię różowy i nawet mój synek miał bluzeczkę niebiesko różową:) Ale to oczywiście jak był dzidzią bo teraz to on wie, że różowy jest dla dziewczynek i nigdy go nie założy :) A i jako ciekawostkę powiem Wam, że on jak był mały to miał dużo rzeczy zielonych-wózek, pościele, obijacze na łóżko, ubranka ( ja własnie nie chciałam tak na błękitno ubierać dziecka tylko dlatego, że jest chłopcem i poszłam w zielony) i teraz jego ulubiony kolor to zielony i sam zawsze wszystko wybiera zielone:) Nie wiem cyz to przypadek czy mu taka pamięc została i przyjemne wspomnienia z zielonym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
A jeszcze co do takich rzeczy pielęgnacyjnych: przewijak - nam nie był potrzebny, nie kupiliśmy. Wanienka-jak najbardziej. ;) Ręcznik do okrycia dziecka po kąpieli Szczotka do włosów miękka z takim miękkim włosiem Chusteczki nawilżane Krem do pupy Na codzień używaliśmy linomag, a jeśli były jakieś podrażnienia (może raz się zdarzyło) to sudocrem jest świetny. Nie używajcie go często bo wysusza skórę. Pieluszki jednorazowe. dla mnie papmpers choć drogi jest bezkonkurencyjny, ale z powodzeniem można go zamienić na Dadę z biedronki Płyn do kąpieli+u nas sprawdził się firmy HIPP do mycia ciała i główki. Oliwka Krem do buzi Patyczki do uszu W aptece i marketach można kupić specjalne dla dzieci gruszka lub frida do noska cążki lub nożyczki do paznokci, ja wole obcinacz butelki Pieluszki tetrowe Proszek do prania ubranek dziecięcych np JELP Smoczek 0-3 m + ewentualnie łancuszek do niego Termometr mamy taki 1sekundowy i jest genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blankaaa jakiej firmy masz termometr? Ja zastanawiam się nad.takim bezdotykowym jak w szpitalu. A u nas żel bardzo się sprawdził bubchen :) Przewijak mieliśmy ale i tak wolałam córkę na naszym łóżku przewijać wiec tez zrezygnuje Pieluchy najpierw happy. Później chwile pampersy a potem huggies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Firma nazywa się rossmax. Można też mierzyć temp otoczenia, wody, mleka, naprawdę fajny. I teraz bardzo go doceniam, jak mała nie da sobie włożyć termometru pod pachę nawet na minutę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do listy blanki dodałabym, że -pampersy-dla mnie też najlepsze, pomimo, że drogie. Dada też dosyć ale jednak mniej miękkie. -Hipp-też najlepszy i ładnie pachniał. -krem do pupy-ja właściwie smarowałam tylko oliwką całe ciałko po myciu a przy zmianie pampersa pudrem przysypywałam ( można zastąpić mąką ziemniaczaną, podobno bardzo dobrze działa, ja nie próbowałam bo nie miałam na nią pojemnika). Ne pewno kremów przeciw odparzeniom nie można uzywać przy każdej zmianie pampersa, to mówili i w szkole rodzenia i nasza lekarka mówiła -tak samo, żeby mokre chusteczki zastąpić gazikami i wodą ciepłą. My to robiliśmy tylko po samym urodzeniu potem nam się nie chciało bo to jednak dużo mniej wygodne ( ale podobne zdrowsze-bo bez chemii) -pieluszki jeszcze przydają się też flanelowe -ja bardzo sobie chwaliłam jeszcze nosidło-materiałowe oczywiście ( lub chusta), leżaczek -koniecznie nianię elektroniczną musze kupić -termometr bezdotykowy bardzo bym chciała mieć, do wanienki mi nie potrzebny-mam wyczucie w rękach:) -rożek (taki jakby becik)-nam się przydał i w szpitalu i w domu. -koniecznie nianię eletroniczną chociaż to niekoniecznie po samym urodzeniu ale tu tak jak mówiłam, my dużo podróżujemy i jak zostawiam dziecko komuś w domu na gorze domu to z nianią dużo spokojnie można się udzielać towarzysko- i to się przydaje właściwie przez całe 2 a nawet 3 lata. Np byliśmy rok tremu na majówce z Piotrusiem i spaliśmy w domkach a przy ognisku siedzieliśmy przy jeziorze i jak dziecko poszło spać to wtedy nei bardzo tak siedzieć przy ognisku, bo nie daj Boże obudzi się i pójdzie gdzies...no więc ja cały czas myślałam, że już się nie opłaca bo juz duże dziecko a jednak to od początku przez długi czas by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynkaaaaaa
