Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Madziolinka ale cudowny dzień, :) :) gratuluję synka i kopniaczkow :) z ta muzyka tez słyszałam że się sprawdza. Ysia jak Ty się dziś czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula, ja nigdy nie miałam takiego poczucia idąc do mojego lekarza czy położnej... Jestem w szoku, że tak się przejmują, z Ola jak byłam to położna tylko mierzyła ciśnienie, a ta porostu się przejmuje doradza, martwi się... Ja juz wstałam, wczoraj narzekałam na brak ruchów to pogadalam z dzidzia wieczorem i dostałam kopiaka na dobranoc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaaa
Gratuluję wszystkim po usg. :) Ktoś pytał o glukozę, u mnie to wyglądało tak, że pobrano krew na czczo, dali mi do wypicia obrzydliwie słodki ulep, poszłam sobie na ponad godzinę, czy nawet dwie, już nie pamiętam, po powrocie do kliniki znowu pobrali krew. I tyle. Nic nie wolno w tym czasie jeść, pić można tylko wodę. Nie powinno się też za dużo biegać/ruszać, bo to obniża poziom glukozy we krwi. Wiele kobiet narzeka na ten ulepek, ja po prostu wypiłam duszkiem na wdechu i było ok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blankaa a w którym tygodniu miałaś obciążenie.glukoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaaa
chyba ok 23. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaaa
tzn. w poprzedniej ciąży, teraz jestem w 20 tyg i jeszcze mi nie zleciła, pewnie na najbliższej wizycie to zrobi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, bo nie pamiętam kiedy miałam z Ola :) czyli mi też pewnie na następnej wizycie zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Strasznie to przeżywam. Na pogrzebach dziadków tak nie płakałam jak przy moim piesku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda dziękuję za troskę. Dziś byłam z teściową na zakupach, a musicie wiedzieć, że zakupy mojej teściowej trwają dobre kilka godzin. Bałam się, że przez to włóczenie się po sklepach rozboli mnie brzuch, ale dziś póki co jest bardzo dobrze. Przestało kłuć, a strachu wczoraj było co niemiara, bo to było kłucie, jakie zawsze miałam na owu... Odpukać, dziś jest ok. Nie mogę się doczekać wizyty u lekarza, a to jeszcze 10 dni... Ostatnio nawet mi CRL nie podał :( a chciałabym wiedzieć, czy mój maluch zdrowo rośnie. Teściowa dziś złamała swoją świętość- wiarę w przesądy i kupiła śliczne body dla maluszka :D A nas tak wyzywała, że chcemy już zakupy robić a sama nie wytrzymała hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ysia :) Ja dziś na próbę wyszłam z domu, ale jeszcze osłabiona jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala911
wiatm dziewczyni w niedzielne poludnie ,u nas dzis znow wiatrzyso taie ze hej ,na szczescie teraz nie mam co sie martwic,ze mnie zwieje :).jade na zakupy moze cos fajnego wpadnie mmi w rece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zaspana niedziela. Na pomorzu co chwila leje,co nie zachęca do wychodzenia. Za to wczoraj kupiłam sobie spodenki ciążowe i bluzkę więc jest radość :) Madziolinka gratuluję synka! I zazdroszczę możliwości kompletowania wyprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, u mnie tez dzisiaj pogoda ponura, taka w sam raz do ciepłego koca i ciekawej ksiązki :) mam mega lenia, nic mie się nie chce i wykorzystuje wiatrzysko na "leżenie i nic nierobienie" pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w sumie pogoda przez okno wygląda super :) nie zauważyłam żeby padało, ale siedzę twardo w domu :( jutro wychodzę do pracy zobaczę jak się będę czuła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam, że moja Dzidzia to dziś się szaleju