Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Witam Dziewczynki, Witam nową mamusie! Mnie taką utratą wagi aż tak nie dziwi. Moja mama cała ciąże ze mną wymiotowala i w dniu porodu warzywa wazyla mniej niż prZed zajsciem w ciążę :/ Kosteczka ale się cieszę (i zazdroszczę) wiedzy o płci dziecka. Ja zaliczyłam poranne wymioty. Jedyny Plus to że dzisiaj do pracy nie idę. miłego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Witajcie :) Ja nie czuję brzucha tak jak mówicie. W ogóle bym nie wiedziała teraz, że jestem w ciąży, gdyby nie duuży biust i brak okresu. ;) Kosteczka, super! My się może dowiemy za 2 tygodnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blankaaa no to zazdroszczę ja się tak czuję tylko jak śpię :)) apropo chudnięcia to moja znajoma najpierw wymiotowała jak kot a potem miała cukrzyce ciąążową i musiała mieć specjalną dietę. W 9 miesiącu miała -8kg na wadze ale dzidzia oczywiście zdrowa i wcale nie wychudzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim 🌻 ja wczoraj po wizycie kontrolnej, mój gin zrobił mi cytologie i tak tylko szybciutko na krótkie usg luknąc co i jak, ale nawet nie zrobił zdjęcia bo maleństwo drapało się po twarzy i łapką zamazywało obraz, (tyle, że on mi usg robi praktycznie na każdej wizycie), nastepna 22 maja może już będzie się dało określić płeć bo to 18 tydzień będzie :) z wagą stoję w miejscu, od początku ani grama w górę, nawet jak było przez świeta troche więcej to znowu jestem na tym samym poziomie a to 15 tydzień. Z pierwszym synem przytyłam 16 kilo, z drugim 8, a obaj ważyli w granicach 4,5 kg, tyle że teraz jestem dużo strasza i z tenedncją do tycia więc nie wiem jak to wyjdzie... :) co do badań, to ja tez miałam zlecone, toxo, HIV, HBS, HCV, OWA (kiła), glukoza i wszystko w 12 tygodniu, a teraz na 17 tydzień mam zrobić AFP. Badania robię prywatnie, ale częśc mi odpadła bo jetem honorowym dawcą krwi i miałam jeszcze ważne wyniki. witam nową mamusię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
kagrosz, jej, to duże chłopaki! :) Z ciekawości zmierzyłam się w talii na wysokości pępka i mam 65 cm. Czyli jakieś 3 mi przybyło ;) Ale i tak ciągle mnie martwi ten brak brzuszka. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blankaa to Ty mega chudziutka jesteś! Ja tak normalnie to mam ok 66-68 w brzuchu a teraz to nie mierzę nawet bo po co. Ale się dziwię gdzie Ci ta macica się ukrywa, bo mi to wychodzi nawet przed okresem na zewnątrz brzuch i z tego co wiem to właśnie spuchnięta macica. Fajnie masz, nie przejmuj się, tylko ciesz, lekarz mówił, że dzidzia rosnie i to najważniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
mamaPiotrusia, dzięki, masz rację. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blankaa jeszcze się.nacieszysz brzuszkiem :) spokojnie :) Ja sobie młodą kapustę na.długi weekend kupiłam.na obiad :) uwielbiam :) a w sopiatek na grilla idziemy a w.sobotę na 18 stke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
magda, ojej, ale mi smaka narobiłaś na taką kapustkę!!! Mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda- ty się tak nie chwal bo przyjadę do ciebie na te kapustę. Smaki mi robisz:) ślinotoku dostałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia33
Kapustka mniam;) a u mnie dzis poledwiczki wieprzowe z sosem grzybowym I ziemniaczkami ojjj pyszota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na.kapustę bo już prawie gotowa :) Mmmmm polędwiczki pychotka ;) Idę ziemniaki podłączyć i położyć się odpocząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja jestem w 35 tygodniu ciazy i mam 101cm w pasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cieszcie sie dziewczyny z urokow poczatku ciazy bo potem jest masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MFor
Hej! Dlaczego masakra? Ja jedną ciążę mam już za sobą i źle nie wspominam:-) Wręcz przeciwnie - i wtedy i teraz najgorsze były początki- fatalne samopoczucie, wieczne mdłości i wymioty. Im bardziej zaawansowana ciąża tym lepiej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisałam, że masakra bo mam ciążę zagrożoną. Zaczęło się w 27 tygodniu, szyjka się skróciła, miała 25 mm więć założyli mi pessar. Od tej pory ciągle muszę się oszczędzać, leżeć. Ze 3 tygodnie temu doszły skurcze, twardnienie brzucha, lekarz stwierdził że urodzę wcześniej i żebym donosiła chociaz do 36 tygodnia. W zasadzie nie mogę nic robić, najgorsze jest chodzenie, troszke przejdę sie po podwórku i już brzuch jak skała twardy więc zaraz muszę się kłaść i brać nospę. Nigdzie nie wychodzę, w sklepie już z miesiąc nie byłam bo nie moge chodzić, wszystkie zakupy robi mąż. Do 27 