Hej mamusie ja koncze 18 tydz i juz czuje ruchy. Czekam na usg do 20 juz chce go zobaczyc :) a mi opryszczka wyskoczyla i sie paskusnie goi. Wiec lekarka przepisala mi antybiotyk bezpieczne w ciazy iam brac przez 7 dni i wezly mam powiekszone . jak samoppczuci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
MamaPiotrusia, dokładnie, na początek lepiej nie używać chusteczek mokrych, a jak już to naprawdę dobrej jakośc****atrzeć na skład, by jak najmniej chemii było. Nosidło mam i w ogóle nie używałam, podobnie jak rożków i tego typu rzeczy, mała nie znosiła być czymkolwiek krępowana i tak ma do tej pory. ;) Niemniej wiem, że każda ciąża i dzieciaczek inny, więc może teraz się przyda. :) Leżaczek-używa do tej pory, niezastąpiony (a szwagierce nie przydał się w ogóle;)) No a niania, to właśnie zależy czy ma się duży dom, czy się często wyjeżdża itp. Nam akurat niepotrzebna, jak już użyliśmy może raz takiej aplikacji na komórkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
A no i jeszcze oczywiście waciki i sól fizjologiczna i coś do pielęgnacji pępuszka (u nas sprawdził się octenisept, ale zdania są bardzo podzielone). Używamy też paklanek (torebki na pieluszki), dostaliśmy też kosz na pieluchy, ale nie wszedł do użycia. ;) Można też nabyć taką szczoteczkę na palec, żeby masować dziąsełka, jeszcze zanim pojawią się pierwsze ząbki. No i jest jeszcze wyprawka dla nas, do karmienia :D (dobrze, że sporo rzeczy mi zostało). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie my do pielęgnacji pępuszka używaliśmy gencjany. ogólnie to masakra z tym ile rzeczy trzeba kupić, ja się cieszę, że w sumie dużo takich rzeczy mam bo i pościele i łózeczko i wanienka i nawet butelki dwie mam, mam nadzieję, że ubranek dostanę dużo no ale wszystko kompletować i segregować będę w wakacje. Nam przewijaki bardzo się przydał i na koniec go wyrzucilismy bo był tak zużyty, że ceratka się porwała. Nam jeszcze bardzo sie przydało łóżeczko turystyczne no ale to też zależy jaki tryb życia się prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Cześć Kobitki! Widzę, że najbardziej "lubiane" tematy to albo jedzenie albo zakupy :) Ja najpierw "zbieram" a potem dokupię to czego nie dostałam od znajomych. U nas dziś z rana było słoneczko a potem porządna ulewa...więc drzemka zaliczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulettta
Dziewczynki, ktore czuja ruchy. Do tej pory czulam czasami laskotanie, a dzis poczulam pierwszy raz tak nisko po prawej stronie puk, puk. Jakby taka banieczka mi pekala.... ? !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulettta
Oj super :-). Az sie poplakalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, nie odzywałam się z powodu wyjazdu, dziś byłam na usg połówkowym, wszystko ok, dzidzia rozwija się super, no i będzie dziewczynka, synek niezadowolony , bo chciał braciszka:)jutro muszę nadrobić zaległości, ściskamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ktorym tygodniu macie polowkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauletta gratulacje:) A wiecie, że dzidzie w 17 tc już słyszą?:) Ja mam jakoś teraz 16-17 i wczoraj wołałam męża i za każdym moim krzyknięciem dostawałam kopniaczka a dzisiaj właśnie przeczytałam, że dziecko już aczyna słyszeć więc może naprawdę dlatego kopało dzidzio bo krzyczałam:) Alka gratuluję córeczki:) Mój synek też czeka na braciszka, zobaczymy co mu wyjdzie:) Ja będę miala gdzies w 21-22 bo teraz idę i to jeszcze nie będzie połówkowe a będzie 17 tc a chodzę tak co 4 tygodnie więc obstawiam 21-22 własnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja czuje właśnie teraz kopniaki i to nie są żadne motylki tylko szczere kopniaki za to że mama tyle płakała ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×