najadla :) bryka non stop praktycznie :) ku mojej uciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda super! Ja dziś nic nie czuje ;/ Co do ubrań ciążowych to musiałam zainwestować, bo prócz leginsów już nic innego nosić nie mogłam. Mam więc dwie pary spodni w tym jedne 3/4 i jedną bluzkę typowo ciążową- z większą ilością materiału na brzusiu. Strasznie podobają mi się koszulki ciążowe ze śmiesznymi napisami, jeszcze troszkę i sobie taką sprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 tydzień i nie czuję maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu to jest moja druga ciąża. Ysia mnie też się podobają te.koszulki :) spodni mam kilka par :) i 3 pary legginsow a na lato sukienki maxi w które spokojnie wejdę nawet z wieelkim brzuchem ;) i jeszcze.chyba 2 czy 3 kombinezony w które też się spokojnie zmieszcze :) teraz dla dzidzi będę powoli kupować, jeżeli się.ujawni na polowkowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też ruchów nie czuję. Oczywiście,ze bym już chciała,Ale i na mnie przyjdzie czas, w końcu to dopiero 16 tydzień :) Z lenistwa dziś prawie nic nie zrobiłam,mimo że plan miałam ambitny,jedyne na co się zebrałam to nauka pod kocykiem <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, długo nie pisałam bo w weekendy nie siedzę przy komputerze. U nas dzisiaj pogoda nie fajna bo co chwilę mocno padało ale my twardo z Piotrusiem poszliśmy do zoo. On koniecznie chciał iść, żeby zoabczyć krokodyle:) Już chodził od tygodnia, że on chce krokodyle zobaczyć. No i w sumie wycieczka była przyjemna chociaż musieliśmy być ciepło ubrani i trochę zmokliśmy. LeoTeo bardzo współczuję ale dobrze, że nic złego z Tobą bo jak tak pisałaś najpierw, że coś nie tak a potem przestałaś się odzywać to już się przestraszyłam, że coś złego z dzidzią. Madziolinka! Super! Gratuluję! Chłopaczki są super!:) O mnie też lekarz dba i nie czuję, że jestem złem koniecznym ale ja mu płacę to co ma narzekać... Za to jak się jedzie na IP to masakra ale nie będę się rozpisywać bo nie chcę się denerwować. Na szczęście mi nic nie jest i nie potrzebuję, boję się tylko porodu bo nei ufam lekarzom niestety:( Z kolei jeśli chodzi o to, że w UK są takie rzadkie wizyty to dla mnie dziwne. OStatnio oglądałam na TVN Style, program o jakichś trudnych ciążach czy coś w tym stylu i jedna kobieta miała ciążę pozamaciczną o której się dowiedziała jak ciąża była już mocno zaawansowana, mówili, że przedtem nie było tego widać bo zakrywało macicę łożysko... Po pierwsze dla mnie to jakaś bzdura, nie wiem czy to w ogóle możliwe a po drugie, jak by chodziła kobieta do lekarza co miesiąć i poszła w jakimś 8 tc kiedy widać tylko serduszko to by wiedziała, czy ciąża jest prawidłowo umiejscowiona. W sumie głupi chyba program ale tak mi się właśnie nasunęła myśl, ze jak tak rzadko badają to później różne rzeczy mogą wyjść za późno a przecież USg to ani drogie ani uciążliwe badanie więc mogli by badać. Nawet jeśli jest to trochę stresujące dla dzidzi. To dziwne bo bogaty kraj nie? I to raczej nie jest kwestia pieniędzy chyba.... . Co do glukozy to ja chyba nie miałam tego badania ani w poprzedniej ciąży ani chyba teraz nie będę miała. W sumie dziwne bo czytam, że to chyba jest standardowe pomiędzy 24 a 28 tc ale ja jakoś nie pamiętam, żebym piła tą glukozę... dziwne...zapytam się lekarza. Magda r zdrowiej zdrowiej! Ja już zauważyłam, że brzuch zaczyna mi ciążyć. Mam jeszcze takie odruchy, że jak się spiesze to podbiegam, biorę dziecko na ręce i ogólnie żyję normalnie ale właśnie wczoraj, cały dzień robiliśmy w ogródku i na koniec dnia czułam normlanie, że mi brzuch sie zrobil taki napięty i taki