tygodnia miałąm ciążę w zasadzie bezproblemową, jasne że były mdłości ale nie musiałam się tak martwić jak teraz. Teraz odliczam tylko każdy dzień bo boję się żeby za wcześnie nie urodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam dziewczyny :) Tez sie cieszę, że wiem kogo tam pod serduszkiem noszę :) Dostałam dziś wyniki awidności - wyszła mi 0.383.. Wychodzi na dawną infekcję, powyżej 4 mies., a to chyba dobrze :) Kamień spadł mi z serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej dziewczyny! Jakie Wy macie dobre pomysły na obiad! Kapustę już co prawda robiłam ale ona chyba jeszcze nie była młoda, tak myślę. Ale polędwiczki z sosem grzybowym to super pomysł! Ja mam na jutro karkówkę ale jako następne zrobię też takie polędwiczki! A sos masz z paczki czy sama robisz? I te polędwiczki smażysz wcześniej i potem polewasz sosem na talerzy czy je dusisz w tym sosie? Ja dzisiaj zrobiłam jeszcze na jutro zupę krem z zielonego groszku, bardzo szybka do zrobienia ale poszłam na łatwiznę i zrobiłam na kostce warzywnej a nie na prawdziwym wywarze z warzyw. I jeszcze jutro robię taką karkówkę pieczoną w sosie z keczupu i ogórków kiszonych- znacie taki przepis? Koleżanka mi podała i bardzo smaczne jedzenie wychodzi, jak któraś chce to mogę podać przepis. My mieliśmy jechać na majówkę na domki, kajaki itd. ale niestety Piotruś jest chory, dostał antybiotyk i nigdzie nie jedziemy....:( Pół biedy, że jeszcze mamy ogródek to tam sobie trochę odpoczniemy. Dzisiaj sadziłam porzeczki i maliny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was dziewczyny. Jestem mamą przecudnej dziewczynki którą urodziłam w ubiegłym roku w październiku :-) Jakze miło poczytac i choc chwile przypomnieć sobie jak to było na początku.. Serdecznie Wam gratuluje i życzę szczęśliwego przejscia przez cały etap ciąży ;-) Pozdrawiam Mamusia z października 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiu z pazdziernika 2013 gratuluję szczęśliwego rozwiązania i życzę dużo zdrowia dla małego szkraba :) MamaPiotrusiaMałego ja poproszę ten przepis na karkowke :) Ja dziś robiłam papryki faszerowane mięsem mielonym z ryżem i zapiekane z serem :). W ten weekend specjalnie nie myślę o obiadach bo wyjechalismy do rodziców którzy z racji wyjazdu udostępnili nam mieszkanie i zamierzam odpocząć :). Gotować będę dopiero w sobotę wieczorem dla męża na niedziele do pracy,a robię penne że szpinakiem :-) Miłej nocyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa karkówka po żydowsku i tu akurat kopiuję przepis z Wielkie Żarcie. Składniki 1 kg karkówki; 80 dag pieczarek; 4 cebule; 6 ogórków konserwowych; 2 łyżki koncentratu pomidorowego; sól, pieprz; majeranek; 3 łyżki ostrego keczupu; ½ szklanki zalewy z ogórków konserwowych; mąka, olej;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia33
A karkowke robie podobnie tylko warstwami przyprawiam I obtaczam w ketchupie ukladam w nacz zaroodp. I pozniej na to plasterki cebuli i plasterki ogorka kiszonego ( potem smakuje jak korniszon) I znow karkowka w ketchupie itd.. I pod przykryciem pueke ponad godz. smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia33
MamaPiotrusiaMalego u mnie to samo napisalam jak robie poledwiczki tyle namachalam I lipa! Nie wyslalo spam! Poledwiczki podsmazam nastepnie do garneczka pozniej pidsmazam cebule I grzyby przyprawiam dosc mocno I dorzucam do poledwiczek podlewam woda gotuje ok 20 min na koniec smietanka slodka albo serek topiony I swieza pietruszka pyyycha. Maz byl w siodmym niebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynkaaaa
hej mamusie co tam u was jak sie czujecie? wy wierzycie w zabobony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia33
Klaudynkaaa podobno kto wierzy temu sie sprawdzaja:) za duzo jest tych przesadow zeby mozna bylo normalnie funkcjonowac jesli chodzi o ciaze. A to brzucha nie ochlapac woda bo bedzie pijak;) hi hi a to glowy przez tydz nie myc po porodzie;) a to lancuszka nie nosic bo pepowina bedzie owiniete oj..... lista dluga nie bierzcie do glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdecydowanie nie wierzę, za to moja teściowa potrafi uprzyrzac życie zabobonami ciązowymi, przerabiałm to już dwa razy i mam nadzieję, że tym razem sobie odpuści... dawno temu gdy byłam z pierszym synem w ciąży potrafiła dzwonić do moich rodziców, że jeśli mi czegoś tam nie zabronią to będzie ich wina jak poronię.... także mam kogoś od zabobonów, sama nie wierzę i się nimi nie przejmuje, bo jeszcze bym się zasugerowała ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miewacie plamienie albo lekkie krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×