cieżki i już widzę, że muszę bardziej się pilnować. Moja dzidzia kopie na szczęście rano i wieczorem tak, że jak już nie czuję jej to się denerwuje i siadam i się wczuwam, żeby ją poczuć:) To tez moja druga ciąża poza tym to chyba ma też znaczenie, że brzuch mi mocno wychodzi już do przodu i to chyba jest tak, że ta macica jest dosyć blisko brzucha a nie gdzieś w głębi i chyba dlatego szybko czułam z Piotrusiem i czuję teraz. Gościu a masz juz duży brzuch? Masz też jakies imię?:) Byłoby milej nazywać po imieniu:) tzn. po nicku:) Ogólnie to można chyba w pierwszej ciaży ok. 20 tc czuć więc na pewno niedługo poczujesz. Mam też taką koleżankę która z pierwszym synem nie czuła żadnych ruchów do porodu! Chociaż dziwne mi się to wydaje ale on tak mówi, że naprawdę i teraz ma drugie dziecko i czuła ruchy więc nie wiem... ona paliła w ciąży może to dziecko przez to było mało energiczne... . W każdym razie gościu nei martw się! Na pewno lada dzień poczujesz ruchy a poza tym może już czujesz tylko nie potrafisz ich odróżnić. Bo te ruchy sa bardzo delikatne, takie jakby tętno biło w brzuchu ale to nie jest tętno bo np zastuka tylko dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Witajcie! Ja dzis zaczynam 16 tydz.:-) ciesze sie bo dzis juz na pewno wiem ze czuje ruchy:-) az spac sie nie chce:-) choc u nas dzis deszczowo i wietrznie. Udanej nocki! Ja jutro z rana lece na krew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynkaaaaaa
Ja ruchy pocZulam tydz temu jutro zaczynam 19 tydz dziewczyny z uk jak wyglada 2 wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia33
Hej...ja wczoraj zaczelam 17tc I tez jeszcze nic nie czuje, a mowia ze w drugiej ciazy wcześniej sie czuje ruchy. ..no nic poczekamy. Za tydz idziemy do lekarza I moze dowiemy się czy Laura będzie miala siostrzyczke czy braciszka;) nie mogę sie doczekac. Dziewczyny może fajnie by bylo gdybysmy zalizyly nasz email I powysylaly nasze zdjecia? Fajnie byloby sie zobaczyc wirtualnie. Tak robilysmy na forum kiedy bylam w pierwszej ciazy do dzis pamięta m dziewczyny I pozniej ich dzieciaczki super przezycie.. pomyslcie co o tym sadzicie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolinka ja też sie zapisałam na te małopolskie warsztaty USG tyle, że na czerwiec :) co do ruchów to ja głównie wieczorami czuję bardzo nisko w dole brzucha, ale takie raczej deliktane z małymi wyjątkami, a dziś zaczynam 17 tc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MFor
Hej Dziewczynki! Ja zaczynam 18 tydzień. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Hej Mamuśki :) mam pytanie do "kobitek doświadczonych" :) przydał się Wam pas ciążowy? macie zamiar go używać teraz? Bo ja póki co jestem na etapie spania z podusią pod brzuchem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja w poprzedniej ciąży nie miałam więc się nie wypowiem ale koleżanka miała i bardzo sobie chwaliła i ma mi pożyczyć. jak ponoszę to się wypowiem. Tyle mogę powiedzieć, że ona była bardzo zadowolona. Ja też śpię z poduszką pod brzuchem i myślę, żeby sobie kupić takiego rogala co później do karmienia się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaaa
Agula, a o co konkretnie chodzi? Bo pas ciążowy kojarzy mi się z czymś do ubrania, a z tego co piszecie wynika, że chodzi o poduszkę-rogala? Pasa nie miałam, nie mam i nie kupię, natomiast taką dużą poduchę-rogala dostałam i nawet się przydała (fajnie się śpi, do karmienia można używać, no i też tak po prostu). Jak dla mnie - nie niezbędne, ale fajne. Tu macie przykłady zastosowań: http://smyknapokladzie.pl/po-swiatecznej-przerwie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×